detector.media
30.08.2010 18:41
Нацрада готова до повторного конкурсу в прямому ефірі і проситиме Кабмін скасувати мораторій на розподіл аналогових частот

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення вважає рішення Київського апеляційного адміністративного суду від 30 серпня про скасування результатів січневого конкурсу на вільні частоти «пріоритетним для виконання, оскільки дотримання законів України є беззаперечним». Про це йдеться в офіційній заяві регуляторного органу.

 

«Національна рада готова провести повторний прозорий, публічний та відкритий конкурс на частоти, які стали предметом судового розгляду. Це можна буде зробити після надання окремого відповідного дозволу Кабінету Міністрів України, за яким Національна рада звернеться негайно», - наголошено у заяві.

 

Такий дозвіл необхідний, оскільки постанова КМУ від 9 червня 2006 року заборонила з 1 січня 2010 року присвоєння аналогових частот згідно з міжнародною угодою «Женева-2006». Варто відзначити, що мораторій, встановлений цією урядовою постановою, був однією з підстав для оскарження результатів конкурсу від 27 січня 2010 року групою «Інтер», з позовними вимогами якої погодилася Національна рада.

 

«Конкурс буде відкритий, і в ньому зможуть взяти участь усі телеорганізації України, в тому числі ТВі та 5 канал. Враховуючи, що основною умовою конкурсу був саме розвиток інформаційного мовлення, 5 канал, природно, матиме певні переваги, оскільки є винятково інформаційним каналом», - обіцяє Національна рада.

 

Після того, як буде оголошено дату конкурсу, Нацрада також обіцяє звернутися до телеканалів з проханням забезпечити пряму трансляцію її засідання «для висвітлення об'єктивності та чесності роботи регуляторного органу».

 

Тим часом телеканали ТВі і 5 канал готуються оскаржити постанову Київського апеляційного адміністративного суду, яка набрала чинності з моменту оголошення 30 серпня. З повним текстом судового рішення вони зможуть ознайомитися 3 вересня, після чого матимуть 20 днів на подання касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України.

 

Раніше Нацрада, після зміни складу регулятора та оголошення постанови Окружного адміністративного суду міста Києва про скасування результатів січневого конкурсу, уже заявляла свою готовність провести «прозорий і чесний» конкурс. Єдиним способом врегулювати конфлікт навколо частот називає повторний конкурс і народний депутат Андрій Шевченко, який закликав Нацраду робити це публічно, із трансляціями її засідань.

 

Як повідомляла ТК, 30 серпня Київський апеляційний адміністративний суд підтвердив скасування результатів січневого конкурсу Національної ради на вільні частоти та визнання нечинними ліцензій 5-го каналу і ТВі. Також суд виніс окрему ухвалу до Генеральної прокуратури України про порушення кримінальної справи проти винних осіб.

 

Як відомо, 8 червня Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив позов телеканалів групи «Інтер» проти Нацради і скасував результати січневого конкурсу. 5 канал і ТВі, які виступали третіми особами із самостійними вимогами на предмет позову, оскаржили це рішення.

 

Довідка:

Конкурс ефірних телечастот був оголошений 9 жовтня 2009 року (рішення про конкурс було прийняте 30 вересня 2009 року). Загалом на нього було виставлено 92 частоти (згодом 3 були зняті з конкурсу) з передавачами малої потужності (10 Вт) й обсягом мовлення 24 години на добу. Участь у ньому взяли 42 телекомпанії: 25 регіональних і 17 київських, які разом подали 525 заявок. 27 січня Нацрада підбила підсумки. Переможцями конкурсу стали 17 компаній: найбільше частот отримали телеканали ТВі (33) і 5 канал (26: НБМ - 17, «Експрес-інформ» - 9), група «Інтер» виграла 20 частотних присвоєнь (НТН - 9, «Мегаспорт» - 4, К1 - 3, К2 - 2, Enter Film - 2), по 2 частоти отримали Новий канал, СТБ, «Сіті» і ТОНІС, по одній - ТО «Коростеньтелебачення», ТРК «Немо», ТРК «Подолянин TV», ТРК «Ритм», ТРК «Радіо Мережа».

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY