detector.media
13.06.2012 12:57
АППК просить Мін’юст дати оцінку списку адаптованих програм
Асоціація вбачає в існуванні переліку ознаки цензури, обмеження доступу до інформації та корупції

Асоціація правовласників і постачальників контенту (АППК) просить Міністерство юстиції дати юридичну оцінку так званим спискам адаптованих іноземних телеканалів, які застосовує у регуляторній діяльності Національна рада з питань телебачення і радіомовлення. Про це «Детектор медіа» повідомили в асоціації.

 

«Перелік програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і ретрансляція яких на території Українине обмежується відповідно до ч. 1 ст. 42 Закону України "Про телебачення і радіомовлення"» був затверджений рішенням Нацради 2 квітня 2008 року № 652. Відтоді до нього неодноразово вносилися зміни за рішеннями Нацради.

 

З моменту створення переліку склалася ситуація, за якої будь-який іноземний телеканал, навіть той, який вироблено в державі - учасниці Євросоюзу або в державі, що ратифікувала Європейську конвенцію про транскордонне телебачення, але який не внесено до переліку, заборонений для розповсюдження в Україні. Фактично це є практикою цензури інформаційного простору України та обмеженням права громадян на доступ до інформації, наголошують в АППК.

 

Існування переліку дає регулятору ще один каральний інструмент: за даними звіту Нацради, у 2011 році за результатами перевірок провайдерів Нацрадою виявлено 42 порушення ретрансляції іноземних каналів, не включених до переліку.

 

Жоден законодавчий акт України не містить такого поняття, як перелік. Тому його створення, застосування санкцій за його порушення, відмова провайдерам у прийомі ліцензійної документації, що містить програми, які не входять до переліку, є, на думку АППК, протиправними діями.

 

АППК також вбачає ознаки корупції в існуванні переліку, «оскільки включення або не включення того чи іншого зарубіжного телеканалу залежить від особистого рішення членів Нацради».

 

У зв'язку із цим АППК просить Мін'юст провести експертизу законності ухвалення і виконання рішення Національної ради від 2 квітня 2008 року № 652 (з усіма наступними змінами).

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY