detector.media
05.06.2010 23:47
Тексти новин телеканалів: 05.06.2010
Тексти новин телеканалів: 05.06.2010
Перший національний, «1+1», «Інтер», ICTV, 5 канал, ТРК «Україна»

 

Основні теми:



УТ-1 випуск 21:00 

 

1+1 випуск 19:30 

 

 


Інтер випуск 20:00 

 

ICTV випуск 18:45 

 

5 канал випуск 18:00 

 

ТРК Україна випуск 19:00 

 

УТ-1 випуск 21:00


 

Закарпаття знову підтопило

вверх

УТ-1 : Програма «Новини» (випуск 21:00:00)
05.06.2010 3:00:17

Сюжет №1
21:01:00-21:02:40 (время эфира)
Олександр ПРОСЯНИК, ведучий: Лихо, що повертається. Лише через тиждень після паводка на Закарпатті знову підтопило півтори тисячі садиб і 3,5 тисячі гектарів сільгоспугідь. І вдруге найбільше постраждало село Ракошин Мукачівського району. Люди вимагають від комунальників та шляховиків нарешті налагодити систему водовідведення і сподіваються на «Євро-2012». До чемпіонату повинні збудувати об'їзну дорогу «Київ-Чоп», що стане для села захисною дамбою.

Богдан БАРБІЛ, кореспондент: У домі Маркелових вода - скрізь. Через неї пані Олена не може залишити ліжко. На своєму віку жінка такої великої води ще не бачила.

Олена МАРКЕЛОВА, жителька Ракошина: «Тяжко мені дуже».

Богдан БАРБІЛ, кореспондент: Тиждень тому в Ракошині підтопило 50 садиб. Зараз - 7 сотень. Багато вулиць відрізано від світу. «МНСники» двома човнами почали перевозити потерпілих і доставляти їм найнеобхідніше.

Олексій КВІТАШ, рятувальник: «В основному підвозимо медикаменти, продукти харчування. І кому треба на другий берег, переправляємо».

Богдан БАРБІЛ, кореспондент: У Ракошин цистернами завозять питну воду зі свердловини. Машина добирається лише в центр села. Хто може, приходить сам. Немічним воду несуть рятувальники. Вони разом із водгоспівцями потужним насосом і пожежними машинами відкачують воду із переповненого меліоративного каналу на поля.

Мирослав РОШКО, працівник облводгоспу: «300 кубометрів він качає на годину. Вода прибуває більше і більше. Не встигає качати. Допомагають нам пожежні».

Богдан БАРБІЛ, кореспондент: Раніше воду з каналу через шлюзи спускали на заплаву. Під час минулої повені їх замулило. Селяни просять водгоспівців негайно відремонтувати шлюзи, а будівельників - якнайшвидше здати об'їзну дорогу. Сподіваються, вона стане і дамбою, що захищатиме Ракошин від повеней.

 

Без електрики та газу залишаються Сокільники

вверх

УТ-1 : Програма «Новини» (випуск 21:00:00)
05.06.2010 3:00:17

Сюжет №2
21:02:41-21:04:35 (время эфира)
Олександр ПРОСЯНИК, ведучий: Без електрики та газу залишаються Сокільники - село поблизу Львова. Воно найбільше постраждало від буревію, що вирував в області в четвер. Оселі втратили 11 сімей. Стихія частково пошкодила покрівлі ще 32 будинків. Влада пообіцяла допомогти грошима. А поки що селяни латають дахи самотужки.

Ольга КРУПНИК, кореспондент: У Ярослави Бусь зірвало півдаху на хаті. Коштів на його ремонт жінка не має. Допомогла сільрада. Дали трохи шиферу і піску, але решту доведеться купувати за власні гроші.

Ярослава БУСЬ, постраждала від буревію: «Пенсію получу, хочу купити цвяхи, все забити».

Ольга КРУПНИК, кореспондент: Гроші на ремонт обіцяє і столична, і місцева влада. Допомога буде адресною - залежно від збитків.

Василь ГОРБАЛЬ, голова Львівської облдержадміністрації: «Нами вже попередньо були дані пропозиції, мені здається, сума була 24 з копійками мільйони гривень, які були передано для врахування у проекті постанови. Цифра є. Вона ще корегується».

Ольга КРУПНИК, кореспондент:Селяни на допомогу не чекають - дахи ремонтують негайно. Пані Оксана варить суп у казанку. Газу і електрики немає. Чоловік розклав багаття просто неба. Треба годувати майстрів, які обкладають покрівлю. Сусіди допомагають безкоштовно.

Ярослав БОРИС, сусід постраждалих: «Сьогодні тут працюють всі сусіди, майже всі сусіди, чоловік 15. Вчора було ще більше».

Ольга КРУПНИК, кореспондент: Мають роботу міліція та рятувальники. Перші пильнують, аби не було мародерства. Другі знімають зламані дерева і гілки з ліній електропередач та розрізають пошкоджені покрівлі.

Ігор УЩАПІВСЬКИЙ, начальник управління рятувальних сил ГУ МНС у Львівській області: «Самі розумієте, об'єми тут великі. І в різних місцях села думаємо, що за два дні ми закінчимо ті роботи».

Ольга КРУПНИК, кореспондент: Відновити електрику обіцяють завтра. На компенсацію треба почекати трохи довше.

 

Провальним назвав перший віце-прем'єр Андрій Клюєв рівень розрахунків за спожитий природний газ

вверх

УТ-1 : Програма «Новини» (випуск 21:00:00)
05.06.2010 3:00:17

Сюжет №6
21:07:35-21:08:10 (время эфира)
Олександр ПРОСЯНИК, ведучий: Провальним назвав перший віце-прем'єр Андрій Клюєв рівень розрахунків за спожитий природний газ. Заборгованість підприємств теплокомуненерго нині становить 7 мільярдів гривень. Рекордсмени у неплатежах за газ - Донецька, Дніпропетровська, Луганська та Рівненська області. Незадовільна ситуація і в столиці.

Андрій КЛЮЄВ, перший віце-прем'єр-міністр України: «В заможному місті Києві накопичено борг за спожитий природний газ в сумі 2,3 мільярди гривень. Складається враження, що проблемою розрахунків на місцях має займатися центральна влада, а не місцеві керівники».

 

У Києві особисті охоронці виборюють звання найкращого

вверх

УТ-1 : Програма «Новини» (випуск 21:00:00)
05.06.2010 3:00:17

Сюжет №7
21:08:11-21:10:20 (время эфира)
Олександр ПРОСЯНИК, ведучий: Подерті руки, розбиті носи, заміновані авто та поранені ВІП-персони. У Києві особисті охоронці виборюють звання найкращого. За першість змагаються 11 команд з усієї України. Про клієнта вони мають знати ледь не усе, і діяти як у реальному житті. Сценарій випробувань бодігардам не відомий.

Ірина ДРАБОК, кореспондент: На одного охоронця накинулися двоє невідомих. Той через прихований під костюмом мікрофон повідомляє про небезпеку іншим. Усі вони захищають підприємців від рейдерів. Проти 4 бодігардів - 7 нападників. Сили нерівні. Одного з охоронців повалили на землю. Він відбивається і починає душити нападників. Ситуація виходить з-під контролю. Цього в сценарії немає, - кричить спостерігач турніру. Бодігарди підводяться з землі, струшують з костюмів пилюку і продовжують випробування. Далі - лоскотання нервів на трасі. Підприємця, за сценарієм, переслідують. Охоронці саджають ВІП-персону в інше авто і везуть на ділову зустріч. До його приїзду кожну шпаринку в готелі ретельно перевіряють. У вухо бодігарду повідомили - авто клієнта заміноване. Машину прискіпливо перевіряють і знаходять вибуховий пристрій. Однак найважче, як виявилося, попереду. ВІПа поранено, він стікає кров'ю. охоронці надають першу медичну допомогу. Охоронці клієнта врятували. Випробування завершено. Шок залишився.

Олег ЗАБРИЛА, охоронець ВІП-персон (м. Донецьк): «Мы не ожидали. Даже рейдерский захват был смоделирован так по-настоящему, что мы немножко посомневались даже реально мы в жизни или нет».

Ольга КРУПНИК, кореспондент: Спостерігачі кажуть: в критичну ситуацію втрутилися не одразу, навмисно.

Дмитро ЄРМАК, суддя турніру: «Інтерес заключается в том, чтобы действительно довести максимально до какого-то предела, на котором на эмоциональном, психологическом уровне проявились вот эти все психо-факторы. Не то что техника извлечения оружия, а именно как они будут действовать эмоционально».

Ольга КРУПНИК, кореспондент: На звання найкращого бодігарда претендує 55 чоловіків. Переможець отримає кубок та кий для гри в більярд вартістю 200 доларів. Нагородження відбудеться завтра, адже охоронцям приготували ще один сценарій.

 

Українському авіабудуванню - 100 років

вверх

УТ-1 : Програма «Новини» (випуск 21:00:00)
05.06.2010 3:00:17

Сюжет №8
21:10:21-21:12:40 (время эфира)
Олександр ПРОСЯНИК, ведучий: Українському авіабудуванню - 100 років. Століття тому над Сирецьким іподромом в небо здійнявся літак, зроблений аматором Олександром Кудашевим. Тоді будівництво літака було експериментом. Сьогодні ж політати - не проблема. Сталевого птаха можна купити. Однак не перевелися романтики, які вчаться літати з дитинства та будують літаки самі.

Олександр РОМАНЮК, кореспондент: У класі авіамоделювання - тиша. Юні творці літаків - на канікулах. Лише дерев'яні макети та креслення нагадують: уся авіація починається з маленьких іграшок.

Людмила МИХАЛКО, методист аерокосмічного центру: «Колись маленькому 5-річному Антонову Олегу Костянтиновичу бабуся подарувала модельку літака, яку він зібрав сам. А бачите, який з нього виріс геніальний генеральний конструктор».

Олександр РОМАНЮК, кореспондент: Літаки завжди були улюбленими іграшками Михайла Просенка. Все життя він присвятив небу. Майже 40 років віддав військовій авіації, а сьогодні вчить літати школярів, які марять небом, і пілотує не винищувач, а авіатренажер.

Михайло ПРУСЕНКО, керівник тренажерного відділу аерокосмічного центру: «Ощущение бесподобное. Один к одному. Вы видите, я сейчас подходил к «Боингу» на 20 метров наверное».

Олександр РОМАНЮК, кореспондент: На перший погляд - іграшка, однак у поєднанні з мрією може наблизити будь-яку людину до неба. Техніка керування, навігація, командна робота - всього цього можна навчитися, не сідаючи у справжній літак. Учнів, які стали льотчиками, авіамеханіками чи конструкторами, У Михайла Просенка - сотні. Каже: всі вони були романтиками у душі. Андрій літаками не грався, однак сьогодні без них життя не уявляє. Кілька років тому авіааматору Андрію Фесенку запропонували придбати мотор від літака з фільму «У бій йдуть старики». Не тільки купив, а й збудував для іменитого агрегата достойне тіло. Вийшов класичний біплан.

Андрій ФЕСЕНКО: «Вторая жизнь у него. Задышал, заработал. Тяжело конечно, старенький. Но я его уважаю».

Олександр РОМАНЮК, кореспондент: Каже, сьогодні вже і не згадує про тисячі гривень, витрачені за два роки праці над літаком.

Андрій ФЕСЕНКО, авіаконструктор-аматор: «Это творчество».

Олександр РОМАНЮК, кореспондент: Літак так і просить відірватися від землі, - каже Андрій. Однак поки сталевий птах не отримав сертифікатів літної придатності, доводиться куражитися на землі.

 

У Севастополі стартували дні польського кіно

вверх

УТ-1 : Програма «Новини» (випуск 21:00:00)
05.06.2010 3:00:17

Сюжет №9
21:12:41-21:13:10 (время эфира)
Олександр ПРОСЯНИК, ведучий: Українцям покажуть кінодосягнення сусідів. У Севастополі стартували дні польського кіно. Це ювілейний - 5-й - фестиваль. Його географія щороку змінюється. Цього разу крім Севастополя, де захід проводять вперше, поляки завітають до Дніпропетровська, Києва і Полтави. В Україну вони привозять лише актуальні фільми, яким не більше 2 років. Нині презентують 6 стрічок. Організатори кажуть - їм є що показати, адже у Польщі зараз саме доба відродження кіноіндустрії. 5 років тому там ухвалили закони на захист вітчизняного кінематографа, які тепер приносять свої плоди.

 

Нині святкують одне з найбільших язичницьких свят - народження Ярила - Бога Сонця

вверх

УТ-1 : Програма «Новини» (випуск 21:00:00)
05.06.2010 3:00:17

Сюжет №10
21:13:11-21:15:45 (время эфира)
Олександр ПРОСЯНИК, ведучий: На жито, пшеницю, кохання та молодість. Нині святкують одне з найбільших язичницьких свят - народження Ярила - Бога Сонця. А ще - зустрічають літо. У божества просять кохання та врожаю.

Анастасія СТАНКО, кореспондент: Під Києвом сучасним реставрують Київ стародавній. Разом із будівлями відновлюють і традиції. Сьогодні перенеслися в язичницькі часи - зустрічають Бога Сонця Ярила. А ось і саме світило - так зображали Бога Сонця - молодого красивого хлопця на коні із вінком на голові. В сучасному житті це божество - актор-каскадер. Про свого сьогоднішнього героя хлопцю відомо небагато. Йому більше до вподоби період козацтва.

Микола МАРТЮК, актор-каскадер: «Козацькими історичними... А такими язичницькими, так ні...»

Анастасія СТАНКО, кореспондент: Та й для гостей свято-язичницькі вірування та поклоніння радше розвага.

Андрій, гість свята: «Просто приехал в ознакомительных целях. Посмотреть что здесь, что будет потом».

Анастасія СТАНКО, кореспондент: Один із небагатьох, кому до Ярила не байдуже, жрець рідної віри Святогор Магур каже: народження Ярила для всіх язичників - це як християнських великдень.

Святогор МАГУР, жрець рідної віри: «Снага бога сходить і благословляє людей. І люди в дари приносять сурицю - мед з молоком, і зерно, тобто пожертвою для всевишнього є праця рук наших і любов».

Анастасія СТАНКО, кореспондент: Не заважають язичники християнському ченцю Нестору Літописцю. Він каже - ці постаті української історії ніколи не пересікалися. Сам літописець нині пише не «Повесть временных лет», а грамоти гостям. В житті ж монах Нестор - архітектор. Тут він допомагає відтворювати Київ часів князя Володимира. На тому місці, де він сидить зараз, у Києві сучасному стоїть історичний музей.

Чоловік: «Від історичного музею і до Андріївської церкви. Це 10 гектарів, які ми тут збираємося відтворити там за валами».

Анастасія СТАНКО, кореспондент: Там за валами поки що одні рови, а перед ними - передгруддя. Тут як в давнину розважалися, так і тепер. Автори проекту сподіваються: на цих 10 гектарах поля згодом буде музей історії Києва, і стоятимуть палаци князів, язичницькі капища та християнські церкви.

Алла ЧУПАХІНА, співавтор проекту «Парк Київська Русь: «Дом Дира и Аскольда, они были язычниками. И мы так планируем воссоздать капище».

Анастасія СТАНКО, кореспондент: На те, щоб відновити Київ часів князя Володимира, авторам проекту треба 350 мільйонів доларів і 10 років. Тоді, обіцяють, до традицій предків підійдуть серйозніше.

 

1+1 випуск 19:30


 

Ультиматум від Кабміну пролунав на адресу регіональних чиновників

вверх

1+1 : Програма «ТСН» (випуск 19:30:00)
05.06.2010 3:00:17

Сюжет №1
19:30:20-19:32:30 (время эфира)
Олексій ЛІХМАН, ведучий: Гроші або кар'єра. Ультиматум від Кабміну пролунав на адресу регіональних чиновників. Їх уряд зібрав на відео-конференцію, щоб дистанційно повибивати кошти за газ та світло. Перший віце-прем'єр Андрій Клюєв непохитний. Злісні неплатники мають піти з посад. Списки на звільнення уже складають.

Олександр ШИЛКО, кореспондент: Жорсткі розмови по суботах. Завдання - зібрати борги за газ та електроенергію.

Юрій БОЙКО, міністр палива та енергетики України: «Это просто кражи государственного имущества. И мы ставим вопрос таким образом, что руководители, которые эти кражи допускают, не должны по меньшей мере находиться на своих местах».

Олександр ШИЛКО, кореспондент: Тон розмови має ефект. Після першої наради минув місяць. Борги за газ скоротилися на 800 мільйонів. Але залишається ще 7 мільярдів.

Андрій КЛЮЄВ, перший віце-прем'єр-мінісітр України: «Беріть кредитні ресурси. Нехай ці підприємства беруть кредити і розраховуються».

Олександр ШИЛКО, кореспондент: Кілька регіонів доповідають - робимо, що можемо, але без підвищення тарифів - ніяк. Донецьк просить підвищення оплати, зокрема електроенергії.

Анатолій БЛИЗНЮК, голова Донецької ОДА: «Хоть убивать я его буду, коммунальное предприятие, кредиты брать. Без разрешения обоснованного по повышению тарифов этот вопрос решаться не будет».

Анатолій ГОЛУБЧЕНКО, заступник голови КМДА: «Борги за газ пов'язані з низькими тарифами, які на сьогоднішній день відшкодовують тільки 51% вартості».

Олександр ШИЛКО, кореспондент: Уряд не проти збільшення тарифів у Києві та в містах, де це виправдано. Але міністр палива та енергетики Юрій Бойко обіцяє, що масового підвищення тарифів по всій Україні не буде. Тим більше, що росіянам за газ платять вчасно. Вчора заплатили за травень.

Юрій БОЙКО, міністр палива та енергетики України: «Держава і уряд виконує свої зобов'язання. І чекає такого ж відповідального відношення від вас».

Олександр ШИЛКО, кореспондент: Головний важіль впливу - масові звільнення. Принаймні тих директорів теплокомуненерго, де рівень проплат становить 10-15%.

Андрій КЛЮЄВ, перший віце-прем'єр-міністр України: «Эти люди не должны работать до конца следующей недели. Всех поувольнять и найти нормальных, порядочных людей на эти места».

Олександр ШИЛКО, кореспондент: Андрій Клюєв поставив вимогу за тиждень покласти йому на стіл список уже звільнених керівників підприємств, які є найбільшими неплатниками.

 

У «Бориспіль» має прилетіти новий аеробус «А-319»

вверх

1+1 : Програма «ТСН» (випуск 19:30:00)
05.06.2010 3:00:17

Сюжет №2
19:32:31-19:33:20 (время эфира)
Олексій ЛІХМАН, ведучий: Сьогодні-завтра з Далласа у «Бориспіль» має прилетіти новий аеробус «А-319» - літак, яким відтепер мандруватиме Віктор Янукович. Борт номер один замовив ще його попередник - Віктор Ющенко. Літак обійшовся платникам податків за неперевіреною інформацією у 86 мільйонів доларів. Значна частина цих грошей пішла на дообладнання борту номер один. Провели спецзв'язок, облаштували робочий кабінет для президента, кімнату відпочинку, кухню, тощо. Досі всі українські президенти літали на 30-річних «Іл-62». Нагадаю, що під час повернення Леоніда Кучми з Бразилії на посадці саме цього лайнера розірвало шину шасі. Під час перельотів Віктора Ющенка були випадки незначного задимлення в салоні. Єдина перевага у старенького «Іла» над «Аеробусом» - він значно більший. Тож тепер президент, очевидно, із собою в політ зможе взяти трохи меншу кількість супроводу.

 

Україна попереду всієї Європи за смертністю на залізниці

вверх

1+1 : Програма «ТСН» (випуск 19:30:00)
05.06.2010 3:00:17

Сюжет №3
19:33:21-19:34:00 (время эфира)
Олексій ЛІХМАН, ведучий: Сумна статистика «Укрзалізниці». Україна попереду всієї Європи за смертністю на залізниці. Тільки минулого року, - повідомляє відомство, - на коліях загинуло майже 550 людей. Дві третини смертей - перехід залізничного полотна в неналежних місцях та прогулянки рейками, зокрема напідпитку.

Валерій СУСЛЕНКО, заступник керівника Головуправління охорони і організації «Укрзалізниці»: «Поезд движется, средняя скорость, 80 километров в час. При этом он за секунду проходит 30 метров. А человеку, чтобы перейти железнодорожный путь, надо минимум 5-6 секунд. То есть надо рассчитывать расстояние. Это не автомобиль. Он не может в одну секунду остановиться. Тормозной путь грузового поезда больше километра».

 

Захід України і далі потерпає від надмірних опадів

вверх

1+1 : Програма «ТСН» (випуск 19:30:00)
05.06.2010 3:00:17

Сюжет №5
19:35:00-19:35:45 (время эфира)
Олексій ЛІХМАН, ведучий: Захід України і далі потерпає від надмірних опадів. За два останні дні на Закарпатті їх випала місячна норма. Підтоплено понад 2 тисячі обійсть. У півсотні з них вода дісталася до будинків. Тисячі криниць залиті нечистотами. Під водою більше 3 тисяч гектарів сільгоспугідь. У Мукачівському районі вулиці вкриті півметровим шаром води. Їх перепливають на човнах. Мішками з піском знову довелося захищати від повені міжнародну трасу «Київ-Чоп». Яких збитків завдав Закарпаттю другий за останні тижні паводок, підраховують спеціальні комісії, а рятувальники тим часом наголошують - лихо вкотре прийшло не з великих рік.

Володимир АНТОНЕЦЬ, перший заступник міністра з надзвичайних ситуацій України: «Проблема в основному в тому, що канали, стічні канави, дренажі всі практично забиті сміттям, відходами і так далі. Вони не чистяться».

 

Спалахами дифтерії та поліомієліту лякає Мінохорони здоров'я

вверх

1+1 : Програма «ТСН» (випуск 19:30:00)
05.06.2010 3:00:17

Сюжет №6
19:35:46-19:38:30 (время эфира)
Олексій ЛІХМАН, ведучий: Спалахами дифтерії та поліомієліту лякає Мінохорони здоров'я. Причиною називає низький рівень вакцинації проти цих інфекцій. Він в Україні на рівні країн Африки. Довіра людей до щеплень втрачена після кількох скандалів із вакцинами. Лікарі з одного боку, закликають до вакцинації, але щепити всіх охочих не можуть.

Маргарита СИТНИК, кореспондент: Єгор з дитинства не знає, що таке щеплення. Мама Ніна вирішила: вакцина може нашкодити дитині, тому попри вмовляння лікарів написала лист із відмовою від щеплень.

Ніна СИДОРЕНКО, мама Єгора: «Где гарантия того, что ребенок после самой прививки не заболеет и не останется инвалидом? Врачи не дают таких гарантий. Они не хотят брать на себя ответственность».

Маргарита СИТНИК, кореспондент: Каже - не пошкодувала. Єгор здоровий, не втримаєш на місці. Тільки проблеми із влаштуванням у дитсадок були. Не хотіли брати не щепленого малюка. Проблема вирішилася у суді.

Ніна СИДОРЕНКО, мама Єгора: «На основании отказа заведующая подала в суд. Пришла в садик узнать, может быть передумали. И заведующая сказала, что с этим штампом она нас готова взять».

Маргарита СИТНИК, кореспондент: У Мінохорони здоров'я непокояться - батьки масово почали відмовлятися від вакцинації. Мовляв, це через скандал з індійською вакциною проти кору та багряниці. Як наслідок, нині в Україні небезпечно низький рівень вакцинації проти дифтерії і поліомієліту.

Людмила МУХАРСЬКА, перший заступник головного держ. санітарного лікаря України: «В середньому в Україні рівень охоплення - 80%. А має бути не менше 95%. Можу привести приклад, що це приблизно рівень охоплення африканських країн. Ці країни є країнами, які є джерелами інфекцій для інших країн».

Маргарита СИТНИК, кореспондент: Імунологи кажуть - якщо рівень вакцинації падатиме і далі, спалахів інфекції не уникнути. І першими можуть підхопити вірус не щеплені.

Ніла РОМАНЮК, районний позаштатний імунолог ТМО «Лівобережне»: «У нас велика імміграція населення. Люди багато мігрують і людина може бути носієм даної інфекції. Вона може не хворіти. А зустрінеться з такою людиною, яка є носієм, може захворіти».

Маргарита СИТНИК, кореспондент: У МОЗі вирішили - до 2015 року треба щепити 95% українців. І розробили спеціальну програму імунопрофілактики. Хочуть знизити рівень захворюваності на кір, дифтерію, гепатит та підтвердити статус України як країни без поліомієліту. От тільки поки що процес іде повільно. У лікарнях - перебої з постачанням вакцин.

Ніла РОМАНЮК, районний позаштатний імунолог ТМО «Лівобережне»: «Немає вакцини. Скільки получили, стільки дали».

Маргарита СИТНИК, кореспондент: У цій столичній дитячій лікарні мами займають чергу від самого ранку. Олесі пощастило. У МОЗі кажуть - коштів на закупівлю вакцин виділили мало, мовляв, Мінфін обіцяє додати грошей на покращення імунітету. Проте найскладніше таки переконати у необхідності вакцинації людей.

 

Підприємець з Ніжина, в якого грабіжники тричі поцілили з травматичної зброї, затримав злодіїв голіруч

вверх

1+1 : Програма «ТСН» (випуск 19:30:00)
05.06.2010 3:00:18

Сюжет №7
19:38:31-19:40:55 (время эфира)
Олексій ЛІХМАН, ведучий: Мисливці за легкою здобиччю дістали відсіч. Підприємець з Ніжина, в якого грабіжники тричі поцілили з травматичної зброї, затримав злодіїв голіруч. Двоє чоловіків у масках та з пістолетами близько опівночі увірвалися до будинку бізнесмена. Вимагали гроші та коштовності. Віддавати кревно зароблене господар не збирався і влаштував грабіжникам гідну зустріч.

Алла СКОРИК, кореспондент: Руки в мозолях - Володимир Зеленько показує як заробляє собі на гідне життя. Щоб вдома були хліб і до хліба, треба працювати.

Володимир ЗЕЛЕНЬКО, самооборонець: «Сколько живу, все время чем-то занимаюсь. По возможности мопедами торговал. Магазин с сестрой построили. Потом, есть возможность, покупаю машину».

Маргарита СИТНИК, кореспондент: До нього прийшли по готівку. Незнайомці почали шкребтися у двері близько опівночі. Сподівалися, що вся родина давно спить, а їм вдасться заскочити господарів зненацька. Натомість Володимир чекав грабіжників вже біля дверей.

Володимир ЗЕЛЕНЬКО, самооборонець: «Врываются сразу навстречу с пистолетами два человека в масках. И я тоже им навстречу. Они с пистолетами. Я у первого выбиваю из рук пистолет, забираю, срываю маску».

Маргарита СИТНИК, кореспондент: Володимир розумів - треба діяти швидко. Прокинулися дружина і діти. Він зробив постріл, потом дістав три поранення. Але попри сильну кровотечу і далі чинив опір.

Володимир ЗЕЛЕНЬКО, самооборонець: «Они испугались, что я оказал сопротивление. Они выскакивают из дома и давай выбегать. Калитка закрылась за первым. А другой, пока открывал калитку, я успел его схватить за шею и держал, пока не приехала милиция».

Маргарита СИТНИК, кореспондент: На пошуки другого грабіжника правоохоронці кинули всі сили. Хлопець був озброєний. Слідчі припускали - ця група грабіжників могла бути причетна до цілої низки розбійних пограбувань у місті.

Володимир КОСАРЄВ, керівник Ніжинського міськрайвідділу міліції: «Проводились все следственно-оперативные мероприятия с целью задержания второго преступника. Нам практически удалось задержать его после 2 дней с момента совершения преступления в одном из населенных пунктов Киевской области».

Маргарита СИТНИК, кореспондент: Правоохоронці вилучили зброю та чорні маски, в яких працювали злодії. Травматичні пістолети грабіжники носили, щоб залякувати своїх жертв. Вривалися до будинків та квартир у сутінках. Тоді господарі самі віддавали їм гроші і коштовності. За аналогічні злочини обидва затримані вже були засуджені. Тепер обом загрожує новий термін - до 12 років позбавлення волі.

 

Наповнив побутовий балон на автозаправці - остерігайся і відповідай

вверх

1+1 : Програма «ТСН» (випуск 19:30:00)
05.06.2010 3:00:18

Сюжет №8
19:40:56-19:44:10 (время эфира)
Олексій ЛІХМАН, ведучий: Наповнив побутовий балон на автозаправці - остерігайся і відповідай. Держгірпромнагляд пропонує: якщо балон наповнили в неустановленому місці і через газ сталося нещастя, відповідальність покладати і на заправника, і на споживача.

Олена МАЦЮЦЬКА, кореспондент: Що може статися з неправильно наповненим побутовим балоном, видно на цих кадрах. Взимку 2009-го у кафе під Києвом стався вибух на кухні. Постраждали люди. Згодом слідство з'ясувало - газові балони наповнили на автозаправці, а це - поза законом. Утім, є попит, є пропозиція. В дачному районі Києва газ проведено не скрізь. Ольга Гордіївна готує з балону. Наповнюють його поруч - на автозаправці. Про небезпеку не знали.

Ольга Гордіївна, пенсіонерка: «Ми думали, що нормально. Тут у нас кілька заправок».

Олена МАЦЮЦЬКА, кореспондент: 20 гривень згори, і нам готові заправити балон на цій АЗС. Знають, що це заборонено. Їх і штрафують, але не вагаються. Якщо на цьому піймають, штраф - 172 гривні. У Держгірпромнагляді бідкаються: для власників заправок - це не гроші. Інший спосіб несанкціонованого заповнення балонів - бочка із газом просто їздить селами.

Степан ДУНАС, заступник голови Держгірпромнагляду України: «Нам важко їх зловити, оскільки вони пересуваються весь час. І ми можемо тільки впливати за інформацією абонентів або свідків».

Олена МАЦЮЦЬКА, кореспондент: Щоб на заправках боялися, а люди там не отоварювалися, комітет із промислової безпеки і охорони праці пропонує відповідальність за наслідки несанкціонованої заправки балону покласти і на горе-заправника, і на споживача.

Степан ДУНАС, заступник голови Держгірпромнагляду України: «Щоб зацікавити і спонукати їх до жорсткого дотримання вимог правил безпечного користування газовими приладами».

Олена МАЦЮЦЬКА, кореспондент: Із цього складу облгазу балони зі скрапленим паливом розвозять абонентам. Такі сховища є в кожному районі Київщини і по країні. Заправлений за всіма правилами і з доставкою людям балон коштує 145 гривень. Його і встановлять, і перевірять. На новому балоні броварчанка Інна Яківна сьогодні приготує борщ і кашу. Вона - серед двох десятків споживачів, яким нині доставлять газ. Заявки роблять завчасно і абонентів має набратися на цілу машину. У дачному містечку в столиці ситуація інша. Хотіли б безпечно жити з правильним балоном, та складу обміну поруч немає. Зате є заправка.

Тамара Василівна, пенсіонерка: «Еду заправляться, потому что другого выхода нет».

Олена МАЦЮЦЬКА, кореспондент: Щоб виправити ситуацію, Держкомітет промбезпеки пропонує офіційно створити пункти обміну балонів на тих таки АЗС, а також просить місцеву владу розширити мережу спеціальних пунктів наповнення балонів. Головне, щоб це змогли зробити ще до того як відповідальність за трагедії розділять між підпільним заправником і споживачем.

 

У День довкілля волонтери вийшли в національні парки збирати сміття

вверх

1+1 : Програма «ТСН» (випуск 19:30:00)
05.06.2010 3:00:18

Сюжет №9
19:44:11-19:46:30 (время эфира)
Олексій ЛІХМАН, ведучий: Україна сьогодні стала чистішою. У День довкілля волонтери вийшли в національні парки збирати сміття. Акцію придумала Організація Об'єднаних Націй. Тепер юристи та менеджери, науковці і студенти беруться за брудну, але шляхетну справу.

Ольга ПАХАР, кореспондент: Чистій країні - цивілізоване прибирання. Усім, хто зголосився збирати сміття - зелена майка, мішок і рукавички. Телеведуча Юлія Бориско і сина залучає. Збирати сміття вчать по науці. Окремо органічні рештки і тверді відходи, які підуть на переробку.

Чоловік: «З них потім знову утворюється упаковка. З пластику - пластик, з поліетилену - поліетилен».

Ольга ПАХАР, кореспондент: У Києві прибирають Голосіївський ліс. Місцевість неподалік від знаменитої лікарні «Феофанії». Ще гірше за скляну тару - памперси, пакети і пластикові пляшки - не розкладаються 40 років. Для волонтерів конкурс організували на найкращу знахідку. Ось, будь ласка, сюди, подивіться. У сміттєвого лісовика і рукавички, і термос для кави, і навіть гребінець є. З однієї галявини - два десятки мішків сміття.

Чоловік: «Але головним є не прибирати, а головним є не смітити».

Хлопець: «Неужели так сложно взять с собой мешок, пакет для мусора?»

Ольга ПАХАР, кореспондент: Акцію «Чиста країна» сьогодні влаштували в 4 національних парках. Крива коса - пташиний рай посеред Азовського моря. Місце унікальне, бо тут гніздяться навіть пелікани. На заповідну територію людям - зась, проте сміття наносить море. Все викинуте у воду, опиняється на косі. За чисту країну на Кривій косі - школярі, які до моря на відпочинок приїхали. У гумових чоботях збирають пляшки навіть із дна озерця. Морське сміття вивозили на катерах. Коли закінчилися мішки, у руках носили. Загалом по Україні зібрані відходи тоннами рахують.

 

На суботник у Києві зібралися водолази-любителі

вверх

1+1 : Програма «ТСН» (випуск 19:30:00)
05.06.2010 3:00:18

Сюжет №10
19:46:31-19:47:15 (время эфира)
Олексій ЛІХМАН, ведучий: На суботник у Києві також зібралися і водолази-любителі. Вже півтора десятиліття у цей день вони чистять від сміття дно Дніпра. Цього разу таких охочих виявилося з півсотні. Як професійних водолазів, так і новачків. Тепер, - кажуть організатори, - хай ненадовго і хай невелика частина головної ріки країни, але стане чистішою. Цьогорічний улов дайверів - автомобільні покришки, діряві відра, купа пляшок, море пластику і десятки кілограмів брухту. А раніше траплялися і взагалі химерні знахідки.

Олександр ЗАКЛЕЦЬКИЙ, заступник голови Української молодіжної екологічної ліги: «Якось друкарську машинку знайшли. Потім якось, я сам здивувався, як це сталося, це було минулого року, ми знайшли такий товстенний том якихось дешевих детективів».

 

Нині вкрай популярні пологи за межами лікарні

вверх

1+1 : Програма «ТСН» (випуск 19:30:00)
05.06.2010 3:00:18

Сюжет №11
19:48:00-19:51:40 (время эфира)
Олексій ЛІХМАН, ведучий: Нині вкрай популярні пологи за межами лікарні. Безліч практик обіцяють безболісні і безпечні пологи. Однак лікарі розвіюють ці міфи. Саме їм доводиться виправляти помилки домашніх повитух та невдалих експериментаторів. Акушери закликають не ризикувати і не гратися з життям у лотерею.

Ірина МАРКЕВИЧ, кореспондент: Їхню родину помітно здалеку. Нетрадиційно вдягнуті і ціла купа дітей. Киянка Руслана прийняла іслам і переглянула погляди на життя.

Жінка: «Тратить себя на своїх детей - самоя высокое дело в этой жизни».

Ірина МАРКЕВИЧ, кореспондент: Руслана 6 разів ставала мамою і більшість її дітей прийшли на цей світ в доволі несподіваних умовах. Це вона про другу дитину Сабіну. Третю народжувала самостійно. 4-й Абдула з'явився в машині. У столичних заторах Руслана зрозуміла - до пологового вони не встигнуть. В заторах мама з татом сушили голову - а що робити з пуповиною.

Руслана, мати 6 дітей: «Не было чем перерезать. Я не знала, сколько можно с этой пуповиной находиться».

Ірина МАРКЕВИЧ, кореспондент: Утім все це було тільки тренуванням перед 6-ми пологами, - іронізує Руслана. Синочок Ясин народжувався вдома. У ванній Руслана впоралася без сторонньої допомоги. Приголомшена була вся родина. Жінка тепер твердо знає - народжувати треба як робили це прабабусі. Природній процес має відбуватися не в лікарняних стінах. Медики впевнені - такі жінки трапляються одна на сотню. Міцне здоров'я породіллі і малюка зараз - приємний виняток.

Микола КУРАЖКО, зав. відділення пологового будинку №3: «Идеальных таких родов редко».

Ірина МАРКЕВИЧ, кореспондент: Акушерів лякає стрімке поширення практик, мета яких - пологи вдома. Бо ризику прорахувати не можливо. Лише 30% родів проходять без ускладнень, - кажуть лікарі. І деколи лише хвилини вирішують, чи виживе мама з дитиною, чи ні. Це мали бути легкі пологи, але жінка з дому потрапила на операційний стіл. Кесарів розтин роблять, щоб врятувати маму. Її серце просто не здатне витримати потуги. Завдяки лікарям Поліна здорова. У татка на руках вона заспокоюється, бо чує його серцебиття. У що такі пологи могли вилитися в домашніх умовах, лікарі навіть говорити не хочуть. А щодо природних пологів прабабусь, у них своя обґрунтована думка.

Руслан ДОВГАЛЬОВ, заступник головного лікаря пологового будинку №3: «Необходимо посмотреть доказательную медицину, какая была большая смертность среди женщин и сколько умерло новорожденных, и все станет ясно».

Ірина МАРКЕВИЧ, кореспондент: Вона теж 9 місяців штудіювала Інтернет. Перечитала про пологи у воді, стоячи, сидячи, але вирішила не ризикувати. Надто воно дороге це маленьке життя, - каже Ірина.

Ірина, породілля: «Сразу послушали, сразу посмотрели его. Всего ощупали. Знаю, что все в порядке».

Ірина МАРКЕВИЧ, кореспондент: Розмаїття практик і безліч домашніх повитух насправді - реакція на убогість вітчизняних лікарень і неуважність старої школи акушерства. Однак після домашніх пологів кожна п'ята жінка звертається з ускладненнями по допомогу до лікарів. І деколи помилки домашніх пупорізок не вдається виправити. Якщо не подобається районний пологовий будинок, варто пошукати інший, - кажуть медики. Жінка зараз сама може обирати лікарню. Це, звісно, не 100%-ва гарантія, але надійніше, ніж народжувати вдома.

 

Байкери захопили Черкащину

вверх

1+1 : Програма «ТСН» (випуск 19:30:00)
05.06.2010 3:00:18

Сюжет №12
19:51:41-19:55:25 (время эфира)
Олексій ЛІХМАН, ведучий: Байкери захопили Черкащину. З'їхалися на найбільший мотофестиваль на теренах України. Зібралися не просто так, а з метою могилу Кобзаря відвідати на Тарасовій горі. І заодно запевняли, щоб стереотипи про себе зруйнувати.

Олександр МОТОРНИЙ, кореспондент: Він старанно крутить власну спецборідку і завжди тримає напоготові спец-прилад. Для своїх. Бо знає - свої різні бувають. На його жовто-блакитному трайку - український герб. Він - Ашот. Тут і за засновника, і за організатора водночас. Каже - усе почалося 8 років тому.

Ашот «Salvador», організатор мотофестивалю: «Сначала это была встреча друзей в Каневе. Но Канев - это место, где Тарас Шевченко похоронен. Вот так вот все и закрутилось».

Олександр МОТОРНИЙ, кореспондент: Закрутилося до понад 3 тисяч учасників. Торік їхали звідусіль. Вирішили цього разу окрім просто зустрічі друзів, треба, по-перше, убезпечитись від наслідків, по-друге, зруйнувати стереотипи. З такої нагоди «Богатиря» викликали.

Василь ВІРАСТЮК, найсильніша людина планети: «Як завжди, людина питається - де буде байкерській зліт? Там і там. Значить виступають рок-групи, роздягаються дівчата, багато алкоголю. Ми ж намагаємося переламати цей стереотип».

Олександр МОТОРНИЙ, кореспондент: Ламати почали запливом, парним. Неодмінно він із нею. Допливли усі і мерщій взялися газові балони носити між російським і українським умовними кордонами. Хтось доніс, комусь суддівська допомога знадобилася. А декому і кілька метрів зайвими виявилися. Прекрасній половині байкерського зльоту сподобалося геть усе. А найбільше, коли ковдру дали на себе потягти. Дощ хотів було втрутитися, та справжнім байкерам разом із митцями він не заважав. Він підбирав моделей просто посеред байкерського табору і мерщій влаштовував фото сесію.

Олександр КТИТОРЧУК, фотохудожник: «Байк - це як чоловік. Вона його відчуває. І це видно, це цікаво».

Олександр МОТОРНИЙ, кореспондент: Фотохудожник мав рацію. Байки їздили по табору лише на перший погляд хаотично. Біленькі манжети - додатковий дороговказ. Власниця з кожного, хто без двоколісного агрегату, просто глузує. Ашот порадив не засмучуватися. Байкери занадто свободу полюбляють, тому саме поїздку до Шевченкової могили і вирішили зробити традицією, бо схожий дуже.

Ашот «Salvador», організатор мотофестивалю: «Потому что Шевченко такой же бунтарь был, такой же свободолюбивый как байкеры. Жил бы сейчас, скорее всего был бы байкером».

Олександр МОТОРНИЙ, кореспондент: 90 кілометрів від Черкас до Тарасової гори і стільки ж у зворотньому напрямку колоною у супроводі власної охорони та міліції. Організатори пообіцяли надвечір у таборі влаштували шевченківські читання, але у вузькому, майже сімейному байкерському колі.

 

На Запоріжжі згадували козаків, які не змирилися зі знищенням Січі

вверх

1+1 : Програма «ТСН» (випуск 19:30:00)
05.06.2010 3:00:18

Сюжет №13
19:55:55-19:56:50 (время эфира)
Олексій ЛІХМАН, ведучий: На Запоріжжі згадували козаків, які не змирилися зі знищенням Січі. 235 років тому за наказом Катерини ІІ російські війська оточили батьківщину козацтва та зрівняли її із землею. 12 тисяч козаків були примусово мобілізовані до регулярної армії і багато з них загинули, не витримавши жорстокої системи покарання у російських військах. Троє найбільш шанованих козацьких кошових на чолі з Петром Калнишевським були заслані у монастирі. Ще 5 тисяч запоріжців обрали добровільне вигнання. У пам'ять про козаків на острові Хортиця сьогодні відслужили молебень. Після цього у води Дніпра спустили поминальний хрест. Після завершення кілька тисяч козаків зібралися на коло. Кажуть: головне для них сьогодні - це об'єднання.

Петро ЗАБОЛОТНИЙ, верховний отаман спілки козаків «Військо Запорозьке»: «Козаки знали, що вони живуть на своїй рідній землі, і ними ніхто не може понукати, ніякі зайди, які приходять до влади. І коли вони будуть згуртовані, то ніяка сила, ніяких чорт їх не може подолати».

 

Відпочивальникам у столиці пропонують екстремальні умови

вверх

1+1 : Програма «ТСН» (випуск 19:30:00)
05.06.2010 3:00:18

Сюжет №14
19:56:51-19:59:20 (время эфира)
Олексій ЛІХМАН, ведучий: Пляжний сезон відкрито, проте пляжі варто закрити. Цьогоріч відпочивальникам у столиці пропонують екстремальні умови. Прозора водичка та чистий пісок - це не про київські пляжі. До відпочинку підготовлений лише один - дитячий у Гідропарку. Інші 28 не мають відповідних дозволів.

Алла ХОЦЯНІВСЬКА, кореспондент: Два тижні тому у столиці відкрили купальний сезон і лише зараз забили на сполох - пляжі не готові. Рятувально-водолазна станція. Тут не на камеру кажуть - світла немає. Сезонних рятувальників тільки набирають. Зараз на станції 8 матросів та 6 водолазів. З усіх рятівників знайшовся лише один. Охочих поплавати тут чимало, а от рятувальників немає. При тому, що вже за ці два тижні у Києві потонуло 5 людей.

Артем, відпочивальник: «Обрыв идет. 2 метра и вниз идет».

Алла ХОЦЯНІВСЬКА, кореспондент: В акваторії не позначені і доріжки для водних мотоциклів. Вони гасають просто біля тих, хто купається. Та проблема не лише у цьому.

Олександр КОМАШКО, управління державної інспекції цивільного захисту та безпеки МНС: «Берег не підготовлений. Цих сторонніх предметів на березі не повинно бути. Пісок не пересіяний, не почищений».

Алла ХОЦЯНІВСЬКА, кореспондент: Погано чищене і дно річки. Ці дівчата зайшли і одразу повернулися на берег. Тепер тільки ноги мочать.

Юлія, відпочивальниця: «Стекла много, бумажки всякие, бычки плавают. Очень грязно».

Алла ХОЦЯНІВСЬКА, кореспондент: Олександр втомився вже нарікати на відсутність туалетів. Каже - 20 років були, а нині зачинені.

Олександр, відпочивальник: «Люди підбігають, а там висять замки. Раз - і в кусти пішли».

Алла ХОЦЯНІВСЬКА, кореспондент: Або ж у воду. Така от санітарія. У міській СЕС дозволів на відкриття пляжів не давали. Відпочинок біля води тут вважають небезпечним. В зелених зонах - кліщі - розносники поліомієліту. А прибиральників не вистачає. Така ситуація вже на початку сезону, але закривати пляжі поки ніхто не збирається.

 

В Україні пройшла 4-а церемонія нагородження найкращих знавців права

вверх

1+1 : Програма «ТСН» (випуск 19:30:00)
05.06.2010 3:00:18

Сюжет №15
19:59:21-20:00:10 (время эфира)
Олексій ЛІХМАН, ведучий: Юридична премія-2010. В Україні пройшла 4-а церемонія нагородження найкращих знавців права. Близько 100 гідних юристів претендували на відзнаку у галузі юриспруденції. Номінацій було аж 24. Гідних юридичної премії відзначало авторитетне журі. Правничий «оскар» набув і благодійного відтінку. Віддавши за участь по 150 гривень і більше, учасники премії долучили до підтримки кардіоцентру при «Охматдиті». Варто зазначити - серед претендентів на юридичну премію був і канал «1+1». Команда отримала статуетку за найкращу роботу юрвідділу компанії.

Юрій ЗАБАРА, організатор: «Обострилась конкуренция. Не смотря на кризис, наверное, как раз кризис повлиял на то, что многие юристы хотят получить победу в своей номинации, поэтому довольно таки активное сражение было».

 

У Києві відзначили День захисту дітей

вверх

1+1 : Програма «ТСН» (випуск 19:30:00)
05.06.2010 3:00:18

Сюжет №16
20:00:11-20:01:10 (время эфира)
Олексій ЛІХМАН, ведучий: Хоч майже із 5-денним запізненням, але по-дитячому казково відзначили сьогодні в столиці День захисту дітей. Хрещатиком пройшла справжня карнавальна процесія, в якій взяли участь кілька тисяч дітлахів, учні театральних гуртків, спортсмени, танцівники. Окремо діяло містечко майстрів, де всі охочі могли повчитися ліпити з кольорової глини, плести віночки і малювати. Також малеча спробувала свої сили у квесті на тему прав дітей. Запитання гри стосувалися таких непростих питань як запобігання торгівлі дітьми та попередження домашнього насильства. До відповідей винуватці свята поставилися надсерйозно. І поміркувавши, дійшли висновку, що захист дітям таки потрібен.

Дівчинка: «Потрібно за руку тримати. В незнайомі місця не відпускати. Від злодіїв... Щоб вони не трогали дітей, щоб діти жили нормально».

 

Художник Ілля Чичкан здивував столичну публіку своїм проектом

вверх

1+1 : Програма «ТСН» (випуск 19:30:00)
05.06.2010 3:00:18

Сюжет №17
20:01:11-20:03:25 (время эфира)
Олексій ЛІХМАН, ведучий: Пташиний послід як джерело натхнення. Художник Ілля Чичкан здивував столичну публіку своїм проектом. Велика інсталяція мала зокрема відповісти на питання, яке дуже непокоїть митця - за яким принципом птахи обирають той чи інший пам'ятник для мічення. Назву дійство мало «Лайно та золото».

Тетяна КОВАЛЕНКО, кореспондент: У корови Рози цього вечора мистецький дебют. Тимчасово її звати Ганді. Вона тихенько жує травичку посеред Києва і є експонатом проекту «Лайно і золото» ось тут, у шоколадному будинку. 5 гривень за вхід. Глянути на святу індійську корову з вікна до шоколадного будинку з'їжджаються охочі. На шкірках таких як Ганді Чичкан понамальовував вусатих красунь - ідеал краси. Українські рябушки не постраждали - це голландські.

Ілля ЧИЧКАН, митець: «Женщины борются с волосяным покровом активно. И теряют связь с природой. Они становятся какими-то синтетическими».

Тетяна КОВАЛЕНКО, кореспондент: Громадянська дружина Чичкана мисткиня Маша Шубіна в цей час позувала з причепленими синіми віями. Лоскотала десна папужачою головою. Решта 33 експонати справлялися без надзусиль. Головна їхня вимога - якомога більше гадити на голови.

Ілля ЧИЧКАН, митець: «Мне Інтересно было, как птицы выбирают, кому насрать на голову».

Тетяна КОВАЛЕНКО, кореспондент: Філософія, на кого Бог пошле, пані, яка навіювала сюди свіже повітря, зрозуміла так.

Ірина МЕЛЕШКІНА, заст. директора з наукової роботи Музею театрального й кіномистецтва: «Хибні цінності, на які пташечки... А так взагалі цікава виставка».

Тетяна КОВАЛЕНКО, кореспондент: Серед шедеврів «Лайна і золота» також бляшанка з аналізами автора і пугало черепахи, у череві якої йог застигає в асані. Серію картин з назвою «Каста золотих гультіпак» художник намивав з додаванням у олія золотого пилу, а мішками з лайном їх, каже, підпер. Довіра до митця підірвалася разом з оцим лантухом. Після вечора позування індійську корову Ганді відвезли в рівний хлів на Київщину, де вона перетворилася на українську Розу.

 

Нову казку про сучасну попелюшку створив «1+1»

вверх

1+1 : Програма «ТСН» (випуск 19:30:00)
05.06.2010 3:00:18

Сюжет №18
20:03:26-20:04:00 (время эфира)
Олексій ЛІХМАН, ведучий: Нову казку про сучасну попелюшку створив «1+1». Самотня мама з 3-річною дитиною, зарплата вчительки музики, житло 11 квадратних метрів на трьох із бабусею. Перспективи змінити життя, здається, нульові. І раптом мільйон гривень, сценічний успіх і розголос на всю державу. Чи отримає попелюшка із Донецька обіцяний приз за перемогу у «Суперзірці», скільки з нього хоче відкусити податкова, і чи матиме ця неймовірна удача щасливе продовження?

 

У столиці вже тиждень висаджують емблему чемпіонату «Євро-2012»

вверх

1+1 : Програма «ТСН» (випуск 19:30:00)
05.06.2010 3:00:18

Сюжет №19
20:04:01-20:06:00 (время эфира)
Олексій ЛІХМАН, ведучий: Футбольні настрої у киян підтримуватимуть квіти. У столиці вже тиждень висаджують емблему чемпіонату «Євро-2012».

Марина МАКУЩЕНКО, кореспондент: Контур виводиться по землі дрючечком. Фарбу замінить квітка. Останні штрихи емблеми чемпіонату висаджують «зеленбудівці» на чолі з дизайнером. Весь тиждень на нервах. Погода змінюється кожні 15 хвилин. Картинці дощ - не загроза, але садівникам на мокрому схилі слизько. Вже навіть сам процес збирає публіку. Комунальники переконані, що готовий малюнок привабить ще більше туристів. Місцеві підприємці вигоду оцінили і до проекту долучилися.

Павло ЯЦИНА, головний інженер КО «Зеленбуд»: «За власні кошти зроблять підсвітку, щоб вона підсвічувалася вночі як квітниковий годинник».

Марина МАКУЩЕНКО, кореспондент: Комунальники витратили на одну емблему 50 тисяч гривень. Стільки коштує 5 тисяч квітів. Рослини обирали за кольором. Загалом на малюнку буде 8 відтінків. На чорні смужки м'яча і білий підпис також знайшли у природі замінники фарби.

Валерія СЕМЕНОВА, дизайнер: «Оскільки чорних квітів немає, ми використовуємо вугілля. Так само використовуємо мармурову крихту білу».

Марина МАКУЩЕНКО, кореспондент: Восени квітковий малюнок відцвіте, але вже навесні висадять точну копію емблеми. І так два роки. Це бегонія до самого «Євро-2012» не доживе, але вона поклала початок 2-річному чатуванню. Емблема прикрашатиме місто до самого чемпіонату. Що Київ прийматиме «Євро-2012», чиновники не сумніваються, принаймні запевняють у цьому. А щоб населення в це також остаточно повірило, вирішили заспокоювати квітами. Кажуть - ближче до чемпіонату рослинна символіка буде усюди.

Віктор СІВЕЦЬ, заступник голови КМДА: «Мы сейчас рассматриваем большие клумбы, на въезде в город Киев. Во время чемпионата весь город будет украшен символикой и цветами».

Марина МАКУЩЕНКО, кореспондент: «Зеленбудівці» планують запропонувати свою ідею і послуги іншим містам, що приймають «Євро-2012». Але спочатку треба, щоб керівникам держави і міста сподобався пілотний проект. Офіційне відкриття і узгодження квіткової емблеми - наступного вівторка.

 

У Києві пройшов кубок Барбоса

вверх

1+1 : Програма «ТСН» (випуск 19:30:00)
05.06.2010 3:00:18

Сюжет №20
20:06:01-20:08:35 (время эфира)
Олексій ЛІХМАН, ведучий: Безпорідні собаки теж мають право ставати чемпіонами. У Києві пройшов кубок Барбоса, де демонстрували не найкращу шерсть чи дресуру, а любов між песиком та господарем. У цих собак переважно була тяжка доля, тому організатори змагань у такий спосіб хочуть спонукати до гуманного ставлення до тварин.

Олена МАЦЮЦЬКА, кореспондент: Тут ані несамовитого гавкоту, ні бійок між незнайомими собаками. Безпорідні, але неповторні. Так своїх улюбленців називають господарі. Вбрана як гламурна блондинка зоозахисник Олександра демонструє - не завжди дівчата мріють про породистих собак. У дівчини троє песиків. З них лише один елітний і надто вибагливий.

Олександра ІЗОТОВА, зоозахисник: «Как видите, эти сидят спокойно, а эта, она конечно очень нервное животное».

Олена МАЦЮЦЬКА, кореспондент: Великі і маленькі, куплені і врятовані. Всі вони сьогодні - учасники серйозних змагань. Знайда Сільвер - зірка минулого року. Його господарі спочатку шукали породу, але закохалися у цього волоханя і назву породи жартома придумали. Молодіжна ліга захисту тварин вже вчетверте проводить такий захід. Тут не лише хизуються собаками, але і знаходять безпритульним нових господарів. Організатор Ірина Терещенко розповідає - для дружби не важлива порода, і одразу рекламує 2-річну Діну, яка шукає новий дім.

Дівчина: «Главное - поднять престиж беспородных собак. И показать, что они все на самом деле достойны любви».

Олена МАЦЮЦЬКА, кореспондент: Долі цих собак різні. Олег із донькою пішов на базар по корм для риб, а купив Діка за дивовижні очі. А покинутому Веніаміну могло взагалі не пощастити на вулиці.

Жінка: «Знайшли його збитим на дорозі. Він ще був 4-місячним цуциком».

Олена МАЦЮЦЬКА, кореспондент: На цих змаганнях не оцінюють відповідність критеріям. Переможця обирають серцем. Навіть якщо команда не виконується і домашні номери зриваються. Олександра Мезінова - власниця притулку для тварин. Щотижня туди приносять з десяток собак, а забирають лише 2-3. Олександра каже - песики відчувають оглядини і хочуть, щоб більше людей взяли друга з притулку.

Олександр МЕЗІНОВА, власниця притулку для тварин: «И когда я вижу, какие они красивые, холенные у хозяев, у меня просто радуется сердце».

Олена МАЦЮЦЬКА, кореспондент: Головне, щоб намір обігріти песика був свідомий. І бажання нового господаря подарувати свою любов і отримати відповідь не вичерпувалося.

 

Інтер випуск 20:00


 

Правительство Украины обеспокоено низким уровнем расчетов за природный газ внутренними потребителями

вверх

Iнтер : Програма «Подробности» (випуск 20:00:00)
05.06.2010 7:30:18

Сюжет №1
20:01:30-20:02:27 (время эфира)
Владимир АНДРИЕВСКИЙ, ведущий: Правительство Украины обеспокоено низким уровнем расчетов за природный газ внутренними потребителями. На сегодня задолженность составляет 8 миллиардов гривен за «голубое топливо» и 1 миллиард - за электроэнергию. На селекторном совещании с представителями областей первый вице-премьер-министр Андрей Клюев отметил, что наиболее сложная ситуация с расчетами у предприятий теплокоммунэнерго - у них около 5 миллиардов гривен долга. И если эту задолженность не начнут погашать уже в ближайшее время, то к руководителям таких предприятий Кабмин будет применять кадровые решения.

Андрей КЛЮЕВ, первый вице-премьер-министр Украины: «На теперішній час уряд не задовольняє робота місцевих органів виконавчої влади по забезпеченню протягом цього року розрахунків за енергоносії та житлово-комунальні послуги. За такої ситуації з платежами немає можливості збалансувати фінансові ресурси НАК «Нафтогаз України» і своєчасно розрахуватися за імпортований природний газ».

 

В Украине есть запасы газа на тысячу лет

вверх

Iнтер : Програма «Подробности» (випуск 20:00:00)
05.06.2010 7:30:18

Сюжет №2
20:02:28-20:03:10 (время эфира)
Владимир АНДРИЕВСКИЙ, ведущий: В Украине есть запасы газа на тысячу лет, считают севастопольские ученые из Института биологии южных морей. Вся сложность в том, что залежи метана сосредоточены в шельфе Черного моря в виде желеобразной субстанции. Найти способ добычи такого газа сейчас совместно пытаются специалисты из Института биологии южных морей НАН Украины и немецкого Центра морских экологических исследований при Бременском университете. По их мнению, первый метан с морского дна можно будет получить уже в ближайшие пять лет.

Сергей ГУЛИН, завотделом радиационной и химической биологии Института биологии южных морей НАН Украины: «Развивая сотрудничество, международное сотрудничество по перспективе разведки и добычи газогидрата, это может стать серьезным альтернативным источником снабжения Украины собственным природным газом».

 

Запасы газа метана в Украине оцениваются в 13 миллиардов кубических метров

вверх

Iнтер : Програма «Подробности» (випуск 20:00:00)
05.06.2010 7:30:18

Сюжет №3
20:03:11-20:06:19 (время эфира)
Владимир АНДРИЕВСКИЙ, ведущий: Тем временем газ пытаются добывать и с других источников. До 1 июля Нацагентство по вопросам обеспечения эффективного использования энергетических ресурсов должно подать правительству проект госпрограммы добычи и использования метана из угольных месторождений. Запасы этого газа в Украине оцениваются в 13 миллиардов кубических метров. Однако пока добывают и перерабатывают его только на нескольких украинских шахтах. И больше всего - свыше 50 миллионов кубометров в год - на предприятии имени Засядько в Донецке.

Ирина ИСАЧЕНКО, корреспондент: Откачивать из угольных выработок метан, который стал причиной нескольких масштабных взрывов на шахте Засядько, начали из соображений безопасности. После обработки газ используют для заправки машин и сжигают в котельных, которые обогревают поселки. Четыре года назад запустили станцию, где метан превращают в электроэнергию.

Павел ФИЛИМОНОВ, генеральный директор АП «Шахта им. А. Ф. Засядько»: «Мы на 85-90 процентов покрываем собственные потребности в электроэнергии. И в далекой перспективе мы сегодня смотрим, чтобы получить тригенерацию - заняться производством холода, для того, чтобы создавать нормальные условия под землей. Вы знаете, что под землей жарко».

Ирина ИСАЧЕНКО, корреспондент: Используя метан, шахта экономит - на бензине, электроэнергии и тепле - 60 миллионов гривен в год. А может и зарабатывать. Если увеличить объемы выработки, газ можно продавать: запасов хватит. Правда, крупные месторождения находятся значительно ниже угольных пластов. Из новой газовой скважины метан будут откачивать с глубины 3 тысячи 200 метров. Так глубоко в недра Донбасса еще не проникал никто. Эта скважина - исследовательская. Достроят ее осенью. Но говорить о промышленной добыче пока рано. Во-первых, неизвестно, сколько метана именно в этом месте. Во-вторых, не приняты документы, регламентирующие промдобычу. Кроме того, проект слишком дорогостоящий: он обойдется в 25 миллионов гривен.

Борис БОКИЙ, заместитель генерального директора АП «Шахта им. А. Ф. Засядько»: «Данная скважина, наверное, никогда себя не оправдает. На ней все проводятся геологические, геофизические исследования. Но без знания изучения пород невозможно следующих шагов».

Ирина ИСАЧЕНКО, корреспондент: В Государственном комитете по надзору за безопасностью на угольных предприятиях считают, что промышленная добыча метана позволит снизить аварийность на шахтах. Но прежде нужно получить результаты исследований ученых.

Вячеслав КОРОЛЬ, заместитель начальника Госгорпромнадзора в Донецкой области: «Не может экономика государства идти вразрез с безопасностью, промышленной безопасностью. Сегодня наука остановилась на горизонтах 600-700 метров - на глубинах. А угольная промышленность работает уже на тысяче метров, добывает уголь».

Ирина ИСАЧЕНКО, корреспондент: Геолог, профессор Вячеслав Лукинов говорит: Украине придется разработать собственный способ промышленной добычи метана. Европейские специалисты пытались использовать опыт Соединенных Штатов, которые в год выкачивают 50 миллиардов кубометров газа, но безуспешно.

Вячеслав ЛУКИНОВ, замдиректора Института геотехнической механики НАН Украины: «К сожалению, вот эти методики гидроразрыва в Европе не сработали, они не пошли там. Возможно, виноваты природные условия тех углей, которые залегают в Европе. Большие успехи только в Америке, Канаде и в Австралии. Вот эти три страны серьезно работают. Возможно, что-то мы не дорабатываем, что-то мы не учитываем».

Ирина ИСАЧЕНКО, корреспондент: Сейчас Национальное агентство по вопросам использования энергоресурсов готовит программу добычи метана. Говорят, наработки донецких шахтеров обязательно учтут. На рассмотрение правительства документ должны подать до 1 июля

 

Большая вода в Закарпатской области постепенно уходит

вверх

Iнтер : Програма «Подробности» (випуск 20:00:00)
05.06.2010 7:30:18

Сюжет №4
20:06:20-20:07:18 (время эфира)
Владимир АНДРИЕВСКИЙ, ведущий: Большая вода в Закарпатской области постепенно уходит. Пока еще подтопленными остаются тридцать три жилых дома, около двух тысяч дворов и более трех тысяч гектаров сельских угодий. Вчерашний ливень стал причиной второго за месяц наводнения. Обильные дожди шли в течение последних двадцати дней. За это время выпала трехмесячная норма осадков. Убытки от паводка составили 17 миллионов гривен. Какими будут убытки после вчерашнего наводнения, власти пока подсчитывают.

Владимир АНТОНЕЦ, первый заместитель министра по вопросам чрезвычайных ситуаций: «Настільки води багато, що перезволожена земля, що вона практично не сприймає. І води зараз, якщо брать і просто відкачувати з вулиць, то її нікуди скидать, вона поки що не йде. Надалі дають вже спокійну ситуацію, дощів не очікується - не тільки великих таких, як були, але взагалі поки що на деякий час. За цей час вода зійде».

 

С мэра Москвы Юрия Лужкова сняли статус персоны нон-грата

вверх

Iнтер : Програма «Подробности» (випуск 20:00:00)
05.06.2010 7:30:18

Сюжет №5
20:07:19-20:08:10 (время эфира)
Владимир АНДРИЕВСКИЙ, ведущий: С мэра Москвы Юрия Лужкова сняли статус персоны нон-грата. Решение о запрете Лужкову приезжать в Украину приняла Служба безопасности страны в мае 2008 года. Причина - его заявления о том, что Севастополь должен быть возвращен России. По некоторым данным, мэр Москвы посетит Украину в июле. Напомним, месяц назад в МИДе заявили, что списков персон нон-грата в стране нет.

Олег ВОЛОШИН, советник Министра иностранных дел Украины: «Жодного чорного списку, в якому прописані якісь особи, яким не дозволено в'їзд на Україну, не існує. По кожному окремому випадку приймається окреме рішення, на конкретний термін. Ми не маємо списків і ми не хочемо, щоб такі списки мали Росія чи якась інша країна щодо наших громадян. Ми просто залишаємо за собою право захищати себе від дій, від заяв, які напряму шкодять нашим інтересам».

 

На один день центральная улица Киева превратилась в огромный детский сад

вверх

Iнтер : Програма «Подробности» (випуск 20:00:00)
05.06.2010 7:30:18

Сюжет №9
20:12:56-20:15:03 (время эфира)
Владимир АНДРИЕВСКИЙ, ведущий: На один день центральная улица Киева превратилась в огромный детский сад. Сегодня на Крещатике прошли торжества, приуроченные ко Дню защиты детей. Различные школы творчества и музыкальные коллективы устроили праздничное шествие, а затем делились своим мастерством со всеми желающими. Как все происходило - видела Ольга Зорина.

Ольга ЗОРИНА, корреспондент: Как мало нужно детям для счастья. Мы, взрослые, часто забываем, что самое незначительное, на наш взгляд, событие может доставить ребенку массу удовольствия. Сегодня на Крещатике дети выгуливали родителей. Они были главными действующими лицами, не ленились требовать мороженое и принимать участие во всех мастер-классах. «Мы еще дети, но мы уже люди. Уважай наши права» - именно под таким лозунгом проходило празднование Дня защиты детей. Україна пока только учится уважать маленького человека и принимать его всерьез. Своим опытом готова делиться Европа, приславшая в Киев уполномоченных представителей. Сегодня детям дали право голоса и в таком знаковом для Украины вопросе, как проведение финальной части чемпионата Европы по футболу в 2012 году. Выставка рисунков привлекла к себе внимание всех неравнодушных к спорту.

Ольга ЗИМИНА, главный специалист управления по вопросам подготовки и проведения Евро-2012 в Киеве: «Ми не ставили мету, щоб усі роботи були саме в якійсь окремій техніці виконані. Вони виконані за бажанням кожного учасника».

Ольга ЗОРИНА, корреспондент: Поразительно, но большинство работ представлены девочками. Оказывается, они любят футбол ничуть не меньше ребят, хотя и не все в нем понимают.

Мария КОМПОНЕЦ, участница конкурса «Евро-2012 глазами детей»: «І папа любить футбол. Звичайно, дивлюсь. Поза грою? Не знаю...»

Ольга ЗОРИНА, корреспондент: Иной рисунок удивляет своей глубиной. На этом стенде найдешь и философские размышления о будущем, и ребячью преданность игре миллионов.

Богдан КОЗАК, участник конкурса «Евро-2012 глазами детей»: «Напевне, дуже хочеться, щоб наші виграли, українці, виграли матч. Хотіли щось про це намалювати».

Ольга ЗОРИНА, корреспондент: Детям всегда есть что сказать. Нам только нужно научиться слышать их.

 

80 миллионов гривен на лечение онкобольных детей за границей

вверх

Iнтер : Програма «Подробности» (випуск 20:00:00)
05.06.2010 7:30:18

Сюжет №10
20:15:04-20:15:40 (время эфира)
Владимир АНДРИЕВСКИЙ, ведущий: 80 миллионов гривен на лечение онкобольных детей за границей - законопроект о выделении из государственного бюджета таких средств внесет на рассмотрение парламента председатель Верховной Рады Владимир Литвин. Об этом спикер заявил сегодня во время рабочей поездки в Сумы. Там он посетил онкологическое отделение областной детской клинической больницы. Литвин отметил, что сейчас из бюджета на эти цели выделены 30 миллионов гривен.

Владимир ЛИТВИН, председатель Верховной Рады Украины: «Я вважаю, що тут не повинно бути політичних кампаній, а треба - для кого для кого, а для дітей виділити все, що потрібно виділити, що тут говорити».

 

В Украине прошла акция «Чистая страна зависит от тебя»

вверх

Iнтер : Програма «Подробности» (випуск 20:00:00)
05.06.2010 7:30:18

Сюжет №11
20:15:41-20:16:22 (время эфира)
Владимир АНДРИЕВСКИЙ, ведущий: «Чистая страна зависит от тебя» - такую акцию, приуроченную к сегодняшнему Дню защиты окружающей среды, провели в четырех национальных парках Украины: столичном Голосеевском, в Карпатском биосферном заповеднике, «Аскания Нова» и парке «Меотида» в Донецкой области. В Киеве волонтеры, вооружившись пластиковыми мешками и перчатками, собирали мусор в популярных местах отдыха горожан. Организаторы утверждают, что главная задача акции - еще раз напомнить: чисто не там, где убирают, а там, где не мусорят.

Сергей ВОЛКОВ, старший менеджер программы «Развитие» Организации Объединенных Наций: «Главное - не убирать мусор, потому что он появится снова, главное его не принести. Или повлиять на своих близких, своих друзей, сделать замечание, в конце концов, когда вы видите, что такое происходит».

 

В Киеве проходит второй турнир бодигардов

вверх

Iнтер : Програма «Подробности» (випуск 20:00:00)
05.06.2010 7:30:18

Сюжет №14
20:22:03-20:24:53 (время эфира)
Владимир АНДРИЕВСКИЙ, ведущий: Обычно они охраняют бизнесменов, чиновников и даже президентов. Сегодня же решили выяснить, кто лучше. В Киеве проходит второй турнир бодигардов. Свое мастерство показали 11 команд. Геннадий Стамбула побывал на необычном соревновании.

Геннадий СТАМБУЛА, корреспондент: Отутюженные дорогие костюмы, фирменные солнцезащитные очки, переговорные устройства со специальным наушником, а под пиджаком - оружие. Это бодигарды. Здесь все условия, приближенные к реальным. По легенде телохранители должны встретить в аэропорту бизнесмена и доставить его в гостиницу для подписания важного контракта. И вот первый этап турнира - осмотр автомобиля на наличие взрывного устройства. В машине и под ней - охранник исследует каждый сантиметр. Оказывается, бизнесмену здесь не рады. Автомобиль заминирован.

Мужчина: «На днище и в салоне. Два взрывных».

Геннадий СТАМБУЛА, корреспондент: Кто-то пытается сорвать сделку. Vip-клиента отвлекают недовольные работники предприятия, которое хочет купить этот бизнесмен. И вот первая ошибка телохранителей. Они не осмотрели территорию и не заметили снайпера. Стрелок поразил объект, когда клиент садился в автомобиль. Еще одна непредвиденная ситуация возникла на промышленном предприятии, которое пытаются захватить неизвестные. В итоге охраняемое лицо ранили ножом, а бодигардов обезоружили.

Дмитрий МОРОЗ, телохранитель, участник команды из Крыма: «В такой бы ситуации люди бы уже давно лежали на земле с простреленными ногами. Охрана сработала нормально»

Геннадий СТАМБУЛА, корреспондент: В таких сложных экстремальных условиях задача охранника - максимально гарантировать безопасность, предусмотреть угрозу и избежать ее.

Василий ВАКУЛЕНКО, главный судья турнира «Телохранитель-2010»: «100% никто не дает, но 99,999% - можно, если работать на опережение. Задача - не ввязнуть в эту борьбу, уйти от нее, уехать, не заехать, проехать запасным маршрутом, не попасть в ситуацию».

Геннадий СТАМБУЛА, корреспондент: Андрей Рудченко называет себя на иностранный манер «бодигардом». Он был личным телохранителем президентов Кучмы и Ющенко. Говорит, мускулистый охранник-громила уже давно не в почете. Сейчас спрос на интеллектуалов как минимум с одним высшим образованием.

Андрей РУДЧЕНКО, телохранитель, участник команды из Киева: « Если в совокупности имеет и то, и другое, и третье, то это вообще это счастье иметь такого бодигарда»

Геннадий СТАМБУЛА, корреспондент: А еще, добавляет Андрей Рудченко, современный бодигард должен иметь аналитический склад ума и быть стрессоустойчивым. Ведь иногда приходится работать целые сутки без сна, и в жару, и в холод

 

Одессу вместе с милицией отныне патрулируют и гражданские лица на велосипедах

вверх

Iнтер : Програма «Подробности» (випуск 20:00:00)
05.06.2010 7:30:18

Сюжет №15
20:24:54-20:27:19 (время эфира)
Владимир АНДРИЕВСКИЙ, ведущий: Эксперимент в Одессе: курортное побережье Черного моря вместе с милицией отныне патрулируют и гражданские лица на велосипедах. Официально такие велопатрули называются «общественным формированием по охране порядка». Это студенты, ведущие спортивный образ жизни и желающие провести время с пользой для себя и для общества. Из Одессы - Андрей Анастасов.

Андрей АНАСТАСОВ, корреспондент: От милицейских велопатрулей этих ребят отличают ярко-желтые футболки. В каждом наряде - по два студента. Их задача - охрана порядка на одесских набережных. До этого молодые люди прошли трехнедельную подготовку в учебном центре МВД. Там сдали экзамены - необходимо знать гражданские права, владеть приемами рукопашного боя и средствами самообороны. Они тоже есть в арсенале спецотряда. Средства самообороны - это дубинка, газовый баллончик и пистолет с резиновыми пулями. Но применять их разрешается только в крайнем случае. Заметив правонарушение, патрульные должны сначала просто попросить прекратить незаконные действия. И не забыть при этом волшебное слово «пожалуйста». Если слова не действуют, а нарушители не совсем трезвые или оказывают сопротивление, помогут спортивные навыки.

Мужчина: «Я кандидат в мастера спорта по карате».

Андрей АНАСТАСОВ, корреспондент: Если же силы окажутся неравными, патрульные из общественного формирования вызывают на помощь формирование милицейское: оно всегда где-то рядом.

Дмитрий БАТИСТИК, начальник штаба-полка патрульной службы города Одессы: «Т есть буквально в течение минуты-двух экипаж любой подъезжает и оказывает помощь»

Андрей АНАСТАСОВ, корреспондент: Основные «клиенты» Филиппа и Алексея - люди, распивающие на побережье слабоалкогольные напитки. Нарушителей порядка доставляют в ближайшее отделение милиции для составления протокола. А вот по-настоящему «горячая» пора для велопатруля начнется, когда на одесских пляжах откроются шумные бары и дискотеки. Тогда правонарушений станет значительно больше.

Евгения КАПУСТИНА, жительница Одессы: «Девушек, думаю, будут защищать. Девушки здесь многие ходят гулять, и к ним пристают хулиганы. Потому что девушка беззащитная, а вот мужик пока еще может за себя постоять»

Андрей АНАСТАСОВ, корреспондент: В ближайших планах организаторов спецотряда - перевод гражданских патрульных на круглосуточное дежурство.

 

Соревнования по гребле на лодках «Дракон» проходять в Украине почти десять лет

вверх

Iнтер : Програма «Подробности» (випуск 20:00:00)
05.06.2010 7:30:18

Сюжет №16
20:27:20-20:29:29 (время эфира)
Владимир АНДРИЕВСКИЙ, ведущий: Есть много видов летнего отдыха на реке. Кто-то ловит рыбу, кто-то купается и загорает. Но некоторые предпочитают проводить время более активно. Например, создавать команды, брать в руки весла и плыть наперегонки в лодках, на носу которых красуются головы драконов. О поклонниках довольно экзотического для Украины занятия расскажет Александр Даниленко.

Александр ДАНИЛЕНКО, корреспондент: Первые соревнования по гребле на лодках «Дракон» были проведены в Древнем Китае около двух тысяч лет назад. Тогда в них принимали участие торговцы, перевозившие товар из одного конца страны в другой. А в Украине этот вид спорта почти десять лет. Но уже успел завоевать популярность как среди профессиональных гребцов, так и среди простых любителей здорового образа жизни. Поклонников гребли на лодках-»драконах» в Украине более тысячи. В каждом крупном городе - по одной-две команды. Причем в одном экипаже могут плыть вместе как дети, так и пожилые люди, как атлетически сложенные мужчины, так и хрупкие девушки. Ведь объем мышц здесь не самое главное.

Валерий МОРГУН, президент федерации гребли на лодках «Дракон» Киевской области: «Тут плечи не растут и крепатуры нет на следующий день. Если заниматься штангой, то плечи будут вот такие, правильно. А если грести - это аэробный вид спорта, который идет на похудение. У нас была барышня, которая похудела за год на 20 килограмм».

Александр ДАНИЛЕНКО, корреспондент: Светлана - экономист. Раньше занималась танцами - полная противоположность гребле. Говорит, за мужчинами успевать, конечно, трудно, но можно. Достаточно трех-пяти тренировок - и ты уже не будешь выпадать из команды. Если же что-то все-таки не получается, не ругают. Напротив, поддержат.

Светлана КОСАЧЕВА, участница соревнований по гребле на лодках «Дракон»: «Чем притягивает? Свободой, водой, ветром, стихией именно. Знаете, командный вид спорта. Особенно на середине реки, где достаточно глубоко, и где больше никого нет кроме вас, это заводит».

Александр ДАНИЛЕНКО, корреспондент: Главное, утверждают гребцы, - в их виде спорта закаляется командный дух. Ведь если кто-то один из 20 человек гребет не в такт, работа всего коллектива насмарку. Так что объединяет все: и чувство ответственности за тех, кто сидит рядом в лодке, и даже скандирование речевок - обязательного атрибута любого экипажа.

 

ICTV випуск 18:45


 

Закарпатська та Львівська області ніяк не дочекаються справжнього літа і завершення проливних дощів

вверх

ICTV : Програма «Факти» (випуск 18:45:00)
05.06.2010 3:00:17

Сюжет №1
18:45:35-18:48:00 (время эфира)
Олена ФРОЛЯК, ведуча: Закарпатська та Львівська області ніяк не дочекаються справжнього літа і завершення проливних дощів. Два останні дні регіони просто заливало. Підтоплені подвір'я, підвали, городи і сільськогосподарські угіддя. Пориви вітру зривали дахи з помешкань, виривали дерева у постраждалих районах. Зруйновано 3 автомобільні і 3 пішохідні мости. Автошляхи розмиті, зруйновано чимало берегових укріплень. 56 населених пунктів залишилися без світла. До подолання наслідків повені залучено понад тисяча одиниць техніки. В залитих регіонах працює робоча група Міністерства з надзвичайних ситуацій на чолі із заступником міністра. Дощі, як обіцяли синоптики, вже припинилися, однак чимало проблем завдає вода з гір.

Світлана КОВБИЦЯ, кореспондент: На Закарпатті дощова вода стекла з гір і заливає низини. Кількість підтоплених брудними потоками територій у 7 районах постійно зростає. Ще вчора у селі Ракошине у воді було 600 будинків, нині - вдвічі більше. Люди у розпачі. За останні два тижні їх затоплює вдруге. Вигрібні ями розмито, у криницях - бруд, у домівках намокли меблі. Питну воду селянам підвозять. У помешкання Тетяни села Руські Комарівці вода зайшла посеред ночі.

Тетяна КАЗІСТА, жителька села Руські Комарівці: «Через фундамент, щілини у фундаменті зайшла вода. Коври, стінка, м'яка частина - все плаває. Зараз не можна підійти туди, тому що там все затоплено. Машина піска, машина щебеню. Все у воді. Дітей я через огороди виносила на плечах. Там 80-річна баба на лодці не хотіла вже покидати хату».

Світлана КОВБИЦЯ, кореспондент: В області працює міжвідомчий оперативний штаб з ліквідації наслідків повені. Рятувальники на човнах перевозять людей у безпечні місця. Сьогодні вранці врятували з водяного полону 2 жінок. На підводі з коней їх знесла бурхлива течія річки Тільта. Тварина потонула. З підтоплених полів водо господарники насосними станціями щодоби відкачують 3 мільйони кубометрів води.

Володимир АНТОНЕЦЬ, перший заступник міністра МНС України: «Настільки води багато, що перезволожена земля, вона вже практично не сприймає. І у воді зараз, якщо наприклад брати просто відкачувати з вулиці, то її нікуди скидати».

Світлана КОВБИЦЯ, кореспондент: Сьогодні на Закарпатті вже не дощить. «МНСники» прогнозують: якщо не буде зливи, вночі вода у залитих селах почне спадати. Піднімаються низинні течії. Та рятувальники втішають - завдяки високим дамбам із берегів вони не вийдуть.

 

Український уряд занепокоєний поганими розрахунками за спожитий газ

вверх

ICTV : Програма «Факти» (випуск 18:45:00)
05.06.2010 3:00:17

Сюжет №3
18:48:50-18:50:15 (время эфира)
Олена ФРОЛЯК, ведуча: Окрім боротьби з повінню на заході України український уряд занепокоєний поганими розрахунками за спожитий газ. Борги за енергоносії зростають, і в Кабміні попереджають: скоро полетять голови. 5,5 мільярдів гривень завинило населення, майже 400 мільйонів - бюджетні організації. В окремих регіонах або не платять взагалі, або кидають «Нафтогазу» крихти. Місцеві чиновники, які сьогодні звітували першому віце-прем'єру Андрію Клюєву, скаржаться на те, що бюджет не покриває різницю в тарифах. Саме через це регіони не можуть повністю розрахуватися за енергоносії. Просто кричуща ситуація на Закарпатті, у Хмельницькій та Житомирській областях. Там деякі підприємства сплачують лише 5-7% від належного. Перший заступник глави уряду обіцяє вже за тиждень керівників цих підприємств звільнити з роботи. Натомість Києву уряд планує допомогти з банківським кредитом на 2 мільярди гривень для розрахунків з «Київенерго» і Дарницькою ТЕЦ. За імпортований в травні російський газ «Нафтогаз» уже переказав «Газпрому» майже 6 мільярдів гривень.

Юрій БОЙКО, міністр палива та енергетики України: «Это что, 5% у них покрытие или 1% покрытие тарифов? Это просто кражи государственного имущества. И мы ставим вопрос таким образом, что руководители, которые эти кражи допускают, не должны по меньшей мере находиться на своих местах».

Андрій КЛЮЄВ, перший віце-прем'єр-міністр України: «Фамилии тех людей. Даем поручение всем регионам. Эти люди не должны работать до конца следующей недели».

 

Парк спеціальних лайнерів авіакомпанії «Україна» поповниться довгожданим і новим аеробусом «А-319»

вверх

ICTV : Програма «Факти» (випуск 18:45:00)
05.06.2010 3:00:17

Сюжет №6
18:51:45-18:52:40 (время эфира)
Олена ФРОЛЯК, ведуча: Можливо, вже сьогодні парк спеціальних лайнерів авіакомпанії «Україна», яка обслуговує президента та інших керівників держави, поповниться довгожданим і новим аеробусом «А-319» від євро концерну «Airbus Industries». Про це пише газета «Сегодня», посилаючись на джерела в авіакомпанії. Цікаво, що президентський лайнер замовив і оплатив з бюджету ще Віктор Ющенко. Літак відправили на дообладнання в американський Даллас. Однак через проблеми з фінансуванням терміни виконання замовлення змінилися і замість серпня минулого року спецлітак прибуде в червні цього року. В літаку оформляли інтер'єр, встановлювали спецзв'язок. За даними інформованих джерел, вартість нового суперлайнера - 86 мільйонів доларів. Аеробус «А-319» стане основним представницьким літаком країни. Окрім нього, в парку авіакомпанії «Україна» морально застарілі «Іл-62М», «Ту-134» радянського виробництва, а також «Ан-74». Екіпажі, які керуватимуть новим аеробусом, тренувалися у французькій Тулузі.

 

Вуличні перегони в Україні влаштовують нелегально

вверх

ICTV : Програма «Факти» (випуск 18:45:00)
05.06.2010 3:00:17

Сюжет №8
18:56:15-18:59:15 (время эфира)
Олена ФРОЛЯК, ведуча: Просто літають дорогами стрітрейсери, розвиваючи швидкість на своїх переобладнаних машинах до 250 кілометрів за годину. Спеціальних трас для стрітрейсерів в Україні - одиниці, тому автоперегони влаштовують нелегально на звичайних столичних дорогах. І сказати, що це небезпечно, не сказати нічого.

Олексій ПШЕМИСЬКИЙ, кореспондент: Околиці одного із спальних районів столиці. На цій зазвичай порожній дорозі сьогодні не пройти і не проїхати. Незабаром тут розпочнуться змагання зі стрітрейсингу - вуличних автоперегонів. За кілька хвилин до початку хтось як на замовлення вимикає все освітлення. До старту - кілька секунд. Усе б добре, якби гонки не проходили на звичайній автомобільній дорозі, де у заїзди вклинюються маршрутки і вантажівки. До того ж глядачів від швидкісних авто віддаляє лише бруківка.

Микола, організатор нелегальних автоперегонів: «Безопасность тут не на высшем уровне. Человек может выскочить в любой момент. Дороги, как вы видите, тут не перекрыты. Ни ленты, ничего нет. То есть, жизнь людей, как бы, тут тоже висит на волоске. Но мы за безопасность».

Олексій ПШЕМИСЬКИЙ, кореспондент: Організатор нелегальних перегонів скаржиться: в Україні лише одиниці підготовлених трас. І дуже часто ціна такого адреналіну - людське життя. Точних цифр гонщики не називають, але поза камерою кажуть: щомісяця кілька машин розбиваються вщент. У Державтоінспекції про сумну статистику теж знають.

Олександр КОВАЛЕВСЬКИЙ, старший інспектор з особливих доручень відділу зв'язків із громадськістю управління Державтоінспекції у м. Києві: «Они держат все это в секрете. И к сожалению, заранее предупредить очень тяжело такие незаконные гонки. Когда мы узнаем о таких случаях, то высылаются наряды ГАИ».

Олексій ПШЕМИСЬКИЙ, кореспондент: Один з небагатьох способів боротьби з гонщиками-нелегалами - штраф за незаконне переобладнання автомобіля. Лише протягом останньої спецоперації у столиці інспектори відправили на СТО 275 таких машин. Професійні автогонщики теж проти такого екстриму.

Олександр «ХЗМ», організатор професійних змагань, професійний автогонщик: «Это неправильно, это нелегально, это опасно. И в первую очередь, это опасно даже не только для самого человека, который едет за рулем, кто называет себя гонщиком, а для окружающих людей. В автоспорте нужно доказывать свою позицию только на треке».

Олексій ПШЕМИСЬКИЙ, кореспондент: Олександра за стиль їзди друзі охрестили «Екстримом». Автоспортом професійно займається вже 7 років. Його авто має 400 кінських сил. На переобладнання отримав спеціальний дозвіл. Гонщик щотижня влаштовує змагання на столичному автодромі «Чайка». Тут трек обладнаний відбійниками, огорожею та комп'ютерною апаратурою.

Олександр, учасник автоперегонів: «В первую очередь, ремни безопасности. По городу не езжу быстро, не нарушаю. Только так по треку можно».

Олексій ПШЕМИСЬКИЙ, кореспондент: Дотримання правил дорожнього руху - дієва запорука безпеки на будь-яких шляхах, - вважає Олександр. Адже лише торік не у змаганнях на звичайних дорогах загинули 5 тисяч українців.

 

5 канал випуск 18:00


 

Звільняти директорів підприємств, які накопичили найбільші борги за газ та світло, обіцяє віце-прем'єр Андрій Клюєв

вверх

5-й канал : Програма Час новин (випуск 18:00)
05.06.2010 20:00:00




Сюжет № 1 
18:00:55-18:01:53(время эфира) 
Ігор ТАТАРЧУК, ведучий: Звільняти директорів підприємств, які накопичили найбільші борги за газ та світло, обіцяє віце-прем'єр Андрій Клюєв. Урядовець пригрозив зробити це за тиждень. Таке розпорядження він дав представникам обласної влади. З ними Клюєв спілкувався на селекторній нараді. Найбільше урядовців турбують теплокомуненерго, які не платять за газ. Рівень таких розрахунків у середньому становить лише 80%, а деяких занедбали справи до повної несплати. Найбільші борги у Києва, Донецької, Дніпропетровської, Луганської, Харківської та Рівненської областей. Загалом же борг за газ сягає 8 мільярдів гривень, а за електрику - один мільярд.

Андрій КЛЮЄВ, перший віце-прем'єр-міністр України: «Готовим фамилии этих людей, даем поручения всем регионам. Эти люди не должны работать до конца следующей недели, все поувольнять и найти нормальных порядочных людей на эти места».

 

Знизити поріг для отримання українцями житлових субсидій на 5% пропонує Міністерство житлово-комунального господарства

вверх

5-й канал : Програма Час новин (випуск 18:00)
05.06.2010 20:00:00




Сюжет № 2 
18:01:54-18:02:44(время эфира) 
Ігор ТАТАРЧУК, ведучий: Знизити поріг для отримання українцями житлових субсидій на 5% пропонує Міністерство житлово-комунального господарства. Про це заявив його керівник Олександр Попов. За його словами, такий крок поліпшить розрахунки населення за спожиті газ та електроенергію.

Олександр ПОПОВ, міністр з питань ЖКГ: «Приблизно 7% споживачів, населення мається на увазі, - це ті, які вже системно не оплачують за спожиті житлово-комунальні послуги. Приблизно половина з цієї кількості населення - це люди, які в принципі могли б і хотіли б це робити, але з різних соціальних причин вони не дотягують до рівня субсидій, нарахування субсидій. У нас є прохання зробити розрахунки відносно можливості зменшення порогу субсидій з 20% до 15%».

