Національна рада з питань телебачення і радіомовлення вважає, що при розробці концепції нової редакції закону «Про телебачення і радіомовлення» жодним чином не було враховано її позицію. Відповідну заяву 18 червня поширила прес-служба Нацради.
Представлена концепція детально описує процедуру спрощення ліцензування (реєстрації) телерадіоорганізацій і максимального урізання повноважень Національної ради. При цьому не враховано проблеми нових медіа, відео в інтернеті, авторського права на сучасному етапі розвитку галузі та багато чого іншого, вважає Нацрада.
Щодо регулювання цифрового ефірного мовлення, на думку регулятора, проект концепції фіксує наявність проблем при впровадженні цифри, але не містить концептуальних підходів до її регулювання. «Це, на жаль, дає підстави зробити висновок про домінування в концепції інтересів окремих груп, зокрема очевидне лобіювання лише інтересів сектору провайдерів», - заявляє Нацрада.
Національна рада нагадує, що існує рекомендація Ради Європи Rec 2000 23 «Про незалежність і функціонування регуляторних органів у секторі мовлення». Вона рекомендує державам сприяти незалежності національних регуляторів, у тому числі фінансовій, а також надавати цим органам право законодавчої ініціативи, чого український національний регулятор не має.
У концепції є прогресивні пункти щодо спрощення ліцензування і Національна рада повністю підтримує такий підхід. «Однак це спрощення та запровадження реєстраційного принципу мають бути компенсовані підсиленням контрольних функцій регулятора, про що в концепції не сказано ні слова. Не знайдемо тут і хоча б натяків на співрегулювання та саморегулювання», - вважає український регулятор.
Національна рада закликає до відкритого діалогу та наполягає на тому, щоб висловлені та надіслані до робочої групи пропозиції були максимально враховані під час розробки проекту нової редакції закону «Про телебачення і радіомовлення».
«Детектор медіа»