У Донецьку відбулося чергове регіональне обговорення проекту концепції суспільного мовлення, йдеться на сайті Донецької облдержадміністрації.
Обговорення проходило під час спільного засідання робочої групи з суспільних комунікацій Громадської гуманітарної ради при президентові України та Донецької регіональної ради гуманітарного розвитку під головуванням заступника голови Донецької облдержадміністрації Людмили Давиденко. Гуманітарну раду при АП представляли Валерій Бебик та Ольга Червакова, також були представники Луганської, Дніпропетровської, Харківської областей, Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.
«Питання створення національного суспільного телебачення і радіомовлення вже кілька років обговорюється у нашому суспільстві. Підґрунтям для таких обговорень є реклама, політична агітація та різні розважальні шоу. За цим стоять наше майбутнє - діти, які багато часу проводять перед голубим екраном. Тому зараз є нагальна потреба у створенні суспільного телебачення та радіомовлення», - зазначила Людмила Давиденко.
Керівник робочої групи зі створення концепції суспільного мовлення проректор з інформаційно-аналітичної роботи Відкритого міжнародного університету «Україна» Валерій Бебик розповів присутнім, що наголос в концепції був зроблений на освітньому та культурному компонентах. У коментарі ТК, пан Бебик зазначив, що в Донецьку була цікава пропозиція щодо того, як пов'язати регіональне і загальнонаціональне суспільне телерадіомовлення. «У нашому проекті передбачено, що в структурі має бути міжнародне, внутрішньонаціональне мовлення і медіауніверситет. Учасники обговорення запропонували зробити ще один підрозділ - корпорацію регіональних телерадіокомпаній, представники якої входили б до правління. Я думаю, що це слушна пропозиція. Практично збігаються думки щодо фінансування СМ. В цілому відзначали, що проект нормальний», - сказав Валерій Бебик.
Радник директора Інституту стратегічних досліджень Олександра Руднєва висловила низку ідей щодо удосконалення концепції, які стосувалися абонентської плати, наглядової ради, юридичного статусу та редакційної ради.
Спеціальний кореспондент ЗАТ «Міжнародний Медіа Центр-СТБ» Ольга Червакова розповіла ТК, що одна з учасниць обговорення розкритикувала декілька пунктів проекту концепції. Зокрема вона вважала, що громадське мовлення не зобов'язане виховувати охайність у одязі, оскільки це питання дискусійне. Також вона звернула увагу на різночитання пунктів про неприбутковість СМ та про доходи від реклами. «Представник Дніпропетровська наполягав на необхідності існування чітко прописаного пункту про формування редакційних рад, бо це є запорукою невтручання в редакційну політику. Дехто з учасників критикував проект концепції, зазначаючи, що по суті він є оптимізацією державного ТБ, а не створення СМ», - сказала Ольга Червакова.
Нагадаємо, що 2 вересня в Києві відбулося перше масове громадське обговорення концепції суспільного мовлення, проект якої підготовлено Громадською радою при президенті України. Громадські слухання «Оцінка концепції суспільного мовлення нової влади» було ініційовано рухом «Стоп цензурі!». Учасники слухань вирішили, що проект концепції суспільного мовлення потребує конкретизації і суттєвих уточнень і ухвалили резолюцію.
7 вересня обговорення пройшло в Одесі. Наступне регіональне обговорення відбудеться 21 вересня у Львові.
«Детектор медіа»