detector.media
12.10.2011 11:18
Прокуратура не порушуватиме справу за фактами, викритими «Грошима»
Щодо проституції в армії

Військові прокуратури Київського та Дарницького гарнізонів відмовили в порушенні кримінальних справ за результатами перевірки фактів, викладених у телепрограмі «Гроші». Про це пише УНІАН з посиланням на департамент преси та зв'язків із засобами масової інформації Міністерства оборони України. Відмова аргументована відсутністю складу та подій злочину.

 

На цьому органи військової прокуратури завершили перевірки фактів та встановлення наявності випадків, що принижують честь та гідність військовослужбовців, викладених у телепрограмі «Гроші» від 27 вересня телеканалу «1+1».

 

Нагадаємо, журналісти «Грошей» виявили, що у деяких українських військових частинах офіцери «здають» солдат у оренду для надання сексуальних послуг усім бажаючим та отримують за це гроші - від 250 до 500 гривень. За фактом сюжету програми «Гроші» керівництво Генерального штабу Збройних сил України і військова прокуратура Київського гарнізону спільно з Управлінням СБУ проводили перевірки у військових частинах, які було показано.

 

За результатами перевірок військовою прокуратурою Дарницького гарнізону винесено постанову про відмову в порушенні кримінальної справи за відсутністю складу злочину, а військовою прокуратурою Київського гарнізону - постанову про відмову в порушенні кримінальної справи за відсутністю подій злочину.

 

За інформацією прес-служби Міноборони, журналістка телевізійної програми «Гроші» телеканалу «1+1» намагалася спровокувати солдат строкової служби на надання ними інтимних послуг за гроші. «Усе це вдало зрежисоване дійство записувалося прихованою відеокамерою і потім було подано в ефір як ствердження про нібито існуючу в деяких військових частинах налагоджену систему з надання інтимних послуг солдатами. Більше того, яких нібито командири примушують до цих дій. Не менш "сенсаційно" виглядали аматорські фото і відеоматеріали, які були використані у сюжеті - жоден з них не мав відношення до українського війська», - заявляють у Мінобороні.

 

У свою чергу канал «1+1» у відповідь на заяву Військової прокуратури ще раз наголошує, що факти, показані в сюжеті журналістів програми «Гроші», не були ні придуманими, ані зрежисованими.

 

«Робота журналістів - привертати увагу громадськості до фактів, а судити винних і порушувати кримінальні справи завдання інших відомств. Все, що було показано в програмі "Гроші" відбулося насправді, а чому прокуратура прийняла рішення не порушувати кримінальну справу за цими фактами - не нам судити. Журналісти "Грошей" донесли до громадськості факти. Сподіваємося, це допоможе надалі уникнути подібних інцидентів», - коментує канал «1+1».

 

Також зазначимо, що нещодавно завдяки журналістському розслідуванню, яке проводилося під час підготовки іншого сюжету програми «Гроші», було притягнуто до відповідальності військового, який здавав солдат у найми.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY