detector.media
02.11.2011 15:02
Посольство Німеччини відмовило у візах українським журналістам, які збиралися в прес-тур JTI
«Надана інформація про мету і умови перебування не була переконливою»

Посольство Федеративної Республіки Німеччина в Україні відмовило у візах трьом українським журналістам ділових видань, які мали намір їхати в прес-тур тютюнової компанії Japan Tobacco International (JTI). Цю інформацію, оприлюднену в соціальній мережі Facebook, «Детектор медіа» підтвердила старший кореспондент газети «Коммерсантъ» Наталія Непряхіна, яка разом із колегами дістала відмову у візі.

 

За словами пані Непряхіної, до Німеччини збиралися їхати троє журналістів газет «Коммерсантъ», «Экономические известия» та «Инвестгазета». Усім їм відмовили, як і одному з організаторів поїздки - представникові компанії JTI в Україні, з формулюванням: «Надана інформація про мету і умови перебування не була переконливою», причому, до паспортів занесли штампи про відмову у візі.

 

Поїздка українських журналістів планувалася на 3-6 листопада до міста Трір на зустріч із представниками Європейського офісу з боротьби проти фінансових махінацій (OLAF) і презентацію нової програми Європейського Союзу щодо боротьби з контрабандою. Також журналісти планували відвідати лабораторію JTI з виявлення контрафактної тютюнової продукції, що розташована в Трірі. Метою поїздки в проханні про візу вони вказали: «Висвітлення нової програми ЄС щодо боротьби з контрабандою».

 

Учасники прес-туру подали документи до посольства 27 жовтня. І вчора, 1 листопада, їм повідомили про відмову. «З нашого боку подавався стандартний пакет документів, компанія-організатор підготувала запрошення плюс копії статуту. Мені сказали, що так потрібно за процедурою. Із цією компанією (JTI. - ТК) я їжджу не вперше, і проблем з оформленням віз жодного разу не було. Тим паче раніше, коли доводилося самій віддавати документи на розгляд, віза-офіцер у випадку нестачі якихось документів, не приймала весь пакет. Крім того, постає запитання (я його ставила прес-службі посольства, однак відповіді не отримала): чому, якщо в них виникли питання, вони не запитали додаткову інформацію», - зауважує Наталія Непряхіна.

 

За словами пані Непряхіної, вона раніше неодноразово бувала в Німеччині, а відмову дістала вперше. «Оскільки з боку посольства не було навіть спроби з'ясувати додаткову інформацію, я більш схильна вірити в суто політичний підтекст відмови. Незважаючи на те, що Єврокомісія стверджує, що ЄС не має намірів обмежувати в'їзд, ми бачимо геть протилежне, - наголошує журналіст. - Образливо не за те, що особисто нам відмовили і що особисто ми не зможемо взяти участь у конференцій, на якій також будуть журналісти з Росії й Казахстану, а за те, що намічається певна тенденція. І якщо вже така "демократична" країна відмовляє журналістам, то що вже говорити про простих українців».

 

Радник Посольства ФРН у справах преси Крістофер Фукс не може коментувати цей конкретний випадок відмови, однак наголошує: візова політика Німеччини щодо України не змінилася. «Останнім часом було багато повідомлень у ЗМІ про те, що ми змінюємо візову політику, але це не так: наша візова політика не змінилася! У нас бувають відмови - близько 6%. Цей випадок (із журналістами) є окремим, він ні з чим не пов'язаний. Ми кожне прохання про візу розглядаємо окремо і іноді приходимо до висновку не дати візу», - зауважив він.

 

Тим часом журналісти, які повинні завтра, 3 листопада, вилітати у відрядження, повторно подали документи на візи, але з новим запрошенням від німецького офісу JTI. Поки що відповіді не отримали, але в посольстві їм неофіційно порадили перенести поїздку на тиждень. Однак коли журналісти визначилися з новою датою - 10 листопада, в посольстві зауважили, що це зарано.

 

Випадок з візами для українських журналістів зацікавив народного депутата Ірину Геращенко, яка у мережі Facebook написала, що має намір передати інформацію колегам з Європарламенту, де в комітеті закордонних справ розглядають подібні факти.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY