detector.media
11.07.2006 13:01
Шоу має тривати! Не вам його переривати…
Шоу має тривати!  Не вам його переривати…
Огляд харківських ЗМІ. Червень-2006

Жити стало веселіше. Після виборів кожна сесія Харківської чи то міської, чи то облради перетворюється на повноцінне політичне шоу. Як то кажуть, вмикай і дивись!


КІОСКИ, ВЕЛИКІ НАЧАЛЬНИКИ ТА СТОВПИ

На фоні в’ялої коаліційної тягомотини, яку журналісти нацканалів уже навіть і не намагалися зробити цікавою та інтригуючою, а співгромадяни більше цікавилися куди би подітися від спеки і чому так сильно подорожчав Крим, а ще більше – футболом, бурхлива діяльність харківських офіціалій (як обраних так і призначених) з екранів теве та з радійних новин видавалася цікавішою та важливішою.
Тамуючи подих, з екранів ми спостерігали за знесенням кіосків і кав’ярень із центральних площ особисто великими начальниками з мерії. Щоправда, великі начальники лома до рук не брали, лише на камеру пару «пивних» парасоль зняли, і все. Пропіарилися. Воно то не погано, нібито, що вільніше стало в центрі міста, і гарніше, та з іншого боку бідному студентові тепер шаурми чи гарячого бутерброда на 5 грн. купити ніде – будь-ласка, іди в кафе, а там на 5 грн. тільки склянка чаю. Краса вимагає жертв. Виникає тільки резонне питання, чи прикрашає місто величезний і товстелезний стовп із рекламою на найбільшій площі Європи, акурат навпроти вікон губернаторського кабінету. Але міська влада чомусь цей стовпище впритул не помічає. Про кіоски ЗМІ розповідали довго й у подробицях, подаючи різні думки (що втішає).

АВАК ОFF

Для невтаємничених off – це «геть». Це слівце гріло душу, либонь, багатьом «регіоналам» обласного розливу, коли вони збирали на свою першу сесію аби заслухати звіт губернатора. Є.Кушнарьов напередодні повідомив, що яким би чудовим не був той звіт, регіони спробують висловити йому недовіру двома третинами голосів, а цього достатньо, щоб президент підписав його відставку. Сесію, до речі, суботнього дня транслювали по ОТБ, тож кожен мав нагоду сформувати власну думку про те, що відбувалося. Після звіту губернатора, в якому він, звичайно, спробував наголосити на досягненнях і замовчати про проблеми, виявилося, що комісія з депутатів облради, до складу якої з невідомих причин не ввійшли представники фракцій БЮТ та НСНУ, приготувала паралельний звіт. Судячи з цього звіту, Харківщина знаходилась у глибокому занепаді. Не обійшлось і без курйозів, наприклад, деякі депутати регіональної більшості звинувачували губернатора, що «за останні 5 років…» і далі по контексту. Хоча губернатор усього 1 рік пропрацював. У інтерв’ю місцевій пресі після голосування Арсен Аваков наголосив, що він оперував даними статистики, а звіт «регіоналів» прагнув отримати, аби спростувати все, що там написано. Але в голосуванні, коли 105 депутатів висловили недовіру до губернатора Авакова брали активну участь… наші колеги. Харківські журналісти показали, що вони вміють працювати навіть у екстремальних умовах, тобто коли відбувається примітивна бійка. У вечірньому ефірі майже всіх каналів показали кадри короткої бійки за участю регіоналів, нашоукраїнця Ярослава Ющенка, нардепа від БЮТ Валерія Камчатного, фотокора «Медіапорту» Андрія Авдошина та інших. Щоправда, останній не бився. Били його. За що, спитаєте? За правду били. Тобто за спроби її показати, а вона виявилася неприглядною. За словами Ющенка, регіонали, отримавши бюлетені, вийшли із залу для таємного голосування, що є порушенням процедури, і зібрались у іншій кімнаті. До цієї кімнати намагались увійти згадані панове з камерою, поряд був і журналіст. Результат – відомий. Опісля «регіонали» вийшли з кімнати і, як свідчить відеозапис Ющенка, один із депутатів голосував двічі. У новинах того ж дня показали запис, який може свідчити про порушення процедури підрахунку голосів. Аваков подав до суду, намагаючись довести, що голосування проходило з порушеннями, а тому юридичної сили не має. Облрада подала зустрічний позов, коротше, справа заплуталась. Як кажуть експерти, до коаліції. «Саме коаліційні розклади, – говорить М.Камчатний, голова Харківського відділення КВУ, – вирішать, чи залишиться Аваков, чи ні, беручи до уваги, як Юлія Володимирівна гаряче висловилася на захист Авакова».

Всю цю епопею ми спостерігали в ЗМІ. І, чесно кажучи, навіть у відвертих несимпатиків діючого губернатора могла з’явилися прихильність до нього. Надто грубо вийшло в «Регіонів». Історія отримала довгий хвіст у багатьох ефірах та новинах. Відео, яке засвідчувало порушення під час голосування, через день показали майже всі новинні служби з відповідними коментарями, 100%-во відігравши головну роль у фомуванні громадської думки щодо відставки губернатора та політичних методів «регіоналів». Розповіли також, що прихильникам Авакова (помаранчевим), які зібралися пікетувати сесію, міськвиконком (біло-блакитний) не дав електрики для музичного супроводу. Площа в день сесії була поділена навпіл  тисячами людей із помаранчевими та блакитними прапорами. Як під час помаранчевої революції. Шоу має тривати.

Теми відставки торкнувся і відомий Харківський економіст О.Кірш у програмі Авакова «Акценти». Цікаво, чи Арсен Борисович – єдиний в Україні губернатор, у якого є власна телепрограма? Програма «Акценти», як розповів її автор Зураб Аласанія, на каналі ОТБ планувалась як публічна «міні-нарада» губернатора з підлеглими з жилкомгоспу, соціальним питанням тощо. Але те, що бачила я, виглядало, ніби губернатор радиться з експертами. До речі, Аваков у ролі ведучого виглядає досить пристойно, як для початківця, і впевнено. Не можу сказати, що я палка прихильниця політики поки що діючого губернатора, але програму дивилась із задоволенням, тим більше, радник ВР О.Кірш, знаний своїм гострим язиком, дійсно цікавий співрозмовник. А ще губернатор для журналістів грав на друкарській машинці в супроводі оркестру – таке своєрідне вітання з професійним святом.

ОБЕРЕЖНО! У МІСТІ ЗЛІ ЖУРНАЛІСТИ!

Загалом цього місяця простежується чітка і дуже позитивна тенденція, яка свідчить, що Харківські ЗМІ стають більш критичними, гострими і потроху відроджується традиція журналістських досліджень. Мої спостереження  у першу чергу стосуються новин АТН (7 канал + Інтернет) та Медіапорт (канал S-ТЕТ+Інтернет), газет «События» та «П’ятниця».

Цього місяця новини АТН досліджував кілька резонансних подій. Як то знесення кіосків, заборона будівництва, відставка Авакова, автокатастрофа з детективним продовженням, у якій загинула вагітна жінка, та інші. Цікавою і несподівано приємною була невеличка замальовка про головного начальника споживчого ринку Харкова А.Білогрищенка, в якому досліджувалася його політична кар’єра. Журналіст  охарактеризував Білогрищенка як політичного перебіжчика (забули тільки згадати про його скандальний вихід із Соцпартії – додаток до портрету), неефективного управлінця та …підприємця, зацікавленого у знесенні кіосків його конкурентів. Те саме підтвердили публікації в деяких газетах Харкова. Газета «События» теж цього місяця видала гостру статтю на цю тему, кожен хто її читав, гадаю, кріпко засумнівався в благородних намірах батьків міста. А чому дійсно залишили тютюнові кіоски? Невже вони прикрашають місто? Чи просто вони належать «своїм людям»? Цікаво, чи шановний п. мер Добкін брав до уваги біографію Білогрищенка, коли наймав на роботу? Втім, партії регіонів до критики ЗМІ не звикати – той самий «регіонал», який вкидав два рази бюлетені на сесії облради – пан Розсоха, є клієнтом (так він їх називає) Юрія Луценка, відомство якого підозрює останнього в умисному вбивстві. Про це Луценко повідомив під час ефіру на 7-му каналі.

Інше життя колишнього колективу медіа-групи «Об’єктив», здається, налагоджується. 29 червня вийшов перший випуск газети «Медіапост» у стилі газети «Об’єктив-но» першого року життя. На каналі S-TET Аласанія запустив повтори своїх програм типу «гість студії» чотирічної давності. Каже, щоб заповнити ефірний час. Цікаво послухати, що казали Ющенко, Тимошенко та інші,  коли йшли до влади, і порівняти, що кажуть тепер. Зураб повідомив, що буде урізноманітнювати свої 6 годин на каналі ТЕТ і купувати просвітницькі програми в киян.

ФУТБОЛЬНА ЛИХОМАНКА

Новина АТН про те, що чоловік убив дружину, через те, що остання заважала йому дивитись футбольний матч, на фоні загального божевілля з приводу ЧС -2006 почала  сприйматися не як трагедія, а як комедія. Дружина, любителька міцних напоїв, заважала чоловіку дивитися футбол, за що чоловік задушив її, додивився матч (футбол не терпить суєти), а потім інсценував самогубство. Люди переповідали цю історію в транспорті й у магазинах, ніби анекдот. Усе це наслідки футбольної лихоманки. Харківські новинні служби, особливо вже названа, додавали «куті меду», показуючи як уболівали і як раділи фанати після матчу. Коли ще в російськомовному місті почуєш українське слово? А тут ще й співали гімн, виявляється, всі його знають.

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY