Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович у своєму звіті перед Постійною радою ОБСЄ заявила про підтримку Міжвідомчої робочої групи з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів, яка діє в рамках програми «Відкрита розмова». Про це йдеться у повідомленні Міжвідомчої групи.
«Я підтримую важливу роботу групи, яка представляє всі зацікавлені сторони, в тому числі - громадянське суспільство, та систематично розглядає випадки насильства проти журналістів і порушення принципів свободи преси», - йдеться у звіті Дуні Міятович, який вона виголосила перед Постійною радою ОБСЄ.
Перевагою нового КПК, який набрав чинності 20 листопада, пані Міятович вважає встановлення абсолютного права журналістів на захист конфіденційних джерел інформації.
«Також було встановлено право журналістів відмовляти в наданні записів чи документів, що можуть бути використані правоохоронними органами для викриття анонімних джерел», - йдеться у звіті Дуні Міятович.
У своїй доповіді Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ також згадала про ті справи, які перебувають на контролі організації, та стан їх розгляду в межах правоохоронної системи України, про що офіс Дуні Міятович інформують на регулярній основі.
«Одним із пріоритетів у співпраці з Україною залишається відстоювання принципів свободи засобів масової інформації», - зазначено у звіті.
Зокрема, пані Міятович протягом року мала листування з міністром закордонних справ Костянтином Грищенком з приводу випадків насильства щодо журналістів в Одеському регіоні (інциденти з Анатолієм Тіорі з газети «Избирком» і Олександром Городіловим із сайту 048.ua), з приводу податкових перевірок каналу ТВі та кримінальної справи проти його гендиректора Миколи Княжицького, з приводу криміналізації наклепу, з приводу випадків насильства щодо журналістів Миколи Рябченка в Маріуполі, Дмитра Волкова з «1+1» та Володимира Сілякова.
2 жовтня пані Міятович привітала рішення Верховної Ради скасувати закон про криміналізацію наклепу.
Також вона мала листування з Міжвідомчою робочою групою з приводу всіх зазначених вище випадків насильства щодо журналістів (справу щодо нападу на Миколу Рябченка не було порушено, бо він не довів, що діяв як журналіст; справу щодо нападу на Дмитра Волкова було порушено; щодо інциденту з Володимиром Сіляковим триває прокурорська перевірка в Миколаєві) і з приводу нових подробиць розслідування справи про вбивство Василя Климентьєва та справи про вбивство Георгія Гонгадзе.
Повний текст звіту можна прочитати тут.
«Детектор медіа»