detector.media
03.07.2010 02:20
Шустер: «Відчуваю, що в новинах по всій країні все стало дуже позитивним»

Савік Шустер відчуває, що в новинах по всій країні все стало дуже позитивним. Про це він сказав в ефірі «Шустер live» 2 липня, відповідаючи на прохання голови фракції Партії регіонів у Верховній Раді Олександра Єфремова назвати реальні приклади утисків свободи слова.

 

«У своєму запитанні (до Хіларі Клінтон) ви констатували факт, що є настороженість, що в Україні згортається свобода слова. У чому ви бачите згортання свободи слова в Україні і чи є якісь реальні приклади цього чи загальне міркування, як у деяких політиків, про все і ні про що?», - поцікавився пан Єфремов, принагідно згадавши історію американського журналіста, звільненого за публікації про реальні дії військ США в Іраку.

 

Савік Шустер відповів, що про це говорять його колеги, крім того створена організація проти цензури - громадський рух «Стоп цензурі!». «Але я відчуваю, що в новинах по всій країні все стало дуже позитивним», - додав він.

 

На це Олександр Єфремов зауважив, що він дивиться 5 канал, і його радують виступи журналістів, «які стільки недоліків кажуть про роботу нашу в тому числі, що іноді навіть не встигаєш перетравити».

 

Згодом ведучий «Шустер live» розповів, що, якби мав час, поставив Хіларі Клінтон ще одне запитання: «Пані держсекретар, якби у Сполучених Штатах директор об'єднаного відомства ЦРУ і ФБР був власником національного каналу ABC, CBS тощо, чи постало б якось питання свободи слова?».

 

Присутні політики також навели пану Єфремову свої приклади згортання свободи слова.

 

За словами народного депутата Володимира Яворівського (БЮТ), регіональна преса отримує вказівки не критикувати владу. «У Кіровоградській області губернатор дав вказівку через свою заступницю редакторам районних газет: жодного негативного слова про сьогоднішню владу», - сказав він.

 

Лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок розповів про те, що командир «Беркута» ставить питання про притягнення журналіста Нового каналу Сергія Кутракова до кримінальної відповідальності. «Хіба це не є конкретний приклад ущемлення свободи слова в Україні?», - запитав він.

 

Водночас народний депутат Ірина Геращенко (НУНС) висловила думку, що слід хоча б вислухати журналістів, які заявляють про утиски свободи слова: «Якщо сьогодні є так багато сигналів про те, що свободи згортаються, то ви маєте це враховувати. А прикладів чимало. Мені здається, якщо журналісти сьогодні говорять, що їх турбує цензура в Україні, потрібно їх хоча б вислухати».

 

Пані Геращенко також нагадала про створення парламентської слідчої комісії щодо цензури, за яку Партія регіонів не дала жодного голосу, та про формування нового складу Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, куди - попри заяви влади про відбір не за партійними прапорами, а за фаховістю - увійшли непрофесіонали.

 

На всі ці репліки Олександр Єфремов згадав, як він збирав журналістів напередодні Дня журналіста і просив навести приклади утисків свободи слова, але так їх і не отримав. «І коли я збирав їх напередодні Дня журналістів і ми говорили на цю тему, я ставив запитання: назвіть мені приклади, які підтверджують, що в нас іде те, про що ви говорите. Жоден журналіст, який був присутній на зустрічі, на щастя чи на жаль, мені таких прикладів навести не міг. Тому я й ставлю запитання: чи є конкретні приклади, чи їх немає», - заявив депутат.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY