detector.media
Світлана Остапа
, для «Детектор медіа»
15.10.2010 09:54
Оксана Збітнєва: «Київський медіахолдинг – штучно створений міф»
Оксана Збітнєва: «Київський медіахолдинг – штучно створений міф»
Новий керівник управління преси та інформації КМДА коментує долю столичних комунальних медіа та спадщину «молодої команди»

На початку серпня перший заступник голови Київської міської державної адміністрації, а фактично - новий міський голова Олександр Попов провів конкурс на заміщення посади керівника управління преси та інформації КМДА. Переможцем конкурсу стала журналіст і редактор із рідного панові Попову Комсомольська Полтавської області Оксана Збітнєва. У перших своїх коментарях вона пообіцяла «відродити традиції» столичних медіа. Зрозуміло, що це певною мірою пов'язано з деконструкцією структури, створеної радником Леоніда Черновецького Казбеком Бектурсуновим та його командою на базі комунальних засобів масової інформації - Київського медіахолдингу. Поки що керівники столичних ЗМІ залишаються на своїх місцях, однак нове керівництво міста планує по-новому реорганізувати та об'єднати їх, а про приватизацію готове говорити лише після того, як занедбані газети, радіостанція й телеканал стануть конкурентоспроможними. Тим часом опозиція вже встигла звинуватити нову владу в «продовженні справи Казбека». Про долю екс-КМХ, зміни в інформаційній політиці мерії та інше ТК запитала в Оксани Збітнєвої.

 

- Пані Оксано, чи прийнято новою командою в мерії рішення щодо подальшої долі так званого Київського медіахолдингу?

- З цього питання було два рішення Київради: одне стосувалося створення Київського медіахолдингу, а другим вносилися зміни в перше рішення щодо відсотків, які мали би залишитися в громади після приватизації КМХ. Також було прийнято рішення про створення ліквідаційних комісій. Фактично з жовтня 2007 року всі керівники столичних комунальних ЗМІ є виконувачами обов'язків. Тепер наші юристи працюють над тим, щоби скасувати ці рішення і припинити діяльність ліквідаційних комісій. Реорганізація комунальних ЗМІ, напевно, неминуча, але це пов'язано не з їхньою діяльністю, а з оптимізацією витрат на існування підприємств. Це рішення планується винести на сесію Київради.

 

Взагалі, КМХ - це штучно створений міф, оскільки жодного документа, який би давав право говорити про його існування, немає.

 

- У КМДА заявляли про реорганізацію комунальних ЗМІ. Чому київська влада вирішила об'єднати теле- і радіоканал, а також три видання в одне?

- Питання про реорганізацію було поставлено на постійно діючій комісії, яка розглядає фінансово-економічну діяльність підприємств комунальної власності. Вивчивши фінансово-економічний стан комунальних підприємств ЗМІ, комісія дійшла висновку, що для того, щоб оптимізувати витрати, структуру і вибудувати правильну, ефективну роботу, слід було б розглянути пропозицію щодо їхньої реорганізації. Комісія пропонує створити два підприємства: одне для друкованих ЗМІ, друге для телерадіокомпанії. Але це питання ще ретельно вивчається. Яким буде рішення, я вам зараз остаточно сказати не можу. Однак концепція об'єднання наразі розглядається як основна.

 

- І це означає, що з трьох видань залишиться одне?

- Це означає, що буде не три, а одне підприємство, яке матиме право видавати всі три газети. У підприємства може бути декілька свідоцтв, ліцензій на різні види діяльності. Це буде підприємство комунальної форми власності, яке матиме право видавати газети «Українська столиця», «Хрещатик», «Вечірній Київ». Об'єднання підприємств дасть можливість правильно вибудувати ефективну управлінську структуру. Додам, що друковані ЗМІ розташовані в одному приміщенні. То чому б не вибудувати таку структуру, яка би обслуговувала фінансово-комерційну діяльність цих видань, а редакційна політика визначатиметься безпосередньо редакторами.

 

- Чи підписано угоди про висвітлення діяльності між комунальними ЗМІ та міською владою?

- Зараз немає таких угод.

 

- Планувалося, що «Вечірній Київ» переїде в приміщення «Хрещатика» на Володимирську тимчасово, а згодом перебереться до нового. Крім того, вони ще мали приміщення на Пушкінській. Тепер вони остаточно залишаються на Володимирській?

- Цим питанням займається головне управління з питань комунальної власності. Я знаю, що площа приміщення на Володимирській дозволяє розмістити три редакції.

 

- Телеканал «Київ» і «Радіо Київ» розміщуються в різних приміщеннях. Вони будуть з'їжджатися?

- З телебаченням ситуація поки що не визначена, оскільки приміщення, в якому зараз розміщено телекомпанію «Київ», уже не належить телекомпанії, воно не в комунальній власності, там є приватний власник. Цей об'єкт готується під будівництво до «Євро-2012». За даними, які маю я, угода про купівлю-продаж або приватизацію цього приміщення передбачала, що інвестиційні надходження, якщо я не помиляюся, у розмірі 10 мільйонів гривень, буде віддано на оренду іншого приміщення і модернізацію обладнання для телерадіокомпанії «Київ». Зараз ми вивчаємо, куди ділися ці кошти.

 

 

 

 

 

- Які результати перевірки КРУ «Української столиці»?

- Поки що в нас немає акту перевірки. Перевірку вже закінчено, але акт нам ще не надіслали.

 

- Чи відбудуться кадрові зміни в керівництві комунальних ЗМІ, зокрема в керівному складі?

- Безумовно, питання зміни менеджерів або керівників комунальних ЗМІ дуже ретельно вивчається, наразі ведеться підбір кандидатур. А оскільки розглядається концепція щодо об'єднання підприємств, немає сенсу зараз говорити про зміну всіх редакторів.

 

- Чи оголошуватиметься конкурс при підборі нових керівників?

- Конкурс буде оголошено обов'язково. Крім того, я маю намір представити депутатському корпусу концепцію розвитку комунальних ЗМІ, ми разом повинні розуміти, куди рухаються ці ЗМІ, адже те, що є на сьогодні, це, чесно кажучи, рух у нікуди, а конкретніше - смерть.

 

- А ви готові до того, що комунальні ЗМІ можуть приватизувати?

- Перш ніж говорити про роздержавлення і приватизацію, треба дати шанс цим ЗМІ, принаймні, поставити їх на ноги. Це власність громади, якщо ми їх віддамо під роздержавлення в такому стані, вони загинуть.

 

- Багато депутатів Київради скаржилися, що комунальні ЗМІ висвітлюють тільки позицію більшості, що їх не допускають до ефіру, не дають висловитися на газетних шпальтах. Ви врахували це в своїй концепції?

- Я маю запропонувати депутатам Київради не тільки концепцію і стратегію розвитку комунальних ЗМІ, але перетворення їх на дискусійні майданчики. Вони мають обслуговувати не владу, а громаду.

 

- Які у вас стосунки з профільною депутатською комісією, вони цікавляться питаннями ЗМІ?

- Цікавляться. Всі депутати Київради, з якими я спілкувалася, казали, що не мали жодної можливості представити свої думки через комунальні ЗМІ.

 

- Коли буде презентовано нову концепцію?

- Думаю, що до нового року. Вона вже готова, але треба розуміти, яке буде фінансування. На сьогодні фінансується лише фонд заробітної плати, а якщо ми говоримо про розвиток комунальних ЗМІ, тут має бути інший підхід у фінансуванні.

 

- Чи зазначено в концепції, яке майбутнє чекає газети «Вечірній Київ», «Хрещатик» і «Українська столиця»?

- Розглядається декілька варіантів, один із яких такий: «Вечірній Київ» виходитиме, як і раніше, чотири рази на тиждень, «Хрещатик» стане тижневиком, на нього буде покладено обов'язок друкувати всю офіційну інформацію. А «Українську столицю» до «Євро-2012» хочемо зробити двомовною (українсько-англійською).

 

- Яке фінансування планується на наступний рік: більше, менше, на цьогорічному рівні?

- Всі три варіанти буде запропоновано депутатам, хоча менше запропонувати дуже важко, ми їх просто не витягнемо.

 

- Чи передбачається скорочення штатів у комунальних ЗМІ?

- Ми скорочення штату вже проводимо. Принаймні, з газети «Хрещатик» уже звільнилися за згодою сторін 25 працівників.

 

- Наскільки я розумію, реорганізація торкнеться не тільки комунальних ЗМІ, а й головного управління взаємодії зі ЗМІ та зв'язків із громадськістю?

- Так, виконувачем обов'язків керівника цього головного управління є Ганна Матіко-Бубнова, мене призначено начальником управління преси та інформації, яке наразі формується. Згідно з наказом про організаційно-правові заходи, буде скорочення, оскільки в головному управлінні за штатом 26 осіб, а в управлінні преси та інформації - 15.

 

- Ваше управління займатиметься питаннями видавництв?

- Ні. Напевно, цей блок питань буде у підпорядкуванні заступника голови КМДА Леоніда Новохатька.

 

- Кабмін розпорядився всій гілці виконавчої влади бути відкритішими й доступнішими для ЗМІ та громадськості. Ця робота в КМДА на дуже низькому рівні. Нам відповідають на один із трьох запитів, зазвичай дуже довго, абсолютно не враховуючи, що новина через місяць уже не новина.

- Ми дуже плідно працюємо з прес-службою КМДА. Створюємо такий порядок взаємовідносин, щоб інформаційна політика і діяльність КМДА була відкрита, доступна, збалансована, щоб один чиновник не суперечив іншому. Ми врахуємо ваші зауваження, щоб прес-служба реагувала на всі журналістські запити.

 

- Скільки в прес-службі працює осіб?

- За штатом - дев'ятеро.

 

- Чи будуть скорочення в прес-службі?

- Нема вже куди скорочувати. Під час роботи «молодої команди» в прес-службі було 18 чоловік, але було не зрозуміло, де вони оформлені.

 

- А прес-служба буде підпорядковуватися управлінню преси та інформації?

- Будемо об'єднувати ці дві структури, адже це логічно. Що ж до управління преси й інформації, то воно займатиметься взаємодією з комунальними ЗМІ та підтримкою веб-порталу. Портал, який належить і КМДА, й Київраді, поки що на столичний мало схожий. Ми намагаємося забезпечити його функціонування, наповнити його якимись новинами. До кінця цього року маємо намір провести тендер на розробку нового. Бо цей за технічним рівнем - просто з минулого століття.

 

- А хто відповідатиме за зв'язки з громадськістю та ЗМІ?

- Відповідальність за зв'язки з громадськістю повністю перейде до функцій управління внутрішньої політики, а зв'язки зі ЗМІ залишаться в нашому управлінні. Крім того, ми робитимемо (і вже робимо) моніторинг.

 

- Чи не збираєтесь ви, вслід за Кабінетом Міністрів, запровадити дрес-код?

- Принаймні, я не чула, що в КМДА запроваджують дрес-код. В управлінні з цим проблем немає, у нас усі працівники розуміють, що вони працюють у державній установі.

 

Фото з архіву Оксани Збітнєвої

 

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY