detector.media
08.11.2010 16:26
Версії слідства у справі замаху на Кашина – професійна діяльність та особиста громадянська позиція

Пріоритетними версіями слідства у справі про замах на вбивство кореспондента російської газети «Коммерсантъ» Олега Кашина є професійна діяльність журналіста та особиста громадянська позиція, яку пан Кашин висловлював у своєму блозі. Про це повідомляє сайт Слідчого комітету при прокуратурі РФ.

 

Слідчий комітет по місту Москві продовжує розслідування кримінальної справи. Станом на 12-ту годину дня 8 листопада опитані понад 30 осіб із числа очевидців злочину, родичів і знайомих журналіста. Слідчі також вивчають публікації Олега Кашина, його листування в мережі інтернет, встановлюють коло знайомих, його ділові та особисті контакти, провели огляди в робочому кабінеті і у квартирі. Сьогодні після повернення з-за кордону до слідчих мають намір прийти, відповісти на запитання і висловити свої версії керівники газети «Коммерсантъ».

 

Як повідомляла ТК, у суботу опівночі на Олега Кашина напали двоє невідомих. Вони чекали на журналіста у дворі його будинку з букетом квітів. За словами очевидців, Кашина били «предметом». Лікарі зафіксували у нього переломи верхньої та нижньої щелеп, гомілки, струс головного мозку і травматичний відрив фаланг пальців. Нині кореспондент у стані штучної коми перебуває у відділі реанімації 36-ї міської лікарні Москви.

 

За фактом побиття порушено кримінальну справу за статтею «замах на вбивство, скоєний групою осіб». Слідство не виключає, що напад пов'язаний з професійною діяльністю журналіста. Президент РФ Дмитро Медведведєв доручив узяти розслідування під особливий контроль. Спілка журналістів Росії оголосила про намір провести власне розслідування.

 

Видавничий дім «Коммерсантъ» наполягає на ретельному та результативному розслідуванні нападу на Олега Кашина. Слідчі допитують редакторів «Коммерсанта» у справі про замах на вбивство Олега Кашина. Тим часом російські журналісти звернулися до Дмитра Медведєва, щоб захистив їх від нападів.

 

Пан Кашин спеціалізується на суспільно-правовій тематиці, висвітлює акції протесту та мітинги. Саме він узяв інтерв'ю в одного з учасників погрому в адміністрації підмосковних Химок 28 липня 2010 року. У серпні до редакції газети приходила міліція і вимагала ознайомити із вмістом робочої електронної пошти журналіста.

 

11 жовтня Олега Кашина, незважаючи на акредитацію і без пояснення причин, не пустили на зустріч президента РФ Дмитра Медведєва з рок-музикантами. Журналісту повідомили, що його внесли до «чорного списку» Федеральної служби охорони (ФСО) - після затримання на мітигу «Марш несогласных» у 2007 році.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY