detector.media
18.08.2010 19:17
«Трансперенсі Інтернешнл» висловила своє занепокоєння з приводу стану свободи слова в Україні

Міжнародна організація «Трансперенсі Інтернешнл» (Transparency International) висловила занепокоєння з приводу стану свободи слова в Україні, зокрема щодо «рішення київського суду позбавити канал ТВі та 5 канал частот на мовлення». Про це йдеться в офіційному листі «Трансперенсі Інтернешнл» на ім'я Володимира Сівковича, віце-прем'єр-міністра з силових питань, за підписом регіонального директора Міклоса Маршала. Копію цього звернення до редакції «Детектор медіа» надіслали представники громадської кампанії «Новий громадянин».

 

У листі зазначається, що міжнародну організацію насторожує в цій ситуації конфлікт між державними установами та власниками приватних каналів. За словами Міклоса Маршала, таке протистояння інтересів може підірвати довіру до будь-яких подальших рішень регуляторних органів України. Також, у листі висловлені сподівання, що судові слухання у справі ТВі та 5-го каналу відбуватимуть відкрито для громадськості.

 

Пан Маршал наголосив на тому, що під час зустрічі з Володимирем Сівковичем 20 травня цього року в Києві, віце-прем'єр-міністр назвав прямим обов'язком українського уряду забезпечити боротьбу з корупцією: «Незалежні ЗМІ є одним із важливих стовпів демократії та хорошої влади, так само, як і боротьба з корупцією. Не існує прозорості без незалежних ЗМІ, відповідно не існує іншого шляху боротьби з корупцією, як через прозорість. Незалежні і професійні журналісти є вашими найкращими союзниками», - пише в листі Міклос Маршал.

 

Міжнародна організація «Трансперенсі Інтернешнл» висловила бажання, щоб український уряд забезпечив в країні свободу слова, «без якої антикорупційна реформа не матиме ефективності».

 

«Трансперенсі Інтернешнл» (Transparency International) - міжнародна недержавна організація по боротьбі з корупцією та дослідженню питань корупції у світі. Заснована 1993 року у Берліні колишнім директором Світового банку Пітером Айгеном. Відома публікацією свого щорічного Індексу сприйняття корупції (ІСК) у країнах світу. На сьогодні, має близько 100 національних осередків.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY