detector.media
24.03.2012 09:45
У Києві розпочав роботу фестиваль Docudays UA
У Києві розпочав роботу 9 Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
 
Відкрився форум напередодні, 23 березня, брифінгом за участі членів журі конкурсної програми і трагікомедією про химерний світ африканських відносин «Дипломат» данського режисера Мадса Брюггера.
 
Нині покази фільмів проходять у Синій залі Будинку кіно та у кінотеатрі «Панорама». Представлені на форумі стрічки поєднані провідною темою «Чи має шанс авторитаризм в Україні?». Зокрема, відбудеться національна прем’єра фільму «Тихе місце» української режисерки Олесі Бортняк, презентація останніх двох фільмів одного з найяскравіших представників сучасної американської кінодокументалістики Маршала Каррі за участі режисера, прем`єрні кінопокази кінопокази відомого австрійського режисера Міхаеля Главоггера («Cлава блудниці» і «Cмерть робітника», один із епізодів якого автор знімав у нелегальних шахтах на Донбасі). Також в перше а великому екрані в Україні буде показано картину «Ходорковський» німецького режисера Сиріла Туші.


24 березня відбудеться презентація та відкриття Живої бібліотеки, де всі бажаючі зможуть поспілкуватися  з «живимя книжками» – людьми, щодо яких існує упереджене ставлення у суспільстві. Це біженець, феміністка, мусульманин, лесбійка, гей, рома, буддист, іноземний студент, колишній в'язень, правозахисник та інші.

З 24 по 27 березня у «Кінопанорамі» проходитимуть майстер-класи відомих кінодокументалістів: Марини Разбєжкіної (Россія), Маршала Каррі (США), Гіві Одішари (Грузія) та Емілі Джеймс (Великобританія).

26 та 27 березня відбудуться ретроспективні покази стрічок відомої російської кінодокументалістики Марини  Разбєжкіної.

Детально з програмою фестивалю можна ознайомитися тут.
 
Як повідомляла «Детектор медіа», цьогоріч на фестивалі передбачено три конкурсні програми: Docu/ЖиттяDocu/Право, Docu/Коротко. Вперше запроваджено конкурс короткометражних фільмів, в якому змагатимуться документальні стрічки тривалістю до 45 хвилин.
 
До складу журі цього року увійшли дипломований спеціаліст з естетики Ніколя Феодорофф, російська режисер, сценарист та продюсер Марина Разбєжкіна, видавець Іван Малкович (Docu/Життя); керівник громадської організації «Центр правових та політичних досліджень «СІМ» (Львів) Лідія Тополевська, шеф-редактор порталу «Детектор медіа» і голова правління громадської організації «Детектор медіа» Наталія Лигачова та чеський фотограф Богдан Голомічек (Docu/Право). Суддями категорії Docu/Коротко виступлять польський кіноексперт Кшиштоф Гієрат, засновниця та директорка молодіжної організації «Авантіс» Ілона Бічевска (Латвія) та режисер, спеціальний кореспондент Радіо Свобода в Криму Валерій Балаян.
 
Кожен конкурс Docudays UA має призовий фонд. А починаючи з 2009-го року у визначенні найкращого фільму також беруть участь студенти київських вищих шкіл. Свого переможця шляхом анонімного анкетування традиційно обирають і глядачі. Традиційна відзнака конкурсу - премія Андрія Матросова, друга і продюсера фестивалю. Її команда фестивалю вручає фільму, в якому «бачить найбільше любові».
 
Завершить свою роботу Docudays UA 29 березня кінофільмом «Моя перебудова» Робін Хессман (США, Великобританія).
 
«Детектор медіа» 
 
detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY