detector.media
26.08.2010 17:10
В Узбекистані журналісти каналу «Ешлар» протестують проти цензури

Співробітники узбецького телеканалу «Ешлар» («Молодь») Національної телерадіокомпанії республіки звинуватили керівництво в цензурі та корупції. Про це повідомляє інформагентство «Фергана.Ру».

 

23 серпня, на прес-конференції, яка проходила в Ташкенті, оглядач програми «Давр» («Час») каналу «Ешлар»  Саодат Омонова та кореспондент Малохат Ешонкулова заявили, що робота на каналі проходить під жорстокою цензурою: «Будь-який відзнятий сюжет може висвітлювати як «плюси», так і «мінуси», але, як правило, всю критику, усі негативні моменти з наших сюжетів вирізають, інколи знімають з ефіру уже готові сюжети. Корективи можуть внести співробітники будь-яких держструктур», - зазначають журналісти.

 

Саодат Омонова розповіла, що в останні роки працівників каналу змушували  читати тексти інформаційної прогами «Ахборот» («Вісті»), яка виходить на офіційному каналі «Узбекистан», а писати власні новинні тексти заборонялося.

 

Також журналісти стверджують, що гроші, які виділяються державою на розвиток телебачення, в більшості випадків розкрадаються, «ідуть в карман керівництву», а натомість «закуповується дешева техніка низької якості».

 

До того ж, узбецькі телевізійники звинувачують керівництво в махінаціях із зарплатами та присвоєнні прибутків від телереклами: «Насправді керівництво зуміло приховати багато фактів та уникнути відповідальності - вкрадені не мільйони, а мільярди сумів», - говорять журналісти.

 

Головний редактор інформаційної програми «Давр» Сохібджон Аліджонов на звинувачення журналістів відповів, що з фактами цензури на каналі не зіштовхувався.

 

Зазначимо, на прес-конференції були присутні правозахисники, а також дипломати з Німеччини, Франції та США. Коментуючи позицію журналістів, присутній на конференції громадський активіст, координатор ташкентської Експертної робочої групи Сухроб Ісмаілов зазначив: «В даному випадку, беручи до уваги закони Узбекистану і міжнародну практику, доцільніше за все було би підготувати позовну заяву в громадський суд, надати справі гласності, і в цьому випадку в міжнародних та в національних організаціях, таких, як правозахисне товариство «Езгулик», зявиться офіційна можливість заступитися за переслідуваних журналістів».

 

Як писала ТК, Узбекистан цього року увійшов до списку найрепресивніших режимів у світі за версією недержавної організації «Дім Свободи» (Freedom House).

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY