Телеканал ICTV запускає послугу тестування рекламних роликів на предмет їхнього позитивного чи негативного сприйняття глядачами. Про це «Телекритиці» розповів керівник департаменту маркетингу, комунікацій та аудиторій телеканалу Орест Білоскурський.
Технологія тестування - DART (Direct Audience Reaction Testing). Вона полягає в тому, що глядачі за допомогою спеціального приладу (потенціометру) щомиті фіксують своє ставлення до того, що їм показують. Отримувані дані обробляються спеціальною програмою та виводяться на екран комп\'ютера у вигляді графіку, де кожна крива відображає зміну емоцій певної цільової аудиторії (жінки, чоловіки, різні вікові групи тощо). На даному етапі департамент маркетингу ICTV вивчає рефлексії респондентів у вікових групах «чоловіки 20-50» та «жінки 20-50».
Подібна технологія вже використовується на українському ТБ у політичних програмах, де схожі прилади фіксують реакцію аудиторії в студії.
На думку керівника відділу якісницьких досліджень ICTV Юрія Погорілого, для рекламних роликів, чиє завдання - вплинути на глядача протягом кількох секунд, замір імпульсивної реакції є достатньо промовистим. Отримані дані можуть бути дуже близькими до показників реального телеперегляду. Тоді як для аналізу складнішого та довшого відео (програм тощо) потрібні фокус-групи та глибинні інтерв\'ю.
За словами Ореста Білоскурського, ICTV готовий тестувати ролики безкоштовно. Вигода каналу полягає в тому, щоб до появи ролика в ротації зрозуміти, як його сприйме глядач. Та, можливо, дати певні рекомендації виробникам. Найкращі з точки зору схвалення глядачами ролики ставитимуть на перші позиції в рекламних блоках. Мета - якомога довше «не відпускати» глядача з каналу та, відповідно, збільшити рейтинг перегляду реклами.
Протягом однієї сесії в тестуванні братимуть участь близько 100 осіб. Наразі - з Києва, але в подальшому, за словами керівника відділу медіапланування та медіакомунікацій ICTV Андрія Карпінського, за потреби можливе залучення мешканців інших регіонів України.
«Детектор медіа»