detector.media
22.09.2010 17:58
Нацрада оголосила попередження регіональному партнеру ТВі і відклала продовження ліцензії партнеру «FM Галичина»

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення на засіданні 22 вересня оголосила попередження ТОВ «Інформаційна ТРК "Схід-плюс"» з міста Слов'янська Донецької області за результатами планової перевірки. Підстава для перевірки - за 210 днів до закінчення терміну дії ліцензії, який спливає 24 лютого.

 

Перевірка зафіксувала суттєві відхилення від програмної концепції. Зокрема, знижено обсяг власних, вітчизняних, дитячих (з двох до однієї години на добу) програм, зменшено кількість фільмопоказу (з дев'яти до восьми годин на добу), були відсутні культурологічні та науково-просвітницькі програми, натомість зросла кількість інформаційних (з двох до трьох годин на добу) та збільшилася майже в три рази категорія «інше» (реклама, анонси, заставки тощо). У компанії також відсутній дозвіл на експлуатацію передавача (голова Нацради Володимир Манжосов відзначив, що така проблема в багатьох донецьких мовників).

 

Як пояснив представник компанії Юрій Крушановський, перевірка проводилася в липні, коли всі 10 працівників компанії перебували у відпустці. «Ви краще не називайте таку кількість працівників, бо цим погіршуєте рішення Нацради», - порадив Володимир Манжосов, а інші члени Нацради здивувалися, як компанія вдесятьох може забезпечувати власне мовлення.

 

Представник уточнив, що компанія веде власне мовлення чотири години на добу, а 20 годин на добу ретранслює програми каналу ТВі.

 

За зафіксовані порушення Нацрада за пропозицією першого заступника голови Оксани Головатенко оголосила компанії попередження та зобов'язала її протягом місяця привести свою діяльність у відповідність до умов ліцензії.

 

На засіданні, розглядаючи питання «Схід-плюс», а також інших місцевих компаній, які ретранслюють мережевих партнерів, члени Нацради вкотре наголосили, що боротимуться з практикою ретрансляції, яку вважають прихованою суборендою.

 

«Вчора (21 вересня. - ТК) на засіданні тимчасової слідчої комісії під головуванням Інни Богословської розглядали скарги на Національну раду, що ми не дбаємо про збереження місцевого мовлення, наприклад, не продовжуємо ліцензію компанії, яка із семи годин власного мовлення чотири віддавала мережевому партнеру. Ми пояснили, що готові надавати місцевим мовникам стільки часу, скільки вони готові забезпечити мовленням», - наголосив Володимир Манжосов.

 

Керуючись цією логікою, регулятор відклав питання про продовження строку дії ліцензії ПП «ТРК "Західна столиця ФМ"» з міста Львів, якому нещодавно переоформив позивні на «FM Галичина». Представник компанії пояснив, що «Західна столиця ФМ» і ТРК «Галичина» мають угоду про спільне виробництво, і його компанія транслює як власний, так і спільний продукт, але під спільним позивним. Однак, за словами Оксани Головатенко, «є запитання щодо господарської діяльності, щодо розподілу доходів». Розгляд питання відклали на доопрацювання, тимчасом як строк дії ліцензії компанії спливає 1 грудня. Як відомо, якщо Нацрада не продовжить ліцензію, частота 89,7 МГц у Львові буде виставлена на конкурс.

 

На відміну від «Західної столиці ФМ», Нацрада без зауважень продовжила строк дії ліцензій ТОВ «ТРК "Південне комерційне телебачення-98"» (позивні «Радіо Шансон») і ДП «ТРК "Класик"» ТОВ «Радіостанція "Великий Луг"» (позивні «Люкс ФМ»).

 

У відповідь на сьогоднішнє рішення Нацради щодо компанії «Схід-плюс» канал ТВі висловив протест проти «переслідування своїх регіональних партнерів» та заявив, що «продовжить мовлення всупереч протизаконним рішенням Нацради». Канал вважає дії Нацради такими, що відповідно до статті 45-1 Закону України «Про інформацію» є цензурою.

 

«Ми продовжуємо ефірне мовлення та звертаємося до міжнародних громадських організацій у сфері медіа з проханням провести відкриту міжнародну юридичну експертизу усіх рішень Нацради, які стосуються нашого телеканалу та не допустити подальшого впровадження владою цензури в Україні», - йдеться в заяві ТВі.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY