detector.media
29.01.2013 17:41
Експерти попросять Нацраду отримати інформацію в УДЦР про радіочастотний ресурс
Громадським організаціям і мовникам це не вдається

Члени робочої групи щодо сприятливого інвестиційного клімату, розвитку медіа та індустрії преси в Україні, яка діє в межах програми «Відкрита розмова», розглянули питання щодо проблем з переходом України на цифрове мовлення. Про це йшлося на засіданні, яке відбулося 29 січня 2013 в Держкомтелерадіо.

 

Представник Незалежної асоціації телерадіомовників (НАМ) Ольга Большакова презентувала присутнім «Дорожню карту цифрового телебачення». Згідно з нею, НАМ пропонує оголосити та провести експерименти щодо створення регіонального мультиплексу та місцевої міні-мережі; оголосити про приймання пропозицій щодо створення регіональних мультиплексів та місцевих міні-мереж; видати ліцензії провайдерам програмної послуги регіональних мультиплексів та місцевих міні мереж; внести зміни до закону «Про телебачення і радіомовлення» та переоформити ліцензії чинним ліцензіатам; оголосити та провести конкурс на вільні місця.

 

«Ми провели регіональні наради в трьох областях: Луганській, Одеській, Херсонській. У цих областях регіональні мовники виявили бажання створювати мультиплекси. Можливо, не на всю область, але, принаймні, у великих містах. Вони готові це робити власним коштом. Місцеві мовники в захваті від ідеї робити міні-мультиплекси. Для 3-4 компаній це обійдеться до 35 тисяч доларів, це адекватна ціна, бо "Зеонбуду" вони заплатили б втричі більше. Все, що ми пропонуєм, потребує строків. До моменту, коли буде відключене аналогове мовлення, залишається дуже мало часу. Треба вже зараз з'ясовувати, який частотний ресурс буде вивільнений, і які саме частоти можуть бути використані регіональними мовниками. Але для цього потрібно знати інформацію щодо частотного ресурсу. Нагадаю, 150 регіональних компаній на сьогодні залишаються без гарантій мовлення після відключення аналогового сигналу», - зазначила Ольга Большакова.

 

Виконавчий директор НАМ Катерина М'ясникова додала, що єдина структура, яка розуміється, що відбувається з частотним ресурсом - це державне підприємство УДЦР, але воно цю інформацію нікому не надає.

 

За пропозицією голови Держкомтелерадіо Олександра Курдіновича, робоча група вирішила звернутися до Національної ради з питань телебачення і радіомовлення з проханням, щоб регуляторний орган спробував отримати від ДП УДЦР інформацію про подальші зміни у використанні радіочастотного ресурсу. «Цієї інформації потребують не тільки місцеві мовники, а й суспільство загалом», - наголосив Курдінович.

 

 

Члени робочої групи також запропонували Українській асоціації видавців періодичної преси (УАВПП) підготувати і презентувати законопроект про стимулювання розвитку роздрібної торгівлі і друкованої продукції на одному  найближчих засідань Міжвідомчої робочої групи.

 

Також УАВПП має підготувати прогноз наслідків закриття кіосків з продажу друкованої продукції. Учасники засідання вирішили зустрітися з представниками місцевої влади, зокрема КМДА, як людьми, які практично вирішують питання функціонування кіосків преси. «Ми знаємо цю проблему з боку видавців і розповсюджувачів, а ще треба подивитися з боку місцевої влади», - сказав генеральний директор УАВПП Олексій Погорєлов.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY