detector.media
06.12.2012 14:32
У Росії назвали претендентів на місця в другому цифровому мультиплексі
Заявки подали 19 телекомпаній

Федеральна служба з нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій («Роскомнадзор») назвала всіх претендентів на 10 місць у другому цифровому мультиплексі в Росії. Про це пише російська газета «Коммерсантъ».

 

Заявки подали 19 каналів, у тому числі ефірні аналогові мережі СТС, «Домашний», «Перец» (всі три - холдинг «СТС Медіа»), ТВ-3, MTV, 2x2 (всі три - «Профмедіа»), ТНТ («Газпром-медіа»), РЕН ТВ («Національна медіагрупа»), «ТВ Центр» і «Звезда», а також кабельно-супутникові «Дождь» і О2ТВ.

 

Також поборються за місця в мультиплексі телеканали «Мир» і Russia Today, а також ВД «Комсомольская правда» (розвиває власне радіо і ТБ), ВДТРК і «НТВ Плюс». ВДТРК подала заявку під свій кабельний канал «Спорт 1», а супутниковий оператор «НТВ Плюс» - під «Спорт Плюс».

 

Холдинг ЮТВ, що належить на паритетних засадах Алішеру Усманову і «Медіа-1» Івана Тавріна, виявився єдиним з приватних телекомпаній, хто подав заявку не на всі свої канали, а тільки на один: на входження в мультиплекс претендує тільки кабельний «Муз ТВ», тоді як ефірні Ю і Disney конкурс проігнорували.

 

19-м за рахунком претендентом виявилося ТОВ «Мелодия». У реєстрі «Роскомнадзору» значаться чотири юрособи з такою назвою, які мають ліцензію на телерадіомовлення, в тому числі канал «21 +» та «Канал 5 +» із Чувашії.

 

Переможці цифрового конкурсу будуть визначені на засіданні Федеральної конкурсної комісії з телерадіомовлення 14 грудня.

 

За умовами конкурсу, претендувати на входження у другий мультиплекс можуть цілодобові телеканали, в ефірній сітці яких не менше 55% часу займають програми вітчизняного виробництва. Учасники конкурсу повинні бути зареєстровані в РФ і володіти універсальною ліцензією на теле-і радіомовлення, пише Lenta.ru.

 

Розмір конкурсного внеску склав 722 тис. рублів. Переможці повинні будуть заплатити одноразовий внесок в розмірі 36 млн 950 тис. рублів. Крім того, учасникам мультиплексу буде потрібно укласти договір на поширення сигналу з федеральним державним унітарним підприємством «Російська телевізійна радіомовна мережа» (РТРМ, оператор цифрового телебачення)) на 10 років, що обійдеться ще в 944 млн рублів.

 

У 2009 році були оголошені учасники першого цифрового мультиплексу, який створюється на бюджетні кошти. До нього увійшли вісім федеральний каналів: «Первый канал», «Россия-1», НТВ, «Пятый канал», «Россия-2», «Россия-К», «Россия-24», «Карусель», а також три радіомережі: «Вести ФМ», «Маяк» і «Радио России». Планується, що замість радіомереж два місця в мультиплексі займуть один регіональний телеканал і створюване зараз Громадське телебачення.

 

Перехід на цифрове мовлення має завершитися у 2015 році. Планується, що до 2016 року росіянам будуть доступні канали трьох цифрових мультиплексів.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY