detector.media
20.04.2012 13:24
Колишній водій СТБ звинувачує канал у незаконному звільненні та невиплаті зарплати
Колишній водій СТБ звинувачує канал у незаконному звільненні та невиплаті зарплати
Суд першої інстанції прийняв рішення на його користь

Колишній водій телеканалу СТБ Олександр Руденко заявляє, що канал його незаконно звільнив та відмовляється виплатити йому заробітну плату. Із цього приводу пан Руденко подав позов до суду і виграв першу інстанцію. Про це він повідомив «Детектор медіа».

 

За словами пана Руденка він працював на СТБ із 7 квітня 2010 року водієм автотранспортних засобів. З ним був укладений трудовий догорів та договір на оренду автомобіля. Як розповів пан Руденко, за час роботи керівництво неодноразово порушувало умови договорів: не заправляло авто, робочий день був ненормованим і його тривалість перевищувала 8 годин.

 

«Роботу водіїв на каналі планувала група координації. Напередодні надходили смс-повідомлення про виклик на роботу. Наприклад, з такої по таку годину - "Битва екстрасенсів", на вихідні могла бути робота з вечора до ночі після прямих ефірів», - розповів він. Однак після того, як Олександр Руденко зробив зауваження з цього приводу, керівництво запропонувало йому звільнитися.

 

«Я погодився. Тільки попросив виплатити заборгованість із заробітної плати за кілька місяців. Мене запевнили, що заплатять після того, як я звільнюсь. Навіть Бородянський обіцяв виплатити всю заборгованість. Але я просив у розірванні договору вказати зобов'язання щодо виплати заборгованості. Мені відмовили і сказали, що якщо я не хочу звільнятись так, то вони знайдуть причину для мого звільнення» - розказав пан Руденко.

 

Після цього, за його словами, заступник голови правління каналу Олександр Клишавчук почав давати вказівки щодо недопущення Олександра Руденка до виконання трудових обов'язків. Олександр Руденко перестав отримувати смс-повідомлення із завданнями, а коли він регулярно приїжджав на телеканал, його не пропускали.

 

30 вересня 2010 року пан Руденко поштою отримав копію наказу про його звільнення за прогули, підписаний двома заступниками голови правління - Анатолієм Максимчуком та Олександром Клишавчуком. Після цього Олександр Руденко звернувся до Святошинського районного суду міста Києва, у позові він просив поновити його на роботі та сплатити зарплату за два місяці та кошти за час вимушеного прогулу.

 

Під час судового засідання позивачу довелося доводити обставини свого звільнення, а також порядок роботи водіїв (виклики через смс-повідомлення), оскільки, за його словами, представники каналу це заперечували. «Вони залякували свідків. Якщо я заявляв у суді клопотання про виклик тієї чи іншої людини, на каналі йому погрожували звільненням у разі, якщо він прийде до суду. Однак ті водії, які вже звільнились, а також мій безпосередній начальник свідчили на мою користь», - розповів пан Руденко.

 

13 березня Святошинський райсуд прийняв рішення на користь позивача: зобов'язав роботодавця поновити Олександра Руденка на роботі та стягнути з ММЦ СТБ заробіток за час вимушеного прогулу у сумі 40 тисяч 401 гривню.

 

Оскільки рішення про поновлення на роботі набирає чинності одразу після його проголошення, Олександр Руденко наступного дня прийшов на телеканал. Там йому видали тимчасову перепуску, однак здійснювати своє прямі обов'язки він не міг, тому що СТБ розірвав з ним договір на оренду автомобіля. Наступного дня його знову не пропускали на територію каналу навіть попри наявність перепустки. «Юристи сказали, що ретельно вивчили рішення суду, і виявилось, що в ньому у назві "Міжнародний медіа центр СТБ" слово "медіа"» написане з маленької літери. Я звернувся до суду, і була винесена ухвала про виправлення. Однак мене все одно не пропускали. Я звернувся до Шевченківської виконавчої служби. Зрештою, мене поновили на роботі і запропонували писати заяву на звільнення. Я написав її з формулюванням "у зв'язку з тим, що канал порушував умови трудового договору". Вони змусили мене переписувати заяву кілька разів і погрожували не віддати трудову книжку», - поскаржився пан Руденко.

 

За його словами, СТБ оскаржив рішення Святошинського райсуду, і зараз справа розглядається в апеляційній інстанції.

 

У прес-службі СТБ сказали «Телекритиці», що не коментують судовий процес з Олександром Руденком.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY