detector.media
27.04.2011 12:35
Журналістика: неакадемічне навчання
Журналістика: неакадемічне навчання
Майбутні українські журналісти нарікають на брак практичних і корисних у професії знань. Кажуть, багато теоретиків, мало фахівців – практиків. Заповнити прогалину допомагають медіа-школи

Те, чого ніколи не отримати на університетських лекціях, можуть дати лише практикуючі журналісти. Ті, хто щодня стикається особливостями української журналістської кухні, охоче діляться досвідом. Німецький  фонд імені Гайнріха Бьолля в Україні підтримує медіа-школи для молодих журналістів. Перший триденний тренінг нещодавно пройшов у Києві в рамках проекту «Покоління 2020», розповідає Кирило Савін, керівник представництва фонду. «Цей проект є тим, що ми називаємо підтримкою громадянського суспільства в Україні. Ми домовились, що цей проект, медіа-школа, матиме регулярний характер щонайменше раз на рік, а можливо і двічі на рік», - каже Савін.

 

Участь у тренінгах обходиться студентам у символічні сто гривень. Тренери не отримують гонорарів, каже Ілона Довгань, співзасновниця проекту. «У нашій медіа-школі було багато експертів відомих, які працюють на «Українській правді», у «Детектор медіа», які працюють на телеканалах, які є учасниками руху «Стоп цензурі», які ділилися власним досвідом і розповідали про свою роботу і про ті ситуації, з якими вони стикалися. Ці люди є лідерами у своїй професії», - розповідає Довгань.

 

«За три дні - більше, ніж за кілька років університету»

 

Відвідувачі медіа-школи - здебільшого студенти факультетів журналістики різних вищих шкіл України. Студентка з Києва Юлія Боднар каже, що за три дні курсу отримала більше, ніж за кілька років в університеті. На її думку, найціннішим є те, що окрім лекцій відбувались неформальні зустрічі з відомими українськими медійниками, коли журналісти розповідали такі кулуарні історії, що не почуєш просто так на вулиці чи навіть в редакції. Йшлося на тренінгу про журналістські стандарти, про ситуацію зі свободою слова, розвиток інтернет-журналістики, про соціальні мережі. «У нас було дуже багато розмов щодо актуальності телебачення, преси, радіо, чи вони будуть жити далі, чи воно все перейде в інтернет. Після цього починаєш задумуватися, а чи ту ти професію обрав, чи саме правильну спеціальність. Ти починаєш під іншим кутом дивитися на інститутську освіту та брати тільки те, що тобі насправді буде потрібно. А не сприймати все підряд» - ділиться враженням Юлія.

 

По закінченні медіа-школи її учасники - як студенти, так і досвічені журналісти - мають нагоду спілкуватися між собою через спеціально створену сторінку на Facebook. Наступні майстер-класи, як очікується, відбудуться восени. Якщо Ви зацікавилися цією програмою, слідкуйте за повідомленнями на сайті http://2020.kiev.ua/index.php

 

Олександра Осипенко, «Німецька хвиля»

Фото: «Учасники руху "Стоп цензурі" про будні української журналістики знають як ніхто інший», http://www.dw-world.de

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY