Основні теми:
УТ-1 випуск 21:00
Головний закон держави знову можуть змінити, вдруге за останні 6 років. УТ-1 : Програма «Підсумки тижня» (випуск 21:00:00)
Правоохоронці останнім часом всерйоз зацікавилися махінаціями із землею. УТ-1 : Програма «Підсумки тижня» (випуск 21:00:00)
Згідно нового Податкового кодексу, на місцях коштів буде лишатися більше. . УТ-1 : Програма «Підсумки тижня» (випуск 21:00:00)
Про науку шкільного подвір'я без прикрас. . УТ-1 : Програма «Підсумки тижня» (випуск 21:00:00)
Тема нашої наступної програми «Повернення дитсадків».. УТ-1 : Програма «Підсумки тижня» (випуск 21:00:00)
Україна перша на пострадянському просторі за темпами зникнення зубрів, лосів та інших тварин. . УТ-1 : Програма «Підсумки тижня» (випуск 21:00:00)
1+1 випуск 19:30
Кулачні бійки регіоналів і бютівців знаменували початок нового політичного сезону в Україні. 1+1 : Програма «ТСН. Тиждень» (випуск 19:30:00)
Масові арешти чиновників в Києві. 1+1 : Програма «ТСН. Тиждень» (випуск 19:30:00)
Влада збирається приборкати дикий ринок нелегальних таксі. 1+1 : Програма «ТСН. Тиждень» (випуск 19:30:00)
Хвилю скандальних чуток збурив останній вибір міс Україна-2010. 1+1 : Програма «ТСН. Тиждень» (випуск 19:30:00)
Інтер випуск 20:00
Рада открыла «блокадный» сезон. Iнтер : Програма «Подробности недели» (випуск 20:00:20)
Янукович просит считать бюджет по новому Налоговому кодексу. Iнтер : Програма «Подробности недели» (випуск 20:00:20)
В Киеве загадочно продали коммунальные топ-предприятия. Iнтер : Програма «Подробности недели» (випуск 20:00:20)
Турчинова допросили по делу о газе RUE. Iнтер : Програма «Подробности недели» (випуск 20:00:20)
Почему Україна осталась без гречки?. Iнтер : Програма «Подробности недели» (випуск 20:00:20)
В Европе решали, как жить после кризиса. Iнтер : Програма «Подробности недели» (випуск 20:00:20)
Кличко справился с «Нигерийским кошмаром". Iнтер : Програма «Подробности недели» (випуск 20:00:20)
ICTV випуск 18:45
У Владикавказі стався потужний теракт. ICTV : Програма «Факти тижня» (випуск 18:45:00)
В Україні однією з головних тем залишаються нові податки. ICTV : Програма «Факти тижня» (випуск 18:45:00)
Новий проект податкового кодексу до обговорення не дійшов. ICTV : Програма «Факти тижня» (випуск 18:45:00)
В Україні стартувала виборча кампанія до місцевих рад. ICTV : Програма «Факти тижня» (випуск 18:45:00)
Районні ради в місті Києві успішно ліквідували. ICTV : Програма «Факти тижня» (випуск 18:45:00)
В центрі Дніпропетровська співали справжні оперні світила. ICTV : Програма «Факти тижня» (випуск 18:45:00)
Хасиди приїхали до Умані відзначати Новий рік. ICTV : Програма «Факти тижня» (випуск 18:45:00)
Київ перетворюється на район Голівуду. ICTV : Програма «Факти тижня» (випуск 18:45:00)
5 канал випуск 18:00
В Одеському зоопарку вовки покусали шестирічну дівчинку. 5-й канал : Програма «Час новин» (випуск 18:00:00)
Зі скандалами готується до «Євро-2012» Донецьк. 5-й канал : Програма «Час новин» (випуск 18:00:00)
В національному парку «Прип'ять-Стохід» відбувся чемпіонат з ручного косіння. 5-й канал : Програма «Час новин» (випуск 18:00:00)
ТРК Україна випуск 19:00
В Одесском зоопарке волк напал на ребенка. ТРК 'Україна' : Програма События (випуск 19:00)
Еще 7 школьников с отравлением попали в евпаторийскую больницу. ТРК 'Україна' : Програма События (випуск 19:00)
Уманцы приходят в себя после еврейского Нового года. ТРК 'Україна' : Програма События (випуск 19:00)
В Винницкой области возродили православную ярмарку. ТРК 'Україна' : Програма События (випуск 19:00)
В Харьковской области продолжается этнофестиваль на Печенежском поле. ТРК 'Україна' : Програма События (випуск 19:00)
В Киеве прошли первые в Украине соревнования по трюковой езде. ТРК 'Україна' : Програма События (випуск 19:00)
Двое главных фаворитов «Prime Yalta Rally» сошли с дистанции. ТРК 'Україна' : Програма События (випуск 19:00)
В Киевской области соревнуются наездники на страусах и бегают наперегонки поросята-чемпионы. ТРК 'Україна' : Програма События (випуск 19:00)
В Днепропетровске прошла битва мороженным. ТРК 'Україна' : Програма События (випуск 19:00)
Бутерброд с салом 65 метров в длину приготовили студенты-повара Артемовского лицея. ТРК 'Україна' : Програма События (випуск 19:00)
5 канал випуск 19:00
До 63-х выросло количество детей, которые отравились в столовой одной из евпаторийских школ. 5-й канал : Програма «Время новостей» (випуск 19:00:00)
В Одесском зоопарке волки покусали шестилетнюю девочку. 5-й канал : Програма «Время новостей» (випуск 19:00:00)
Со скандалами готовится к «Евро-2012» Донецк. 5-й канал : Програма «Время новостей» (випуск 19:00:00)
21 миллион евро предоставит Украине Германия для реализации совместных проектов в технической и финансовой сферах. 5-й канал : Програма «Время новостей» (випуск 19:00:00)
УТ-1 випуск 21:00
Головний закон держави знову можуть змінити, вдруге за останні 6 років |
УТ-1 : Програма «Підсумки тижня» (випуск 21:00:00)
12.09.2010 3:00:16
Сюжет № 1
21:00:38-21:07:43 (час ефіру)
Андрій ПАРУБІЙ, ведучий: Головний закон держави знову можуть змінити, вдруге за останні 6 років. Україна може поміняти форму правління з парламентсько-президентської республіки знову стати президентсько-парламентською, як було до 2004. багато хто з юристів схиляється до того, що поправки 2004 і справді приймали з порушеннями. Адже остаточний варіант документа, як того вимагає закон, не дали на перевірку Конституційному суду. Ініціювати скасування поправок можна було ще за президентства Віктора Ющенка. Однак, тоді Верховна Рада навіть проголосувала за закон, який забороняв Конституційному суду переглядати зміни до Конституції, які уже набули чинності. Тепер у парламенті думають інакше.
Тетяна КУХОЦЬКА, кореспондент: Ось так починалася історія сучасної української Конституції. Її ухвалили у 1996 році під оплески та шампанське. Так і перша невдала спроба переписати Головний закон. Не вистачило 6-ти голосів для остаточного рішення - хотіли збільшити повноваження уряду та парламенту та зменшити права президента. У розпал Помаранчевої революції парламент знаходився в облозі натовпу. Всередині ж будівлі знову переписували Конституцію. Леонід Кучма погодився на пере голосування другого туру президентських виборів в обмін на згоду Віктора Ющенка зменшити повноваження його як президента. «За» проголосували усі крім Блоку Тимошенко. Пройшло 6 років і старий серіал під назвою «Зміни до Конституції» реанімували. Фабула незмінна, головні дійові особи ті ж. за цей час вони встигли повністю змінити свої погляди. Регіонами тепер хочуть повернути стару Конституцію, а бютівці стоять стіною за чинний варіант.
Юрій МІРОШНИЧЕНКО, народний депутат, фракція Партії регіонів: «Тоді було порушено процедуру, тоді було, після того вже, було звернення народних депутатів до Конституційного суду на предмет того чи може він переглянути. І Конституційний суд тоді сказав, що може переглянути цю реформу конституційну. Зараз є звернення до Конституційного суду на предмет того, наскільки були Конституційними внесенні зміни в 2004 році».
Тетяна КУХОЦЬКА, кореспондент: Від рішення людей, які працюють у цій будівлі залежатиме, коли і як змінюватимуть Конституцію України. Останній раз редагували ось цю книгу 8-го грудня 2004-го. Тепер хочуть повернутися до тексту, ухваленого ще 96-го. Приводом для перегляду Головного закону стало те, що перед голосування в грудні 2004-го до тексту внесли зміни, які перед цим не погодив Конституційний суд. Зараз він вивчає чи можна це було робити. Але масла до полум'я підлили самі судді. Несподівано заяву про звільнення написали відразу троє, - Іван Домбровський, Ярослав Мачужак і Анатолій Дідковський. На посади вони були призначені в листопаді 2005-го року з'їздом суддів. Звільнити суддів за нібито незаконне призначення домагався спікер Володимир Литвин. Утім, невдовзі трійку знову підключили до засідань. Опозиція відразу заявила - на суд тиснуть регіонами, щоб домогтися потрібного собі рішення.
Сергій МІЩЕНКО, народний депутат, фракція БЮТ: «Головне питання - відміна конституційної реформи і повернення до старої Конституції, де повноваження президента уже більш посилені. Вони майже безмежні. І тому багато чесних суддів Конституційного суду просто не захотіли ставити підпис під уже відоме, яке буде рішення».
Олександр ЄФРЕМОВ, народний депутат, лідер фракції Партії регіонів: «Когда происходят какие-то законодательные процессы, в рамках этих законодательных процессов люди понимают, что допустим, если они сегодня не уйдут на пенсию, то они значительно потеряют пенсионные надбавки или выплаты, они пишут заявления и уходят на пенсию. Такое было не раз по судьям, в том числе и Верховного суда».
Тетяна КУХОЦЬКА, кореспондент: В самому суді мовчать. Тим часом, політикум розмірковує до чого можуть призвести зміни Конституції. Олександр Задорожній в Верховній Раді 2004-го року організовував голосування за зміни до Конституції. Він каже, головна версія - Президенту потрібна посилена вертикаль влади.
Олександр ЗАДОРОЖНІЙ, представник Президента у Верховній Раді (2002-2004рр): «Вертикалізація влади - більша відповідальність представництв виконавчої влади на місцях. Можливо, і це може бути причиною, оскільки останні роки, в тому числі й продемонстрували, що отой специфічний характер призначення губернаторів і їх реальна непідпорядкованність Кабінету міністрів, вони створюють купу протиріч».
Тетяна КУХОЦЬКА, кореспондент: На користь цієї тези свідчить і скасування районних рад у Києві. Оновлений Закон «Про столицю» надав президентові право самостійно призначати керівника київської адміністрації, а також садити у крісло голів адміністрацій районів. Отож, навіть без виборів влада в Києві буде повністю підзвітна президентові. Сценаріїв подальшого розвитку подій небагато. Перший - суд каже, - Конституцію змінили законно. Тоді більшість створює парламентську комісію, яка розробляє зміни до закону. Депутати їх затверджують у першому читанні у 225 голосів, через півроку у 300. тут головна проблема - складний і дуже тривалий переговорний процес між учасниками коаліції. Другий сценарій, коротший - Конституційний суд погоджується, - Головний закон змінили незаконно. Отож, нові зміни не пишуть, просто голосують стару редакцію. В обох випадках Партії регіонів треба буде мобілізувати чи не всю «Нашу Україну», «Народну самооборону», Володимира Литвина та комуністів. Об'єднати ці сили може, наприклад, бажання депутатів працювати до 2015 року. Єдине питання - як діятиме Блок Юлії Тимошенко. Але останнім часом від нього відкололося так багато бажаючих бути ближче до влади, що ЮТ з кожним місяцем все менше впливає на політичні процеси в парламенті.
Правоохоронці останнім часом всерйоз зацікавилися махінаціями із землею |
УТ-1 : Програма «Підсумки тижня» (випуск 21:00:00)
12.09.2010 3:00:17
Сюжет № 3
21:12:29-21:19:23 (час ефіру)
Андрій ПАРУБІЙ, ведучий: І тепер до головної теми випуску - земельного шахрайства. Правоохоронці останнім часом всерйоз зацікавилися махінаціями із землею. Під прицілом прокуратури здебільшого колишні посадовці у різних областях України, але найбільше серед них столичних чиновників. Лише за останній тиждень прокуратура порушила щонайменше 4-ри гучних земельних справи. У розшуку - виконувач обов'язків начальника управління земельних ресурсів Броварського району, йому інкримінують незаконне виділення більш як 200 гектарів на одному з островів Дніпра. Зацікавилися правоохоронці і незаконним виділенням землі у селі Лісники біля Києва. Серед 16-ти осіб, які одержали там ділянки - родичі колишніх керівників Кабміну. Під прицілом прокуратури потрапили чиновники Київради, які виділили землю підставним особам. Затримали начальника управління Держкомзему Івано-Франківської області, вилучивши земельні документи відомого гірськолижного тур комплексу «Буковель». Його власників теж підозрюють у незаконному заволодінні землею. Зараз виринуло стільки цікавих фактів щодо різних способів привласнення землі, що наш журналіст Маркіян Перетятко вирішив їх не лише дослідити, а й класифікувати.
Маркіян ПЕРЕТЯТКО, кореспондент: Це територія міста Бучі, сателіта Києва. Гадаєте це ліс? Ви просто незнайомі з рішенням місцевої влади від 2002-го року. Там написано, що це не ліс, а зелені насадження. Більше того, депутати вирішили - з метою їх збереження виділити землю разом із соснами під забудову. Сьогодні тут уже все в приватних руках, повним ходом іде будівництво, хоча дозволу державного комітету лісового господарства про зміну цільового призначення цих земель і досі немає. Наприклад, ця ділянка раніше належала Національному аграрному університету. Місцева рада домовилася з керівництвом ВИШу і земля стала територією Бучі, а потім перейшла комерційній структурі.
Віктор БАРХОЛЕНКО, депутат Ірпінської міськради: «Зразу після прийняття того рішення, дана площа земельної ділянки, площа 28 га уже знаходиться в продажу через комерційні оголошення. Ось в даному випадку ми бачимо: «Буча. Оголошення». «Буча лесная...» я процитую мовою оригіналу. «От 10 до 28 га. Лес и луг рядом». Воно співпадає».
Маркіян ПЕРЕТЯТКО, кореспондент: Тобто, схема перетворення державного лісу або поля на приватну власність виглядає так - спочатку потрібно змінити цільове призначення ділянки, її переводять у запаси земель тієї чи іншої ради, а далі вже роздають за заявами потрібних людей чи фірм. Натомість, корінні жителі роками не можуть оформити право власності на свої городи. Це колишнє дослідне господарство того ж аграрного університету. Люди обробляють цю землю вже півстоліття, але державні акти навіть на кілька соток прибудинкової території їм не видають.
Ірина ДОЛГОВА, жителька Бучі: «Вже зробили кадастрові плани. Хочемо цю землю приватизувати, але в нас не получається. Наші документи находяться в ісполкому, всі готові, два роки вже лежать. І не тільки в мене - в усіх сусідів, хто зробив кадастрові плани. Немаєм відповіді ні да, ні нє, і крутять і вертять».
Маркіян ПЕРЕТЯТКО, кореспондент: Докази, що чиновники не дають землю одним, бо збираються заробити на її продажу іншим знайти нелегко. Однак, влітку місцеве видання Ірпіня, це сусіднє з Бучею місто, опублікувало запис розмови в якому чути голос, схожий на голос секретаря міськради Анатолія Мороза. Той, начебто пропонує за гроші допомогти з виділенням ділянки на території «Дубків», дубового гаю в центрі міста.
Голос з запису: «Тільки, щоб ви мене правильно зрозуміли, що земля це бізнес зараз тут. Значить, сотка - п'ять тисяч. Якщо мені вдасться щось скинуть, я буду старатися. Я думаю, що можу удасться , ото де «Дубки» були, так, що може там будуть дерибанить».
Маркіян ПЕРЕТЯТКО, кореспондент: Ставлення самого чиновника до цього запису нам з'ясувати не вдалося - секретар ради виявився на лікарняному. Не було на робочому місці і ірпінського голови. Тож ми поцікавилися думкою заступника мера.
Ігор МИХАЙЛИШИН, заступник ірпінського міського голови: «Секретар ради не приймає рішення, він не займається виділенням земельної ділянки. Якщо це хтось десь записав, то є ті, хто розбирається і може дати цьому оцінку».
Маркіян ПЕРЕТЯТКО, кореспондент: Насправді, для рішення про виділення землі може вистачити зусиль і одного нечистого на руку чиновника, каже В'ячеслав Мармиш. Він уже понад 6 років як прокурор спеціалізується на земельних махінаціях.
В'ячеслав МАРМИШ, заступник начальника управління прокуратури Києва: «Беруть заяви від громадян, які нібито хочуть отримати земельні ділянки. Фактично за ними стоїть один-два чиновники».
Маркіян ПЕРЕТЯТКО, кореспондент: Кожен громадянин України має право безкоштовно отримати 10 соток у будь-якій точці України під житлову забудову. Тож бажану територію ділять на такі ділянки, громадяни, які погодилися на участь у схемі отримують акти і за винагороду передають щойно отримані сотки потрібній особі. Чи не таку схему планували задіяти і стосовно ірпінських дубків намагалася з'ясувати місцева юристка. Вона звернулася з заявою до прокуратури, проте порушити кримінальну справу їй відмовили і в жінки є пояснення причини такої відмови.
Олена ЛЯШЕНКО, юрист: «Прокуратура Ірпіня взагалі нічого не робила, нікого не опитувала, записи не вивчала. Тобто, їм це не цікаво. Тобто, прокурор області, коли зайняв посаду прокурора області Гардецький Олександр Степанович, він одразу отримав земельну ділянку в місті Ірпіні безкоштовно, яку оформили на його брата. І було йому подаровано котедж».
Маркіян ПЕРЕТЯТКО, кореспондент: Ось як виглядає котедж, де мешкає прокурор Київської області. Про аудіо запис розмови на тему про торгівлю землею в Ірпіні Олександр Гардецький дізнався від нас і пообіцяв перевірити чи обґрунтовано його підлеглі відмовилися порушити справу.
Олександр ГАРДЕЦЬКИЙ, прокурор Київської області: «Це на протязі вже двух років я чую, коли там влітку диву в Ірпіні у будинку, який придбаний ще влітку 2007-го року брату, коли я працював прокурором Кіровоградської області. Так що, подарувати мер Бучі чи Ірпіня прокурору Кіровоградської області не могли цього будинку, оскільки вони й не знали. Я їх не знав, і вони мене не знали».
Маркіян ПЕРЕТЯТКО, кореспондент: Пан Гардецький запевнив, що поки він очолює обласну прокуратуру, «Дубки» у центрі Ірпіня, про які йшлося в аудіо записі під забудову не віддадуть. Якщо ж виявлять незаконне будівництво, прокуратура готова домагатися навіть знесення новобудов через суд. Хоча служителі Феміди - це ще один популярний шлях отриманні земної під забудову. Схема проста - спочатку будують, а потім через суд зобов'язують місцеву раду виділити потрібну ділянку або ж змінити її цільове призначення. Тож, попри те, що спочатку незалежності, діє мораторій на продаж сільгоспземель чи лісу, ринок землі в Україні процвітає. Так лише за останні 3 роки з складу сільськогосподарських вивели землі загальною площею завбільшки 2 республіки Крим.
Згідно нового Податкового кодексу, на місцях коштів буде лишатися більше. |
УТ-1 : Програма «Підсумки тижня» (випуск 21:00:00)
12.09.2010 3:00:17
Сюжет № 5
21:20:36-21:25:04 (час ефіру)
Андрій ПАРУБІЙ, ведучий: Продаж землі можливо і вирішив би багато питань на місцях. Наприклад, проблему браку коштів у бюджетах селищ і містечок. В Україні таких більш як тисяча. Зазвичай, державних грошей вистачає лише на виплату зарплат і латання дірок. А от де взяти кошти на ремонт будинків і доріг, лікарень і дитсадків мери міст сушать голови уже не один рік. Змінитися ситуація може наступного року після ухвалення нового бюджетного кодексу, - кажуть в Уряді. Планують, що на місцях коштів буде лишатися більше.
Сергій СИВОЛАП, кореспондент: У невеликого міста Богуслав історія тисячолітня. Князь Ярослав Мудрий заснував його як потужну фортецю. А в 17-му столітті економіка досягла тут такого розвитку, що місто здобуло Магдебурзьке право. Це давало великі можливості місцевому самоврядуванню та ще більше підштовхувало до розвитку. Тепер про ті часи в провінційному Богуславі пам'ятають хіба що в музеї.
Петро ГОГУЛЯ, директор музею Богуславщини: «Найперше за що відповідав бургомистер - це організація, часи були неспокійні, це організація охорони території, оборони міста від всяких там нападників. Міщани мали нести повинності, особливо військову службу і звичайно, тримати владу в місті».
Сергій СИВОЛАП, кореспондент: Нині проблеми міста вирішити не так просто. У Богуславі працює 5 потужних підприємств. Нині більшу частину їхніх податків перераховують у державну скарбницю. На власні потреби в місті залишається лише відсотків 10. одне з місцевих підприємств. Тут близько сотні працівників збирають сільгосптехніку. Це виробництво - один з найбільших платників податків у районі.
Петро ГАВРИЛЕНКО, голова правління ВАТ «Богуславська сільгосптехніка»: «Сплачених нами податків їм залишається невелика частина. Тому що децентралізація податків відбувається зверху донизу і тому місцеві громади залишаються податки із зарплати, податки із землі, якась доля з податку на прибуток».
Сергій СИВОЛАП, кореспондент: Бюджет міста 7 мільйонів гривень. Левова частка цих грошей іде на утримання ЖКГ та заробітню платню адміністративного апарату. На інші нагальні потреби шукають резерви.
Юрій ПРИТУЛА, секретар Богуславської міськради: «На сьогоднішній день у нас в місті функціонує один мусоровоз, один, який 70-х років випуску і в якого 20 раз варена рама. Оце ми лампічим, а придбати новий, от коштів, на жаль, в міста немає».
Сергій СИВОЛАП, кореспондент: Цього року міськрада активно продавала землю під об'єкти нерухомого майна. Вдалося отримати 2,5 мільйони гривень. За ці гроші відремонтували дахи в дитсадках і збудували котельню.
Богдан ДУБАС, голова Богуславської райдержадміністрації: «В міста дуже болюче питання - це житлово-комунальне господарство. В місті більш як 64 багатоквартиних дома. Практично за останні 3-4 роки ні копійки не було виділено на цю проблему ремонту, відновлення житла, ремонту ліфтів».
Сергій СИВОЛАП, кореспондент: Встановлювати з міського бюджету доплати, наприклад, медикам чи вчителям, чи дати якусь місцеву дотацію пенсіонерам, нині не дозволяє бюджетний кодекс. Витрачати зайві кошти можна лише якщо дохідну частину перевиконано на 105%, тобто зібрано більше податків. Але й тут є нюанс. Якщо цього року зібрати більше податків, то наступного така цифра стане вже плановою. Можливості залишати більше коштів у місцевих скарбницях закладені у новому Податковому кодексі в Богуславі радіють. Однак, планувати бюджет на наступний рік доводиться поки що за старими податковими законами як і мерам інших понад тисячі українських міст і містечок. Усі вони цього тижня зібралися в Ялті, щоб розказати уряду про свої проблеми.
Микола АЗАРОВ, Прем'єр-міністр України: «Для меня, например, удивление, что даже копеечные суммы должны согласовываться с Министерством экологии. Мы в среду примем решение, что с Министерством экологии надо согласовывать, ну скажем, суммы значительные, которые должны укладываться в общееэкологическую программы нашу. А небольшие суммы, так сказать, должны меры сами иметь право распоряжаться ими».
Сергій СИВОЛАП, кореспондент: Відповідно до проекту нового Податкового кодексу - на місцях залишатимуть більше грошей. Зокрема, до нинішніх місцевих зборів додадуться кошти забрані як податок на нерухомість і близько 5% податку на прибуток. За попередніми підрахунками, для Богуслава це 700 тисяч гривень. Якраз,, щоб впорядкувати ситуацію з проблемами місцевого ЖКГ.
Про науку шкільного подвір'я без прикрас. |
УТ-1 : Програма «Підсумки тижня» (випуск 21:00:00)
12.09.2010 3:00:17
Сюжет № 8
21:29:20-21:35:56 (час ефіру)
Андрій ПАРУБІЙ, ведучий: Чи думаєте ви, відправляючи свою дитину до школи, що повернутися звідти вона може курцем, пияком чи навіть наркоманом. Навряд чи. Однак, факти річ уперта - кількість школярів-наркоманів в Україні зростає щороку і багато хто з них, так би мовити, підсідає просто на шкільному подвір'ї. пробують за порадою однокласників чи старших друзів. Що вже казати про першу сигарету за компанію на перерві чи пляшку пива після уроків. Про науку шкільного подвір'я без прикрас.
Ксенія ПОВАЖНА, кореспондент: Він починав як усі - сигарета, потім трава, далі ширка. Кар'єру наркомана Влад розпочав ще в школі і довгий час був переконаний, - найгірше, що йому світить, це так звана ломка, доки не дізнався про інші пекельні муки.
Влад, колишній наркоман: «На протяжении всех этих лет я смотрел на своих знакомых - они гнили, умирали. Я думал, что со мной такого, как бы не будет, я чувствовал себя нормально, здоровье было нормальное. Но в один прекрасный момент всему приходит предел и у меня тоже пошатнулось и здоровье, и гепатит, и у меня в следствии употребления такого наркотика как «винт» начала гнить челюсть, такая болезнь как остеомиелит».
Ксенія ПОВАЖНА, кореспондент: Говорити ні алкоголю, сигаретам, наркотикам вчать у школі змалечку. Здоровим бути модно - першачки це знають та ще й дорослих навчають.
Марина ЛІПІХІНА, учитель молодших класів школи №223 м. Києва: «Одна дівчинка попросила свого ідуся, щоб він перестав вживати алкоголь і він все-таки послухався її».
Ксенія ПОВАЖНА, кореспондент: Дідуся зробити посунутим легше, ніж сучасну молодь настановити на путь істинну. На плечах ранець, у зубах сигарета, довкола дим коромислом - традиційна картинка шкільного життя в позакласний час. Купити сигарети та алкоголь попри всі заборони неповнолітні можуть завжди - у бабусь на базарі або в тютюнових кіосках. На вік покупця зважають аж ніяк не в кожному пункту продажу. Згодом, ті ж сигарети, крім власної руйнівної дії можуть відчинити двері до світу наркотиків.
Артем ЖЕЛЄВ, 16 років: «Подходят под школу ребята такие, более постарше, после 18-ти где-то такой вот возраст и смотрят, говорят там, «О, парень, так ты немного продвинут, я тебя могу чуть дальше продвинуть». И там идут соблазняют этим, он и курят. А потом вот так вот своих одноклассников. Начинается все с сигареты, заканчивается посложнее - колоться».
Ксенія ПОВАЖНА, кореспондент: Артем не вживає наркотиків, але вже розуміє, що через них може втратити деяких своїх друзів-однолітків. Тому сміливо погодився на участь в експерименті. Цікаво, чи продадуть неповнолітньому в аптеці наркотики або ліки з яких виготовляють наркотичні засоби. З першого азу не виходить. Тож, їдемо в інший район столиці. Лише за 120 гривень без будь-яких перешкод підліток, якому 16 років купує в звичайній аптеці ось ці ліки. 5 таблеток (НРЗБ) це основа відомого наркотику «винт», тривалий час вживання якого приводить до того, що кістки наркомана починають гнити. Ці таблетки ля продажу ніби не заборонені. Утім, для медиків уже давно не секрет чому їх так полюбляють підлітки. Раніше подібна ситуація була з трамадолом.
Роман ТРОХІН, президент ГО «Рух протидії наркоманії та наркокорупції»: «Присело пол страны на трамадол, кладбища наполнились 12-15-летними детьми. Потом говорят, Боже мой, оказывается от трамадола умерло больше, чем во время войны в Афганистане. Надо его запретить, понимаете? У нас нету ценности человеческой жизни».
Олена РУБЕЖАНСЬКА, старший інспектор з особливих доручень МВС України: «Вопрос можно решить двумя способами - или мы постоянно выявляем те вещества, которые используются для производства наркотиков или злоупотребления и вносим их в перечень веществ, которые подлежат контролю. Или же мы полностью все лекарственные средства отпускаем по рецепту».
Ксенія ПОВАЖНА, кореспондент: Наркомани та наркоділки винахідливі та дуже талановиті фармацевти. Щойно заборонять один препарат, обов'язково з'явиться його замінник. Кожин залежний - це стабільні і чималі гроші. Наркоман, який уже в системі витрачає від 300 до півтисячі гривень на день.
Олена РУБЕЖАНСЬКА, старший інспектор з особливих доручень МВС України: «Пока существует спрос на наркотики, будут и преступные предложения. Милиция борется с преступными предложениями данных веществ на так называемом «черном рынке». Но большое значение имеет конечно и профилактика».
Ксенія ПОВАЖНА, кореспондент: Вони вже давно не підлітки, але змушені знову сидіти за книжками. Головний предмет - як бути особистістю вільною від наркотиків.
Валерій ГАЛУН, директор реабілітаційного центру «Восток»: «Чего не хватает ребятам? Чего не хватает наркоману? А наркоману не хватает, прежде всего, - это дисциплины и это порядка. Им нужно жизнь упорядочить. И поэтому был составлен распорядок дня с 6 утра до 22 все у него расписано по минутам».
Ксенія ПОВАЖНА, кореспондент: У реабілітаційному центру наче на курорті, щоправда з армійською дисципліною та шкільними правилами. Відпочинок триває по 6 місяців, саме стільки потрібно для реабілітації. Але потрапляють у такі курортні зони після пекла наркоматського життя, часто втративши все, навіть себе самого.
Павло ЗАТВОРНИЦЬКИЙ, колишній наркоман, помічник директора реабілітаційного центру: «Самый худший момент, я помню, была у меня одна такая ночь, когда я ночевал на вокзале в пригороде, вышел с вокзала, смотрю люди идут на работу и мне просто захотелось, ничего больше не хотелось как стать обычным человеком, чтобы идти на работу, чтобы тебя дома кто-то ждал».
Ксенія ПОВАЖНА, кореспондент: Бути звичайними людьми поки що, за неофіційною статистикою, не бажають майже 3 мільйони українців. Тобто, близько 7% населення.
Марина ГРИБАНОВА, президент ГО «Нарконон», профілактика та реабілітація: «По данным Всемирной организации здравоохранения, если доля наркозависимых в стране превышает 6,7%, то это уже необратимая деградация генетическая. Реальность такова, что взрослые употребляют наркотики, который называется алкоголь. Ребенок смотрит на взрослого, который считает, что нормально употреблять алкоголь и говорит, а почему не нормально курить коноплю. Я не такой дурак, как мой папа, который напился, я выгляжу значительно более интеллектуально».
Ксенія ПОВАЖНА, кореспондент: Протистояти потужній машині наркобізнесу важко. Але якщо її не зупинити, наркоманія врешті-решт може зруйнувати майбутнє країни. Щороку в Україні наркозалежний стає на 8% більше. Тенденція одна з найвищих у світі. Переважна більшість наркоманів - молодь до 25-ти років.
Тема нашої наступної програми «Повернення дитсадків». |
УТ-1 : Програма «Підсумки тижня» (випуск 21:00:00)
12.09.2010 3:00:17
Сюжет № 9
21:35:57-21:36:44 (час ефіру)
Андрій ПАРУБІЙ, ведучий: Дошкільна освіта тепер не лише право, а й обов'язок. Проте виконати його можуть аж ніяк не усі батьки. В Україні катастрофічно бракує дитячих садочків. За роки незалежності дитячі установи дивним чином перетворилися на комерційні і держструктури. Тепер держава хоче відібрати садки у дорослих і повернути дітям. Тема нашої наступної програми «Повернення дитсадків».
Україна перша на пострадянському просторі за темпами зникнення зубрів, лосів та інших тварин. |
УТ-1 : Програма «Підсумки тижня» (випуск 21:00:00)
12.09.2010 3:00:17
Сюжет № 10
21:36:45-21:44:09 (час ефіру)
Андрій ПАРУБІЙ, ведучий: Хоча минулих вихідних в Україні офіційно відкрили мисливський сезон, та ні для кого не секрет, що у нас звірину вбивають і поза ним, а корм того, масово винищують червонокнижних тварин. Штраф за порушення правил полювання нікого не лякає, адже становить усього від 34 до 680 гривень. Тож не дивно, що Україна перша на пострадянському просторі за темпами зникнення зубрів, лосів та інших тварин.
Тетяна МЕЛЬНИЧЕНКО, кореспондент: На цьому полігоні під Києвом як на полі битви - стрілянина не вщухає. З року в рік з початком сезону полювання мисливці відточують свою майстерність.
Юрій КОРШУНОВ, менеджер по зв'язках з громадськістю спортивно-стрілкового клубу: «Все президенты, которые были уже побывали у нас тут. Леонид Данилович был один из первых. И действительно, среди них много любителей настоящей охоты. Очень довольны тем, что можно в атмосфере, на открытом пространстве потренироваться».
Тетяна МЕЛЬНИЧЕНКО, кореспондент: Царська розвага - полювання набирає обертів. Але хижі звірі, які справді становлять небезпеку, мисливцям мало цікаві. Під прицілом ссавці. Професор інституту зоології Межерін, автор розділу про ссавців у червоній Книзі. Каже, за останні 10 років це видання потовщало втричі. Понад 5 сотень тварин опинилися на межі зникнення і цей процес невпинний. У Мінприроді зізнаються - не вберегли.
Микола СТЕЦЕНКО, перший заступник голови державної служби заповідної справи Мінприроди України: «От ми кажемо, ведмедів 300-350 залишилось, по деяким облікам. Але ще 25 років тому у нас на Україні видавали ліцензії, спортивні ліцензії на відстріл ведмедів для регулювання їх чисельності».
Володимир БОРЕЙКО, директор Київського еколого-культурного центру: «Медведь обитает только в Карпатах, у него там маленькие популяции и конкретно сколько его там никто не знает. Дается количество 300 особей, но зубров тоже давалось где-то порядка 500. пока мы не стали разбираться и поняли, что это вранье все».
Тетяна МЕЛЬНИЧЕНКО, кореспондент: Зубр уже давно в Червоній книзі, а популяція його стрімко зменшується. Ці ссавці вже були під охороною закону, коли на них продовжували полювати і навіть здавали на м'ясокомбінати.
Сергій МЕЖЕРІН, завідувач відділу інституту зоології: «Зубра содержат в 7-ми странах мира сейчас. И везде зубр на подъеме, везде чисельность за последние 15 лет возросла. Они уже не знают куда этих зубров девать. Только в Украине чисельность упала в 5 раз».
Тетяна МЕЛЬНИЧЕНКО, кореспондент: На окремих заповідних територіях України взялися відновлювати зубра, але тварини зникають швидше, ніж розмножуються. На Чернігівщині вже перевелися. Володимир Борейко певен, - до 2015 можуть зникнути і по всій Україні.
Володимир БОРЕЙКО, директор Київського еколого-культурного центру: «Понимаете, он ровесник мамонтов. Тоесть, это не лось, это не кабан, это действительно уникальный зверь. Это можно сказать, один из символов древней Украины».
Тетяна МЕЛЬНИЧЕНКО, кореспондент: Ці кадри вже давно заполонили Інтернет і це не художній фільм - це промо ролик про Україну для мисливців з Європи. Їх запрошують пополювати на червонокнижних тварин. Тепер навіть іноземцям в Україні ловити нічого - все вистріляли свої. Але браконьєрів ніхто не знаходить і навіть не шукає.
Микола СТЕЦЕНКО, перший заступник голови державної служби заповідної справи Мінприроди України: «На превеликий жаль, це люди, які приїжджають і вбивають цього зубра з автоматів, у погонах великих, у джипах, із нічними прицілами, багато з них мають значки, посвідчення і т.д. І цьому біному єгерю, він боїться, він сидить і не вийде вночі».
Тетяна МЕЛЬНИЧЕНКО, кореспондент: Лосі теж давно мали б поповнити червонокнижний список. Але наразі в Україні обмежилися забороною на відстріл і штрафом. Кажуть, якби внесли до книги, тварин спіткала б така ж доля як зубрів.
Сергій МЕЖЕРІН, завідувач відділу інституту зоології: «Я разговаривал, например, конкретно с руководителями хозяйства и они мне говорили - у меня 15 лосей или 11, если вы внесете в Красную книгу, их всеравно всех постреляют. За каждого лося я имею по 5 тысяч долларов. И чтобы вы там по Красной книге не делали, но будет так, как я хочу».
Тетяна МЕЛЬНИЧЕНКО, кореспондент: «Ми вирізаємо їх із нашого життя» - такі плакати цього літа розвісили по всій Україні. Це акція на захист різноманіття видів, але насправді - це крик душі від імені тварин, яких уже одиниці.
Василь ТОЛКАЧОВ, координатор проекту «Ми вирізаємо їх із нашого життя»: «Беркута у нас на Україні лише 10 пар, (НРЗБ) десь біля 300, зубра біля 200, морський коник практично зник. Значить, ми щось не те чи так ми робимо».
Тетяна МЕЛЬНИЧЕНКО, кореспондент: Це Чорноморський біосферний заповідник. Тут заборонене будь-яке полювання. До нього входить і Тендрівська затока - це теж заповідні хона. А берег уже ні. Все більше земель тут відводять під приватні угіддя і браконьєрство процвітає.
Дмитро ЧЕРНЯКОВ, директор Чорноморського біосферного заповідника: «Получил и я как директор, и мой инспектор извещение о возбуждении судебной тяжбы со стороны охотников голопрестонской чайки, за составление протокола в прошлом году на охотника в охранной зоне. С нас хотят 5 тысяч гривен морального ущерба».
Тетяна МЕЛЬНИЧЕНКО, кореспондент: Під прицілом у польоті всі однакові - каже директор заповідника. Одначе, червонокнижні все частіше потрапляють під приціл тих,0 хто називає себе мисливцем.
Дмитро ЧЕРНЯКОВ, директор Чорноморського біосферного заповідника: «Дело в том, что многие виды, просто 90% охотников не в состоянии распознать. Значит, в любую охоту по перу, тоесть, на водно-болотную птицу, обязательно процент краснокнижных видов всегда присутствует. Это неизбежно».
Тетяна МЕЛЬНИЧЕНКО, кореспондент: Євген вже 7 років працює таксидермістом, він робить трофейні опудала для тих, хто полює. Червонокнижних тварин та птахів не бере принципово, але за час своєї роботи бачив чимало випадів безглуздої загибелі і не лише червонокнижних. Цей яструб полював разом з своїм господарем, а вполювали його.
Євген НАГОРНИЙ, художник-таксидерміст: «Бывает, что стреляют во все, что движется. Во-первых, это опасно очень, потому что из-за этого могут и люди пострадать, а во вторых, страдают животные, которые не являются охотничьими видами, которые неінтересны для того же охотника. Он просто выстрелил, а потом уже подумал, что с ним делать. Чаще всего это даже не забираеться, а просто остается там, где было добыто"
Тетяна МЕЛЬНИЧЕНКО, кореспондент: Євгенові найбільше шкода, коли тварин вбивають просто так - заради розваги або на м'ясо, а шкуру викидають. Художник-таксидерміст певен, що вдихає в цих істот друге життя, а заодно увіковічнює для історії. Його роботи у музеях і в приватних колекціях.
Євген НАГОРНИЙ, художник-таксидерміст: «Я видимо такой человек, такие получаются у меня трофеи - добрые и грустные».
Тетяна МЕЛЬНИЧЕНКО, кореспондент: Ще донедавна він був сам вправним мисливцем. Але каже, вже кілька років як зачохлив зброю і все частіше виходить на полювання з фотоапаратом, - милуватися тваринами. Від цього азарту не меншає. І вовки ситі, і вівці цілі - тут кожен може відчути себе справжнім мисливцем, підстрелити качку чи зайця. Але на ваших руках не буде їхньої крові. Це той самий полігон, де тренуються затяті мисливці, але здоровий спортивний інтерес все частіше бере гору над інстинктом убивці. Качки і зайці тут умовні - їх замінюють на тарілки, які так само вправно втікають з-під прицілу. Влучити в них справжнє мистецтво.
Відвідувач полігону: «Я за то, чтобы животных не убивали, а если есть желание пострелять, то занимались именно спортом, спортивной стрельбой по тарелкам. Удовольствие от тарелок получаешь хорошее».
1+1 випуск 19:30
Кулачні бійки регіоналів і бютівців знаменували початок нового політичного сезону в Україні |
1+1 : Програма «ТСН. Тиждень» (випуск 19:30:00)
12.09.2010 3:00:20
Сюжет №2
19:33:23-19:39:05 (час ефіру)
Алла МАЗУР, ведуча: Кулачні бійки регіоналів і бютівців знаменували початок нового політичного сезону в Україні. Звичні вже для ока пристрасті в парламенті та під ним мають цього разу особливий сенс. Обіцяні владою непопулярні реформи, нові податки, нові тарифи і новий пенсійний вік збігаються у часі з новою битвою - за місцеві ради.
Маргарита СИТНИК, кореспондент: Відпочилі, засмаглі народні обранці влаштували гарячий старт нового сезону. Блокування, обвинувачення та вуличні протести - усе, без чого народ жив три місяці повертається. Депутати вийшли на роботу. Це перша осінь нової влади, вона урочисто у повному складі йде вітати депутатів із робочими буднями. Такого в парламенті давно не бачили.
Віктор ЯНУКОВИЧ, Президент України: «Бажаю Верховній Раді успіхів і всім нам злагодженої роботи».
Маргарита СИТНИК, кореспондент: Але злагодженості заважає наближення великого бою за місцеві ради і найвразливіше місце уряду - не популярні економічні рішення уже атаковані опозиції.
Микола АЗАРОВ, Прем'єр-міністр України: «Є лідери, які ще не встигли отрусити пісок найдорожчих курортів Сардинії уже безоглядно з'явився захищати небо та народ».
Маргарита СИТНИК, кореспондент: Мітинг під стінами Верховної Ради тривав паралельно із сесією всередині.
Юлія ТИМОШЕНКО, лідер БЮТ: «Азаров нещодавно сказав: жити стало краще, жити стало веселіше. Я хочу запитати: це Азарову краще, а Януковичу веселіше?"
Маргарита СИТНИК, кореспондент: Утім протест здається єдине, що лишилося опозиції. Робота в Раді не йде, парламентські меншовики кров із носа вимагають заморозити газові тарифи для населення, запровадити податкові канікули для бізнесу та не чіпати пенсійний вік для жінок.
Андрій КОЖЕМ'ЯКІН, заступник голови фракції БЮТ: «У нас є десь 54-60 народних депутатів, які будуть блокувати, будуть йти на блокування трибуни, тому я вважаю, що цієї кількості депутатів для того, щоб все ж таки наполегливо дійти до своєї цілі».
Маргарита СИТНИК, кореспондент: Вони цілий тиждень тримають облогу, але даремно. Надії на демарш комуністів, які попри атеїзм вважають МВФ ледь не посланцями диявола не справдилися. Інакшого методу спротиву аніж блокування та вуличні протести опозиціонери не вигадали. Натомість коаліціантам парламентська блокада не заважає. Робота кипить. Серйозним ударом по опозиції стала ліквідація районних рад у Києві. Столиця тепер єдине місце в Україні, де місцевих виборів не буде. Проте регіонал Чечетов пояснює: закон лише нагадав громаді Києва самій вирішувати потрібні райради чи ні. А про примусову ліквідацію говорить тільки опозиція.
Михайло ЧЕЧЕТОВ, заступник голови фракції Партії регіонів: «Да мы смотрим на эти вещи сквозь пальцы и так далее. Сегодня пусть они клоунаду сделают, завра будут приниматься те решения».
Маргарита СИТНИК, кореспондент: Здається владний паротяг цілком позбавився потреби звертати увагу на волання опозиції і готується далі зменшувати її роль.
Олександр ЄФРЕМОВ, голова фракції Партії регіонів: «Я думаю, что мы будем проводить консультации с представителями оппозиции. Большая часть людей там настроена конструктивно и вы видите, что у нас сегодня в зале идет голосование под 300 голосов».
Маргарита СИТНИК, кореспондент: Єдина поступка коаліції щоправда зі згоди уряду і Президента - податковий кодекс. Хоч як він потрібний при складанні бюджету-2011. Азаров націлився винести допрацьований проект на розгляд Ради за тиждень. Проте Янукович повертає Прем'єр на землю. Каже: заветує кодекс, якщо він буде вибуховим для суспільства.
Віктор ЯНУКОВИЧ, Президент України: «Цей кодекс не може бути ідеальний і відповідати, як кажуть, на 100% всім побажанням. Але він повинен бути збалансованим».
Маргарита СИТНИК, кореспондент: Непопулярні рішення владі зараз не до чого. На носі місцеві вибори. Регіонали мають намір здобути там тотальну перемогу. А дражливість економічних інновацій може стати серйозною перепоною таким планм. Останні дослідження проведені соціологами зафіксували відчутне зниження підтримки всіх впливових партій. Це може вилитися в електоральну апатію і вибори проігнорують.
Жінка: «В серйозні акції протесту я не дуже вірю. Це не для українського народу. Якщо подивитися, як в Європі люди протестують, там люди протестують навіть якщо біля під'їзду звичайна калюжа, люди вже виходять, кричать, стріляють, а в нас це».
Жінка: «Вот вся Европа бушует против поднятия пенсионного возраста. У нас тишь, гладь, божья благодать».
Маргарита СИТНИК, кореспондент: Найкращий вияв позиції народу - вибори, - каже Володимир Фесенко. Настрої населення виллються в явку та в результатах голосування. Дієвішого способу впливу на державу аніж вибори нині немає. Утім навіть цим способом українці можуть знехтувати.
Володимир ФЕСЕНКО, політолог: «Значна частина людей незадоволені нинішньою соціально-економічною ситуацією. Особливо тих людей, які голосували за того ж Януковича. Вони можуть просто не прийти на вибори. Те ж саме стосується і деяких прихильників опозиції, які розчарувалися в Тимошенко але не хочуть наприклад голосувати за Тягнибока».
Маргарита СИТНИК, кореспондент: Прихована агіткампанія у Верховній Раді, що розпочалася цього тижня, не вщухатиме до дня голосування, - кажуть експерти. Вчора в Україні боротьба за виборця стартувала офіційно.
Масові арешти чиновників в Києві |
1+1 : Програма «ТСН. Тиждень» (випуск 19:30:00)
12.09.2010 3:00:20
Сюжет №3
19:39:06-19:44:24 (час ефіру)
Алла МАЗУР, ведуча: Утім Київ за боями в регіонах буде лише спостерігати. Усі найважливіші події тут вже відбулися. Масові арешти чиновників. Зміна закон про столицю, ліквідація районних рад. Залишилося тільки щоб Черновецький сам склав із себе повноваження. Як сказав перший заступник нинішнього голови, який де-факто і так керує містом, він проти не буде.
Олександр МОТОРНИЙ, кореспондент: Це було у квітні 2008-го. Він тоді вдруге прагнув очолити столицю.
Леонід ЧЕРНОВЕЦЬКИЙ, міський голова Києва: «Я думаю, что мы можем остановить беспредел только убедительной победой моей команды».
Олександр МОТОРНИЙ, кореспондент: Його молода команда тоді перемогла і продовжила господарювати у Києві. А це трапилося на початку 2010-го. В столиці було повно снігу.
Микола АЗАРОВ, Прем'єр-міністр України: «Я мэру говорю, Леонид Михайлович, убери снег с улиц. Он мне говорит: а зачем? Через месяца 1,5-2 он растает. Я говорю: Леня, кончай дурака валять, бери лопаты, выводи машины и убирай, иначе мы тебя уберем».
Олександр МОТОРНИЙ, кореспондент: Напевне неприбраний сніг був не першою з фатальних помилок мерової команди, але доленосною - факт. Нова українська влада вирішила - час настав.
Микола АЗАРОВ, Прем'єр-міністр України: «Наступило время».
Олександр МОТОРНИЙ, кореспондент: Від другого вересня розповідає про понад 600 тисяч не за призначенням витрачених гривень начальник головного управління охорони культурної спадщини столиці Руслан Кухаренко та начальниця управління землекористування Світлана Макеєва. З останньою ведуть бесіди про 17 земельних ділянок.
Марина ОСТАПЕНКО, прес-секретар СБУ: «Мова йде про суму понад 7 мільйонів 700 тисяч гривень».
Олександр МОТОРНИЙ, кореспондент:Незважаючи на гучні імена та мільйонні суми владою наділені особливо підкреслюють. За тим жодної політики».
Олександр ПОПОВ, перший заступник голови КМДА: «На жаль, серед тих, до кого мають претензії правоохоронні органи, в тому числі є і члени Партії регіонів».
Олександр МЕДВЕДЬКО, Генеральний прокурор України: «Тут немає ніякої політичної основи».
Олександр МОТОРНИЙ, кореспондент: Генпрокурор переконує: списку з прізвищами кого наступного притискатимуть до стіни, не існує. Цими столичними чиновниками правоохоронці, - каже, - цікавилися і раніше. Проте зізнається: політична кон'юнктура була іншою. Затяті опоненти мерової команди жартують: кон'юнктура така сама.
Олександр БРИГИНЕЦЬ, депутат Київради, БЮТ: «Допустити, що кожен з київських чиновників міг вкрасти багато грошей, я з легкістю допускаю. Мені здається, що це просто маски шоу, які мають піар-ефект для того, щоб показати киянам, як активно працює нова команда».
Олександр МОТОРНИЙ, кореспондент: За дивним збігом обставин напередодні сесії Київради, яка мала вбити столичні районні ради Печерський суд видав дозвіл на обшук квартири Олеся Довгого та керівника управління столичною власністю депутата від Блоку Черновецького Анатолія Чуба. В обох правоохоронці хочуть розпитати як пакети акцій Київводоканалу та Київгазу з комунальної власності перейшли до приватних рук. Схожі схеми, - кажуть слідчі, - використали і у випадках з Київхімволокном та Київміськбудом.
Олександр МЕДВЕДЬКО, Генеральний прокурор України: «Суми по кожній кримінальній справі, я скажу, вона перевищує більше 10-ти мільйонів гривень. А Київміськбуд - близько 100 мільйонів».
Олександр МОТОРНИЙ, кореспондент: Чуба нині шукають. А мерова правиця секретар Довгий, щойно депутати поховали райради, через свою прес-службу сповістив - у нього нічого не шукав. Усі фігуранти наразі працюють.
Олександр ПОПОВ, перший заступник голови КМДА: «Якщо буде представлення правоохоронних органів щодо їх можливої відставки у зв'язку з порушенням законів, ми це зробимо».
Олександр МОТОРНИЙ, кореспондент: У кулуарах міськради жартують: жодна зі справ, принаймні донині нічим не закінчувалася. Тих, кого затримували, згодом відпускали. А до головних взагалі руки не доходять.
Леонід ЧЕРНОВЕЦЬКИЙ, міський голова Києва: «Хто ще бажає зі мною поспілкуватися? Ну, давайте».
Олександр МЕДВЕДЬКО, Генеральний прокурор України: «На цей час підстав для порушення кримінальних справ стосовно керівників КМДА для їх затримання немає».
Олександр МОТОРНИЙ, кореспондент: Обізнані у тонкощах політичного комбінування запевняють: справу зроблено. Більшість із затриманих не виключено, зовсім скор. Опиняться на волі, бо Київ віднині під суцільним контролем влади центральної. Після змін, внесених цього тижня, до закону про столицю, реальні важелі впливу у своїх руках зосередить не мер, якого обиратимуть кияни, а голова столичної державної адміністрації. Його призначатимуть особисто Президент.
Влада збирається приборкати дикий ринок нелегальних таксі |
1+1 : Програма «ТСН. Тиждень» (випуск 19:30:00)
12.09.2010 3:00:20
Сюжет №4
19:44:25-19:49:53 (час ефіру)
Алла МАЗУР, ведуча: Чи доводилося вам їхати у напіврозваленому таксі із побитим склом та обдертою фарбою та при цьому розказувати водієві маршрут, тоді наступні 3 хвилини для вас. Машини не старіші 10-ти років, ліцензія на перевезення пасажирів і обов'язкова страховка для них, таким методами влада збирається приборкати дикий ринок нелегальних таксі. Водії заявляють про монополізацію і готуються протестувати по-своєму.
Артем АЛЬОШИН, кореспондент: Лише один рух і звичайна автівка перетворюється на таксі. Причому заробляти таксуванням можна і нелегально. Такі українські реалії. У владних кабінетах вкотре обіцяють навести лад і легалізувати перевезення. Таксисти ж нарікають: влада просто хоче монополізувати послугу. 9 х 10-ти таксі в Україні нелегальні, тобто водії не мають дозволу на перевезення, не платять податки і не несуть жодної відповідальності за пасажирів. Зазвичай нелегали заробляють гроші на старих автівках. А ще нелегали або бордюрчики можуть натовкти пику своїм легальним колегам, або пошкодити машину.
Чоловік: «Колеса пробивают. Я приезжаю на заказ, но оттуда уехать не могу».
Артем АЛЬОШИН, кореспондент: Знання місцевості та виховання іноді теж бракує, - нарікають пасажири.
Жінка: «Раз было такое, что завезли непонятно даже куда».
Чоловік: «По-хамски ведут себя».
Артем АЛЬОШИН, кореспондент: І попри все попит на таку послугу не завжди дешевшу за легальну, не зменшується.
Чоловік: «Бывают такие безвыходные ситуации, что уже та все согласен лишь бы добраться».
Артем АЛЬОШИН, кореспондент: Цією потребою якраз і користуються. Причому у гонитві за прибутком зловживають цим навіть легальні служби таксі.
Володимир БАЛІН, перший заступник керівника Інспекції Мінтрансу України: «Фірми залучають до роботи нелегальних таксистів, держава не звертає уваги на цей ринок, не зважає».
Артем АЛЬОШИН, кореспондент: Откровення чиновнка Мінтрансу дає вичерпну відповідь на запитання, чому в нас офіційно працює лише кожне десяте таксі. І все-таки спроби приборкати дикий ринок є. Щоправда методи не оригінальні -драконівські штрафи. Знехтував таксист правила перевезення, заплатить 8,5 тисяч гривень. Зароблятиме таксуванням нелегально, можуть і авто відібрати. А якщо служба таксі працевлаштувала нелегала, викладе 17 тисяч гривень штрафу. Крім того процес покарання спрстять. Мінтрансу вже будуть непотрібні прокуратура і суди.
Володимир БАЛІН, перший заступник керівника Інспекції Мінтрансу України: «Ми коли виносимо свою постанову, ми будемо мати можливість напавляти безпосередньо у виконавчу службу, яка буде стягувати ці кошти».
Артем АЛЬОШИН, кореспондент: Щоб кишеня не схудла треба відповідати таким вимогам. Таксистом може бути людина не молодша 21-го року. Вона повинна мати водійське посвідчення, ліцензію на перевезення пасажирів, медичну картку, страховий поліс і трудовий договір зі службою таксі. Автівка має бути встановленого кольору, наприклад жовтого і не старіша 10-ти років. Таксометр обов'язковий. Так само, як належний технічний стан і право власності на машину. Крім того таксі хочуть обладнати касовими апаратами та змусити платити більше податків. Таксисти бідкаються: щоб виконати всі вимоги потрібні шалені гроші.
Василь ПОПИК, голова профспілки таксистів України: «Богатые дяди зайдут с машинами, таксистов сорвут со своих машин и заставят работать на дядю. То есть будет идти монополизация рынка конкретно».
Артем АЛЬОШИН, кореспондент: Збурює перевізників ще одне нововведення. Кількість таксі у кожному місці визначатиме місцева влада.
Василь ПОПИК, голова профспілки таксистів України: «Уровень коррумпированности наших местных чиновников шкалит».
Артем АЛЬОШИН, кореспондент: А ось в Німеччині на чиновників таксисти не нарікають. Вони їздять на нових авто встановленого кольору. Паркуються на спеціальних майданчиках і таку роботу треба заслужити.
Роланд БАР, гільдія таксистів Берліна: «Для водія - це навчання і складний екзамен на знання міста. Крім того нас перевіряють на проблеми із законом і вимагають медичну довідку».
Артем АЛЬОШИН, кореспондент: Заробітки у тамтешніх таксистів також не захмарні, певна річ - за мірками Євросоюзу.
Роланд БАР, гільдія таксистів Берліна: «Потрібно заробляти в день принаймні 150 євро. Тоді мій місячний заробіток буде 1300 євро. Тобто 10 діб я працюю на себе, а інші 20 - на державу».
Артем АЛЬОШИН, кореспондент: Київський таксист-нелегал Микола і стільки не заробляє. Бордюрник переконує: зараз легальна робота у столиці коштує більше 8 тисяч гривень на рік. І ще конторі треба платити.
Микола, таксист-нелегал: «Это надо за все платить. За рацию платить, за телефон платить, за Інтернет платить, за заказы платить».
Артем АЛЬОШИН, кореспондент: Після нововведень витрати ще більше зростуть. Тому сенсу виходити з тіні не бачить навіть попри особливості нелегальної роботи, поборів контрольних органів.
Микола, таксист-нелегал: «Надо отстегивать деньги чтобы работать нелегально».
Артем АЛЬОШИН, кореспондент: Секрет успіху Миколи - завищені тарифи. Він працює тоді, коли законні таксисти відпочивають - вночі. За скільки б ви повезли з одного кінця в інший?
Микола, таксист-нелегал: «150-200 гривен. Попит є».
Артем АЛЬОШИН, кореспондент: Працювати вдень такі, як Микола, погоджуються за двох умов - зниження офіційних зборів і підвищення тарифів на проїзд. Саме такий настрій панував і нервовому з'їзді таксистів у Києві. Хоча у владних кабінетах запевняють: вимоги таксистів не ігнорують. Принаймні пообіцяли зменшити податковий тиск.
Сергій ТІГІПКО, віце-прем'єр-міністр України: «Ніяких касових апаратів в таксі не буде і залишається спрощена система оподаткування».
Артем АЛЬОШИН, кореспондент: Втім д миру далеко. Перемови тривають. Чи вдасться владі знайти баланс щоб і ринок легалізувати, і страйку таксистів уникнути поки що незрозуміло. Ясно одне - впорядкування ринку не вдасться підмінити просто глибшим залітанням в кишеню водія.
Хвилю скандальних чуток збурив останній вибір міс Україна-2010 |
1+1 : Програма «ТСН. Тиждень» (випуск 19:30:00)
12.09.2010 3:00:20
Сюжет №5
19:49:54-19:54:33 (час ефіру)
Алла МАЗУР, ведуча: І ціна корни. Хвилю скандальних чуток збурив останній вибір міс Україна-2010. Катерина Захарченка, переможниця цього конкурсу ніби близько знайома із його нинішнім власником - бізнесменом Олександром Онищенком. Їх начебто разом бачили в Монако напередодні. Бурхливе обговорення в пресі змусило бізнесмена заявити: докази чесної гри він опублікує.
Юлія ДЯЧУК, кореспондент: Молоді, вродливі та амбіційні, 26 претенденток і тільки одна корона. На сцені яскраве шоу, за лаштунками - скандальні чутки. Була просто Катька, стала міс Україна. Працювала моделлю в Парижі, зараз готується до міс світу і майбутньої сесії.
Міс Україна: «Вот эти вот отношения между странами, в прицепе вот это меня и інтересует».
Юлія ДЯЧУК, кореспондент: Її взаємини між країнами, журналістів взаємини між людьми. Майже одразу після конкурсу прозвучать досить пікантні натяки. Мовляв перемога Каті Захарченко не зовсім чесна, їй посприяв Олександр Онищенко.
Катерина ЗАХАРЧЕНКО, «Міс Україна-2010»: «Если кто-то что-то думает обо мне, пожалуйста, эти люди, они мне не близкие. Как говорится, мне с ними детей не крестить».
Юлія ДЯЧУК, кореспондент: Бізнесмен та меценат, так він сам себе називає. Відомий шанувальник коней і жіночих, а надто модельних принад. Цього року Олександр Онищенко прикупив собі ще й конкурс «Міс Україна».
Олександр ОНИЩЕНКО: «Мне лично нравилась вот именно она, 21-й номер из Винницы и 19-й номер со Львова».
Юлія ДЯЧУК, кореспондент: Із 26-ти учасниць - 4 одеситки. Номер 5, 10, 11 і 13. Декого це насторожило, адже на таких конкурсах зазвичай рівномірне представництво учасниць з усієї України. Та, що згодом переможе, з'явиться за кілька днів до конкурсу. Подейкують, що про такий результат було відомо заздалегідь. Фото переможниці н цій карті немає. Засновник міс України пояснює це тим, що вона прийшла на заміну. Мовляв її попередницю модельне агентство відправило за кордон на роботу.
Чоловік: «Ее попросили заменить ее моделью их же агентства».
Юлія ДЯЧУК, кореспондент: Те саме і навіть більше скаже пан Онищенко. В його інтерв'ю прозвучить не зовсім зрозумілий вислів про квоту модельного агентства. Крапку над цим і поставить сама Катя. На запитання чи знайома вона з Онищенком дівчина відповість, що по-дитячому відверто.
Катерина ЗАХАРЧЕНКО, «Міс Україна-2010»: «Я как бы слышала естественно про него потому что в недавнем прошлом он стал хозяином нашего агентства но как бы я просто не знала как он выглядит».
Юлія ДЯЧУК, кореспондент: Виглядає він засмаглим і задоволеним. Це була наша друга зустріч. Справа в тому, що інформація про власника модельного агентства з'явилася вже після першого інтерв'ю. З'ясувалося, що Онищенка вона аж ніяк не бентежить.
Олександр ОНИЩЕНКО: «Это очень хорошо. Значит в агентстве есть такие прекрасные модели, которые могут выиграть этот конкурс».
Юлія ДЯЧУК, кореспондент: Очевидно, що міс та модель одночасно питання престижу та вартості агентства. У цих панянок дефіле вже в крові. Олександра Ніколаєнко - фіналістка міс світу 2001-го. Анна Пославська вже цьогоріч увійшла до п'ятірки найвродливіших жінок всесвіту. Каже: дорогою до тріумфу такого про себе начиталася, що тепер Інтернету не вірить.
Ганна ПОСЛАВСЬКА: «Там столько неправды, там столько лжи, там столько вот каких-то сплетен и грязи, которую вообще неприятно читать».
Юлія ДЯЧУК, кореспондент: Кілька останніх років Олександра Ніколаєнко організовує конкурси краси. Її дуже здивувало те, що претенденток на корону міняли в останній момент.
Олександра НІКОЛАЄНКО: «Я считаю, что это не профессионально».
Юлія ДЯЧУК, кореспондент: Професійно чи ні, але на міс світу від України їде Катя Захарченко. І хоча чистота експерименту досить сумнівна, на мій суб'єктивний погляд вона справді одна з найдостойніших та найвідвертіших.
Катерина ЗАХАРЧЕНКО, «Міс Україна-2010»: «Конечно ко мне были всякие некрасивые предложения. Но слава богу, что мне было уже чем подумать».
Юлія ДЯЧУК, кореспондент: Варто подумати і про те чому українок називають чи не найвродливішими жінками планети, а наших претенденток так рідко помічають на міжнародних конкурсах. Або ми не такі вже й вродливі, або в нас якось не так відбирають.
Інтер випуск 20:00
Рада открыла «блокадный» сезон |
Iнтер : Програма «Подробности недели» (випуск 20:00:20)
12.09.2010 3:00:17
Сюжет № 1
20:01:19-20:09:23 (час ефіру)
Олег ПАНЮТА, ведущий: Украинский парламент включился в работу. На этой неделе состоялось торжественное открытие очередной сессии Верховной рады. Своеобразный «первый звонок» для депутатов всегда напоминает праздник - на это событие собирается в полном составе Кабинет министров, приходят иностранные дипломаты и глава государства. На этот раз в праздничный сценарий оппозиция внесла коррективы. И в стенах парламента, и вокруг них БЮТ провел кампанию против повышения тарифов на коммунальные услуги. В течение недели депутаты из оппозиции блокировали работу Рады, настаивая на принятии закона о моратории на услуги ЖКХ. В коалиции уверены: цель оппонентов - лишь устроить себе рекламную кампанию накануне местных выборов, тем более что со вчерашнего дня официальная агитация уже разрешена. О пылком парламентском начале - подробно Анна Панова.
Анна ПАНОВА, корреспондент: Хор имени Веревки, цветы и раритетное издание Конституции - специально для парламентских торжеств. Так стартует новый политический сезон. Верховная рада принимает высоких гостей: и Кабмин в полном составе, и главу государства.
Владимир ЛИТВИН, спикер Верховной Рады Украины: «Прошу привітати Президента України!"
Анна ПАНОВА, корреспондент: Возле спикерской ложи - не протолкнуться. «Регионалы» стерегут трибуну, ведь накануне ее пообещали оккупировать «бютовцы». За высокими отношениями украинских парламентариев наблюдают иностранные дипломаты.
Владимир ЛИТВИН, спикер Верховной Рады Украины: «Сьому сесію Верховної ради шостого скликання оголошую відкритою».
Анна ПАНОВА, корреспондент: Под стенами парламента - никакого официоза. Здесь бурлит митинг оппозиции. Первую скрипку здесь играет Леди Ю. За ее спиной - главы нескольких партий-сателлитов Блока Тимошенко. Бело-сердечные флаги перемежаются с синими стягами «Свободы». Но ее лидер на трибуну так и не вышел - позже заявил, что ему не дали слова. Свои претензии к власти Олег Тягнибок озвучивает журналистам прямо в толпе митингующих.
Олег ТЯГНИБОК, лидер партии «Свобода»: «Абсолютно необгрунтоване підвищення цін на житлово-комунальні послуги, підвищення тарифів на газ, драконівський Податковий кодекс, який фактично буде захищати великий бізнес».
Анна ПАНОВА, корреспондент: Возвышаясь над Тягнибоком и толпой, Юлия Тимошенко призвала оппозиционные силы выступить единым фронтом и не допустить повышения коммунальных тарифов и пенсионного возраста.
Юлия ТИМОШЕНКО, лидер БЮТ: «Вам пояснюють це дуже просто: це реформи, це зміни. А насправді, це банальне перенесення тягаря всіх економічних проблем на ваші плечі».
Анна ПАНОВА, корреспондент: Экс-премьеру из сессионного зала ответил премьер нынешний. Николай Азаров бросил камень в огород оппозиции - она, мол, только и ищет повода дестабилизировать ситуацию.
Николай АЗАРОВ, Премьер-министр Украины: «Її лідери, які ще не встигли обтрусити пісок в найдорожчих курортах Сардинії, уже безоглядно взялися захищати нібито зубожілий народ України».
Анна ПАНОВА, корреспондент: Виктор Янукович для приветственного слова к депутатам выбирает примирительный тон. Главный месседж краткой президентской речи - глава государства ждет от Верховной рады конструктивной работы.
Виктор ЯНУКОВИЧ, президент Украины: «Для мене немає значення, чи опозиція, чи коаліція - депутати всі рівні. Я бажаю, щоб в цій залі завжди було здорове змагання і перемагав здоровий глузд».
Анна ПАНОВА, корреспондент: Впрочем, на этой неделе победы здравого смысла ждать не пришлось. «Бютовцы» сразу выдвинули ультиматум: парламент должен принять мораторий на подорожание коммунальных услуг.
Иван КИРИЛЕНКО, народный депутат Украины, фракция «БЮТ - Батьківщина»: «Ми говоримо «стоп"! Мораторій - це «стоп! Давайте розберемося, давайте попробуємо, як це все. Для цього стоп - мораторій, а потім розібралися, порахували. А потім дивимося - да, оце реально, оце нереально.
Анна ПАНОВА, корреспондент: «Регионалы» напомнили оппонентам: подорожание энергоносителей и пенсионная реформа - требования МВФ, под которыми подписывалась и Тимошенко.
Александр ЕФРЕМОВ, народный депутат Украины, фракция Партии регионов: «Мы постарались смикшировать те обязательства, которые она взяла, потому что если тупо выполнять, то, что она подписала, то страну можно привести к катастрофе».
Анна ПАНОВА, корреспондент: Своих подписей под меморандумом с МВФ «бютовцы» не отрицают. Но вспоминают народную мудрость: обещать - не значит жениться.
Иван КИРИЛЕНКО, народный депутат Украины, фракция «БЮТ - Батьківщина»: «Меморандум - «договор о любви». Для того, щоб цей «договор о любви» реалізувався де-факто, повинні бути прийняті відповідні закони. Хоч одне рішення, те, що наполягав МВФ при Тимошенко, виконано в цьому залі? Жодного! І три знаки оклику! А кредити прийшли».
Анна ПАНОВА, корреспондент: Коалицианты все же пошли навстречу оппозиции: проекты на тему моратория ставят на голосование. Но у «меньшевиков» не хватает голосов. Результат на табло - соответствующий. БЮТ разбушевался. В мгновение ока бело-сердечные окружили трибуну плотным кольцом и заявили: не сойдут с места, пока их требования не будут выполнены.
Андрей КОЖЕМЯКИН, народный депутат Украины, фракция «БЮТ - Батьківщина»: «Нам треба позитивне голосування - і не тільки нам, а й українському народу».
Анна ПАНОВА, корреспондент: И потянулись блокадные будни. В среду - в день оппозиции - БЮТ наступил на горло собственной песне. Бело-сердечные так рьяно стерегли трибуну, что отказались рассматривать даже собственные законопроекты.
Александр ЕФРЕМОВ, народный депутат Украины, фракция Партии регионов: «Я бы охарактеризовал так, что маразм крепчает, и в конечном итоге это не принесет пользы, в том числе фракции БЮТ».
Анна ПАНОВА, корреспондент: Неделя принесла БЮТу кадровые потери. Бело-сердечные исключили из своих рядов трех депутатов, в частности одного из заместителей главы фракции - Богдана Губского. Причины такого шага «бютовцы» поясняют скупо.
Иван КИРИЛЕНКО, народный депутат Украины, фракция «БЮТ - Батьківщина»: «Процес очищення почався і процес очищення буде продовжуватися. Ще 20 чоловік, які перейшли в правлячу коаліцію, - їх теж очікує та сама доля».
Анна ПАНОВА, корреспондент: Оппозиционные ряды редеют, коалиционные - густеют. Список «большевиков» уже перевалил за отметку 260. Бывшие «бютовцы», «нашеукраинцы» и внефракционные, вошедшие в коалицию, объединились в депутатскую группу «Реформы ради будущего». Пока их 17, но ожидается пополнение.
Владимир КАПЛИЕНКО, народный депутат Украины, депутатская группа «Реформы ради будущего»: «Мы хотим стать четвертым субъектом коалиции. Это факт. Наша цель - найти структурные реформы и реализовать их в Украине. Сегодня они совпадают с действующей программой президента».
Анна ПАНОВА, корреспондент: Выполнять программу президента «большевикам» все же удавалось, несмотря на осадное положение. «Бютовцы» караулят трибуну, «регионалы» караулят «бютовцев» и жмут на кпопки. Неуслышанная оппозиция идет на новый демарш.
Иван КИРИЛЕНКО, народный депутат Украины, фракция «БЮТ - Батьківщина»: «Ми в знак протесту залишаємо цей зал, залишаючи свої лозунги, свою душу тут. Ми пропонуємо сьогодні: схаменіться!"
Анна ПАНОВА, корреспондент: Эту демонстрацию «регионалы» проигнорировали. Блокадный марафон не одобрили и коммунисты, хотя за один из проектов о моратории голосовали в унисон с оппозицией.
Пётр ЦЫБЕНКО, народный депутат Украины, фракция КПУ: «Это блокирование ВР - это откровенный пиар, пиар предвыборный, с целью показать свою активность в інтересах избирателей Украины».
Анна ПАНОВА, корреспондент: В четверг «бютовцы» ушли несолоно хлебавши, а в пятницу решили взять реванш. Трибуну украсили сине-желтыми стягами, спикерские двери подперли стульями. В кресле председателя воцарился депутат Ляшко. Пробираться окольными путями Владимир Литвин не стал, так что заседание и вовсе не открыли.
Владимир ЛИТВИН, председатель верховной рады Украины: «Винайшли прикриття під державними прапорами: мовляв, влаштовуйте бійку проти державних прапорів. Але цьому безумству треба покласти край».
Анна ПАНОВА, корреспондент: Как найти управу на протестующих, Литвин уже придумал. Его идея такова: поручить укрощение строптивых бойцам СБУ и Госохраны. На будущее. Но в этот раз прорывать блокаду никто не стал. Лишившись зрителей, «бютовцы» сами сняли плакаты, свернули флаги, и уже к обеду в пятницу парламент опустел. Они ушли, но обещали вернуться. «Бютовцы» полны решимости стоять до последнего. «Регионалы», в свою очередь, намерены уже на следующей пленарной неделе принять Налоговый кодекс и ряд других законов. Так что продолжение блокадно-политического сериала следует.
Янукович просит считать бюджет по новому Налоговому кодексу |
Iнтер : Програма «Подробности недели» (випуск 20:00:20)
12.09.2010 3:00:17
Сюжет № 2
20:09:24-20:10:20 (час ефіру)
Олег ПАНЮТА, ведущий: О Налоговом кодексе на этой неделе говорил и президент Украины. Виктор Янукович настаивает: бюджет следующего года должен рассчитываться на основе нового налогового законодательства. Об этом глава государства заявил на очередном заседании комитета реформ. И признался: его документ не совсем устраивает, есть еще много недоработок, о которых глава государства лично сообщил Премьеру Николаю Азарову. Тем не менее, откладывать принятие кодекса не стоит, убежден президент. Документ следует передать в парламент, чтобы успеть составить государственную смету с учетом новых налоговых правил.
Виктор ЯНУКОВИЧ, Президент Украины: «Критикувати його можна як завгодно. І авторів, і всіх, хто його готував. Але ця дискусія, яка відбулась в країні, у суспільстві, в громадянському суспільстві, зараз буде перенесена в парламент. Вона повинна закінчитись, врешті-решт, прийняттямм цього кодексу».
В Киеве загадочно продали коммунальные топ-предприятия |
Iнтер : Програма «Подробности недели» (випуск 20:00:20)
12.09.2010 3:00:17
Сюжет № 3
20:10:21-20:15:53 (час ефіру)
Олег ПАНЮТА, ведущий: Киевляне лишились крупнейших коммунальных предприятий. Нет, «Киевэнерго», «Водоканал», «Горгаз», «Киевгорстрой» никуда не делись и продолжают свою работу. Но то, что еще полгода назад принадлежало столице, удивительным образом стало собственностью нового владельца. Да так, что руководители компаний ни сном, ни духом об этих изменениях не ведали. Теперь «волшебниками» вплотную заінтересовалась Генпрокуратура. Люди в погонах уже подсчитали сумму ущерба, нанесенного городу - это десятки миллионов гривен. Корреспондент «Подробностей недели» Евгений Кожирнов решил заглянуть в гости к новоиспеченной компании-собственнице городских предприятий.
Евгений КОЖИРНОВ, корреспондент: Вот за этой дверью на первом этаже в подъезде обычного жилого дома находится офис фирмы, которая купила пакеты акций четырех крупных столичных коммунальных предприятий. Сейчас замок закрыт, а на двери табличка: «Все сотрудники офиса в отпуске до конца августа». Но и по окончании указанного срока никто из работников финансовой компании «Новый Регион» на работу так и не вышел. Охранник здания рассказывает: последними в этом офисе побывали работники прокуратуры. Еще в августе.
Охранник здания: «Там пусто, они приходили когда, проверяли - пусто там».
Евгений КОЖИРНОВ, корреспондент: По словам Владимира Жукова, в помещении «Нового региона» не оказалось ни мебели, ни компьютеров. Но отсутствие даже обычной офисной техники не помешало фирме за год выкупить из коммунальной собственности 80 процентов акций крупнейшего столичного застройщика, четвертую долю киевского водоканала, почти треть акций «Киевгаза» и больше половины «Киевхимволокна». Руководство большинства приватизированных предприятий о совершенных сделках даже не подозревало.
Сергей СЛЕПКАНЬ, председатель правления ОАО «Киевгаз»: «Абсолютно я ничего не знаю о новых собственниках. Даже не знаю, кто это. Я единственное могу вам сказать, что у нас должно было быть собрание второго июля пройти. Собрание не состоялось из-за отсутствия кворума, но у нас был список-реестр - у нас не было никаких изменений в этом реестре».
Евгений КОЖИРНОВ, корреспондент: Почему директор предприятия не знал об изменениях среди акционеров - вопрос риторический. Госкомиссия по ценным бумагам - единственный в стране орган, который фиксирует подобные изменения, зарегистрировала покупку акций еще 13 апреля. Продажу пакета «Киевгорстроя» здесь зафиксировали в конце июня. Через месяц историей продажи крупнейшего коммунального строительного холдинга страны заінтересовалась Генеральная прокуратура. 80 процентов акций «Киевгорстроя» обошлись «Новому региону» чуть больше, чем в сто миллионов гривен, хотя только один бренд компании оценивается в два с половиной миллиарда. Генпрокуратура обратилась в Киевский хозяйственный суд в надежде вернуть утраченные бумаги в собственность города. Кто стоит за расхищением коммунальной собственности? Это тоже должна выяснить Генпрокуратура. Но факт остается фактом: сами киевские депутаты позволили выставить на приватизацию объекты, которые принадлежат исключительно городу. Злополучное голосование состоялось два года назад - в августе 2008-го. Причем тогда Киевсовет дал санкцию на отчуждение не только «Киевводоканала», «Киевгаза» и «Киевгорстроя» - приватизировать позволили около десятка коммунальных предприятий. Лидер фракции БЮТ в Киевсовете вспоминает: решения принимались без соответствующего обсуждения в зале.
Татьяна МЕЛИХОВА, лидер фракции БЮТ в Киевском горсовете: «Справа в тому, що усі такі слизькі рішення - вони завжди приймаються з голосу, без проектів рішень, тому інколи даже достеменно невідомо, за що проголосували».
Евгений КОЖИРНОВ, корреспондент: Пока из коммунальной собственности выведены четыре структуры из более чем десяти возможных. Но сумма ущерба, нанесённого столице, уже исчисляется миллионами гривен.
Александр МЕДВЕДЬКО, генеральный прокурор Украины: «Сума по кожній кримінальній справі, я скажу, вона перевищує більше 10 мільйонів гривень, по кожній кримінальній справі».
Евгений КОЖИРНОВ, корреспондент: Юристы считают: вернуть в городскую собственность утраченные акции будет непросто. Если компания «Новый регион» уже успела перепродать ценные бумаги, у конечного собственника истребовать их практически невозможно.
Эрнест ГРАМАЦКИЙ, президент адвокатской фирмы: «Потенциально успех этого судебного дела он прогнозируем, но это будет успех исключительно, ну, на бумаге в конечном итоге. То есть когда улягутся все страсти политические, то возникнут реальные собственники, которые абсолютно законно потребуют эти акции назад».
Евгений КОЖИРНОВ, корреспондент: Но первый заместитель главы Киевской госадминистрации Александр Попов уверен, что город вернет свои активы. Чиновник отметил: «Киевгорстрой» и сегодня остается под контролем столичных властей.
Александр ПОПОВ, первый заместитель председателя КГГА: «У нас есть свои аргументы, доказательства того, что это предприятие, над которым территориальная община города Киева имеет свой контроль. Исходя из этих соображений, мы и намерены в дальнейшем проводить свою политику».
Евгений КОЖИРНОВ, корреспондент: Разобраться в судьбе то ли коммунальных, то ли частных компаний в госадминистрации намерены в течение месяца. На пятое октября здесь запланирована специальная коллегия. Скорее всего, именно она станет самым жарким событием политической осени в Киеве. Ведь теперь уже окончательно ясно: выборов в районные советы в конце октября не будет. На этой неделе киевские депутаты решили их упразднить.
Алексей ДАВИДЕНКО, секретарь фракции БЮТ в Киевском горсовете: «Это было сделано осознанно, потому что на сегодняшний день данные структурные образования как районные советы в городе Киеве - они не имели смысла для своей дальнейшей работы. Они дублировали полномочия горсовета, Киевсовета».
Евгений КОЖИРНОВ, корреспондент: Ликвидация советов районного уровня высветила еще одну проблему в городском депкорпусе: фракция БЮТ в составе тридцати двух депутатов распалась на две равные части. Теперь каждая признает только своего лидера. Пока депутаты заняты внутренними неурядицами, а прокуратура готовится к судебным заседаниям, работники «Киевгорстроя» не на камеру говорят: в компании уже полным ходом идут кадровые перестановки.
Турчинова допросили по делу о газе RUE |
Iнтер : Програма «Подробности недели» (випуск 20:00:20)
12.09.2010 3:00:17
Сюжет № 4
20:15:54-20:17:21 (час ефіру)
Олег ПАНЮТА, ведущий: Еще одно расследование: Александр Турчинов, один из лидеров БЮТ, на этой неделе побывал на допросе в Службе безопасности Украины. В среду в десять утра он прибыл к зданию на Владимирской, сообщив журналистам, что не знает, по какому поводу его вызвали. Более того, по словам бывшего вице-премьера, на допрос он пришел добровольно, не имея повестки. Хотя в самой службе уточнили: трижды повестку безуспешно пытались вручить Турчинову лично, на четвертый раз отправили вызов по почте. Только после этого экс-вице-премьер откликнулся. Как оказалось, второго человека в правительстве Тимошенко допрашивали в качестве свидетеля по делу о газе RosUkrEnergo. Будут ли еще встречи - ни Александру Турчинову, ни журналистам в службе пока не сообщили. Напомним, два фигуранта дела о растаможивании газа RosUkrEnergo - бывший первый замглавы «Нафтогаза» Игорь Диденко и экс-глава таможни Анатолий Макаренко находятся под арестом.
Александр ТУРЧИНОВ, вице-премьер-министр Украины (2007-2010): «Я чітко дав покази, що вважаю дії керівництва митниці, дії керівництва НАК «Нафтогаз» в цих питаннях такими, що відповідають Конституції України, чинному законодавству, а головне - державним інтересам».
Марина ОСТАПЕНКО, пресс-секретарь СБУ: «Олександр Турчинов відповів на запитання, які були йому поставлені, але на низку запитань він не дав відповіді, посилаючись на статтю 93 Конституції України. Ну і подальші дії, які вже можуть бути, відбуватися в подальшому в рамках цієї кримінальної справи - вже визначатиме слідчий».
Почему Україна осталась без гречки? |
Iнтер : Програма «Подробности недели» (випуск 20:00:20)
12.09.2010 3:00:18
Сюжет № 5
20:17:22-20:24:07 (час ефіру)
Олег ПАНЮТА, ведущий: Цыплят по осени считают, говорят в народе. Сейчас украинские аграрии подводят итоги нелегкого сезона, и уже ясно, с какими продуктами могут возникнуть сложности. Необычайно жаркое лето вперемежку с затяжными дождями вынудило многих селян подсчитывать убытки вместо заработка. Уже понятно: зерна не рекордно много, но достаточно для того, чтобы быть с хлебом, картофель собрали лишь в половине областей, а гречки стране не хватает. Напомним, в ситуацию с этой крупой пришлось вмешаться президенту и правительству. С нынешней недели в продажу должна поступить гречка нового урожая, в дальнейшем ее планируют покупать за рубежом. Но как так получилось, что в сельскохозяйственной стране обнаружился дефицит обычной крупы? Кто отвечает за планирование в этой отрасли? И чем еще нам может аукнуться недальновидность чиновников - выясняла Светлана Чернецкая.
Светлана ЧЕРНЕЦКАЯ, корреспондент: Выработанное годами чутье и знание аграрного дела Петра Яковлевича помогли сохранить посевы. Еще в первые жаркие дни он понял: картофель не перенесет засушливого лета. Пришлось продумывать методику спасения урожая.
Пётр ДОРОДНЫЙ, пенсионер: «Стараюсь сильно далеко друг от друга междурядья не делать, чтобы эта картошка больше тени давала, меньше проникали солнечные лучи в зону созревания урожая».
Светлана ЧЕРНЕЦКАЯ, корреспондент: Самый любимый и важный продукт Петр Яковлевич уже собрал и полностью доволен. Но этот пенсионер - исключение. В его родной Луганской области не досчитались половины урожая картофеля.
Пётр ДОРОДНЫЙ, пенсионер: «Вот у соседей картошка во, у него самай мелкая картошка».
Светлана ЧЕРНЕЦКАЯ, корреспондент: На рынке - только привозной. Здесь картофель из далеких Чернигова, Полтавы, Сум. И цена соответствующая: до 6 гривен за килограмм. Это в три раза дороже закупочной цены. Петр Яковлевич уверен: если бы на уровне области, как и он, прислушались к метеорологам, таких необычайно высоких цен и ажиотажа не было бы. Чиновники сознаются: в прогнозы насчет аномальной жары не поверили, а поэтому для спасения урожая не сделали ничего.
Сергей ХВОРОСТЯНЕНКО, начальник главного управления агропромышленного развития Луганской ОГА: «Прогноз американской службы НАСА, на который мы посмотрели иронически, потому что действительно прошло более половины лета, у нас идут дожди, а нам предсказывали жаркое лето - но оно правда пришло после 20 июля. И тут сложно было сделать баланс, потому что никто не мог предсказать, что на Луганщине будет такая сумма активных температур, в тени - 42 градуса, на солнце - 60-70».
Светлана ЧЕРНЕЦКАЯ, корреспондент: Солнечный удар в этом году получила и гречка. Жара сократила урожай этого продукта. Сказалось также уменьшение площадей посевов - в три раза за последнее десятилетие. Иван Ефимович гречкой занимается без малого двадцать лет. Объясняет, что в последнее время затраты на посев и уборку крупы не окупаются. Поэтому все больше земли уходит под кукурузу, выращивать которую выгодней. Государство не выработало аграрную политику, говорит фермер, поэтому любые колебания на рынке сразу ощущают потребители.
Иван АНДРИЙЧУК, председатель ассоциации фермеров Кировоградской области: «В державі должно бути держрезерв запас гречки, який являється перехідним і оновлюваним. І при ситуації, коли не вистачає однієї чи другої продукції, держава регульовано викидає на ринок із Держрезерву. А при сприятливих умовах, коли гречка чи люба друга продукція буде в надлишку, обратно закладається до Держрезерву. Таким чином, на внутрішньому ринку нема ажіотажу, нема спекуляції і немає проблем сторонніх, які ми самі створюємо».
Светлана ЧЕРНЕЦКАЯ, корреспондент: 20 гривен за килограмм - это то, что увидели на ценниках покупатели. Буквально за несколько дней гречка подорожала в три раза. Но даже и по такой цене люди закупали ее мешками. Почему в эту ситуацию не вмешался Госрезерв? Есть ли в закромах родины запасы гречки? И вообще, какие продукты имеются в резерве, а на какие украинцам рассчитывать не приходится? С такими вопросами мы обратились непосредственно в Государственный комитет по материальному резерву. Но говорить с нами, а тем более показывать склады здесь отказались. Единственное, что пообещали - дать письменный ответ в 30-дневный срок. Есть ли у страны страховка на случай неурожая - вопрос пока открытый. Но то, что в ближайшее время некоторые продукты могут стать дефицитом, - очевидно. Это то, чего всегда было с избытком, и от чего сегодня отказываются. Содержать коров стало невыгодно. Спроса на говядину нет, газ подорожал, корма в связи с засухой - тоже. На этом пустыре еще лет 10 назад была ферма на 2 тысячи голов. Остатки фундамента и одинокая водонапорная башня - вот и все, что осталось от былой роскоши. За последние годы поголовье скота в Украине сократилось вдвое. Фермерские хозяйства закрываются, мяса и молока становится все меньше, цены - все выше.
Юрий ГОЛОБОРОДЬКО, фермер: «Якшо зерно дешевше не буде, то прогнозують, що люди будуть здавати на доріз худобу, тому що не буде можливості тримати для молока».
Светлана ЧЕРНЕЦКАЯ, корреспондент: Секрет успеха на сельхозрынке раскрывают на этой овощной базе. Склады и производство оснащены новейшими европейскими разработками. Транспортная логистика продумана до мелочей. Но и это не главное, уверяет генеральный директор предприятия.
Сергей ЗАВГОРОДНЮК, генеральный директор агрохолдинга: «В нашем бизнесе главное - спрогнорзировать рынки и знать о рынках. Мы мониторим рынки, начиная от северной Голландии и заканчивая югом Украины».
Светлана ЧЕРНЕЦКАЯ, корреспондент: На государственном уровне этим вот уже почти 20 лет никто не занимается. В независимой Украине решили напрочь отказаться от пережитков социализма, рассказывает министр АПК. Прогнозы и планы - в прошлом. Сельское хозяйство пустили на самотек: кто что хочет, то и выращивает, мол, рынок подкорректирует. Что в этом году - нехватка, в следующем - избыток. После кризисной ситуации с гречкой, министр не сомневается: будущее - за аналитикой.
Николай ПРИСЯЖНЮК, министр аграрной политики Украины: «Ми зініціювали, щоб разом з Міністерством економіки ми приступили до прогнозного розрахунку потреби продуктів харчування, щоб забезпечити продовольчу безпеку. І я переконаний, що це єдино правильний крок для того, щоб отаких зловживань, даже емоційно-спекулятивних, не виникало».
Светлана ЧЕРНЕЦКАЯ, корреспондент: Уже через месяц, обещает министр, определятся, какой аграрный институт займется прогнозированием. И следующую посевную подкорректируют в соответствии с нуждами государства. Впрочем, раньше, чем к будущей осени улучшения в ценовой политике заметны не будут. Сегодня же предугадать стоимость того или другого продукта предприниматели не берутся.
Виталий КОБА, директор сети супермаркетов: «После того, как уже станет ясно, сколько урожая собрано, сколько заложили, сколько планируем продать на экспорт, сколько должна Україна потребить, - после этого формируется определенная цена».
Светлана ЧЕРНЕЦКАЯ, корреспондент: Поэтому пока кусаться будут цены и на молочные продукты, и на крупы, и на овощи. И даже пометка «акция» уже не значит «дешевле».
В Европе решали, как жить после кризиса |
Iнтер : Програма «Подробности недели» (випуск 20:00:20)
12.09.2010 3:00:18
Сюжет № 6
20:24:59-20:27:45 (час ефіру)
Олег ПАНЮТА, ведущий: О форуме в Давосе давно знает весь мир. Курортный городок в Швейцарии каждый год ненадолго становится мировым центром решения глобальных проблем. Сильные мира сего обсуждают самые насущные вопросы, ищут пути выхода. Аналогичный «европейский» Давос вот уже двадцать лет как прописан в польском городе Крыница. Сюда каждое лето съезжаются лидеры европейских государств, аналитики и бизнесмены. Председатель еврокомиссии Жозе-Мануэль Баррозу, президент Польши Бронислав Комаровский и его эстонский коллега Тоомас-Хендрик Ильвес плюс делегации из других государств говорили о том, как живется Европе в посткризисный период. В Крыницу прибыл и мощный украинский десант из народных депутатов, дипломатов во главе с вице-премьером Борисом Колесниковым и замруководителя Администрации президента Ириной Акимовой. О самых актуальных дисскусиях на форуме в Крынице - эксклюзивный материал Софии Гордиенко.
София ГОРДИЕНКО, корреспондент: В этом году поляки принимали поздравления не только по случаю 20-го, юбилейного форума. Именно Польшу эксперты назвали победителем в войне с финансовым кризисом. По итогам прошлого года она стала единственной страной в ЕС, где уровень производства вырос. Рецепт успеха прост - экономия. Затянули пояса и государственные структуры, и предприниматели. Как оказалось, политика Варшавы стала лучшим примером другим странам Европы. Ведь кризис наглядно показал, как долг одного государства влияет на все сообщество, отметил председатель Еврокомиссии Жозе-Мануэль Баррозу. Он подчеркнул: процессы интеграции сделали мир уязвимым.
Жозе-Мануэль БАРРОЗУ, председатель комиссии ЕС: «Какое основное отличие сегодняшней ситуации? Сейчас уже нет никаких сомнений относительно уровня зависимости друг от друга экономик всех стран и рынков. Этот финансовый кризис показал, насколько мы связаны в экономическом плане. И если раньше все решали микроэкономические вопросы, то сегодня должны учитывать глобальные задачи и угрозы.
София ГОРДИЕНКО, корреспондент: «Стратегия для будущего» - именно так звучит тема двадцатого форума в Крынице. После нескольких лет финансового дефицита лидеры европейских стран готовы обсуждать общий энергетический рынок и инвестиции. В этом ключе делегаты от Украины на форуме заверили: иностранный бизнес может рассчитывать на «честную игру на украинском финансовом рынке». Заместитель главы Администрации президента Ирина Акимова, вице-премьер Борис Колесников представили также новый Налоговый кодекс, который призван «облегчить жизнь» отечественным и иностранным предпринимателям.
Ирина АКИМОВА, заместитель главы Администрации президента Украины: «Україна открыта навстречу инвесторам и предлагает им понижение налогов, упрощение процедур входа и работы. И поэтому, я думаю, самое главное - это ожидание, как оценят наши ближайшие соседи эти инициативные шаги».
София ГОРДИЕНКО, корреспондент: «Украинские круглые столы» собрали полные залы слушателей. Впрочем, европейские бизнесмены заключать контракты пока не спешат: хотят убедиться, что в Украине, как и в остальных странах Европы, установилась политическая и экономическая стабильность.
Кличко справился с «Нигерийским кошмаром» |
Iнтер : Програма «Подробности недели» (випуск 20:00:20)
12.09.2010 3:00:18
Сюжет № 9
20:41:21-20:45:24 (час ефіру)
Олег ПАНЮТА, ведущий: Владимир Кличко сегодня ночью отстоял чемпионский титул. Младший из братьев-боксеров в 10-м раунде отправил своего соперника, Сэмюэля Питера, в нокаут. Да так, что Владимиру пришлось на пресс-конференции после боя отвечать и за побежденного - Питер оказался на больничной койке. Наш корреспондент Татьяна Логунова в непосредственной близости наблюдала за нешуточными страстями на ринге и вокруг него.
Татьяна ЛОГУНОВА, корреспондент: На этом стадионе проходили футбольные матчи, проводили большие концерты, а однажды здесь проповедовал далай-лама. Но накануне вечером огромный стадион Франкфурта впервые принимал поклонников бокса. На поединок «Кличко против Питера» пришли более 40 тысяч зрителей. Но и в такой толпе фанатов украинца можно было узнать сразу - по флагам и вышиванкам.
Украинец, фанат: «Это наша родная атрибутика, национальная. Поэтому будем болеть в ней, как положено».
Татьяна ЛОГУНОВА, корреспондент: На красной дорожке - уже не вышиванки, а вечерние платья и смокинги. Сюда каждые пару минут - на лимузинах и даже на автобусах - подвозили звездных гостей. Среди них - легендарный теннисист Борис Беккер, боксер Луан Красничи и подруга Кличко-младшего - голливудская актириса Хайден Панеттьери. Звезды прессу вниманием не баловали, а спешили в зал, где уже начинался бой. В первом раунде Питер ринулся в атаку. Но Кличко этого, видимо, ждал и подготовил ответную стратегию - останавливал «ударами-двойками», а если сопернику все же удавалось подойти ближе, вязал его клинче. Так прошла большая половина боя: Питер не доставал до Кличко, поэтому не мог нанести свой коронный удар, Кличко же, наоборот, кормил противника кулаками. После 5-го раунда стало понятно, что Питер устал, пропустил много ударов, и нокаут - это уже вопрос времени. Время наступило в 10-м раунде. Соперники меняются, а Кличко побеждает. «Нигерийский кошмар» оказался для украинца всего лишь неприятным ночным видением. Крест на чемпионских амбициях Питера поставил 10-й раунд. Соперник в нокауте, Кличко - чемпион. На пресс-конференции Сэмюэль Питер так и не появился - его отвезли в больницу на осмотр. Так что Кличко-младшему пришлось отвечать за двоих. Чемпион, в первую очередь, похвалил соперника.
Владимир КЛИЧКО, чемпион мира в супертяжелом весе по версиям WBO, IBF, IBO: «Семюэль Питер меня не разочаровал. Он сделал все, чтобы выиграть, так что бой был опасен, особенно в первых раундах. Его качество принимать удары - я знал о нем. Питер пропустил огромное количество ударов, но все равно боролся и боксировал до последней секунды».
Татьяна ЛОГУНОВА, корреспондент: А еще, признался Владимир, в этот раз он нервничал больше обычного. Ведь впервые из зала за боем наблюдал один из его племенников, и дяде совсем не хотелось ударить лицом в грязь.
Владимир КЛИЧКО, чемпион мира в супертяжелом весе по версиям WBO, IBF, IBO: «Еще ни одного человека из семьи Кличко, кроме Виталия, не было на поединке. Поэтому для меня это было важным выиграть поединок достойно, что бы в памяти племянника оставалось только хорошее выступление дяди Вовы. Я с Егором в раздевалке пообщался после поединка, ему все понравилось, он гордится своим дядей».
Татьяна ЛОГУНОВА, корреспондент: Гордится своим братом и папа племянника - Виталий Кличко.
Виталий КЛИЧКО, чемпион мира в супертяжелом весе по версии WBC: «Бой был очень непростой. Он пошел в бой, чтобы выиграть, и рассчитывал на свой коронный удар, которым сможет выиграть у Владимира, Владимир показал, что он может держать удар и наносить удары. И нанес в нужный момент тот удар, после которого Семюэль Питера уже не мог поднятся с ринга».
Татьяна ЛОГУНОВА, корреспондент: Теперь очередь Виталия отправлять соперника в нокаут. Пока младший брат будет отдыхать и праздновать победу, старший приступит к тренировкам. У него бой 16 октября в Гамбурге.
ICTV випуск 18:45
У Владикавказі стався потужний теракт |
ICTV : Програма «Факти тижня» (випуск 18:45:00)
12.09.2010 3:00:17
Сюжет № 1
18:46:49-18:48:31 (час ефіру)
Оксана СОКОЛОВА, ведуча: Цього тижня увага світу знову прикута до Росії. У Владикавказі стався потужний теракт. Постраждало майже 170 людей. 17-ро загинуло, і середи них одна громадянка України. 54-річна мешканка Дніпропетровська приїхала до Північної Осетії провідати матір. І вранці, очевидно, вийшла на центральний ринок міста скупитися. Саме біля входу на базарі і стався вибух. Терорист-смертник підірвав автомобіль «Волга». В ньому знаходився вибуховий пристрій потужністю близько 40 кілограмів у тротиловому еквіваленті. Слідчі кажуть, що теракту могли заподіяти міліціонери, але не зробити цього. Напередодні вибуху правоохоронці зупинили заміновану «Волгу» на КПП для огляду. Але зазирнути в багажних не спромоглися. Водій сказав їм, що в замку зламаний ключ. Далі без коментарів.
В Україні однією з головних тем залишаються нові податки |
ICTV : Програма «Факти тижня» (випуск 18:45:00)
12.09.2010 3:00:17
Сюжет № 2
18:48:32-18:57:41 (час ефіру)
Оксана СОКОЛОВА, ведуча: В Україні цього тижня однією з головних тем залишаються нові податки. Уряд вже втретє переписав проект податкового кодексу. Тепер в ньому збережений єдиний податок, уточнені пільги для малого бізнесу, з'явився податок на нерухомість. Прем'єр Микола Азаров переконує, що головний податковий тягар ляже на плечі багатих. Утім, досить критично до нового урядового проекту поставився навіть Віктор Янукович. Чим незадоволений Президент, і що чекає українських платників податків? У лабіринтах кодексу спробував розібратися Віталій Ярмак.
Віталій ЯРМАК, кореспондент: Спроба №3. Спроба, про який не говорить вже лише лінивий, цього тижня мали почитати і ухвалити народні депутати. У порівнянні з попередніми версіями, - майже три сотні поправок.
Микола АЗАРОВ, Прем'єр-міністр України: «Мы установим низкий налоги, наверное, самые низкие налоги в Европе. Но при этом мы четко говорим, что эти уменьшенные налоги должны платить все».
Віталій ЯРМАК, кореспондент: Уряд сподівався, що чистовик документу буде сприйнято не так різко, як чорновики. Оскільки в ньому і зменшення майже вдвічі кількості податків, і зниження навантаження на бізнес.
Сергій ТІГІПКО, віце-прем'єр-міністр України: «Є надзвичайно ефективні кроки, які дадуть поступлення в бюджет, якщо вони будуть остаточно прийняті Верховною Радою. Скажімо, відміна ПДВ на експорт зерна, на експорт металобрухту, на експорт ліса - це мільярди, мільярди гривень».
Віталій ЯРМАК, кореспондент: Але треба ще попрацювати. Найбільше суперечок викликали нові правила для підприємців. Єдиний податок залишається лише для тих, у кого річний прибуток не перевищує 300 тисяч гривень.
Михайло БРОДСЬКИЙ, голова держкомітету з питань регуляторної політики та підприємництва: «Мы посчитали, больше 70% микробизнесе, ну, вот этих идейщиков, они сидели до 100, 150 тысяч объем в год. О чем идет речь. Мы им делаем 300. Работайте господа, и Бог им заработать каждый день тысячу гривен».
Віталій ЯРМАК, кореспондент: Попередниця Михайла Бродського в Держкомітеті з питань підприємництва Олександра Кужель не згодна. Каже, від спрощеної системи оподаткування малого бізнесу в новому кодексі залишилися одні спогади.
Олександра КУЖЕЛЬ, голова Держкомітету з питань регуляторної політики та підприємництва у 2000-2003, 2009-2010 рр.: «Он был единый. Вы ничего не платили. Теперь вы платите все пенсионные взносы. У вас было 10 нанятых, теперь два. У вас оборот был 500 тысяч, теперь 300. У вас не было кассовых аппаратов, теперь вводится. Виды деятельности были гораздо большими».
Віталій ЯРМАК, кореспондент: А тепер на єдиному податку будуть переважно торговці на ринках. У Бродського своя логіка - єдиним податком прикривалися потужні бізнесмені, наприклад, власники таксофірм.
Михайло БРОДСЬКИЙ, голова держкомітету з питань регуляторної політики та підприємництва: «Но это не малый бизнес, это хитрый бизнес».
Павло ЗІБРАВ, співак: «Це наша вітальня».
Віталій ЯРМАК, кореспондент: Метри естради рахують метри квадратні зайві. За новим кодексом, за них доведеться платити. Податок на нерухомість ще одна резонансна новація кодексу.
Павло ЗІБРАВ, співак: «Площа будинку 345 метрів, якщо чесно. Тільки одна тераса 45 метрів займає».
Віталій ЯРМАК, кореспондент: Податок на нерухомість в містах платитимуть ті, в кого загальна площа квартири більше 100 квадратних метрів. Але з розрахунку 40 квадратів на людину. Тобто, якщо в квартирі живе три людини - оподатковуватиметься площа більше 120 метрів. Аналогічна схема використана і до приватних будинків. Але починаючи з площі в 200 метрів. У Павла Зібрав їх 345.
Павло ЗІБРАВ, співак: «Дворянське гніздо. Як бачите, тут два поверхи і підвальчик. В підвальчику в мене сауна і більярд. Ну, і там де котельня. А в принципі, для життя вистачає».
Віталій ЯРМАК, кореспондент: За кожен зайвий квадрат доведеться платити 10 гривень раз на рік. Для народного артиста це не є проблемою.
Павло ЗІБРАВ, співак: «Те, що 450 гривень на рік, в принципі, для нашої сім'ї це терпимо. Якщо б сказали б, що треба 15 тисяч гривень, 20 тисяч - то це безумовно вже інші гроші. Потрібно було б задуматися. Ну, багатії заплатять, я думаю, 15, 20 тисяч гривень».
Віталій ЯРМАК, кореспондент: Проблемою є інше, - кажуть аудитори, - обкладатиметься житлова нерухомість. Сауну або тенісний корт багатії можуть записати, як нежитлову.
Тетяна ЗАЦЕРКОВНА, генеральний директор аудиторської фірми: «Может быть есть смысл базы налогообложения сделать не квадратные метры, а стоимость этих квадратных метров. Потому, что в глухом силе стоимость квадратного метра жилья и стоимость квадратного метра коттеджа в Конча Заспе, наверное, разница большая, а платить придется одинаково».
Віталій ЯРМАК, кореспондент: Платити податок на нерухомість доведеться і більшості мешканців сучасних новобудов. Покупцям житла в новобудовах варто порахувати квадратні метри. У нових будинках площа три-, а то й двокімнатних квартир обов'язково перевищить 100 метрів. А значить доведеться платити. Відомий музикант і продюсер «Поющих трусів» Володимир Бебешко натиснув Володимир Бебешко натиснув а газ і задумався чи дійсно розмір, точніше об'єм має значення. Об'єм двигуна його машини, раніше він ніколи не рахував літри.
Володимир БЕБЕШКО, музикант, продюсер: «Коли я їжджу по місту - 15, а коли я придавлюю, а я люблю це робити, - то всі 18 можуть бути».
Віталій ЯРМАК, кореспондент: Тепер уряд планує скасувати транспортний збір. Замість нього автовласники будуть наповнювати бюджет наповнюючи бак.
Володимир БЕБЕШКО, музикант, продюсер: «Я собі зараз можу позволити їздити, як я хочу, і не економити на пальному».
Віталій ЯРМАК, кореспондент: Замість транспортного збору уряд планує підвищити акциз на бензин. Логіка урядовців полягає в наступному - чим більше авто їсть палива, тим більше за нього доведеться платити. За попередніми оцінками, після підвищення вартості акцизу, літр палива подорожчає на 20 копійок.
Володимир БЕБЕШКО, музикант, продюсер: «Я рахую всі свої доходи і кошти. І прийдеться їздити економніше, вже не буду гасати».
Віталій ЯРМАК, кореспондент: Столичні автолюбителі з двигуном автомобіля менше 2-х літрів не поділяють оптимізму розробників кодексу.
Водій: «Я часто езжу, поэтому для меня особо не выгодно. Я транспортный сбор заплатил раз в год, и себе свободен, а ездить каждый день, тратить по 100 гривен в день на заправку, ну как-то особо не рентабельно».
Віталій ЯРМАК, кореспондент: Під роздачу можуть потрапити й пенсіонери, у яких старі авто з відносно великим об'ємом двигуна. Постраждають також пільгові категорії громадян, які раніше не платили транспортний збір - інваліди, чорнобильці або ветерани війни. Ще одна спроба уряду змусити багатих поділитися з бідними - податок на прибуток з депозитів - 5% на суму понад 200 тисяч гривень.
Сергій ТІГІПКО, віце-прем'єр-міністр України: «Коли говорили про податок на багатство, я вважаю, що це один з кроків, який ми зробили, щоб оподатковувати більш заможних людей. Тим більше, якщо говорити про оподаткування депозитів. У всьому світі, в Європі, абсолютно у всіх країнах це оподатковується. Тому, що це прибуток».
Віталій ЯРМАК, кореспондент: Вкладників, на рахунку яких понад 200 тисяч гривень, за підрахунками урядовців, не більше 10%. До того ж, обкладається не сам депозит, а прибуткові відсотки. Банкіри кажуть, що на відтік депозитів це не вплине.
Ерік НАЙМАН, фінансовий аналітик: «Инфляция гораздо большее негативное воздействие на наши кошельки оказывает, чем вот эти, там этот символический, достаточно символический подоходный налог».
Віталій ЯРМАК, кореспондент: Розгляд податкового кодексу парламент переніс на наступний сесійний тиждень. Доля його туманна. Попри те, що податок на прибуток підприємств і ПДВ стають найнижчим в Європі.
Сергій ТІГІПКО, віце-прем'єр-міністр України: «Якщо у когось є бажання до чогось причепитися, уже знаєте, придумають вже що завгодно. Абсолютно ніякого лобіювання великих підприємств немає».
Віталій ЯРМАК, кореспондент: Втім, далеко не всі, навіть з фракції Партії регіонів, готові підписати під новим кодексом.
Анатолій КІНАХ, народний депутат України, фракція Партії регіонів: «Всі ці спроби оподаткування доходів від депозитів, житлових приміщень, чи спроби оподаткування доходів сверх 10 мінімальних заробітних плат, - це не є системою оподаткування багатих. Це по-суті, спрямовані знов же на суттєве погіршення умов для зростання в Україні середнього класу"
Віталій ЯРМАК, кореспондент: Що вже казати про опозицію, яка зрозуміло, не підтримує його під жодним соусом, і виступає насамперед проти скасування спрощеної системи оподаткування малого бізнесу.
Наталія КОРОЛЕСЬКА, народний депутат України, фракція «БЮТ-Батьківщина»: «Весь бизнес 3 месяца уже находится в абсолютно таком шоковом состоянии. И он не знает, что с ним будут делать. Либо, знаете, как барашков, просто подстригут, либо с этих барашков снимут шкуру. Так вот сегодня это все-таки больше напоминает на то, что собираются сдирать шкуру».
Віталій ЯРМАК, кореспондент: Цього тижня висловив свою позицію і Віктор Янукович. Жорстко. У Президента навіть була не надто приємна розмова з цього приводу з Прем'єр-міністром.
Віктор ЯНУКОВИЧ, Президент України: «Якщо вони надіються, що через парламент можна буде протягнути непопулярні рішення, я сказав, що я заветую цей кодекс і обов'язково поверну його знов в парламент».
Віталій ЯРМАК, кореспондент: Таким чином, швидше за все, доведеться кодекс знову переписувати. Як довго? В Росії ухвалення нових податкових правил тривали два роки.
Новий проект податкового кодексу до обговорення не дійшов |
ICTV : Програма «Факти тижня» (випуск 18:45:00)
12.09.2010 3:00:17
Сюжет № 3
18:57:42-19:04:18 (час ефіру)
Оксана СОКОЛОВА, ведуча: Розгляд нового проекту податкового кодексу Верховна Рада мала почати вже цього тижня. Депутати навіть скасували ухвалений в першому читанні попередній варіант. Але новий проект до обговорення не дійшов. 7-ма сесія парламенту розпочалася з протистояння. Спочатку трибуну блокувала коаліція, потім опозиція. В результаті протягом усього тижня діяльність Верховної Ради була паралізована. БЮТ твердить, що не відновить роботу поки Рада не розгляне мораторій на підвищення комунальних тарифів та збільшення пенсійного віку. Регіонали переконують, що опозиція просто не хочу допустити звіту слідчої комісії щодо зловживань у Держрезерві. Мовляв, попередні керівники державної комори розікрали 2,5 мільярди гривень. За політичним протистоянням тижня спостерігав Володимир Соколов.
Володимир СОКОЛОВ, кореспондент: Того дня всі під'їзди до Верховної Ради перекрила міліція. Навіть депутати добиралися до роботи пішки. Так прихильники регіоналів разом із «Беркутом» охороняли парламент від чужих. Без акредитації до паркану будівлі не пускали навіть журналістів. Такий шухер навів розрекламований мітинг опозиції, яка виступали проти намірів влади підвищити житлово-комунальні тарифи та пенсійний вік.
Мітингувальники: «Свобода, свобода, свобода..."
Володимир СОКОЛОВ, кореспондент: Тим часом під облогою була й парламентська трибуна. Регіонали і тут випередили опозицію. Аби не вийшло, як Президентом Ющенком, коли БЮТ не пустив його в Раду для щорічного послання. Цього разу все обійшлося. У своєму виступі на відкритті нової сесії парламенту Віктор Янукович спробував заспокоїти депутатів.
Віктор ЯНУКОВИЧ, Президент України: «Я з повагою до вас відношусь до всіх, і хотів би, щоб ви з вами спільно будували майбутнє нашої країни. Я хотів би, щоб в цій залі завжди був розум, який би переважав емоції і політичні пристрасті».
Володимир СОКОЛОВ, кореспондент: Політичні пристрасті вирували і за межами парламенту, де в Юлії Тимошенко лишилася чи не єдина трибуна.
Чоловік: «Шановна громада, лідер опозиції, голова Партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко».
Микола АЗАРОВ, Прем'єр-міністр України: «І лідери, які ще не встигли отрусите пісок найдорожчих курортів Сардинії, уже безоглядно взялися захищати нібито зубожілий народ України».
Володимир СОКОЛОВ, кореспондент: Ще рік тому про курорти і засмаглих депутатів-регіоналів розповідала Юлія Тимошенко на посаді Прем'єра. Тепер все перевернулося.
Юлія ТИМОШЕНКО, лідер партії «Батьківщина»: «Вам пояснюють - це дуже просто. Це реформи, це зміни, це те, що дасть можливість країні вийти з економічної кризи, а насправді - це банальне перенесення тягаря всіх економічних проблем на ваші плечі».
Володимир СОКОЛОВ, кореспондент: Попри мітинги і блокади - опозиції не вдалося ухвалити мораторій на підвищення комуналки та пенсійного віку. Не допомогли навіть голоси комуністів, які для збереження свого обличчя вирішили не ризикувати перед виборами, тож опозиціонери пригрозили і надалі виводити людей на вулиці.
Мітингувальник: «Це початок революції».
Олександр ТУРЧИНОВ, заступник лідера партії «Батьківщина»: «Я думаю, що нам треба звикати перемагати не революційним шляхом, а своїми переконаннями і впевненістю».
Володимир СОКОЛОВ, кореспондент: Олександр Турчинов неначе відчував, що наступного дня його викличуть до СБУ на допит, а можливо й посадять, як соратників Ігоря Діденка та Олександра Макаренка. Від так, пішов в народ - роздавати партійну символіку та автографи.
Мітингувальник: «Пісьмо Юлі передайте».
Олександр ТУРЧИНОВ, заступник лідера партії «Батьківщина»: «Обов'язково».
Володимир СОКОЛОВ, кореспондент: СБУ поки що відпустила Турчинова. Про розмитнення газу «РосУкрЕнерго», як свідок, він начебто нічого не знає. І звинувачує владу в політичних репресіях. На Банковій заперечують. Всі протести опозиції називають спробою приховати бюджетні махінації.
Віктор ЯНУКОВИЧ, Президент України: «Держрезерв розкрадали. Кошти МЧС розкрадали, а люди хотіли мати мости, дороги, там де страждали від повеней, хотіли мати житло і нічого не отримали. Повідбиваємо руки. Не будуть нічого вже брати цими руками».
Володимир СОКОЛОВ, кореспондент: Лави БЮТ порядішали ще на 3-х депутатів. Фракція виключили зі свого складу навіть Богдана Гунського, після чого перейменувалася на «БЮТ-Батьківщину» з прицілом на місцеві вибори. Але у Києві їй це не допоможе. Коаліція змінила закон про столицю, який дозволив Київраді скасувати райради в Києві, тобто виборів тут ніяких не буде.
Володимир ЛИТВИН, голова Верховної Ради України: «Ви скажіть спасибі, що я вчора після того, як ви пішли з сесійної зали, не продовжив засідання і поприймали б всі рішення, і сьогодні гуляли б, да».
Володимир СОКОЛОВ, кореспондент: Опозиція нарікає, що міський голова Києва тепер, як англійська королева. Реально ж керуватиме місто інший голова - міської державної адміністрації, якого призначатиме Президент.
Арсеній ЯЦЕНЮК, лідер партії «Фронт Змін»: «У них завдання таке, щоб майже і депутата сільської ради призначати указом Президента. Розділити повноваження мера. Хочете вибирати мера - вибирайте, тільки він ні на що не впливає. А от в нас буде керівник адміністрації, правильно подготовленный товарищ со значком Партии регионов, і ми його призначимо указом, і оце він буде все виконувати».
Володимир СОКОЛОВ, кореспондент: У коаліції навіть не приховують - їм не потрібні опозиційні райради. Із ними в Києві не наведеш порядку.
Олександр ЄФРЕМОВ, лідер фракції Партії регіонів: «Навести порядок в государстве в условиях, когда каждый тянет в свою сторону, - невозможно. Нам необходимо сгруппироваться, нам необходимо перестроить систему управления в государстве, нам необходимо провести реформы. А для этого, мы как никогда должны быть консолидированными».
Володимир СОКОЛОВ, кореспондент: На черзі зміни до Конституції. На Банковій вже зараз працюють над механізмом, який дозволить нові редакції пройти всенародне обговорення. Як варіант - скасувати політреформу 2004 року. Із Конституційного суду, начебто за власним бажанням, звільнилися три судді, яких в парламенті називають нелояльними до влади. У тому, що Конституційний суд скасує політреформу тепер мало хто сумнівається. А доки не буде нової Конституції - країна житиме за старою, зразка 96-го року. А там і референдуми призначати, і Прем'єрів ставити й знімати знову зможе Президент. Хоча фактично він і зараз це може робити. Питання лише, як довго.
В Україні стартувала виборча кампанія до місцевих рад |
ICTV : Програма «Факти тижня» (випуск 18:45:00)
12.09.2010 3:00:17
Сюжет № 4
19:04:19-19:05:08 (час ефіру)
Оксана СОКОЛОВА, ведуча: Ситуація у Верховній Раді безумовно забарвлена виборчою кампанією, яка стартувала цього тижня. Напередодні місцевих виборів, що відбудуться 31 жовтня, кілька політичних сил провели свої зібрання. Найгучнішим стало засідання політради «Нашої України». На ньому вся президія подала у відставку. В такий спосіб Віра Ульянченко і Зиновій Шкутяк та Ярослав Ющенко відповіли за провал на президентських виборах. Хоча сам Віктор Ющенко заявив, що ці люди зробили не найбільше помилок у партії. Просто виявилися більш моральними. Хто надалі керуватиме «Нашою Україною», зокрема під час місцевих виборів - питання відкрите. Цього ж тижня до помаранчевих лав вступили екс-глава СБУ Валентин Наливайченко та екс-глава «Укрспецекспорту» Сергій Бондарчук.
Районні ради в місті Києві успішно ліквідували |
ICTV : Програма «Факти тижня» (випуск 18:45:00)
12.09.2010 3:00:17
Сюжет № 5
19:05:09-19:11:55 (час ефіру)
Оксана СОКОЛОВА, ведуча: У Києві місцеві вибори не відбуватимуться, бо Київраду ми переобирали позачергово. А районні ради цього тижня успішно ліквідовані. Утім, столиці нині не до перегонів. У кабінетах місцевої влади тривають обшуки та арешти. Вже 22-м столичним чиновникам Генеральна прокуратура пред'явила обвинувачення. 8-х обвинувачених затримано. Фінансових махінацій в мерії виявлено на сотні мільйонів доларів. Всі подробиці знає Христина Коціра.
Христина КОЦІРА, кореспондент: Про ці підприємства ще зовсім недавно кожен киянин міг сказати - це моя власність. Пакети акцій «Київміськбуду», «Київгазу» та «Київводоканалу» належали територіальній громаді міста, бо підприємства стратегічні. За 2009-й початок 2010-го столичні урядники умудрилися продати те, на що у колишніх чиновників рука не піднімалася.
Віталій КЛИЧКО, голова фракції Блоку В. Кличка в Київраді: «Вся відповідальність лежить на Чернівецькому. Він знає про все це. Більш того, його сім'я причетна до крадіжки землі, майна та акцій комунальних підприємств».
Христина КОЦІРА, кореспондент: На кому відповідальність - мізкують правоохоронці. Порахували, що шкода бюджету лише від продажу «Водоканалу» та «Київгазу» - понад 16 мільйонів гривень.
Олександр МЕДВЕДЬКО, генеральний прокурор України: «Київгаз», «Київхімволокно», «Київодоканал» і таке. Ці чотири, «Київміськбуд», порушені кримінальні справи, пред'явлені позови там по зупиненню незаконному обігу акцій цих підприємств».
Христина КОЦІРА, кореспондент: Хто і за якою схемою скупив пакети акцій стратегічних підприємств - таємниця слідства. На депутатських запит Дмитро Андрієвського, лише відповіли про нового власника.
Дмитро АНДРІЄВСЬКИЙ, депутат Київради: «Є така компанія «Новий регіон», яка зосередила в себе і «Хімволокно» і акції «Водоканалу», «Київгазу» і акції «Київміськбуду».
Христина КОЦІРА, кореспондент: Компанія, яка скупила все київське добро, і від якої сьогодні фактично залежать чи буде вода та газ у столичних квартирах орендує скромний офіс ось в цьому будинку. Правда, працівників «Нового регіону» тут вже давно не бачили
Охоронець: «Я не знаю, я давно їх бачив, а щас уже, уже не помню сколько их и нет. То в отпуску, то это».
Христина КОЦІРА, кореспондент: Фірма «Фантом» купила 80% акцій «Київміськбуду», 51% «Київхімволокна», 25% «Київодоканалу» та 28% «Київгазу». На самих підприємствах про це ні сном ні духом. У «Київгазі» про те, що їх продали - дізналися з Інтернету.
Сергій СЛЕПКАНЬ, голова правління ват «Київгаз»: «Если дыма без огня не бывает, наверное что-то в этом есть. Конкретно ничего не могу сказать. Нету у меня никакой информации, нету конкретных данных о том, что этот пакет акций продан».
Христина КОЦІРА, кореспондент: Охоронець «Київводоканалу» безжурно стереже свій об'єкт.
Чоловік: «Привет».
Христина КОЦІРА, кореспондент: Бо також не в курсі про оборудки. Тут кажуть, у них все по старому.
Сергій ДРУБЕЦЬКИЙ, керівник громадської приймальні ВАТ «Київводоканал»: «Работаем, как работаем. Вода течет, канализация тоже течет постоянно и регулярно».
Христина КОЦІРА, кореспондент: Тим часом, не найліпші часи настали у столичний будівлі №1.
Марина ОСТАПЕНКО, речник Служби безпеки України: «Порушено 5 кримінальних справ».
Чоловік: «18 кримінальних справ».
Марина ОСТАПЕНКО, речник Служби безпеки України: «Що за цими кримінальними справами проходять 8 посадовців. 5 з них мають запобіжних захід підписка про невиїзд. Ще двоє постановами суду затримані».
Олександр МЕДВЕДЬКО, генеральний прокурор України: «22-м особам пред'явлено обвинувачення. 8 осіб, на скільки я пам'ятаю, заарештовано. 14 - підписка про невиїзд».
Христина КОЦІРА, кореспондент: Чи є серед затриманих причетні до продажу акцій комунальних підприємства - не ясно. Відомо, що по цій справі слідчі хотіли провести обшук у квартирі секретаря Київради Олеся Довгого, і отримали на це судовий дозвіл. «З метою вилучення підроблених документів, чорнових записів, бланків фіктивних підприємств, їх печатки, штампи та інші документи, які ви користувалися для здійснення незаконного відчуження пакетів акцій ВАТ «Київводоканал», ВАТ «Київгаз». Та оскільки інформація з'явилася на офіційному сайті і стала загальновідомою, то обшукувати передумали.
Олександр МЕДВЕДЬКО, генеральний прокурор України: «Оце ж появилося на сайті, що отримали дозвіл суду, і все, й пішло, що провели обшук. Не проведені обшук. І вже, і не має сенсу його проводити».
Христина КОЦІРА, кореспондент: Втім, навряд чи був сенс шукати там, де зареєстрований секретар Київради - ось цей провулок ,ось цей дім. От тільки Довгий в ньому не живе. Хоча саме цю адресу написав у своїй податковій декларації. А підкажіть, будь ласка, а в цій квартирі живе Олесь Довгий?
Жінка: «Він тут не живе».
Христина КОЦІРА, кореспондент: Тут живуть родичі Олеся. Сам молодий політик орендує будинок у Конча Заспі.
Володимир ФЕСЕНКО, директор Київського Інституту проблем управлінні ім. Горшеніна: «Зараз по Довгому Гадають. Те, що його родичі у Верховній раді перейшли на бік коаліції вплине на долю Олеся чи ні? Може вплинути, але я думаю, що рішення буде ухвалюватися на вищих щаблях державної влади».
Христина КОЦІРА, кореспондент: Затримані, прізвища яких відомі, - не пов'язані з продажем акцій. Керівників управління Київради з питань землекористування Світлану Макєєву та головного управління культурної спадщини Руслана Кухаренка затримали за статтею службова недбалість.
Олександр БРИГИНЕЦЬ, депутат Київради, фракція БЮТ: «В цьому арешті є дві речі. Перша - це значить показати на скільки потужно працює сьогодні, йде заміна влади в Києві».
Христина КОЦІРА, кореспондент: Нова київська влада в особі Олександра Попова підтверджує - вони порядок таки наводять, але без розбору на своїх та чужих.
Олександр ПОПОВ, перший заступник голови КМДА: «На жаль, серед тих, до кого мають претензії правоохоронні органи, в тому числі є і члени Партії регіонів і, ну тут, ну, жодних якихось політичних моментів. Я вас запевняю, немає».
Христина КОЦІРА, кореспондент: Втім, із колись великої молодої команди Леоніда Черновецького, в цих стінах лишились одиниці. Не виходить на люди і сам мер. Він працює.
Жінка: «Володимир Михайлович на роботі».
Христина КОЦІРА, кореспондент: Стосовно фінансових оборудок і арештів, то у соратників мера залізні аргументи - махінації не їх рук справа, адже з молодої команди за грати нікого не кинули.
Алла ШЛАПАК, співголова Блоку Л. Ч Черновецького в Київраді: «Нами за 5 років було не мало зроблено. На сьогоднішній день з депутатів Київської міської ради Блоку Леоніда Черновецького ніхто не заарештований, ні немає переслідувань, і вони знаходяться всі на робочих місцях».
Христина КОЦІРА, кореспондент: В Генпрокуратурі кажуть: в діях найвищих чинів з КМДА криміналу поки не знайшли. Політики висувають версії чому.
Дмитро АНДРІЄВСЬКИЙ, депутат Київради: «Те, що сьогодні притягнути до відповідальності, кримінальної відповідальності Черновецького, то це одна з підстав його звільнення і його значить звільнення з посади мера міста, голови КМДА, тоді ми побачимо нові вибори».
Христина КОЦІРА, кореспондент: А вони новій владі поки що зовсім не потрібні. Тому епатажний мер ще трохи поспіває, що правда не в голос.
В центрі Дніпропетровська співали справжні оперні світила |
ICTV : Програма «Факти тижня» (випуск 18:45:00)
12.09.2010 3:00:17
Сюжет № 6
19:11:56-19:12:52 (час ефіру)
Оксана СОКОЛОВА, ведуча: А от в центрі Дніпропетровська сьогодні співатимуть справжні оперні світила. Опера «Моя Кармен» за участю зірок італійської сцени - подарунок дніпропетровцям до Дня міста. Вистава розгорнулася просто неба на оновленому театральному бульварі. Його ремонт завершили буквально напередодні, як і реконструкцію центрального скверу імені Леніна. Аби встигнути до Дня міста, комунальники працювали майже цілодобово. Сьогодні ж свято тривало в кожному районі Дніпропетровська. Головні події звісно в центрі. Тут і виставка квітів, і фестиваль моди, і конкурс на символ нинішнього Дніпропетровська. Вирішили, що ним має стати свято Миколаївських храм. Навідалися до міста і відомі дніпропетровці. Приміром Леонід Кучма напередодні нагородив спеціальними стипендіями президентського благодійного фонду «Україна» 10 кращих студенті міста.
Хасиди приїхали до Умані відзначати Новий рік |
ICTV : Програма «Факти тижня» (випуск 18:45:00)
12.09.2010 3:00:17
Сюжет № 7
19:12:53-19:20:00 (час ефіру)
Оксана СОКОЛОВА, ведуча: Велика свято цього тижня в Умані. Свято для хасидів, які відзначають єврейських Новий рік, і 200-річчя від Дня смерті свого святого - Цадика Нахмана. За такої поважної причини прочан цього разу прибуло аж 30 тисяч. Як це пережила невеличка Умань - бачив Мирослав Ганущак.
Мирослав ГАНУЩАК, кореспондент: 30-тисячний десант хасидів висадився на українській землі.
Хаїм, організатор паломництва: «Я уже тут на месте где-то две недели. Мы тут встречаем всех, которые прилетают с Израиля».
Мирослав ГАНУЩАК, кореспондент: Літовища в Борисполі та Одесі нагадують єрусалимський базар і величезні дискотеку одночасно. Після танців і співів курс на Умань - поближче до могили свого духовного лідера рабина Нахмана. 8 вересня 200 років з Дня його смерті.
Хасид: «Я приїхав на могилу свого рабина Нахмана».
Мирослав ГАНУЩАК, кореспондент: Випити дозволено лише на свято. А так табу. Заборон вистачає. Одна з найжорсткіших - жінки. На них навіть дивитися не можна. Давид приїхав до У мані з Ізраїлю разом з родиною. Привіз і дружину, яка народила йому 13-ро дітей. Та її місце на кухні.
Жінка: «Жінки з чоловіками танцювати - ні».
Хасид: «Ми готуємо курку, томати, картоплю».
Мирослав ГАНУЩАК, кореспондент: Готують заздалегідь. Тому, що на свято це робити боронь Боже. Не можна навіть торкатися чогось гріховного.
Хасид: «На Рошгашан не відкривають холодильник. Бог сказав не робити жодної робити в цей день».
Мирослав ГАНУЩАК, кореспондент: Вимикати світло теж заборонено. В тих уманських квартирах, де живуть хасиди, воно городить цілодобово. В Ізраїлі інакше.
Хасид: «Таймер, ти його встановлюєш на певний час і лампочки вночі вимикаються».
Мирослав ГАНУЩАК, кореспондент: Давид проводить екскурсію. Винайм цієї хатинки обійшовся йому в 2 тисячі доларів. Із земних благ тут лише шафа і 10 ліжок.
Давид: «Воно того варто, тому що ми отримуємо тут щастя, щастя, щастя. Це найкраще місце в світі».
Мирослав ГАНУЩАК, кореспондент: В найкращому місці світу тим часом починається найбільше свято - Рошгашана, новий 5571 рік за єврейським календарем.
Давид: «Йдіть туди, тисячі людей будуть молитися прямо зараз».
Мирослав ГАНУЩАК, кореспондент: Рівно опівдні починається молитва. 10 псалмів одночасно мають прочитати хасиди в цілому світі. На площі перед синагогою тисячі людей. Кому невистачило місця - вилізли на дахи. Молитва триває щонайбільше 15 хвилин. Далі вибух емоцій. На повну потужність біля синагоги вмикається музика. Починаються шалені танці. Біля могили рабина Нахмана танці й спів тривають. Хасиди вірять - доторкнешся до могили рабина На Рошгашан - удача і щастя на цілий рік гарантовані. Те, що хасидам духовне, українцям - матеріальне. За різними підрахунками, паломники залишають в Умані до 100 мільйонів доларів. Наші готові на будь-які роботу.
Чоловік: «Воду, сумки, все носим».
Чоловік: «Одна сумка, якщо здорова, то два долари. Ось такі чемодани по два долари».
Чоловік: «Тяжело, нагрузят повну цю і вам долар».
Мирослав ГАНУЩАК, кореспондент: Аби заробити - люди приїжджають з інших міст і сіл. Олександр з друзями оселився в наметах. Скільки ви вже сумок наносили?
Чоловік: «Срубили сколько за день?"
Мирослав ГАНУЩАК, кореспондент: Да.
Чоловік: «Долларов. Понти».
Мирослав ГАНУЩАК, кореспондент: Більш говірким виявився конкурент Василь Іванович. У нього такса вища, але ж і транспорт. 5 доларів - це на яку відстань? До кілометра, а якщо більше, то скільки?
Василь Іванович: «10».
Мирослав ГАНУЩАК, кореспондент: Сергію і компанії пощастило менше. За домашню роботу долари не дають. Тому доводиться брати у твердій, вітчизняній гривні.
Хлопець: «За ніч платять 144 гривні, а за день 120».
Мирослав ГАНУЩАК, кореспондент: Скільки ти загалом заробив на хасидах?
Хлопець: «Приблизно до тисячі гривень».
Мирослав ГАНУЩАК, кореспондент: А цей чоловік заробляє на дефіциті в місті телефонних автоматів. Поряд, правда, є три штуки. Але до них довжелезна черга. А тут без неї. Зате, хвилина коштуватиме долар. Продавці продуктів появі нашої камери не раді. Доводиться вдавати, що долари тут не ходять. Але настрій хасидам не зіпсувати, вони святкують Новий рік. А от місцевим не до свята.
Місцевий: «12 часа ночі, 3 часа ночі - грає музика. Ну, дебош».
Мирослав ГАНУЩАК, кореспондент: В цьому будинку балаган влаштували просто в ліфті.
Місцевий: «Всунул, ламают лифта, потому, что лифт не работает».
Мирослав ГАНУЩАК, кореспондент: Насправді хасиди намагаються визволити своїх колег, які не зрозуміло як у цей ліфт потрапили.
Чоловік: «Так я не знаю, як він попав у ліфт. Так навєрно пресував. Визвали ліфтьорів».
Мирослав ГАНУЩАК, кореспондент: Присутність рятувальника не тривала. Хасиди залишаються святкувати в кабіні ліфта.
Місцевий: «А що ж ми розкажемо, як вони вже надоїли. Біля під'їзду викидають мусор. На кожній площадці мукора повно. Ліфти не роблять, воду відключили. Все, як нам жити?"
Мирослав ГАНУЩАК, кореспондент: Хоча винні в цьому не завжди хасиди. Вони залишають уманській мерії, комунальним службам величезні кошти.
Петро ПАЄВСЬКИЙ, заступник голови м. Умань: «Від 65 до 70 тисяч. За воду йде 35 тисяч, є і 14 тисяч, 300 санепідстанції».
Мирослав ГАНУЩАК, кореспондент: Але з року в рік порядку в місті більше не стає. Та ще й ціни для місцевих піднімають. Навіть в поліклініці.
Місцеві: «А, то ви там заробляєте на хасидах, хопа й піднімаються ставки. Нащо мені це гоніння, я не хочу тут жити».
Мирослав ГАНУЩАК, кореспондент: Жити не хоче, але хасидів у себе пан Юрій все-одно селить. Бізнес є бізнес. Хоча б 10 днів на рік.
Місцевий: «Ну, як я буду жити в цьому балагані, і не візьму їх, не зароблю якихось 5 тисяч гривень. Хасиди натомість на труднощі не звертають уваги, і гроші не рахують.
Хасид: «(НРЗБ) заплати тысячу долларов минимум на...».
Мирослав ГАНУЩАК, кореспондент: А заповідь рабена для хасидів - святе, особливо на Рошгашан. Коли, як кажуть уманські паломники, Бог стає особливо близьким до Євреїв.
Хасид: «Не забуває про свого доброго друга. Це Бог, йому потрібно тебе бачити. Він любить тебе. Просто поговорити з ним. І він прийде і допоможе».
Київ перетворюється на район Голівуду |
ICTV : Програма «Факти тижня» (випуск 18:45:00)
12.09.2010 3:00:17
Сюжет № 8
19:20:01-19:26:38 (час ефіру)
Оксана СОКОЛОВА, ведуча: Київ перетворюється на район Голівуду. Сталоне зі Стетхемом особисто приїжджають на власну прем'єру, Ван Дам не вилазить з українських світських раутів. А Орнелла Муті, Памела Андерсен та Елізабет Херлі обирають найкрасивішу дівчину на конкурсі «Міс Україна-2010». А після цього спокійнісінько гуляють Андріївським узвозом. За пригодами Голлівудських зірок в Україні спостерігав Сергій Смальчук.
Сергій СМАЛЬЧУК, кореспондент: Одна з найгарніших жінок на планеті.
Жінка: «Ви мені лестите».
Сергій СМАЛЬЧУК, кореспондент: Приборкувачка норовливого Челентано. Італійська ікона стилю і краси. Й ікона силікону - найбільший бюст Голівуду.
Памела АНДЕРСОН, акторка: «Давайте поговоримо про це пізніше».
Сергій СМАЛЬЧУК, кореспондент: Місія чергового зоряного десанту на українську землю цього разу виявилася не з легких. Обрати кращу з кращих 26 найгарніших дівчат України.
Жан-Клод ВАН ДАМ, актор, член журі Національного конкурсу «Міс Україна-2010»: «Вони всі дуже гарні, але їм не завадило б трохи походити в спортзал. З обличчям в них все гаразд, з тілом також. Але варто було б трохи підрихтувати сідниці. А вже тоді все буде чудово».
Сергій СМАЛЬЧУК, кореспондент: Боротьба обіцяла бути запеклою. Адже переможниці ювілейного конкурсу «Міс Україна-2010» дістається все - титул королеви краси, честь представляти Україну на «Міс світу», подарункове авто, корона вартістю у чверть мільйона доларів.
Орнелла МУТІ, актриса, голова журі Національного конкурсу краси «Міс Україна-2010»: «Краса - це дійсно те, чим славляться українські зірки. І сьогодні ми з моїм чоловіком це вже обговорювали. Вони дуже гарні. Але в той же час сильні і мають почуття власної гідності».
Сергій СМАЛЬЧУК, кореспондент: Але критерії оцінювання в кожного свої.
Ольга ГОРБАЧОВА, співачка: «Я очень много вела конкурсов красоты всевозможных, в том числе и дважды вела «Мисс Украины» и кому-то предпочтительней, чтобы это были девушки едва достигнувшие 16-летия. Любят сказать, свежее лепестки срывать. Кому-то предпочтительнее, чтобы это были более оформившееся дамы, которые очень хорошо знают чего они хотят от жизни».
Сергій СМАЛЬЧУК, кореспондент: Проте, всі без винятку погоджуються - в справжньої королеви все має бути прекрасним.
Віра БРЕЖНЄВА, співачка, ведуча Національного конкурсу краси «Міс Україна-2010»: «Пышные формы в моде всегда. И мужчине всегда хочется за что-нибудь подержаться».
Анна СЕМЕНОВИЧ, співачка: «При том, красота, она, вы знаете, я считаю, что идет изнутри от человека. То есть, не просто это красивые глаза, там губы. Это просто то, что идет изнутри, как светятся твои глаза».
Сергій СМАЛЬЧУК, кореспондент: Як саме мають світитися очі - за довго до початку конкурсу пояснив відомий звідник і знавець жінок Петро Лістерман.
Петро ЛІСТЕРМАН, знавець жінок: «Смотри какие у них глубокие глаза, нежные и романтические. В глазах победа. Такая девушка никогда не потребует у мужика деньги, машину или квартиру. Она, да, только любовь. То есть, что Леня имел ввиду, что под видом любви они у мужика отбирают все. Понимаешь, вот это новые технологии разводки лоха».
Сергій СМАЛЬЧУК, кореспондент: Від так, Петя не просто зробив свій прогноз, а й почав приймати замовлення на потенційних переможниць ювілейного «Міс України».
Петро ЛІСТЕРМАН, знавець жінок: «Да, уже пошли серьезные заказы. То есть, смотри, мы уверены, что выиграет 4-й, да, или 10-й. Наше две фаворитки».
Сергій СМАЛЬЧУК, кореспондент: А за кілька годин журі оголосить.
Ведучий «Міс Україна-2010»: «Звание мисс Україна-2010 удостоена Катя Захарченко, номер 10, город Одесса».
Сергій СМАЛЬЧУК, кореспондент: Лістерманівська ставка зіграла. А вже незабаром кулуарами стали ширитися стандартні для українських відбрів чутки. Перемога поплачена. Оголошення переможниці - просто формальність.
Олександр ОНИЩЕНКО, бізнесмен, організатор Національного конкурсу краси «Міс Україна-2010»: «Каждому хорошему мероприятию всегда найдутся завистники, которые распустят непосредственно такие слухи. На первом месте она шла у Орнелла Мути, она была у Памелы Андерсон на первом месте, она была у (НРЗБ), то есть, люди непосредственно, то есть, вы сами понимаете, их никто не подкупит».
Сергій СМАЛЬЧУК, кореспондент: Самим зірковим гоять до розбору польотів не було жодної справи. Знаменитості знайомилися з Україною. Кожен на свій розсуд і смак. Чарівна шахрайка Елізабет Херлі налягала на національні кулінарні шедеври.
Елізабет ХЕРЛІ, актриса, член журі Національного конкурсу краси «Міс Україна-2010»: «Я замовила в номер котлету по-київські - дуже смачно. А ще бефстроганов, це ж українська страва? Чи російська? Словом, байдуже, котла по-київські - це просто фантастика.
Сергій СМАЛЬЧУК, кореспондент: А от Орнелла Муті у 4-х стінах не сиділося. Як проста смертна, легендарна італійка вирішила прогулятися Подолом.
Орнелла МУТІ, актриса, голова журі Національного конкурсу краси «Міс Україна-2010»:"мені сподобалося все - чудове місто, чудові люди, те, як мене приймали. Вчорашнє шоу було дуже гарним, дівчата також. А сьогодні був прекрасний день. Тож ми вирішили трішки прогулятися».
Сергій СМАЛЬЧУК, кореспондент: Втім те, що може дозволити собі кінодіва 80-х - неприпустимо для американської №1.
Олександр ОНИЩЕНКО, бізнесмен, організатор Національного конкурсу краси «Міс Україна-2010»: «Были запросы непонятные - определенная косметика ей, чтобы она была от туда. Там какие-то деньги чтобы у нее были карманные, там в гривнах. Обязательно два охранника, чтобы с пистолетами были».
Сергій СМАЛЬЧУК, кореспондент: Від таких коників українська суперстар в повному шоці.
Ірина БІЛИК, співачка: «Она вообще, я была на сцене, она на меня даже не взглянула. Я шокирована, у меня дежурят поклонниц под подъездом, мне пишут многие женщины письма о любви, а Памела даже не хотела на меня посмотреть. Короче, она мальчик..."
Сергій СМАЛЬЧУК, кореспондент: А згодом на сторінках таблоїдів з'явилася інформація, що начебто з рятівницею Талібу організатори конкурсу готові навіть судитися за невиконання певних умов контракту. Проте, до суду справа так і не дійшла.
Олександр ОНИЩЕНКО, бізнесмен, організатор Національного конкурсу краси «Міс Україна-2010»: «Действительно, Памела Андерсон по контракту должна была прийти на автопати. Непосредственно за это они так вернут свои деньги. То есть, это все согласно контракту. Никаких там обращений в суд для этого не надо».
Сергій СМАЛЬЧУК, кореспондент: Та й ображати заїжджих зірок не надто хотілося б. Кажуть, мешканці Голівуду нам ще знадобляться. Тим паче, вже за рік в Україні обиратимуть нову королеву краси. А в журі планують запросити топ-модель Сінді Кроуфорд і культову актрису Шерон Стоун. Продовжують чекати і на Періс Хілтон. Адже попри нещодавно висунуті проти неї звинувачення у зберіганні наркотиків, контракт з білявко вирішено поки не розривати.
5 канал випуск 18:00
В Одеському зоопарку вовки покусали шестирічну дівчинку |
5-й канал : Програма «Час новин» (випуск 18:00:00)
12.09.2010 3:00:19
Сюжет №1
18:00:46-18:01:21 (час ефіру)
Артем ОВДІЄНКО, ведучий: Трагічний інцидент в Одеському зоопарку - вовки покусали там шестирічну дівчинку. За словами очевидців, дитина хотіла нагодувати звірів. Її матір, проігнорувавши заборонні написи, перенесла дівчинку через захисну огорожу вольєра. Коли дитина просунула руку до клітки тварини, відреагували миттєво. Один з вовків схопив і потягнув дівчинку, а потому напали ще кілька звірів. Працівники зоопарку змушені були бити вовків, щоби ті відпустили дитину. Дівчинку доправили до лікарні. За словами медиків, стан її тяжкий, однак загрози життю немає.
Зі скандалами готується до «Євро-2012» Донецьк |
5-й канал : Програма «Час новин» (випуск 18:00:00)
12.09.2010 3:00:19
Сюжет №2
18:01:22-18:03:40 (час ефіру)
Артем ОВДІЄНКО, ведучий: Зі скандалами готується до «Євро-2012» Донецьк. На заваді реконструкції привокзального комплексу став восьмиквартирний житловий будинок. 14 сімей звідси не можуть відселити ще з травня місяця.
Юлія БОЖКО, кореспондент: Мешканці цієї донецької двоповерхівки можуть спостерігати за реконструкцією залізничного вокзалу до «Євро-2012» з вікна. Проте ця картина їх не тішить. Скоро мине півроку, як людей мали відселити, а будинок - знести.
Катерина КРАВЧУНОВСЬКА, місцева мешканка: «Нам предлагали такие квартиры, возили, трущобы. В той квартире была контора, офис. Решетки на первом этаже, вот меня возили туда. Газ обрезан, газа нет. Электрической будете пользоваться. Ванны нет, воду нагреете электричеством, будете в кабинке мыться».
Юлія БОЖКО, кореспондент: Жильці розповідають: їм не дають самостійно обрати квартиру. Хоча вже попередили: до 21 вересня мають визначитися із житлом.
Олександр НЕСТЕРОВ, місцевий мешканець: «Срок поджимает, а выбора нету. Мы знаем даже, как быть. Придется зимовать. А может, что-то и найдут. Я не знаю».
Юлія БОЖКО, кореспондент: Залізничники розводять руками: будинок мали знести ще влітку. За графіком, привокзальний комплекс на 35 тисяч пасажирів мають здати навесні наступного року. Якщо двоповерхівку не знесуть, терміни здачі можуть зірвати.
Володимир СЕЛИВАНОВ, голова прес-служби Донецької залізниці: «На самом деле пока планы, которые у нас отмечены по реконструкции вокзального комплекса Донецка к «Евро-2012» не выполняется. Но мы посмотрим на перспективу, чтобы данная такая нестандартная ситуация не завела нас. Потому что дом нужно сносить. Потом это нам необходимо время на подготовку этой территории».
Юлія БОЖКО, кореспондент: Чиновники запевняють: діють за законом - якщо людина не може вибрати квартиру, вони готові надати грошову компенсацію. Все решта називають спекуляціями.
Анатолій БЛИЗНЮК, голова Донецької ОДА: «Город готов предоставить квартиру, а люди ставят условия космические - постройте мне космический корабль, дайте мне десять «Мерседесов» или еще чего-то».
Юлія БОЖКО, кореспондент: Ті ж сім'ї, які погодилися на переїзд, все одно відмовляються залишати будинок біля вокзалу. Кажуть, бояться - адже жодних документів на нове житло їм так і не дали.
В національному парку «Прип'ять-Стохід» відбувся чемпіонат з ручного косіння |
5-й канал : Програма «Час новин» (випуск 18:00:00)
12.09.2010 3:00:19
Сюжет №9
18:10:00-18:12:25 (час ефіру)
Артем ОВДІЄНКО, ведучий: Рятувати рідкісних птахів за допомогою коси взялися на Волині. Вдруге в національному парку «Прип'ять-Стохід» відбувся чемпіонат з ручного косіння. На тутешніх болотах мешкають рідкісні птахи та рослини, і вижити вони зможуть лише за умов щорічного викошування осіннього сухостою.
Леся ВАЛЕРІЄВА, кореспондент: 13 команд взялися до роботи. Кожен учасник має викосити сто метрів трави на болоті. Судді кажуть: зважають передусім на якість, а не на кількість.
Олександр САЩУК, головний суддя: «Звичайно, до п'яти сантиметрів щоб вона була скошена. Другий етап команд пройшов - значить, жодного не нараховано штрафних секунд».
Леся ВАЛЕРІЄВА, кореспондент: Учасники кажуть: косити в болоті по коліно у воді - справа не з легких. Проте і новачків тут нема - всі змалку набили руку на косарській праці.
Василь КУХАРИК, учасник: «У нас з косою, у нас з косою з весни по осінь - це сіно косити, це потім жито, це потім картоплю скошувати, заростає, копаємо».
Федір ТАРАСЮК, учасник: «Фізично важко, конечно. Тож темп. Це ж не те, що там повільно косити. Змалку косимо, змалку косимо через болота самі. Также заготовляють сіно для наших тварин, тварин наших. Отакі навики приходять».
Леся ВАЛЕРІЄВА, кореспондент: Фахівці розповідають: скошувати траву в болотах національного парку «Прип'ять-Стохід» необхідно задля збереження популяції червонокнижних птахів.
Чоловік: «Дуже часто на таких болотах, коли припиниться сінокосіння активне, поселяються види, такі як «сіра верба», «верба розміненолиста». Тобто вони зовсім змінюють екологічну ситуацію і йде підсушення боліт. Тобто формується нова субстанція для інших видів, як правило, для інших».
Юрій ОЛАСЮК, директор національного парку «Прип'ять-Стохід»: «Ще за часів Радянського Союзу, коли існували колгоспи, було дуже мало вільної землі, і селяни просто змушені були, навіть колгоспи тоже викошували траву на сіно. Зараз у людей дуже багато вільної землі».
Леся ВАЛЕРІЄВА, кореспондент: Чемпіонат косарів торік ініціювала програма розвитку ООН. Організатори заявили змагання як міжнародні, але цього року в ньому брали участь лише представники Волині. Хоча рідкісним видам птахів все одно, хто викосить траву на їхньому болоті».
ТРК Україна випуск 19:00
В Одесском зоопарке волк напал на ребенка |
ТРК 'Україна' : Програма События (випуск 19:00)
12.09.2010 6:30:00
Сюжет № 1
19:01:24-19:03:41(час ефіру)
Елена КОТ, ведущая: В Одесском зоопарке волк напал на ребенка. 6-летняя москвичка перенесла двухчасовую операцию и сейчас находится в реанимации. Девочка лишилась половины лица.
Станислав МИРОШНИЧЕНКО, корреспондент: Все хищники в Одесском зоопарке находятся за тройными металлическими ограждениями. На вольерах - красноречивая надпись «Осторожно, животные кусаются». И несмотря на все меры предосторожности, именно здесь волчица напала на 6-летнюю девочку. По словам очевидцев, ребенок оказался возле животных по вине матери.
Свидетельница случившегося: «Сама мать взяла ребенка и через эти перила туда - «Иди покорми зверей». Ручка маленькая, она туда просунула - и всё. И тут все в шоке, ребята начали вот посетители, дежурный начали отбивать и лопатами и палками от девочки. И вытащили оттуда девочку и принесли сюда в ветеринарку, ей оказали первую помощь».
Станислав МИРОШНИЧЕНКО, корреспондент: В больницу девочку привезли через 15 минут. Из машины «скорой помощи» ребенок сразу попал на операционный стол.
Валерий ЧЕРНОИВАН, ответственный хирург Одесской областной детской клинической больницы: «Ребенок получил тяжелую обширную скальпированную рану всей правой половины лица с отрывом ушной раковины. В общем, ребенка состояние тяжелое».
Станислав МИРОШНИЧЕНКО, корреспондент: Хирурги зашивали раны на лице ребенка около двух часов. Кроме того, у девочки изуродована правая рука. Врачи утверждают: могло быть и хуже.
Валерий ЧЕРНОИВАН, ответственный хирург Одесской областной детской клинической больницы: «Этот волк мог вполне, так как и зверь, он приучен хватать жертву за шею. Это еще, видно, он не дотянулся. Это ребенок был с ангелом-хранителем, который его сохранил».
Станислав МИРОШНИЧЕНКО, корреспондент: Девочка еще в реанимации, но ее жизни ничто не угрожает. Мать от общения со съемочной группой «Событий» отказалась. Руководство Одесского зоопарка тоже не готово сегодня комментировать произошедшее. Директор и его заместитель - в отпуске. Известно, что пострадавшая семья - отдыхающие из Москвы. Пошли смотреть животных в последний день своего отпуска. Мать девочки не выдвигала претензий зоопарку. Зверинец продолжает принимать посетителей. Спустя несколько часов после трагедии желающих рассмотреть волчью пасть поближе не становится меньше.
Еще 7 школьников с отравлением попали в евпаторийскую больницу |
ТРК 'Україна' : Програма События (випуск 19:00)
12.09.2010 6:30:00
Сюжет № 2
19:03:42-19:04:42(час ефіру)
Елена КОТ, ведущая: Еще 7 школьников с отравлением попали в евпаторийскую больницу. Всего в инфекционном отделении находится 63 ребенка. Все - ученики младших классов. Тяжелых случаев медики не отметили. Дети начали поступать в больницу в пятницу вечером, накануне обедали в школьной столовой. Всего там питается около 170 учеников. В школе работает комиссия Минздрава. Предварительная причина отравления - нарушении технологии приготовления еды.
Юлия СЕМЕНОВА, мать потерпевшей: «Ей тошнило, её рвало, она уже чуть ли до сознания не доходила, не теряла. Плохо-плохо. Она засыпает, ей говорят врачи «Не засыпайте, не засыпайте, нельзя в этот момент засыпать». И она вот вообще никакая была».
Сергей РЫЖЕНКО, главный государственный санитарный врач Украины: «Есть много вопросов сегодня к персоналу пищеблока по приготовлению этой еды. Сделали по сути коктейль из мяса, с яиц и макаронов, не выдержав его температурно».
Уманцы приходят в себя после еврейского Нового года |
ТРК 'Україна' : Програма События (випуск 19:00)
12.09.2010 6:30:00
Сюжет № 3
19:04:43-19:08:06(час ефіру)
Елена КОТ, ведущая: Уманцы приходят в себя после еврейского Нового года. Хасиды окончили празднование и покидают Украину. Без скандала не обошлось и в этот раз. Торг за аренду квартиры между местным жителем и хасидом закончился поножовщиной. Пострадал украинец. Поведением паломников уманцы не довольны, но говорят: терпеть готовы.
Андрей КУЗАКОВ, корреспондент: Они танцуют и поют об Умани. Приезжают сюда каждую осень поклониться могиле цадика Нахмана и встретить Новый год. Они верят, что их святой отпустит им все грехи и поможет. В этот раз в Умань приехало больше 23 тысяч паломников-хасидов.
Людмила КОРОТАШ, работница коммунальной службы: «Ужасно! В прошлий год вони хоч з вікон не кидали, а в цей год все що можна з вікон кидають. І діти в них вообще не виховані. Наш труд вони не поважають. Йде, і воно ще й мусорить тобі прямо в лице».
Андрей КУЗАКОВ, корреспондент: 4 дня, горы мусора - так описывают свой город уманцы после того, как его покидают хасиды. Недовольные горожане признаются, что несколько дней в году они готовы терпеть неудобства связанные с паломничеством, но с одним условием - за все надо платить.
Герман РАХМАТУЛИН, руководитель общественной правозащитной организации: «Уманчане всегда готовы приветствовать хасидов, если они будут знать, что после их отъезда несколько улиц заасфальтируют, получат квартиры несколько нуждающихся людей».
Андрей КУЗАКОВ, корреспондент: В этом году фонд паломников заплатил городу около 300 тысяч гривен. Местные чиновники говорят, что выбить эту сумму было делом непростым. И рассчитана она всего на 15 тысяч человек. А приехало на 8 тысяч больше.
Петр ПАЕВСКИЙ, заместитель Уманского городского головы: «В минулому році вони взагалі не хотіли ні за що платити, був конфлікт. Вони заявляли, що «це не наші проблеми, це ваші проблеми». В нинішньому році вони заключили угоди».
Андрей КУЗАКОВ, корреспондент: Аренда однокомнатной квартиры на четверых паломников на 10 дней в этом районе достигает 1200 долларов. Владельцы квартир этим заработком дорожат и не понимают тех, кто не хочет пускать хасидов в город.
Оксана ЯРКИНА, арендодатель жилья: «Людина, яка бере до себе на квартиру, вона понятно, що хоче заробити. А є люди, які не беруть на квартиру. І їм оце мішає гам, шум. І вони начинають... Да, єсть такі, що завідують. І вони начинають протєстовать».
Андрей КУЗАКОВ, корреспондент: Высокая арендная плата и большие отчисления в городской бюджет паломникам не нравятся. Они считают, что Новый год им дорого обходится.
Барух СЕНДОВСКИЙ, паломник: «Деньги, которые заходят людям в карман, это с помощью паломников-евреев, которые сюда прибывают. Хозяева квартир, магазинов, горсовет - все они получают деньги с помощью хасидов. А с нас дерут три шкуры».
Андрей КУЗАКОВ, корреспондент: Юда Ревах приезжает в Умань несколько раз в год. Возмущений своих земляков по поводу дороговизны он не разделяет, а поведением некоторых даже возмущен.
Юда РЕВАХ, паломник: «Мы видим, как они иногда относятся. Мне тоже больно иногда, что они приезжают. И есть, например, одна женщина, которая сдала квартиру, договорилась с кем-то, там что-то не получилось. Но эта женщина, она за нами ухаживает как за детьми. Она мне, например, стирает постоянно одежду, гладит».
Андрей КУЗАКОВ, корреспондент: В следующем году, считают уманцы, количество паломников возрастет. Чтобы приехать в Украину, израильтянам визы будут не нужны, и приехать сюда сможет еще больше желающих.
В Винницкой области возродили православную ярмарку |
ТРК 'Україна' : Програма События (випуск 19:00)
12.09.2010 6:30:00
Сюжет № 4
19:08:07-19:09:10(час ефіру)
Елена КОТ, ведущая: К духовному через светское. В Винницкой области возродили православную ярмарку, которая была известна на всю Российскую империю и проводилась ко дню основания Ляговского скального мужского монастыря. Через 3 года ему исполнится тысяча лет. Посмотреть, как возрождаются традиции приехали 5 тысяч туристов. Ассортимент на современной ярмарке, утверждают ее организаторы, почти такой же, как и 100 лет назад. Здесь можно приобрести иконы, мед, квас и вино, изготовленные на монастырских подворьях. Хотя не все покупатели остались довольны выбором и ценами. Деньги, которые заработает Лядовский монастырь, пойдет на его дальнейшее восстановление.
Корреспондент: Вы довольны ярмаркой?
Мужчина: «А ви бачите ярмарку тут?"
Женщина: «Ні, бо нема всіх продуктів тих, що треба».
Корреспондент: Скажіть, будь ласка, ви ярмаркою задоволені?
Женщина: «Да, дуже. Бачите, купила помідор».
В Харьковской области продолжается этнофестиваль на Печенежском поле |
ТРК 'Україна' : Програма События (випуск 19:00)
12.09.2010 6:30:00
Сюжет № 5
19:09:11-19:11:28(час ефіру)
Елена КОТ, ведущая: Миллион гривен на праздник в Печенегах. В Харьковской области в самом разгаре этнофестиваль, на который впервые раскошелилась местная власть. Сцена на воде, бесплатные вышиванки для гостей, а взамен - запрет на алкоголь.
Ольга ВДОВЕНКО, корреспондент: Берег и само Печенежское водохранилище застроили и заселили всего на один день. Огромную сцену установили прямо на воде на понтонах. Здесь сегодня выступят звезды как местного, так и всеукраинского масштаба.
Посетитель: «Скрипку хотелось еще посмотреть».
Ольга ВДОВЕНКО, корреспондент: А пока гости этнического хуторка развлекаются. Это - очередь из желающих подоить козу. Мастер-класс проводит работник Харьковского зоопарка Яна. Получается не у всех. Максиму удалось надоить несколько граммов.
Максим: «Ощущения просто классные».
Ольга ВДОВЕНКО, корреспондент: Среди сувенирных лотков и мастерских нашлось место и домику Бабы Яги.
Марина ОПЕКА, стилист: «Мы сегодня ей хотя бы немножечко сделаем гламурчик такой, знаете, мэйкапчик, скажем, вечерний макияжик такой с акцентом на глазоньки, потому что глазоньки-то у нас какие небесные, понимаете?"
Ольга ВДОВЕНКО, корреспондент: У взрослых - свои забавы. Например, сорвать колбасу с обманного дерева.
Женщина: «Выводим определенный сорт, сорт мечты нашего человека. Вот чтоб посадил - и росло сразу всё».
Ольга ВДОВЕНКО, корреспондент: Организаторы ожидают на Печенежском поле до 100 тысяч гостей. Милиция здесь на каждом шагу. Хотя в этом году на этнофестивале объявили «сухой закон». Под запрет не попала лишь медовуха.
Участник фестиваля: «Это чисто медовый продукт, чисто медовый. Здесь ни дрожжей нет, ничего. Вместо дрожжей добавляется или изюм, или пчелиная перга».
Ольга ВДОВЕНКО, корреспондент: Вместо алкоголя - чай. Его хватит на всех. Кипяток разливают из 300-литрового самовара. Гости этнофестиваля происходящим довольны.
Посетитель фестиваля: «Мне во всяком случае нравятся всякие такие народные умельцы. И то, что делают люди руками, мне очень нравится».
Посетительница фестиваля: «Колорит национальный, конечно, інтересно посмотреть на все это, окунуться в эту атмосферу праздничную, национальную».
В Киеве прошли первые в Украине соревнования по трюковой езде |
ТРК 'Україна' : Програма События (випуск 19:00)
12.09.2010 6:30:00
Сюжет № 6
19:11:29-19:12:25(час ефіру)
Елена КОТ, ведущая: Проехать на мотоцикле на руле, да еще и на одном колесе или станцевать с байком. В Киеве прошли первые в Украине соревнования по трюковой езде. Два десятка спортсменов демонстрировали, кто в совершенстве может управлять своим мотоциклом. Этот вид спорта называется стантрайдинг, что в переводе с английского означает «трюковая езда». Для нашей страны он относительно молодой, пришел из Европы. Занимаются им люди, которым простая езда на мотоцикле неінтересна.
Андрей ГОЛОВНЯК, участник соревнований: «В Украине это начало развиваться только где-то лет 5-6 назад. Потихоньку-потихоньку это развивалось, и вот мы уже достигли такого уровня, на котором мы можем уже показать. Изначально как бы стантрайдинг - он неофициальный вид спорта, это изначально шоу. Вот самое главное, чтоб это нравилось людям».
Двое главных фаворитов «Prime Yalta Rally» сошли с дистанции |
ТРК 'Україна' : Програма События (випуск 19:00)
12.09.2010 6:30:00
Сюжет № 7
19:12:26-19:14:25(час ефіру)
Елена КОТ, ведущая: Сенсация от «Prime Yalta Rally». Двое главных фаворитов сошли с дистанции. Призер прошлых соревнований Юрий Протасов вообще не приехал на гонки, другого - многократного чемпиона Украины по ралли Александра Салюка - подвел автомобиль стоимостью 600 тысяч долларов - сломался на трассе.
Максим САВЧЕНКО, корреспондент: 6-летний болельщик Паша сегодня встал в 4 утра, чтобы попасть на вершину Ай-Петри и посмотреть гонки. Он знает всех участников ралли и по звуку определяет неисправность в автомобиле.
Павел ЛЕСИВ, зритель: «Там много шпилек и в начале много поворотов».
Корреспондент: А что такое шпильки?
Павел ЛЕСИВ, зритель: «Это поворот, когда полностью проходит машина. Ну, полукруг».
Максим САВЧЕНКО, корреспондент: 22,5 километра горных серпантинов эти гоночные машины проходят в среднем за 20 минут. Скорость не самая максимальная, но на такой трассе больше и не разгонишься.
Лидия РОМАНОВА, судья: «Данная трасса является одной из самых трудных по прохождению автомобилей, потому что она закручена и по часовой стрелке и против часовой стрелки. Кто был в Крыму, тот знает, как сложно подниматься на Ай-Петри».
Максим САВЧЕНКО, корреспондент: На финишной прямой скорости возрастают. Судье при этом нужно быть максимально собранным, чтобы понять, какой автомобиль пересек финишную черту.
Владимир КОВАЛЕНКО, судья: «У нас на финише они просто проезжают со скоростью где-то порядка 160 километров в час. Главное нам - успеть увидеть номер и передать время с фотофиниша передать на стоп».
Максим САВЧЕНКО, корреспондент: Сложная трасса пройдена и гонщики, которые не заняли призовых мест, довольны даже тем, что одолели маршрут.
Николай МАТЯГИН, штурман экипажа из г. Севастополь: «Машина заглохла на повороте, и понесло, и улетели метров 15 глубиной. Дерево остановило, чтоб дальше не поехали. Так бы, может, трудно было доставать».
Максим САВЧЕНКО, корреспондент: Из 64 машин до финиша добрались 8 экипажей. А победителем стал одессит Игорь Чаповский.
В Киевской области соревнуются наездники на страусах и бегают наперегонки поросята-чемпионы |
ТРК 'Україна' : Програма События (випуск 19:00)
12.09.2010 6:30:00
Сюжет № 8
19:14:26-19:16:46(час ефіру)
Елена КОТ, ведущая: В Киевской области соревнуются наездники на страусах и бегают наперегонки поросята-чемпионы. Жокеи на птицах должны весить в 2 раза меньше своего «крылатого коня», а поросята проходят длительный отбор и множество тренировок перед забегом.
Наталья НАГОРНАЯ, корреспондент: Для начала страуса необходимо поймать, надеть на голову черную повязку, чтобы птица успокоилась, оседлать, а дальше все зависит от сноровки жокея. Птица танцует, всадник пытается удержаться. У страусихи Жучки сегодня премьера - она впервые выехала на публику с женщиной-жокеем. Для первой украинской наездницы Алины заезд длится всего несколько секунд. Девушка-жокей приземляется в целом довольная и без травм.
Алина: «Немножко больновато, да. Но в принципе серьезных травм никто не получал».
Наталья НАГОРНАЯ, корреспондент: Мужчины со страусами разбираются дольше. Вадим - в прошлом летчик-истребитель. Умеет пилотировать 4 вида самолетов. Поэтому справиться с аппаратом типа страус для него намного проще. Сегодня он и птица Танцор - безусловные победители. Именно он готовит пернатых к большим гонкам.
Вадим: «Если раньше они как-то более боялись, то сейчас они менее волнуются».
Наталья НАГОРНАЯ, корреспондент: Вторых участников забегов - поросят - иначе как спортсменами не называют. Перед стартом они разминаются и волнуются из-за особого внимания публики. Комментариев не дают. Спортсмены виляют хвостами и свое поражение оглашают возмущенным хрюканием. С гонки выбывают по одному. Победителя - бегуна под номером 5 - болельщики приветствуют ну просто таки свинячим восторгом. Дрессировщик Павел рассказывают: участники этого забега - братья и сестры.
Павел: «Была чемпионка Вупи. Так вот это от Вупи 8 ее детенышей первых. И они видите, как работают».
Наталья НАГОРНАЯ, корреспондент: Для победы в соревнованиях у поросят свой стимул.
Павел: «Желание покушать, желание завершить это все».
Наталья НАГОРНАЯ, корреспондент: Тренеры же обещают: новых звезд большого спорта - поросят и страусов - не съедят и обеспечат им достойную старость.
В Днепропетровске прошла битва мороженным |
ТРК 'Україна' : Програма События (випуск 19:00)
12.09.2010 6:30:00
Сюжет № 9
19:16:47-19:18:19(час ефіру)
Елена КОТ, ведущая: 50 килограммов мороженного летали сегодня в Днепропетровске. Необычную битву устроили в честь Дня города.
Наталья ГУСАК, корреспондент: В городском парке сегодня проходят бои. На специальном ринге сражаются сладкоежки - мороженным. Всем желающим здесь выдали боевой комплект - дождевик, бахилы и резиновые перчатки. Так от сладких холодных снарядов защищают одежду и руки. Каждый бой длится около минуты. Но даже за это время участники мороженных боев успевают сильно испачкаться и получить массу удовольствия. На поединка детвора мороженное не только бросает, но и есть его.
Девочка: «Мороженным кидаться это классно, это мечта каждого ребенка. Ну и, может быть, даже взрослого. В душе мы все сластёны».
Девочка: «Это очень вкусный конкурс».
Девочка: «Мне в голову стреляли, в живот, куда-угодно. Очень весело».
Наталья ГУСАК, корреспондент: «События» также решили принять участие в сладкой битве. Чистыми нам уйти не удалось. Для боёв здесь приготовили 50 килограмм мороженного. Снаряди нарезают перед каждым новым поединком.
Ирина КАЗАКОВА, организатор мероприятия: «Очень хотелось подарить детям возможность устроить мороженную битву, самую настоящую, вроде как вернуть их в зиму. Ну и понятно, получить радость от праздника, от мороженного».
Наталья ГУСАК, корреспондент: Победителей в таком конкурсе нет, - говорят его организаторы. Главный приз для каждого ребенка - сама возможность участия в мороженных боях.
Бутерброд с салом 65 метров в длину приготовили студенты-повара Артемовского лицея |
ТРК 'Україна' : Програма События (випуск 19:00)
12.09.2010 6:30:00
Сюжет № 10
19:18:20-19:19:02(час ефіру)
Елена КОТ, ведущая: Бутерброд с салом 65 метров в длину. 9 тысяч порций, украшенных болгарским перцем и горчицей, приготовили студенты-повара Артемовского лицея Донецкой области. Это угощение ко Дню города. 425 буханок черного хлеба, на них 130 килограммов сала и 45 килограммов перца. Расход горчицы не подсчитали. До мирового рекорда, который принадлежит Луцку, артемовскому салбургеру не хватило 8 метров. На вкусовые качества это не повлияло. Бутерброд, который делали 9 часов, съели за 30 минут.
5 канал випуск 19:00
До 63-х выросло количество детей, которые отравились в столовой одной из евпаторийских школ |
5-й канал : Програма «Время новостей» (випуск 19:00:00)
12.09.2010 3:00:19
В Одесском зоопарке волки покусали шестилетнюю девочку |
5-й канал : Програма «Время новостей» (випуск 19:00:00)
12.09.2010 3:00:19
Со скандалами готовится к «Евро-2012» Донецк |
5-й канал : Програма «Время новостей» (випуск 19:00:00)
12.09.2010 3:00:19
21 миллион евро предоставит Украине Германия для реализации совместных проектов в технической и финансовой сферах |
5-й канал : Програма «Время новостей» (випуск 19:00:00)
12.09.2010 3:00:19