detector.media
07.05.2011 15:58
EFJ: Свобода преси ніколи не є гарантованою
EFJ: Свобода преси ніколи не є гарантованою
Група журналістів у Лондоні провела акцію «Я фотограф, а не терорист!», яка має привернути увагу до обмежень на фотографування в громадських місцях столиці під приводом заходів з безпеки і загрози тероризму. Організатори твердять, що приватні охоронні фірми за сприяння поліції часто забороняють громадянам і журналістам робити фотографії у центрі британської столиці.

Акція є частиною міжнародного Дня свободи преси і засвідчила, що боротьба журналістів за право на безперешкодне виконання професійних обов'язків триває і в суспільствах з усталеною демократичною традицією. Більше того, як заявив президент спілки журналістів Арне Кьоніг, Європейська Федерація журналістів закликала запровадити День свободи преси у Європі:

«На жаль, всесвітній день свободи преси дуже необхідний у Європі. Свобода преси ніколи не є гарантованою. Обов'язок журналістів як спостерігачів за демократією вимагає, аби національні і європейські власті взяли на себе відповідальність гарантувати свободу преси як засадниче право».

Вебсайт Бі-Бі-Сі Мій Світ вже писав про доповідь Freedom House, щодо занепаду свободи слова в Україні. Європейська федерація журналістів вказала на переслідування журналістів також у Туреччині та Білорусі та обмеження свободи слова загалом у різних країнах Європи:

«В Угорщині закони про ЗМІ накидають невластивий політичний контроль за діяльністю журналістів, попри деякі виправлення, які вимагала зробити Єврокомісія. Італійський прем'єр-міністр досі контролює імперію ЗМІ та реклами, яка впливає на редакційну незалежність журналістів. В Румунії журналісти ставлять під сумнів національну стратегію безпеки, яка розглядає роботу журналістів як одну із загроз державі. У Болгарії та на Балканах журналісти, які провадять розслідування, зазнають погроз і нападів. В усій Європі умови роботи журналістів стають все більш непевними внаслідок запровадження заходів економії на час кризи та зміни (дерегуляції) законодавства загалом».

Журналісти Бі-Бі-Сі вшанували хвилиною мовчання колег, які загинули у світі протягом минулого року. Цього року 12 журналістів корпорації зазнали фізичних нападів під час виконання своїх обов'язків за межами Британії. 
 
Олександр Гриб, блог Бі-бі-сі
Ілюстрація - http://www.bbc.co.uk
detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY