Національна рада з питань телебачення і радіомовлення на засіданні 27 жовтня скасувала свої попередні рішення щодо впровадження цифрового телерадіомовлення та прийняла рішення про створення національної мережі цифрового телерадіомовлення в стандарті DVB-T на базі мультиплексів MX-1, MX-2, MX-3, MX-5.
Скасовано такі рішення Національної ради:
Як пояснив голова Нацради Володимир Манжосов, скасовано рішення Нацради, якими була створена модель впровадження цифрового мовлення. За його словами, ці рішення застаріли, завдання, які вони ставили, не були виконані або були виконані недостатньо і тому вони потребували змін.
Також Нацрада внесла зміни до рішення №852 від 23 квітня 2008 року, вилучивши з нього пункт перший, яким було встановлено кодовий спосіб розповсюдження для програм мультиплексу MX-1 і призначено мультиплекс МХ-5 для місцевого мовлення. Як пояснив Володимир Манжосов, щодо МХ-1, то з досвіду зарубіжних країн навряд чи знайдеться якась телекомпанія, яка захоче мати кодований спосіб розповсюдження. Що стосується МХ-5, який призначений для місцевого мовлення, то Володимир Манжосов відзначив, що мультиплекс вміщає до десяти програм, а місцевих мовників у містах зазвичай не більше трьох. Крім того, вони можуть мовити не цілодобово, а бо навіть ретранслювати загальнонаціональні канали. Тому, за його словами, з економічної точки зору, віддавати МХ-5 місцевим мовникам невигідно. Але питання про присутність місцевих мовників у цьому мультиплексі буде вирішувати сам провайдер.
Натомість скасувавши та внісши зміни до своїх попередніх рішень, Нацрада сьогодні прийняла рішення про створення національної мережі цифрового телерадіомовлення в стандарті DVB-T. В цьому рішенні записано: «Створити протягом 2010-2011 років національну мережу цифрового мовлення в складі мультиплексів MX-1, MX-2, MX-3, MX-5 та звернутися до суб'єктів господарювання у сфері телерадіомовлення протягом місяця надати свої пропозиції щодо участі в розбудові мережі».
Як пояснив Володимир Манжосов, йдеться про те, що Національна рада пропонує створити ці чотири мультиплекси одному провайдеру. Банківська гарантія для потенційного провайдера має становити не менше 1 млрд грн. «Ми хочемо, щоб це був один провайдер, який доведе, що він фінансово спроможний побудувати загальнонаціональну цифрову мережу», - сказав Володимир Манжосов.
ТК інформуватиме читачів щодо подальших змін.
«Детектор медіа»