detector.media
10.10.2012 18:03
Лише 3,5% українців готові протестувати проти згортання демократії, 1,2% – проти закриття прогресивних ЗМІ (соцопитування)
Майже три чверті українців вважають неможливими масові протести у разі погіршення життя в країні або на захист своїх прав

Лише 3,5% громадян готові вийти на вулиці захищати демократію. Якщо закриють прогресивний телеканал або газету з протестами готові виступити 1,2% громадян, якщо влада буде переслідувати близьких людям по духу політиків - 2,1% громадян.

 

Про це свідчить соцопитування*, проведене фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології, повідомляє DT.ua.

 

Згідно з даними дослідження, хоча 49,8% респондентів і вважають, що політична ситуація в Україні є напруженою, 50,5% відзначають, що жити важко, але терпіти можна (33,5% вважають, що терпіти вже неможливо). Тільки 28,8% громадян переконують себе в тому, що вибори дозволять поліпшити ситуацію, а майже половина (48,3%) впевнені в тому, що вибори нічого не змінять. 7,2% вважають, що вибори лише погіршать ситуацію.

 

Малоймовірними і взагалі неможливими вважають масові виступи з протестами у разі погіршення життя або на захист своїх прав у себе за місцем проживання 73,2% респондентів. Упевнені, що вони будуть, 2,3% опитаних. Взяли б участь у таких акціях всього 21,2% громадян.

 

Головними проблемами, через які люди вийшли б на протест, стали проблеми виживання: різке падіння рівня життя (24,3%), невиплата зарплат і пенсій (21,9%), різке підвищення цін (15%). До того ж ніщо не змусить 45,3% громадян вийти на вулиці з протестом. Проти згортання демократії готові виступити всього 3,5% громадян, якщо закриють прогресивний телеканал або газету - 1,2% громадян, якщо влада буде переслідувати близьких людям по духу політиків - 2,1% громадян.

 

* Всеукраїнське соціологічне дослідження «Думки і погляди населення України: Еxit-poll-2012» було проведено з 18 вересня по 4 жовтня 2012 фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY