Журналісти Пакистану наражаються на подвійний ризик під час масових насильницьких акцій протесту проти антиісламського фільму «Невиннність мусульман», що охопили країну, повідомляє сайт «Репортерів без кордонів» (RSF).
У п'ятницю, священного для мусульман дня, висвітлюючи драматичні події у Карачі (Karachi), зазнала нападу знімальна група одного з провідних новинних каналів Samaa TV. Протестувальники підпалили її вантажівку.
У східному місті Лахорі (Lahore) розбурхані маніфестанти вчинили напад на розташований неподалік консульства США прес-клуб. Подібне відбулося на півдні країни, у Хайдерабаді (Hayderabad).
Демонстранти невдоволені тим, як медіа висвітлюють їхні протести, заявив репортер Samaa TV Ашик Хусейн (Ashiq Hussain). Ситуація у Хайдерабаді, за його свідченням, перебувала під контролем поліції, яка взяла прес-клуб під захист.
Інакше обернулися справи у Пешаварі (Peshawar). Тут був смертельно поранений у груди водій новинного телепорталу ARY News Ааамір Ліакат (Aamir Liaqat). Це сталося, коли поліція відкрила вогонь по демонстрантах, які намагалися підпалити кінотеатр. «Ми чітко просили поліціантів не стріляти у наш бік. Однак вони знехтували нашим проханням», - заявив журналіст цього телепорталу.
За день раніше під час нападу на прес-клуб у Варі (Wari), у провінції Хайбер-Пахтунхва (Khyber Pakhtunkhwa), протестувальники побили палицями трьох журналістів - Джаміля Роґані (Jamil Roghani) з Daily Mashriq, Ідресса (Idress) з телеканалу Khyber News та Бахдура Хана (Bahdur Khan) з Daily Wahdat. Вони пограбували приміщення, поцупили комп'ютери та інше обладнання і підпалили його. Поліція перебувала на відстані 200 метрів, однак не втручалася в подію.
У Карачі бойовики ісламістської організації Джамаат-е-Ісламі (Jamaat-e-Islami) обстріляли редакцію Daily Times та увірвалися в її приміщення. За свідченням представників менеджмента, вони намагалися паралізувати випуск видання, залякуючи співробітників. Daily Times - одна з провідних у Пакистані ліберальних газет, яка висвітлює гострі теми посилення екстремізму та боротьби з тероризмом.
Як повідомляла «Детектор медіа», стрічка викликала бурхливе обурення у країнах мусульманського світу. Акції проесту пройшли у столиці Єгипту Каїрі. Акції протесту також проходять в Ірані, Афганістані, Палестині, Малайзії, Йорданії, Нігерії, Кенії, Бахрейні, Катарі, Бангладеш, Пакистані та Іраку. Вихід стрічки та спровоковані нею прояви насильства засудила Рада співробітництва арабських держав Перської затоки (РСАДПЗ).
«Детектор медіа»