detector.media
14.12.2012 14:46
Комітет свободи слова VІ скликання забезпечив ухвалення 21 профільного закону

Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації  шостого скликання  (грудень 2007 - грудень 2012 рр.) протягом п'яти років забезпечив ухвалення 21 закону. Про це йдеться у звіті Комітету.

 

Зокрема були ухвалені закони: «Про доступ до публічної інформації», «Про інформацію» (нова редакція), «Про ратифікацію Європейської конвенції про транскордонне телебачення», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони реклами, спонсорства та стимулювання продажу тютюнових виробів» та інші.

 

Деякі закони, ухвалені парламентом, не набули чинності. Зокрема, закон «Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" щодо приведення у відповідність із вимогами Європейської конвенції про транскордонне телебачення до програмної концепції мовлення»  не був не підписаний головою Верховної Ради.

 

Закон України «Про внесення змін і доповнень до Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення» щодо порядку припинення повноважень членів Національної ради не вступив у дію, оскільки не було подолано вето президента.

 

Ще 42 законопроекти, опрацьовані Комітетом, не були підтримані у сесійній залі, а 31 законопроект  депутати не включили до порядку роботи сесій і з цієї причини  вони були зняті з розгляду.

 

Попри зусилля Комітету, не врегулюваними на законодавчому рівні залишаються питання впровадження в Україні суспільного мовлення, переходу телебачення з аналогових на цифрові стандарти мовлення. Не завершено роботу і щодо створення законодавчої бази для роздержавлення друкованих засобів масової інформації.

 

Крім цього, упродовж шостого скликання Верховна Рада ухвалила низку постанов, ініційованих членами Комітету. Зокрема, три постанови були скеровані на забезпечення безперешкодної діяльності ЗМІ у передвиборний період 2009, 2010, 2012 років. Також були проведені парламентські і комітетські слухання, низка круглих столів та конференцій.

 

Реагуючи на численні звернення журналістів, члени Комітету ініціювали постанову «Про утворення тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування випадків цензури у засобах масової інформації, тиску на свободу слова в Україні та перешкоджання законній професійній діяльності журналістів».

        

За п'ять років Комітет очолювали: Ганна Герман від фракції Партії регіонів, Андрій Шевченко від фракції «БЮТ-Батьківщина», Юрій Стець від фракції «НУ-НС».

 

На початку каденції до складу Комітету входило дванадцять народних депутатів, на завершення скликання - десять. Пішли з комітету Ганна Герман (склала повноваження в зв'язку з переходом на роботу до Адміністрації президента), Едуард  Прутнік і Андрій Шевченко (перейшли до інших комітетів), Станіслав  Вакарчук - взагалі склав з себе повноваження народного депутата. До комітету прийшли регіонали Олексій Федун та Орест Муц.

 

Загалом у Комітеті працювали: Олександр Абдуллін (БЮТ), Микола Баграєв (спочатку БЮТ, потім Партія регіонів), Олена Бондаренко  (Партія  регіонів), Святослав Вакарчук («НУ-НС»),  Ганна Герман - (Партія регіонів), Олександр Голуб (КРУ), Олена Кондратюк (БЮТ), Володимир Ландік (Партія  регіонів), Едуард Прутнік (Партія регіонів), Юрій Стець («НУ-НС»), Віктор Уколов (БЮТ), Олексій Федун (Партія регіонів), Андрій Шевченко (БЮТ), Орест Муц (Партія регіонів).

 

Упродовж 2007 - 2012 років Комітет провів 75 засідань, у тому числі одне виїзне, розглянув 342 питання, подав на розгляд Верховної Ради 174 висновки щодо законопроектів. За цей період опрацьовано 8545 листів і звернень громадян, розглянуто 436 запити на  публічну інформацію.                        

 

Принципову позицію посідав Комітет стосовно захисту прав редакцій ЗМІ та журналістів у конфліктах з владою і засновниками. Усі випадки перешкоджання законній професійній діяльності журналістів розглядалися на засіданнях Комітету за участі представників Генпрокуратури, МВС, СБУ та представників органів виконавчої влади. Одним із наслідків такої роботи стало прийняття парламентом постанови «Про утворення тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування випадків цензури у засобах масової інформації, тиску на свободу слова в Україні та перешкоджання законній професійній діяльності журналістів».

 

«Домінантою у законодавчій роботі Комітету впродовж шостого скликання стало вдосконалення чинного законодавства, що регулює правовідносини у сфері діяльності ЗМІ та створення правової бази для забезпечення конституційного права громадян на одержання  публічної інформації», - йдеться у звіті.

 

Текст звіту Комітету повністю можна прочитати тут

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY