detector.media
28.10.2010 20:43
Ужгородський міськвиборчком затвердив правила акредитації ЗМІ, які зобов’язують журналістів погоджувати матеріали «у будь-який спосіб»

26 жовтня члени Ужгородської міської виборчої комісії затвердили «Правила акредитації журналістів і технічних працівників ЗМІ та незалежних журналістів при Ужгородській міській ТВК». Про це в блозі ТК повідомив журналіст Олександр Акименко з посиланням на спостерігачів громадянської мережі «Опора».

 

Відповідно до правил, акредитація здійснюється на підставі офіційної заявки, що має містити повну назву ЗМІ, поштову адресу, номер телефону, адресу електронної пошти ЗМІ, інформацію про засновників або видавців ЗМІ, періодичність випуску, тираж, сферу поширення ЗМІ, ПІБ працівника, що акредитується, належність до творчих або професійних спілок, вид акредитації (тимчасова чи постійна - на 1 рік) та строк (для тимчасової).

 

До заяви додаються копія свідоцтва про державну реєстрацію ЗМІ, інформагенції або ліцензії на мовлення, копія статуту ЗМІ, два останні примірники видання, інформацію про редакційне завдання (мету), вид та повне найменування техніки, що буде використовуватися.

 

Якщо заяву подає незалежний журналіст, то замість документів про ЗМІ він має надати копію диплома про журналістську освіту або документ, що підтверджує членство у відповідному професійному об'єднанні чи рекомендацію професійного об'єднання журналістів.

 

Закордонні журналісти мають додати копію документу про акредитацію МЗС.

 

У разі неподання всіх документів заява про акредитацію не може бути задоволена. Підтвердженням акредитації є посвідчення встановленого зразка, затверджене рішенням УМВК.

 

Правилами також встановлений так званий «квотний принцип» допуску представників ЗМІ на засідання: один журналіст та один технічний працівник від кожного ЗМІ (у випадку, якщо приміщення не може вмістити всіх).

 

Акредитовані особи, серед іншого, зобов'язані погоджувати матеріал з УМВК «у будь-який спосіб».

 

Нагадаємо, що право журналістів на безперешкодний доступ до засідань виборчих комісій захищене «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» та «Законом України про інформацію».

 

Зокрема, у статті 4 закону про місцеві вибори зазначено, що представникам ЗМІ гарантується безперешкодний доступ на всі публічні заходи, пов'язані з місцевими виборами, а на засідання виборчих комісій та на виборчу дільницю у день виборів - на умовах, визначених у частині 9 статті 26 цього закону (на засіданнях виборчої комісії, на виборчій дільниці в приміщенні, де проводиться голосування, мають право бути присутніми представники ЗМІ (не більше двох осіб від одного ЗМІ).

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY