detector.media
27.09.2012 12:44
«Український тиждень» заявляє про тиск після проведення Всесвітнього газетного конгресу
Зокрема, про блокування видання з боку UMHGroup та аеропорту «Бориспіль». UMHGroup політичні мотиви відкидає

Тижневик «Український тиждень» заявляє про тиск на видання «шляхом витискання з рику» після проведення Всесвітнього газетного конгресу та Всесвітнього форуму редакторів у Києві.

 

«Тиск на "Український тиждень" з боку влади та пов'язаних із нею монополістів медіа-ринку був завжди, хоч і проявлявся у різних формах. Однак останнім часом він набув нової якості, яка полягає у цілеспрямованому витисканні видання з ринку шляхом блокування його доступу до читачів. Особливо це стало помітно після критичної публікації приуроченої до Всесвітнього газетного форуму у Києві», - йдеться в заяві.

 

 

У статті йшлося про проблеми монополізації ринку друкованих ЗМІ та пов'язані із цим маніпуляції, які спотворюють український медіаринок, роблять функціонування ринкових механізмів неможливим. У результаті цього, як пише видання, свої умови на ринку диктують великі медіа-холдинги, як правило, українських олігархів, які не є  самодостатніми учасниками ринку, а лише підрозділами їхніх бізнес-імперій.

 

Саме після цієї публікації, на думку «Українського тижня, керівництво міжнародного аеропорту «Бориспіль» заборонило розповсюджувати  «Український тиждень» і англомовну версію The Ukrainian Week: «Тим самим ми втратили доступ до великої аудиторії»

 

 


 

Крім того, як пише видання, відбулося блокування розповсюдження номеру з цією статтею з боку медіа-холдингу UMHGroup, структури якого відмовилися від розповсюдження видання. «Окрім того, невідомі здійснили масовий викуп тиражу номера у роздрібних мережах», - йдеться в заяві.

 

У зверненні зазначається, що «Український тиждень» видається австрійською компанією ECEM Media GmbH з 2007 року і орієнтується на європейські стандарти. «Маючи власну чітку позицію щодо подій, що відбуваються в країні, редакція ніколи не піддавалась зовнішньому впливові і не публікувала замовних матеріалів, що, на жаль, є практикою для більшості українських ЗМІ».

 

«В ситуації, коли в країні відсутній нормальний рекламний ринок, в умовах коли «Український тиждень» принципово відмовляється від публікації замовних матеріалів і основним джерелом доходів видання є кошти отримувані від реалізації тиражу -  ситуація з штучним блокуванням доступу до читачів може завдати серйозного удару по журналу. Тож, ми розцінюємо ці дії, як спробу влади змусити іноземного інвестора відмовитися  від видання "Українського тижня"», - підсумовує видання.

 

Як прокоментували «Детектор медіа», в UMHGroup відкидають політичні мотиви, чому у продаж не надійшов номер «Українського тижня» із зазначеним матеріалом: «На всю нашу дистриб'юторську мережу припадає близько 650 примірників журналу, що становить 1,5% його тиражу. На початку вересня з технічних причин в продаж не надійшло близько 300 екземплярів. Зважаючи на ситуацію, наша мережа з розповсюдження преси запропонувала виданню відповідну компенсацію. Ми - комерційна організація, яка не має відношення до політики. Так, як об'єктивно висвітлюють те, що відбувається в Україні наші видання, на зразок "Корреспондента", "Фокуса", Forbes й інших, не робить в Україні ніхто», - коментують у прес-службі.

 

У свою чергу аеропорт «Бориспіль» заперечує інформацію про нібито заборону розповсюдження видання на його території: «Втягування в процес комерційних стосунків між двома приватними компаніями третьої сторони - державного підприємства - суперечить не тільки етичним, але й правовим нормам. Аеропорт "Бориспіль" був і залишається відкритим підприємством як для надання, так і для поширення інформації», - прокоментували ТК в прес-службі аеропорту.

 

 


 

 

У травні «Український тиждень» отримав премію імені Герда Буцеріуса «Вільна преса Східної Європи-2012», яку з 2000 року щороку присуджує німецький фонд «Цайт-Штіфтунг» (Zeit-Stiftung Ebelin und Gerd Bucerius) спільно з норвезьким фондом «Вільне слово» (Fritt Ord)  - «за незаангажованість, професіоналізм, якість роботи, громадську активність і мужність». «Видання послідовно виступало за реальну європейську інтеграцію та незворотні зміни в українському суспільстві, бізнес-середовищі та секторі державного управління, які відкрили б шлях для перетворення України на сучасну європейську демократію, завжди гостро критикувало різні провладні і опозиційні політичні сили, організації, діяльність яких не сприяла, профанувала або заважала відповідним трансформаціям», - йдеться в заяві.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY