detector.media
16.12.2010 10:48
Профільний комітет ВР – проти квот на поширення національного аудіовізуального продукту

Профільний парламентський комітет з питань свободи слова та інформації підтримав законопроект про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» № 6342 щодо приведення у відповідність із вимогами Європейської Конвенції про транскордонне телебачення до програмної концепції мовлення. На засіданні, яке відбулося 15 грудня 2010 року, за проект проголосувала більшість присутніх членів комітету, проти документу виступили народні депутати Андрій Шевченко та Юрій Стець.

 

Нагадаємо, що цей законопроект поданий народним депутатом Оленою Бондаренко (фракція Партії регіонів) з метою приведення у відповідність із вимогами Європейської Конвенції про транскордонне телебачення положень Закону України «Про телебачення і радіомовлення», які визначають квоти на поширення національного аудіовізуального продукту та музичних творів українських авторів чи виконавців.

 

«Тут не йдеться про мову, - сказала Олена Бондаренко, презентуючи законопроект. - Музичні твори українських авторів чи виконавців належать до категорії «європейські твори», а отже щодо них не можуть бути встановлені окремі квоти». Її підтримав член комітету Микола Баграєв, зауваживши, що відміна цієї норми дасть змогу збільшити кількість форматів радіостанцій. «Таким зарегулюванням ми не допоможемо українській музиці», - сказав він.

 

Прихильники проекту  зазначали, що квоти на поширення музичних творів українських авторів чи виконавців, встановлені в чинній редакції Закону України «Про телебачення і радіомовлення», не враховують кількості таких творів, що реально існують на сьогоднішній день. Тому дотримання цих квот телерадіоорганізаціями призводить до того, що їх програми практично не відрізняються одна від одної, тобто аудиторія не отримує різноманітної інформації. Цим порушуються вимоги до плюралізму аудіовізуальних ЗМІ.

 

Комітет рекомендував парламенту прийняти законопроект за основу та в цілому.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY