detector.media
28.02.2011 14:59
«Стоп цензурі!» заявляє про неприпустимість втручання політиків і топ-менеджменту в роботу ньюзруму СТБ
«Стоп цензурі!» заявляє про неприпустимість втручання політиків і топ-менеджменту в роботу ньюзруму СТБ

Громадський рух «Стоп цензурі!» заявляє, що політики не мали права спонукати керівництво телеканалу СТБ знімати з ефіру 25 лютого сюжет Ганни Суряднової та Тимофія Кощія. Якщо вони мали підозри щодо порушень стандартів та етики журналістами СТБ, то мали звертатися до комісії з питань етики і моралі осередку профспілки «Медіафронт» на цьому каналі. Водночас «Стоп цензурі!» закликає менеджмент СТБ у випадку спроб тиску зберігати незалежність. Про це йдеться в заяві руху, оприлюдненій 25 лютого.

 

Нагадаємо, з джерел на каналі СТБ «Детектор медіа» стало відомо, що приводом для зняття сюжету 25 лютого став дзвінок нардепа-регіонала Олени Бондаренко. За даними джерел ТК, сюжет зняв з ефіру генеральний директор СТБ Володимир Бородянський. Його заступник Олексій Мустафін заперечив цю інформацію, зазначивши, що рішення про зняття сюжету прийняв особисто він, керівник інформаційної служби. Прес-служба Партії регіонів також оприлюднила заяву, в якій звинуватила «один із загальнонаціональних каналів під умовною назвою "С ... Б"» в провокації та інсценуванні подій, які дискредитують владу. Журналісти каналу в розмові з ТК заперечили факти, викладені в заяві.

 

Публікуємо текст заяви громадського руху «Стоп цензурі!»:

 

Громадський рух «Стоп цензурі!» вважає неприпустимим будь-яке втручання у роботу незалежних ЗМІ, зокрема, у формі дзвінків керівництву ЗМІ з вимогами щодо способів висвітлення суспільно-політичних подій.

 

Стаття 15 Конституції України встановлює, що цензура в Україні заборонена.

 

Слід звернути увагу, що обмеження прав ЗМІ і примусове нав'язування їм своїх позиції чи думок суперечать і статті 45-1 Закону України «Про інформацію». Остання, зокрема, забороняє втручання у формах, не передбачених законодавством України або договором, укладеним між засновником і редакцією ЗМІ, у професійну діяльність журналістів, контроль за змістом інформації, що поширюється, з боку засновників засобів масової інформації, органів державної влади або органів місцевого самоврядування, посадових осіб цих органів, зокрема з метою поширення чи непоширення певної інформації.

 

Зважаючи на зазначене вище, звертаємо увагу керівництва телеканалу СТБ та народного депутата від Партії Регіонів Олени Бондаренко на те, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

 

Громадський рух «Стоп цензурі!» нагадує представникам Партії регіонів в особі народного депутата Олени Бондаренко про те, що втручання органів державної влади в законну діяльність засобів масової інформації є неприпустимим та таким, що не відповідає чинному законодавству та міжнародним зобов'язанням України.

 

Громадський рух «Стоп цензурі!» закликає менеджмент телеканалу СТБ діяти згідно із законами України, які гарантують незалежність ЗМІ, журналістів, і у випадку тиску у формі дзвінків, листів, усних зауважень до працівників ЗМІ з боку політиків, посадовців, підприємців зберігати незалежність, радити їм звертатися до професійних організацій галузі або ж до суду.

 

Громадський рух «Стоп цензурі!» наголошує на тому, що всі конфліктні ситуації між творчим колективом та менеджментом ЗМІ мають вирішувати безпосередньо професійні організації журналістів або інші спеціально створені для цього органи - саморегулятори галузі.

 

Стосовно невиходу в ефір телеканалу СТБ сюжету Ганни Суряднової та Тимофія Кощія 25 лютого 2011 року, то політики зі своїми підозрами щодо порушень стандартів та етики журналістами СТБ мали звертатися до комісії з питань етики і моралі осередку профспілки «Медіафронт» на цьому телеканалі, а не спонукати керівництво телеканалу знімати сюжет з ефіру.

 

 

Довідка. Громадський рух «Стоп цензурі!»

 

Громадський рух «Стоп цензурі!» створений 21 травня 2010 року. Рух є неформальним об'єднанням журналістів, що утворилося у відповідь на утиски свободи слова в Україні.

 

Це ініціатива українських журналістів та медійних громадських організацій щодо відстоювання свободи слова, запобігання встановленню цензури в Україні, унеможливлення перешкоджання професійній діяльності журналістів та порушення професійних стандартів при висвітленні суспільно-політичних питань.

Громадський рух «Стоп цензурі!» не підтримує жодну політичну силу, не фінансується політичними партіями.

Дізнатися більше або приєднатися до Громадського руху «Стоп цензурі!» можна за посиланням /withoutsection/article/53128/2010-05-22-pripiniti-tisk-na-zhurnalistiv-ne-dopustiti-represii/

Блог Громадського руху «Стоп цензурі!»: http://stopcensorship.wordpress.com , у Твіттері: http://twitter.com/Stopcensorship

 

 

Контактна особа:

Артем Соколенко,

координатор прес-центру

Громадського руху «Стоп цензурі!»

050 440 46 08,

censor.stop@gmail.com

 

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY