15 березня в Національній спілці журналістів України відбувся круглий стіл „Політична реклама в період президентської кампанії 2004 року”
Ініціатор обговорення – директор Інституту політики нардеп Микола Томенко зазначив, що для чинного українського законодавства в інформаційній сфері притаманні нездатність існуючої законодавчої бази забезпечити практичну реалізацію права на свободу слова, вільне функціонування ЗМІ в інтересах суспільства та об’єктивне транслювання політреклами під час президентської кампанії.
Найбільші суперечки викликала тема чесного розміщення політреклами на телебаченні. Медіаексперт Сергій Дацюк попередив про можливі ускладнення з транслюванням української політреклами на каналах російського телебачення, адже закон, якій впливатиме на російські медіа та змусить їх розміщувати рекламу за чітко визначеним регламентом, досі не згенерований. Юрист Інтерньюзу Тарас Шевченко зазначив, що законодавчо впливати на російські ЗМІ досить важко, тому новий Закон мусить виглядати як обмеження кандидатам розміщувати рекламу в закордонних ЗМІ. Таким чином, у разі порушення можна буде притягнути до суду конкретну людину, запевнив юрист.
Говорячи про приховану політичну рекламу, Микола Томенко зазначив: „Ми будемо розглядати цю проблему тоді, коли будуть з’являтися конкретні випадки з прихованою рекламою. Тоді ми будемо регулювати законодавство в цьому напрямку. А зараз нашою основною роботою є регуляція політичної реклами”.
Учасниками круглого столу було розглянуто три законопроекти у розрізі проблеми політреклами: „Про внесення змін до Закону України „Про вибори Президента України”, „Про внесення змін до Закону України „Про вибори Президента України” щодо обов’язкових телевізійних дебатів” та „Про внесення змін до Закону України „Про рекламу”.
Микола Томенко запропонував присутнім врахувати досвід президентської виборчої кампанії 1999 року та парламентських виборів 2002 року й закликав продовжити публічні обговорення законопроектів, що сприятиме кращій якості законів та задіє механізм суспільного впливу на законодавців.