detector.media
23.06.2010 10:16
Припинення моніторингу України з боку ПАРЄ – малоймовірне, – Герасим’юк
Припинення моніторингу України з боку ПАРЄ – малоймовірне, – Герасим’юк
арламентська асамблея Ради Європи констатувала погіршення ситуації з громадянськими правами та свободами в Україні. Про це йдеться у інформаційній записці доповідачок ПАРЄ по Україні Ренате Вольвенд та Мейліс Репс. Як заявила в інтерв’ю Радіо Свобода член української делегації у ПАРЄ, народний депутат Ольга Герасим’юк, йдеться, передовсім про погіршення ситуації зі свободою слова, свободою зібрань та про тенденцію до концентрації влади в одних руках.
- Які конкретні приклади погіршення ситуації із дотримання громадянських прав та свобод в Україні наводять доповідачки?

- Вони констатують, що на тлі концентрації влади помітили значне погіршення стану з правами та свободами в Україні. Їх турбують факти цензури з якими вони зустрілися, і про які дуже багато почули перебуваючи в Україні, проблеми із свободою зібрань та висловлювань, що є основною ознакою демократії. Вони говорять про те, що начебто можна радіти, що наводиться лад у владних структурах, нібито ми уникаємо конфліктів між гілками влади, але є тенденція до концентрації влади в одних руках. Відтепер і до осені будуть дуже пильно спостерігати за тим, як працюють інститути демократії в Україні. Це буде головним фокусом їхньої уваги перед доповіддю восени, яка готується щодо ситуації в Україні. Також наводяться приклади, як парламент дуже стрімко ухвалює законопроекти, які не проходять консультацій, обговорень та не направляються до Венеціанської комісії, як то було обіцяно. 
 

- Доповідачки ПАРЄ розкритикували голову СБУ Валерія Хорошковського. Яку загрозу, на їхню думку, це несе?

- Вони говорять, що дуже тривожним і далеким від демократії є факт наявності конфлікту інтересів. Оскільки голова СБУ, людина, наближена до Президента, власник найбільшого в Україні медіа ресурсу, поширює також свій вплив на державний канал УТ-1. Це є неприпустимо. Тому вони наводять це, як приклад впливу СБУ, і особисто пана Хорошковського, на клімат в інформаційному просторі. Вони вважають, що це є абсолютно ненормально. 
 

- Чи може за таких умов йтися про припинення моніторингу ситуації в Україні з боку ПАРЄ, про необхідність чого заявляли нинішні керівники держави? 

Ми наближаємося до головування. І, звісно, що необхідно перевести країну, хоча б на пост-моніторинговий режим. Оскільки, ще жодна країна, яка перебуває під моніторингом не головувала. Тому про цю необхідність і говорять чільники держави. Але оскільки ми не провели жодної реформи, і у нас немає жодного свідчення, що ми підходимо до цього стану, то це виглядає проблематичним. Особливо при констатації того, що в Україні політичний клімат поляризується. Як говорять доповідачки, в Україні зараз дуже серйозно розвивається розкол країни на схід і захід. Дуже багато є прикладів порушення прав людини. Звичайно, це ускладнює цей процес. Ми би щиро прагнули вийти з-під моніторингу, оскільки хочеться просуватися на шляху до демократії, але на тлі погіршення, це виглядає проблематичним. І переможні реляції про те, що це станеться, думаю, дуже передчасні на сьогодні.    
 
 
Тетяна Ярмощук,  «Радіо Свобода»
 
 
Фото -  «Радіо Свобода»
detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY