detector.media
28.03.2012 14:13
Уряду рекомендують відновити і берегти ДП «Радіопередавальний центр»
І підпорядкувати його апарату Верховної Ради України

Кабінету Міністрів України порекомендують невідкладно розробити і затвердити програму збереження та відновлення державного підприємства «Радіопередавальний центр», а також відновити державне замовлення на передачу ним радіомовлення. Відповідний проект постанови № 10269 «Про забезпечення інформаційної безпеки України та вжиття заходів щодо державної підтримки державного підприємства «Радіопередавальний центр» зареєстрував народний депутат Юрій Кармазін.

 

Постанова спрямована «на усунення кризової ситуації, що виникла у діяльності державного підприємства "Радіопередавальний центр"», а саме припинення його діяльності через відсутність державного замовлення, зазначає Інститут медіа права.

 

Відповідно до проекту, Кабмін має передбачити кошти на відновлення роботи передавача потужністю 500 кВт на частоті 0,207 МГц з розподілом ефірного часу між Національною радіокомпанією України (НРКУ) (для трансляції 1-ї програми Національного радіо) та телерадіокомпанією «РАДА» для трансляції сесійних засідань Верховної Ради України.



Окрім цього постановою пропонується вирішити питання підпорядкування державного підприємства «Радіопередавальний центр» апарату Верховної Ради України.

 

Необхідність в ухваленні такої постанови, на думку автора, викликана рішенням НРКУ 2011 року щодо скасування мовлення на довгих хвилях передавачем потужністю 500 кВт, що забезпечував покриття першою програмою НРКУ понад 90% території України та частково сусідніх держав (Росії, Білорусі, Молдови), і входив до переліку технічних засобів, задіяних в системі оповіщення населення на випадок виникнення надзвичайних ситуацій. А з 1 лютого 2012 НРКУ зупинило останній середньохвильовий передавач потужністю 200 кВт, що був задіяний на виконання державного замовлення - трансляції програми «Промінь».

 

Державне підприємство «Радіопередавальний центр» збудоване у 1936 році і забезпечувало розповсюдження першої та 2-4 програм Національного радіо на довгих і середніх хвилях, програм Всесвітньої служби радіо України (ВСРУ) на коротких хвилях та радіозв'язок з риболовецьким флотом у Тихому та Індійському океанах.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY