detector.media
30.06.2011 17:29
Лещенко не виключає, що прокуратура спробує вилучити сервери «Української правди» (оновлено)
Йому соромно за правоохоронні органи, які замість того щоб займатись реальними злочинами, допомагають політикам набирати бали

Сергій Лещенко не виключає, що у процесі розслідування справи про погрози вбивства  депутату Інні Богословській будуть спроби завадити діяльності «Української правди». Таке враження у нього склалось після допиту у слідчого сьогодні, 30 червня. Про це він розказав у коментарі «Детектор медіа».

 

Нагадаємо, вчора стало відомо, що головного редактора «Української правди» Олену Притулу та журналіста Сергія Лещенка викликали до слідчого як свідків у справі, порушеній через коментарі під матеріалом УП. Коментарі залишили анонімно. Вочевидь,  вони містили погрози на адресу Богословської. Як саме їх було сформульовано і під яким саме матеріалом їх написали (а також скільки їх було) - сторони не уточнюють.

 

В ефірі «Шустер live» 24 червня Інна Богословська цитувала, імовірно, один з цих коментарів: «Сегодня, бля, муху облили водой, завтра обольем бензином. Готовься, тварь. Меч возмездия уже занесен над твоей тупой башкой. Очень скоро народное правосудие настигнет тебя. Сдохнешь в страшных муках». Тоді вона уточнила, що «будем разбираться, кто это пишет. Это "Украинская правда". Это блоги с никами и с адресами».

 

Порушення справи на основі коментарів в інтернеті Лещенко вважає досить дивним. «Мені здається, що правоохоронні органи замість того, щоб ловити реальних злочинців, які крадуть гаманці у метро та мільярди з бюджету, шукають міфічних терористів Інни Богословської. Я сам неодноразово читав подібні коментарі на свою адресу. Але я не йду у прокуратуру чи міліцію писати заяву про погрозу вбивства. Наскільки я знаю, кримінальні справи щодо погроз вбивства порушують, якщо є реальні погрози. Чи можна вважати реальною погрозою коментар в інтернеті, написаний анонімним користувачем? Зараз можна зайти в інтернет і знайти  розгромні коментарі під будь-якою статтею. Так само я міг написати заяву після статті Піховшека, коли він писав, що мене чекає доля Гонгадзе.  Цікаво, тоді б вони так само швидко порушили кримінальну справу?», - зазначив журналіст.

 

Також у Сергія Лещенка склалося враження, що інших доказів, окрім коментарів в інтернеті, немає, і правоохоронні органи самі не знають, як розслідувати цю справу, адже  виявити коментаторів практично неможливо. Саме тому він розцінює цю справу як політичну піар-кампанію: «Певно, вона скористалась коментарями в інтернеті, щоб привернути увагу до своєї персони і посилити сигнал своїх коментарів у справі Тимошенко. Тому що одне, коли Інна Богословська заявила, що Тимошенко зробила те-то і те-то, а зовсім інше - коли Інна Богословська, якій погрожують вбивством, у справі Тимошенко заявила те і те. Друге речення звучить значно резонансніше. І мені соромно за правоохоронні органи, які замість того щоб займатись реальними злочинами, допомагають політикам набирати  бали».

 

Водночас пан Лещенко не виключає, що такі коментарі могли розміщувати представники Партії регіонів, як з метою піар-кампанії Інни Богословської, щоб посилити її позиції у справі проти Тимошенко, так і з метою перешкоджання роботі «Українській правді».

 

«Я можу прогнозувати, що вони вимагатимуть доступу до серверів, вилучення серверів. Якщо будуть спроби вилучити нашу техніку і таким чином перешкодити виходу "Української правди", стане зрозуміло, що це цензура, захована під розслідування кримінальної справи за погрозами вбивства Інні Богословській, - сказав Сергій Лещенко, - Я зараз аналізую розмову, і зрозуміти кінцеву мету не можу. Або ця справа має на меті пошкодити УП та ще одному виданню, найбільш рейтинговому та незалежному. Або це просто піар-шум довкола Богословської, щоб посилити її позиції у справі Тимошенко. Можливо, це одноходовка, а можливо і двоходовка».

 

Нагадаємо, головного редактора інтернет-видання «Українська правда» Олену Притулу та журналіста Сергія Лещенка викликали на допит до слідчого у справі №1026905 «погроза вбивством». Начальник відділу зв'язків з громадськістю ГУ МВС України в місті Києві Володимир Поліщук підтвердив ТК інформацію про те, що журналісти викликані у справі про погрози Інні Богословській. За його словами, вони викликані в якості свідків, «які можуть пояснити, як інформація про погрози з'явилася на сайті».

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY