detector.media
06.11.2011 15:50
ЦРУ вивчає громадську думку у Facebook і Twitter

Так звані «бібліотечні ніндзя» ЦРУ у вивченні міжнародної ситуації покладаються на твіти і записи у Facebook. Про це в ексклюзивному інтерв`ю Associated Press розповів директор Центру аналізу відкритої інформації Даг Накін (Doug Naquin). 

 

За словами пана Накіна, таким чином ЦРУ відстежує масу інформації - від громадської думки з того чи іншого питання до передумов революції. Саме тому моніторинги соцмереж поряд з аналізом інформації в медіа входять до оглядів, які ЦРУ майже щодня надає Білому дому та президенту США Бараку Обамі.

Мета аналітичного центру ЦРУ, створеного за рекомендаціями Комісії 9/11, - вивчення ситуації у світі задля боротьби з тероризмом та протидії його поширенню. До складу Центру входять кілька сотень співробітників, які володіють іноземними мовами. Більшість із них перебувають у Вірджинії, інші ж працюють у найрізноманітніших країнах світу. Вони отримують завдання на кшталт оцінити настрої людей певного регіону Близького Сходу - саме так аналітики ЦРУ передбачили революцію у Єгипті. При цьому обсяги інформації для моніторингу можуть сягати і 5-ти мільйонів твітів на день. 
 
Ще більшу увагу соцмережам ЦРУ почала приділяти 2009-го року, після «Зеленої революції» в Ірані. Тоді Twitter вибухнув закликами до демонстрацій, і після офіційного оголошення перемоги на виборах президента Махмуда Ахмадінежада люди вийшли на вулиці. Як зазначає AP, у пригоді соцмережі стали і в вивченні громадської думки щодо усунення Усами бен Ладена. Так ЦРУ визначили, що найбільше осуду дій США було у твітах мовою урду, китайською та Пакистана, що є союзником Китаю. За кілька тижнів після рейду, коли Барак Обама виголосив промову щодо вирішення близькосхідної проблеми, негативні відгуки у Twitter постили люди з  Туреччини, Єгипту, Ємена, Алжиру, Перської затоки та Ізраїля. При цьому у твітах арабською та азербайджанською йшлося, що Обама симпатизує Ізраїлю, в той час як на івриті користувачі мереж назвали позицію президента США проарабською.
 
За соціальним мережами співробітники ЦРУ аналізували події у Бангкоці, де навесні минулого року відбулися масові заворушення. Тепер доступною стала й Африка: завдяки мобільним технологіям активність у соцмережах тут більше не є проблемою.
 
Дії ЦРУ, у свою чергу, беруть до уваги розробники соцмереж. Принаймні, як передбачає Даг Накін, наступне покоління твітерів і фейсбуків буде «закритим». Однак і в цьому випадку, за прогнозами ЦРУ, інформація в соцмережах навряд чи буде недоступною для їх моніторингів.
 
«Детектор медіа» 
 
 
detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY