detector.media
11.11.2003 09:26
Ханне Северінсен: "Щодо подій у Донецьку я підготую коротку доповідь на чергове засідання ПАРЄ у грудні"
Ханне Северінсен: "Щодо подій у Донецьку я підготую коротку доповідь на чергове засідання ПАРЄ у грудні"
У перерві між засіданнями сьогоднішнього Форуму журналістів "Детектор медіа" звернулася до пані Северінсен з проханням прокоментувати, як міжнародні організації планують проводити Моніторинг чергових президентських виборів в Україні. Як уже повідомляла "Детектор медіа", на сьогоднішньому Форумі журналістів "За вибори без цензури", що проходить у Києві, з вітальним словом виступила Ханне Северінсен, член Парламентської асамблеї Ради Європи, співдоповідач по Україні Моніторингового комітету ПАРЄ.
У своєму виступі на Форумі вона висловила стурбованість, що професія журналіста все ще є однією з найнебезпечніших в Україні, а штрафи, перевірки, залякування ЗМІ залишаються поширеною практикою контролюючих органів. Через порушення в українському суспільстві основних демократичних цінностей – права на вільні зібрання і доступ до інформації – громадяни України не можуть робити вільний вибір. Як зазначила пані Северінсен, 92% з них заявили під час одного з останніх опитувань, що відтак вони не можуть впливати на політичну ситуацію в Україні.



У короткій перерві між засіданнями "Детектор медіа" звернулася до пані Северінсен з проханням прокоментувати сьогоднішній Форум журналістів і те, як міжнародні організації планують проводити Моніторинг чергових президентських виборів в Україні:

Яке ваше враження від сьогоднішнього Форуму?



Другий Форум журналістів „За вибори без цензури”, на який мене запросив оргкомітет, це дуже важлива подія. Я вітаю зусилля ваших журналістів змінити ситуацію в України щодо свободи слова. Щоправда, не знаю, наскільки широко про Форум повідомлять українські ЗМІ.



Як міжнародні організації планують проводити моніторинг президентської кампанії в Україні?



–Як і в попередні роки, представники моніторингового комітету ПАРЄ слідкуватимуть за перегонами впродовж кількох місяців до виборів. Наступна стадія нашої роботи полягатиме у спостереженні за голосуванням на виборчих дільницях у день виборів і за підрахунком голосів. Потім ми проаналізуємо всю ситуацію, підготуємо звіт для Ради Європи. Від того, наскільки Україні вдасться продемонструвати свою готовність забезпечити вільні і прозорі вибори, буде зроблено висновок, чи припиняти наш моніторинг на майбутнє, чи продовжувати його далі.



Наскільки готові західні країни надавати підтримку незалежним ЗМІ під час виборчої кампанії в Україні? Чи буде створено щось на зразок парасолькової організації, що відслідковуватиме весь передвиборчий марафон?



Це хороша ідея, і нею варто займатися. Щодо підтримки українських незалежних медіа західними державами – так, гадаю, західні уряди до цього готові. Треба сподіватися на це. Це є їхньою звичною практикою: спостерігати за демократичними процесами у вашій країні.

У багатьох виступах на сьогоднішньому Форумі згадувалися нещодавні невтішні події у Донецьку і те, як українські ЗМІ їх висвітлювали. У своїх виступах і ви, і посол Сполучених Штатів Джон Гербст, і українські журналісти, які взяли участь у дебатах, ідентифікували донецькі події як порушення ключових демократичних прав на вільні зібрання і на інформацію. Як ви гадаєте, чи винесе українська політична еліта уроки з того, що сталося в Донецьку?



Сподіваюся, що так. Офіційно передвиборча кампанія ще не розпочалася, а вже відчувається така напруга. Неприпустимо, щоби політична сила, яка хоче донести до виборців свої ідеї, не могла цього зробити. Прикметно, що дипломатичні представництва в Києві дуже стурбовані подіями в Донецьку. Те, що там сталося, може позначитися на міжнародному іміджі України. Гадаю, що західні посли ухвалять свою заяву стосовно цього. Зі свого боку я підготую коротку доповідь на чергове засідання ПАРЄ у грудні, де розглядатиметься ситуація в Україні.



Чи задоволені ви ходом розслідування справ Гонгадзе і Гончарова?

–Аж ніяк ні. Наскільки я розумію, пан Піскун не представив уряду матеріалів із цих справ, не доповів, що було зроблено Генпрокуратурою у розслідуванні. Це дуже прикро. 5-11 лютого 2004 року ми з Ренате Вольвенд (представником Моніторингового комітету ПАРЄ – "Детектор медіа") знову будемо в Україні. Це питання залишатиметься під нашим контролем. Окрім цього, наша увага зосереджуватиметься на аналізі діяльності електронних ЗМІ.
detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY