Асоціація «Телекомунікаційна палата України» підтримала прийняття закону «Про адміністративні послуги» та запропонувала Мін\'юсту внести зміни до визначення «адміністративного органу», включивши до нього Національну раду з питань телебачення і радіомовлення. Однак розробник законопроекту не бачить необхідності в такому уточненні, оскільки, на його думку, закон і без цього поширюється на Нацраду. Про це «Детектор медіа» повідомили в Телекомпалаті.
У рамках регуляторних процедур законопроект «Про адміністративні послуги» був запропонований для обговорення громадськості. Телекомпалата підтримала законопроект, але звернула увагу розробника на той факт, що зараз Нацрада з телебачення і радіомовлення має спеціальний статус конституційного, постійно діючого колегіального органу. І хоча, на думку Телекомпалати, після прийняття закону про адмінпослуги в існуючій редакції він однозначно буде регулювати діяльність Нацради, все ж з\'явиться можливість стверджувати, що даний закон не поширюється на галузеві регулятори зі спеціальним статусом. Це може, в свою чергу, призвести до загострення правової невизначеності в процесі отримання адміністративних послуг суб\'єктами господарювання цієї сфери.
Однак у Мін\'юсті вважають, що наявне в законі формулювання: «інші суб\'єкти, які законом або рішенням про делегування уповноважені виконувати владні (виконавчі та розпорядчі) функції з надання адміністративних послуг» вже є достатньою підставою для віднесення Нацради до поняття «адміністративний орган». Розробник аргументує це тим, що виконувати владні функції з надання адмінпослуг Нацраду уповноважує закону «Про телебачення і радіомовлення».
ТПУ з позицією Мін\'юсту погоджується, і в інтересах учасників ринку буде стежити за подальшою роботою над законопроектом. «Телекомпалата як профільна асоціація сподівається, що чітка позиція розробника проекту допоможе впорядкувати відносини між органом ліцензування та ринком після прийняття закону», - підсумувала експерт Телекомунікаційної палати України Оксана Павленко.
«Детектор медіа»