detector.media
17.02.2011 16:05
Юрій Плаксюк скаржиться на відсутність системних змін у державному мовленні

Найголовнішою проблемою для системи державного мовлення є відсутність системних змін. Про це на підсумковій щорічній колегії Державного комітету телебачення та радіомовлення 17 лютого сказав голова комітету Юрій Плаксюк.

 

Хоча торік і була проведена оптимізація (скорочення працівників на 10-20%) на ОДТРК (правда, не на усіх), також розроблена низка законопроектів, видавалися книжки за рахунок програми «Українська книга», та все ж відсутність достатнього фінансування та системних змін не дала можливості розвиватися.

 

«Ми навіть не можемо придбати транспортні засоби для знімальних груп деяких ОДТРК, приміром, для Полтавської, оскільки є заборона Кабміну купувати авто», - бідкався пан Плаксюк.

 

На думку голови, держава на сьогодні недооцінює іномовлення, відтак, УТР постійно втрачає своїх глядачів і слухачів за кордоном.

 

Щодо фінансово-економічної діяльності Держкомтелерадіо Юрій Плаксюк повідомив, що торік було передбачено коштів у 3,9 разів менше необхідного обсягу видатків. З передбачених річних асигнувань було отримано 622,55 млн. гривень, що дозволило профінансувати бюджетні програми на 96%.

 

Водночас, за словами пана Плаксюка, більшість державних ТРК виконали рекомендації Комітету щодо частки власного мовлення на рівні не менше 30% від загального обсягу держзамовлення. Зокрема, Житомирська та Львівська ОДТРК, Київська ДРТРК виробляють власних програм понад 40% від загального обсягу держзамовлення, НТКУ - понад 50%. Водночас, каже Плаксюк, власне мовлення ДТРК «Крим», «Культура», Кіровоградської ОДТРК, Новгород-Сіверської МДТРК становить менше 30%.

 

Також голова Держкомтелерадіо заявив, що політики більше не втручаються в роботу комітету. «Торік відбувся перехід від популізму та політиканства до конструктивної роботи. Політики більше не втручаються в нашу роботу», - зазначив він у своїй доповіді.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY