detector.media
17.03.2011 21:32
Президент схвалив звіт Нацради
Комітет з питань свободи слова теж не став його відхиляти

16 березня президент України Віктор Янукович схвалив звіт Національної ради з питань телебачення і радіомовлення за 2010 рік, про що офіційно повідомлено Національну раду.

 

Окрім цього, 17 березня парламентський Комітет з питань свободи слова та інформації звіт узяв до відома. За таке рішення проголосували члени Комітету Олена Кондратюк («БЮТ-Батьківщина»), Микола Баграєв (Партія регіонів), Олена Бондаренко (Партія регіонів), Володимир Ландік (Партія регіонів), Орест Муц (Партія регіонів).

 

Троє членів Комітету - Юрій Стець (НУНС), Віктор Уколов («БЮТ-Батьківщина») й Олександр Абдуллін («БЮТ-Батьківщина») були проти, голова Комітету Андрій Шевченко («БЮТ-Батьківщина») - утримався.

 

Перед тим, як голосувати, народні депутати і представники громадської ради Комітету заслухали звіт і висловили достатньо претензій до регуляторного органу.

 

Зокрема, Володимир Ландік звернув увагу на те, що Нацрада не сприяє розвитку місцевого мовлення, а навпаки - не продовжує ліцензії, не надає частоти на конкурсах, карає за партнерство з мережами, позбавляє місцевих мовників окремого мультиплексу після переходу на цифру. Критика пана Ландіка була підтримана зауваженнями Незалежної асоціації телерадіомовників.

 

Секретар Комітету, колишній генпродюсер 5-го каналу Юрій Стець нагадав про невиконану обіцянку провести повторний конкурс на частоти ТВі і 5-го каналу, що були оскаржені в суді.

 

Голова Комітету Андрій Шевченко зачитав лист Індустріального телевізійного комітету, який просив парламент не підтримувати звіт. ІТК має претензії до рішень щодо цифрового телебачення, а саме його хвилює, яким чином виконуватиме свої зобов\'язання провайдер «Зеонбуд» і скільки коштуватиме «цифра» мовникам. Також галузеве об\'єднання незадоволене проектом методики визначення розмірів ліцензійного збору, розробленим у Нацраді.

 

Крім цього, члени Комітету закинули Нацраді відсутність діалогу з індустрією, яка не представлена в громадській раді регуляторного органу. Представники ІТК і НАМ заявили, що змушені спілкуватися з Нацрадою через Мін\'юст, Держкомтелерадіо та інші органи, втім, це є ефективнішим способом комунікації, ніж громадська рада, до рішень якої регулятор не прислухається.

 

«ІТК, який представляє 70% ринку, вважає, що є підстави вважати вашу роботу у 2010 році незадовільною. По факту це недовіра індустрії до Нацради», - підкреслив Юрій Стець. У відповідь на це голова Нацради Володимир Манжосов заявив, що лист ІТК до Верховної Ради не є рішенням, прийнятим на загальних зборах асоціації, а підписаний лише виконавчим директором. Тому він не вважає його відображенням позиції індустрії.

 

Зрештою, оцінка звіту Комітетом була нейтральною. Тепер звіт має розглянути і схвалити або не схвалити Верховна Рада.

 

Нагадаємо, відповідно до статті 16 закону про Нацраду, щороку до 1 лютого регулятор подає звіт про свою діяльність Верховній Раді і президентові, які формують склад цього органу.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY