detector.media
28.01.2004 11:53
Провідні українські телеканали об’єднуються для спільної роботи з державою у сфері реклами
Провідні українські телеканали об’єднуються для спільної роботи з державою у сфері реклами. Про це було повідомлено учора у вечірньому випуску програми "Факти" каналу ICTV.
Меморандум про це підписали українські телевізійні канали та Державний комітет з питань технічного регулювання та споживчої політики. Керівники каналів переконані, що реклама має формувати новий імідж України, а також пропагувати серед молоді здоровий спосіб життя. Телевізійники створять громадську раду з питань реклами, приєднаються до розробки національних стандартів у рекламній сфері. Телеканали, кажуть, також братимуть участь у розробці законопроектів, які б підвищували вимоги до якості реклами.

"Вы представляете одну из ветвей власти. И, на мой взгляд, средства массовой информации, все-таки, работают лучше. Они менее заангажированы, они сами по себе становятся состоятельными, они сами могут проводить в жизнь свою политику", - сказав під час підписання меморандуму голова Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики Леонід Школьник.

Своїм основним завданням у сфері захисту прав споживачів від порушень законодавства про рекламу Державний Комітет України з питань технічного регулювання та споживчої практики вважає виявлення фактів розповсюдження недобросовісної реклами, її припинення, застосування санкцій до порушників. Недобросовісною рекламою вважається реклама, яка внаслідок неточності, недостовірності, двозначності, перебільшення, умовчання, порушення вимог щодо часу, місця і способу розповсюдження та інших вимог, передбачених законодавством України, вводить або може ввести в оману споживачів реклами, завдати шкоди особам та державі.

До компетенції Державного Комітету України з питань технічного регулювання та споживчої практики входять повноваження щодо визнання реклами недобросовісною. Підстава, на якій розпочинають справи щодо порушення рекламного законодавства. Справи про порушення законодавства про рекламу розглядаються органами Державного Комітету України з питань технічного регулювання та споживчої практики на підставі: подання державних органів і громадських організацій; власної ініціативи Державного Комітету України з питань технічного регулювання та споживчої практики (територіальних органів); звернення споживачів.

Подання, заява про порушення законодавства про рекламу вносяться до органів Державного Комітету України з питань технічного регулювання та споживчої практики за місцем здійснення порушення. Вони розглядаються у місячний термін. За наявності ознак порушення законодавства про рекламу приймається рішення про початок розгляду справи, про що повідомляються заявники.

За результатами розгляду справи приймається рішення, яке може передбачати заборону реклами та її публічне спростування; публікацію відомостей, що коригують (уточнюють, доповнюють) рекламу; накладення штрафу.
detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY