detector.media
14.03.2011 16:18
АНРВУ: Влада починає наступ на регіональні медіа?
Тиск на журналістів та редакторів збільшився

У лютому 2011 року 38% видавництв відчули, що у їхньому регіоні вести видавничий бізнес стало складніше.  Такі дані отримала Асоціація незалежних регіональних видавців України (АНРВУ) в ході чергового галузевого дослідження складності ведення газетного бізнесу в регіонах за підтримки проекту «У-Медіа».

 

Було опитано 21 регіональне видавництво, переважна більшість опитуваних є членами АНРВУ.

 

Згідно отриманих даних, на питання «Чи відчули ви, що стало складніше вести видавничий бізнес у вашому регіоні?» 38% опитуваних відповіли «так». Нагадаємо, у січні ствердну відповідь на питання дали 25% видавців.  

 

Жодне з опитуваних видавництв не заявило про труднощі з реалізацією своїх видань, котрі були б пов\'язані з критичними статтями.

 

Проте 33% представників регіональних редакцій заявили про тиск на журналістів та редакторів під час підготовки ними матеріалів. Дніпропетровськ, Харків, Одеса, Львів, Кременчук, Київ, Донецьк - ось міста, де представники газет заявляють про тиск, створення перешкод в роботі видавництва та при здійсненні професійної діяльності журналістів редакцій.

 

АНВРУ зазначає, що 33% (7 видавництв) - це найвищий показник за час існування проекту моніторингу. «Наразі утиски мають прихований характер: натяки на зв\'язок між критичним матеріалом, що опубліковано на шпальтах одного з видань, та позаплановими перевірками даного видавництва, відмова журналістам надавати коментарі та інформацію, обмеження доступу журналістів до інформації - ось короткий перелік перешкод та труднощів, котрі почали з\'являтися в лютому», - зазначається у повідомленні асоціації.

 

АНРВУ об\'єднує понад 20 регіональних видавничих компаній, що видають близько 100 найменувань видань. Асоціація є членом Всесвітньої газетної асоціації (WAN-IFRA) та співпрацює зі Всесвітнім форумом редакторів (WEF).

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY