detector.media
17.05.2011 17:47
Комуністична джинса, або Веселкова «Гамма»
Комуністична джинса, або Веселкова «Гамма»
Вітчизняні комуністи створили свою невеличку телевізійну нішу майже веселкових «свобод» – «Гамма.TV»

Розмаїття кольорів веселки зазвичай тішить око. Настільки, що європейські сексуальні меншини звели її до свого символу сексуальних свобод. Прагнучи йти в ногу з часом, вітчизняні комуністи створили свою невеличку телевізійну нішу майже веселкових «свобод» - «Гамма.TV».

 

Отже, «Телеканал "Гамма"» позиціоновано як «перший цифровий телеканал України». Інформацію про його засновників можна знайти на сторінці 360 Державного реєстру телеорганізацій України (станом на 1 січня 2011 року).

 

 

 

Згідно з Реєстром, телеканал «Гамма» - це Товариство з обмеженою відповідальністю «Гамма-Консалтинг», засновниками якого виступають ТОВ Alirezico Investments Ltd (Кіпр), ЗАТ «Страхова Компанія "Гамма"» (м. Київ), Симоненко Андрій Петрович та Симоненко Костянтин Петрович.

 

В гуглі за пошуковими словами Alirezico Investments з'являються лише скромні 22 посилання. З-поміж них і новина від 15 жовтня 2010 року, в якій компанію названо кіпрським офшором.

 

Пошук у гулі інформації щодо ЗАТ «Страхова Компанія "Гамма"» (м. Київ) дав значно більше посилань, але увагу привертає реєстр страхових компаній, де її керівником названо Симоненка Андрія Петровича. А якщо у браузер вбити доменне ім'я після «равлика» зазначеної на сайті адреси (gc.org.ua), то... потрапляєш на сайт телеканалу «Гамма».

 

Керівник «Гамми-Консалтингу» пан Симоненко водночас поєднує комерційну діяльність із держслужбою в Держагентстві України з інвестицій та розвитку. Таке гнучке зрощення бізнесу і влади пояснюється просто: Симоненко Андрій Петрович - син комуніста №1 в Україні, Симоненка Петра Миколайовича (плюс посилання тут і тут).

 

Після травневого огляду візитівки каналу - новин (відповідно до назви каналу - «Гамма новин»), склалося враження, що це телевізійний рупор винятково Петра Симоненка. Саме таке надзавдання каналу впливає і на дотримання - точніше, на повне недотримання журналістських стандартів.

 

4 травня 2011 року. Ведучий «Гамми новин» В'ячеслав Афутін розповідає про підготовку параду до 9 травня. Словесні штампи про подвиг ветеранів «Великої вітчизняної війни» доповнюються скаргами ветеранів на байдужість з боку держави і неповагу молоді. Біля київського музею ВВВ фотовиставка Андрія Саримсакова: «Увага потрібна щодня, а не лише щосвята».

 

Друга інформація випуску - президент України Віктор Янукович «готовий підписати закон про використання червоного прапора».

 

Врешті, після черги вихідних - сюжет про Міжнародний день солідарності трудящих, а точніше про демонстрацію комуністів. Кореспондент Дмитро Чигрин зосереджується на бутафорному атрибуті зібрання - величезному вусі влади, яка нічого не чує. На чолі акції - Петро Симоненко. Він, як головний речник сюжету, звинувачує «олігархічну владу». Організатори з опозиційною непримиренністю переконують: «Україна не для людей». Комуністична молодь прагне боротися. Врешті все завершується ухваленням резолюції: переглянути реформи, співпрацю з МВФ та вступити до Єдиного економічного простору.

 

Кореспондентка Ірина Мезенцева продовжує випуск дитячим конкурсом «Таланти майбутньої України», що проходив в «Артеку» за підтримки КПУ. Ідеолог конкурсу - комуністка Катерина Самойлик. Пафос сюжету сягнув кульмінації в синхроні дівчинки, яка не змогла нічого іншого придумати, як щиро сказати, що пам'ятатиме урочистості та розповідатиме про них «своїм онукам». Либонь, у кращі спогади дитинства дівчинка вже не вірить.

 

Врешті, випуск торкнувся економічного життя країни. Скасування урядом квот на кукурудзу коментує перший секретар Сумського обкому КПУ, який ставить під сумнів послідовність уряду (звісно, протилежної думки не було).

 

5 травня 2011 року. Ведучий В'ячеслав Афутін продовжує тематику репетиції до 9 травня - 4 кілометри георгіївської стрічки та 100 кг гречаної каші для ветеранів. Анонс традиційного атрибуту дати - польової кухні. Головна «героїня» сюжету - георгіївська стрічка. Це неодмінний атрибут речників. Її роздають волонтери. Глядачів навчають, як правильно її носити (біля серця, все інше - неповага).

 

Продовження випуску - сюжет про ветеранів, оточених любов'ю рідних, але позбавлених уваги держави. Затим усно+ВМЗ - що квартири ветеранам будуть (синхрон парламентського комуніста П.Цибенка).

 

Далі радянсько-історична тематика замінюється... церковною. Сюжет про привезені з Росії ікони, що мироточать (насправді, як з'ясувалося до кінця сюжету, йшлося про листок із церковного календаря). Місце події - побудована без дозволу опріч фундаменту Десятинної церкви капличка УПЦ МП. В «кращих традиціях» реклами сюжет описує якнайширші властивості образів: «Зцілює від раку, церебрального паралічу, цукрового діабету, знаходить зниклих». Врешті кореспондентка повідомляє, що «ікона ображається, коли жінки приходять до неї нафарбовані та в брюках» (натяк на дрес-код від РПЦ?).

 

6 травня 2011 року. На лого каналу з'явилася георгіївська стрічка. Головна тема випуску - «всеукраїнський народний референдум» від КПУ. Головний провайдер ідеї - Петро Симоненко. Ініціативою комуністів він хоче «об'єднати всю Україну».

 

Після чергових тривалих вихідних В'ячеслава Афутіна в студії замінила Марина Мікульська.

 

10 травня 2011 року. Перша і головна тема випуску - події у Львові 9 травня. Головний стурбований сигнал - «перші ознаки суспільного розколу». Відеоряд посилює текст: непримиренні бійки та вогонь.

 

11 травня 2011 року. Комуністи вимагають позбавити Львів права проводити Євро-2012. Головний речник комуністів - Петро Симоненко.

 

Несподівано у випуску з'явилася тема ситуації на дорогах. Прикметно, що саме того дня цією темою перейнявся і президент України.

 

Окрім такого унісону з «олігархічною владою», порція уваги дісталася й голові КМДА Олександру Попову. Той відкривав «Амбулаторію сімейної медицини» у Шевченківському районі столиці. Капіталістичний новояз Попова: нова форма медицини - приватно-практикуючий лікар (Ленін, певно, в мавзолеї перевернувся).

 

12 травня 2011 року. Продовження теми про те, як голова КМДА й надалі дбає про столицю - цього разу захищає пагорби біля НСК Олімпійський та Косого Капоніру. Також кореспонденти «Гамми» новин продовжують тему безпеки на дорогах.

 

13 травня 2011 року. Головна новина - міліція нагородила співробітників за події у Львові 9 травня. Кореспондентка Олена Запольська будує сюжет на відеокадрах бійок, що транслювалося у Верховній Раді України. Це відео підозріло нагадує відеоряд «Гамми новин» від 10 травня.

 

Загальний підсумок «Гамми новин» як обличчя каналу - відсутність бодай якоїсь думки, альтернативної комуністичній. Шаблонне і тенденційне наповнення випусків указує на конкретно партійне виконання замовлень телеканалом. Окремі «відхилення» (церква та суголосність Віктору Януковичу) наводять на підозру, що окрім ідей вірності комунізму та Петру Симоненку з оточенням, телеканал не гребує ретрансляцією особистих «церковно-прогресивних» ідей президента України, час від часу критикуючи уряд. Щодо матеріалів про голову КМДА Олександра Попова - вони виразно відгонять джинсою, але чим, власне, як не комуністичною джинсою, є весь ефір каналу?

 

Про таке пропагандистське шаблонне убозтво свого часу описав Віктор Клемперер у праці «Мова Третього Рейху». Філолог справедливо звернув увагу, що нацизм, як і будь-яка людиноненависницька система, оперує примітивними рефлексами, а відтак має обмежений пропагандистський інструментарій. Говорячи іншими словами: одноманітні шаблони і штампи відповідають інтелектуальному рівню їхніх розробників. А зважаючи, що Європа прирівняла комунізм до нацизму, дивуватися однотипності їхнього мислення не доводиться.

 

За достовірною інформацією джерел, щодо наповнення і виконання «Гамми новин» наразі є серйозні застереження в молодої дружини Петра Симоненка - Оксани Ващенко. Тому вона останнім часом активно шукає редакторів, які могли б упорядкувати інформаційну складову каналу, щоби пропагувати ідеї «перемоги світового пролетаріату» більш витончено і ненав'язливо. Чи знайде вона гідних виконавців - питання грошей, адже навряд чи у листопаді 2007 року один із підписантів Заяви українських журналістів «Не продаємося!» В'ячеслав Афутін (№61) міг передбачити своє професійне майбутнє поруч із комуністами.

 

А з грішми, як засвідчує початок статті, у власників телеканалу все гаразд.

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY