Бангкокський суд виправдав за браком доказів громадського журналіста Сурапака Фучайсаенга (Surapak Phuchaisaeng) у справі про образу його королівської величності, повідомляє сайт «Репортерів без кордонів» (RSF).
Звинуваченого арештували торік у листопаді, після того, як він нібито вмістив на Facebook знімки, відео та електронні повідомлення з контентом, що карається за кримінальним кодексом. Сурапака відмовилися звільнили під заставу і відтоді він постійно перебував під досудовою вартою.
Сумніви щодо достовірності обвинувачення виникли відразу після арешту журналіста. У його відсутність хтось двічі заходив у його комп'ютер, а судові поліційні експерти не розслідували цих випадків.
Зрештою, суд постановив звільнити Сурапака Фучайсаенга. Підставою стала неспроможність обвинувачення довести, що аккаунт Facebook, на якому було вміщено матеріали, образливі для його королівської величності, належать підсудному.
Обвинувачення не має наміру оскаржувати вердикт, а громадський журналіст ще не вирішив, чи подаватиме зустрічний позов.
RSF відзначає, що ця справа висвітлила вади тайської правничої системи. Надто часто необґрунтовані звинувачення в образі короля використовуються як засіб тиску, щоб змусити замовкнути дисидентів.
Стаття 112 кримінального кодексу Таїланду проголошує: «Особа, яка чинить наклеп, ображає чи загрожує королю, королеві, його спадкоємцеві чи регенту, карається ув'язненням терміном від трьох до п'ятнадцяти років».
З 1990 до 2005 р. тайські суди розглядали щороку лише по 4-5 таких справ. Однак з січня 2006-го їхнє число перевищило цифру 400. Це пов'язують з поляризацією суспільства після військового перевороту та погіршенням стану здоров‘я короля.
«Детектор медіа»