За 16 місяців роботи закону «Про доступ до публічної інформації» центральні органи виконавчої влади та облдержадміністрації надали 50 тисяч відповідей на інформаційні запити та відкрили 230 тисяч документів. На 92% запитів відповіді були надані протягом 5 днів, а кількість відмов становила 3%. Про це заявив керівник головного управління забезпечення доступу до публічної інформації Адміністрації президента України Денис Іванеско під час міжнародної науково-практичної конференції «Розвиток взаємодії держави і громадянського суспільства в контексті впровадження європейських принципів належного врядування», яка відбулася в Національному інституті стратегічних досліджень. Про це йдеться на сайті глави держави.
За його словами, закон «Про доступ до публічної інформації» є прикладом успішної реалізації проектів взаємодії між державою та громадянським суспільством. Він не лише спростив доступ громадян до інформації, розпорядником якої є державні органи, а і змусив органи державної влади працювати більш відкрито та прозоро, запровадив новації, які можуть стати орієнтиром для реалізації в інших сферах взаємодії між державою та громадянином. Йдеться про мінімальну авторизацію запитувача, запровадження електронних засобів комунікації у листуванні з державними органами, а також запровадження ефективної системи оскарження дій та рішень органів державної влади.
«Ефективне урядування неможливе без налагодження ефективної та якісної двосторонньої комунікації між суспільством і владою. І Закон про доступ до публічної інформації вже дає конкретні приклади та результати такої комунікації», - зазначив Іванеско.
Ще одним прикладом додержання високого рівня прозорості, за словами Іванеско, стали зміни до Закону України «Про доступ до публічної інформації», які визначили, що майнові декларації всіх державних службовців є публічними документами, доступ до яких не може бути обмежено. Він додав, що такої норми немає навіть у країнах ЄС, оскільки країни «старої демократії» вимагають публічності в оприлюдненні декларацій лише від публічних політиків та «політичних посад» - керівників вищої ланки, які призначаються та звільнюються главами держав.
«Детектор медіа»