 

Наслідки негоди ліквідовують на Заході України

вверх

5-й канал : Програма Час новин (випуск 18:00)
05.06.2010 20:00:00




Сюжет № 3 
18:02:45-18:03:41(время эфира) 
Ігор ТАТАРЧУК, ведучий: Наслідки негоди ліквідовують нині на Заході України. Через тривалі дощі та сильний вітер 3 і 4 червня найбільше постраждали Закарпатська та Львівська області. Пошкоджені покрівлі житлових будинків, зруйновані декілька автошляхів, мостові переходи та пішохідні мости. Підтопленими залишаються сотні підвалів житлових будинків та майже 5 тисяч гектарів сільськогосподарських угідь. Наслідки негоди долають понад тисячу МНСників та комунальників. У постраждалих районах створили спеціальні комісії, які оцінюють завдані збитки.

Олег КИСІЛЬ, головний інженер Закарпатського облводгоспу: «Від річок ми великої біди не бачимо. Що стосується малих водних потоків, то звичайно, що така кількість води просто у них не могла вміститися, і звичайно, вона вилилася, підтопивши як території населених пунктів, так і сільськогосподарські угіддя. Особливо це стосується в більшості на даний час території Мукачівського та Ужгородського районів».

 

У Києві влаштували велике прибирання з нагоди міжнародного дня охорони довкілля

вверх

5-й канал : Програма Час новин (випуск 18:00)
05.06.2010 20:00:00




Сюжет № 10 
18:09:11-18:10:01(время эфира) 
Ігор ТАТАРЧУК, ведучий: Сьогодні міжнародний день охорони довкілля. З цієї нагоди у Києві влаштували велике прибирання. Одразу 25 парків столиці розчищають від сміття активісти різних громадських організацій та приватних компаній. До акції запрошують усіх небайдужих до краси та екологічної безпеки міста. Волонтерам роздають рукавички та пакети для сміття. Це перше настільки масштабне прибирання парків столиці, - запевняють організатори. Вони планують залучити до заходу близько тисячі людей. Наступного року природоохоронці обіцяють зробити акцію всеукраїнською.

Артем КОЗЛОВ, організатор акції: «Кожна людина в середньому за 2 години збирає 2 великих мішки. Тобто ми плануємо, що на кожну людину буде два великих мішки зі сміттям. Тобто це десь від 30 до 70 кілограмів на людину, я гадаю».

 

Перший фестиваль бойового гопака під відкритим небом стартував у Пирогові

вверх

5-й канал : Програма Час новин (випуск 18:00)
05.06.2010 20:00:00




Сюжет № 11 
18:10:02-18:12:45(время эфира) 
Ігор ТАТАРЧУК, ведучий: Перший фестиваль бойового гопака під відкритим небом стартував у Пирогові. За словами організаторів, цьому мистецтву щонайменше 8 тисяч років. Гопак вони вважають прадідом усіх бойових мистецтв сучасності.

Анастасія БАБЕНКО, 5 канал: Отак по-казацьки з гарматами і вигуками майстри бойового гопака відкривають змагання. Малий Богдан уже 2 роки міряється силами у цій козацькій забаві. Говорить: він не з тих, хто програє. Тож і свого товариша скрутив на землі не встиг той і оком мигнути.

Богдан, учасник фестивалю: «Добре для того, щоб оборонятися на вулиці, коли тебе хочуть відлупцювати».

Анастасія БАБЕНКО, 5 канал: Не боїться отримати по голові і тендітна Юлія. У неї в руках довбня - прабабця сучасної бейсбольної бити. Тільки били нею не по м'ячиках, а по головах бусурман, - сміється дівчина. До такої зброї її пустили не одразу.

Юлія БАБЕНКО, учасниця фестивалю: «Без зброї спочатку працюють. Техніку вивчають, потім, коли ти досягаєш певного рівня, дозволяється працювати з палицею. Палиця - це основне. І коли ти вже досягаєш якихось певних результатів, переходиться до коси. Адже коса - це в принципі та палиця, але вже гострим. І поступово переходиться, наприклад, до інертної зброї як довбня».

Анастасія БАБЕНКО, 5 канал: Судитимуть бійки козаків за кількома критеріями: володіння технікою, амплітуда рухів, відчуття ритму і акторська майстерність. Бойовий гопак багато в чому імпровізація. Тож непересічні акторські здібності значно додадуть видовищності дійству. Організатори запевняють: бойовому гопаку уже 8 тисяч років. Із України він потрапив до Індії, а вже звідти поширився на інші бойові мистецтва. Організатор свята і за сумісництвом верховний вчитель бойового гопака жаліється: це мистецтво бою найдревніше, а на батьківщині несправедливо забуте.

Володимир ПИЛАТ, організатор фестивалю: «Разом з ведами частина нашого бойового мистецтва була перенесена в Індію, з Індії вона перекочувала в Китаю, з Китаю в Японію. І тому можна сказати, що бойовий гопак - це джерело всіх бойових мистецтв, які сьогодні існують на планеті. Просто він невиправдано забутий».

Анастасія БАБЕНКО, 5 канал: Навчити бойовому гопаку пропонують прямо не фестивалі. Кажуть, усе дуже просто. Тички, тухани, тиночки, пістони і закрути демонструватимуть козаки усі вихідні. Битимуться вони на сокирах, списах, шаблях, косах і палицях. Тож широкій козацькій душі буде де розвернутися.

 

ТРК Україна випуск 19:00


 

Нашествие слизней во Львовской области

вверх

ТРК «Україна» : Програма «События» (випуск 19:00:00)
05.06.2010 15:30:15

Сюжет №2
19:02:18-19:04:38 (время эфира)
Елена КОТ, ведущая: Нашествие слизней во Львовской области. Жители Мостиска страдают от прожорливых вредителей, которые взялись неизвестно откуда. Брюхоногие съели почти всё в огородах и перебрались в колодцы. Химических препаратов для борьбы со слизняками в Украине нет.

Ольга КИСИЛЬ, корреспондент: Они - это коричневые слизни. Представителей класса брюхоногих здесь можно встретить везде: и во дворе, и в огороде. Жители районного центра Мостиска борьбу с ними ведут уже вторую неделю. В семье Терезы Памулы эффективным средством считают соль.

Тереза ПАМУЛА, жительница г. Мостиска: «Під сіллю воно крутиться. Скручується і пропадає. А переважно ми збираємо. Навіть сусід ходить збирає, ножицями наполовину їх перетинає. Але кажуть, що як перетинати наполовину, що вони ніби ще гірше розмножуються».

Тереза ПАМУЛА, жительница г. Мостиска: «Не обідаєм, а приходим і сипем. На час, бо треба прийти на роботу. І по дорозі йду - і ще й так ногами».

Ольга КИСИЛЬ, корреспондент: Нашествие и на огород Луции Лещинской. Хозяйка испробовала все, даже радикальные методы.

Местная жительница: «Я сипала негашене вапно, я сипала деревний попіл. Хто, що казав, я те й сипала. Нічого воно не дає».

Ольга КИСИЛЬ, корреспондент: Как оказались слизняки во Львовской области, здесь только могут догадываться. Одна из версий - они эмигрировали из Польши.

Тереза ПАМУЛА, жительница г. Мостиска: «Такі слухи йдуть, що то може хтось завіз з стульями з-за границі, що там ті слимаки є».

Ольга КИСИЛЬ, корреспондент: Вторая версия: после дождей и наводнений они почувствовали свою среду.

Ярослав ФЕДИНА, заместитель главы Мостисской горадминистрации: «Нашестя, я б їх назвав. І вони дуже, як кажуть, в зв'язку з тим, що є холодна погода і багато світлого дня, вони раненько і ввечері мають можливість погризати ті рослини. Коли б була сонячна погода, вони б тільки ноччю вилазили на ті рослини, і легше було би з ними і боротися».

Ольга КИСИЛЬ, корреспондент: Чтобы разобраться с вредителями, в городе создали специальную комиссию. Жители надеются, что после расследования им все-таки расскажут, как уберечь посевы.

Ярослав ФЕДИНА, заместитель главы Мостисской горадминистрации: «Хімічні засоби боротьби зі слимаками поки що в Україні не ліцензовані, ми їх сьогодні не маємо».

Ярослав КАЧМАРИК, заместитель госинспекции защиты растений Мостисского района: «Найбільше вони знаходяться на ділянках, де є погано оброблений грунт, де є забур'янені ділянки, вони там знадяться...»

Ольга КИСИЛЬ, корреспондент: Пока же мостиссцы ждут солнца, которое высушит почву, и возможно тогда слизни уйдут сами.

 

Суд вынес приговор Олегу Медведеву

вверх

ТРК «Україна» : Програма «События» (випуск 19:00:00)
05.06.2010 15:30:15

Сюжет №3
19:04:39-19:07:00 (время эфира)
Елена КОТ, ведущая: Десять лет за покушение на Добкина и Кернеса. Суд вынес приговор Олегу Медведеву, который якобы угрожал расправиться с руководителями города. Заявление в милицию принес Кернес. В 2007 году недалеко от него сработало взрывное устройство. Никто не пострадал и разрушений не было. Адвокат осужденного Медведева готовит апелляцию.

Андрей РОДУНКОВ, корреспондент: Олега Медведева ведут из зала суда. Он уже знает приговор - 10 лет за попытку покушения на Михаила Добкина и Геннадия Кернеса. Он - бывший депутат-»регионал» Московского райсовета Харькова. Три года назад неизвестные напали на него и изуродовали - отрезали уши и нос. После чего в милиции появилась аудиозапись, в которой Медведев якобы обещает за это отомстить Добкину и Кернесу. Те, кому якобы угрожал Медведев, присутствовали на первом судебном заседании. Оно, как и все последующие, проходило в закрытом режиме. В суде объяснили: аудиозапись содержит нецензурные выражения. И голос, похожий на голос подсудимого, описывает насильственную смерть после нетрадиционного полового акта. Обвинитель настаивал на семи годах лишения свободы. Судья дал больше.

Василий ТУРИЧ, гособвинитель: «Так суд решил, значит, наверно, правильно».

Андрей РОДУНКОВ, корреспондент: Адвокат потерпевших решение суда не комментирует. 

Владимир ОСТАПЕНКО, представитель потерпевших: «Есть судья, я адвокат, я - защитник потерпевших. Что значит, довольны ли? Суд вынес приговор, предусмотренный законодательством».

Андрей РОДУНКОВ, корреспондент: Адвокат обвиняемого обещает: до Европейского суда дойдет, но дело выиграет.

Наталья ХОРУНЖАЯ, адвокат Олега Медведева: «Я Олегу дала слово, я не сложу руки до тех пор, пока он не выйдет на свободу, потому что дело явно спровоцированное. Нет вообще ни единого доказательства, одни слова».

Андрей РОДУНКОВ, корреспондент: При вынесении приговора в зале суда была мать Медведева. Говорит: дело против ее сына сфабриковано. И о том, кто это сделал.

Людмила МЕДВЕДЕВА, мать подсудимого: «Как так можно сфабриковать даже в суде все, так что говорить о прокуратуре? Что говорить о прокуратуре? Это коррупционный город, бандитский город, что хотят, то творят. Хотят - забирают помещения...»

Андрей РОДУНКОВ, корреспондент: На улице Людмиле Медведевой стало плохо. А в понедельник она опять собирается идти в суд, на этот раз - отстаивать право собственности семьи на один из дорогих ресторанов Харькова.

 

Лучшие телохранители Украины съехались в столицу на ежегодный турнир

вверх

ТРК «Україна» : Програма «События» (випуск 19:00:00)
05.06.2010 15:30:15

Сюжет №4
19:07:01-19:09:57 (время эфира)
Елена КОТ, ведущая: Найти и обезвредить. Лучшие телохранители Украины съехались в столицу на ежегодный турнир. Демонстрируют умение метко стрелять, владеть боевыми искусствами и находить подозрительные предметы. Всего соревнуются 11 команд.

Инна ХРИСТИЧ, корреспондент: Отутюженные костюмы, до блеска начищенные туфли, фирменные солнцезащитные очки. Сегодня им предстоит показать свое мастерство перед судьями. Легенда первого дня турнира «Телохранитель-2010» - сопроводить бизнесмена, у которого серьезные неприятности.

Василий ВАКУЛЕНКО, начальник службы безопасности Л. Кравчука: «Вони не знають, де будуть нападати. Вони знають, що напади будуть. З близької дистанції, і з великої дистанції, будуть снайпери, знають, буде пістолет, ніж може бути, автомат може бути. Але де це буде...?»

Инна ХРИСТИЧ, корреспондент: Это первый осмотр машины. Ищут муляжи взрывных устройств и жучки. Из четырех закладок находят только одну.

Александр ДЕРЕВЯНКО, судья турнира: «Уважаемые товарищи телохранители, у нас охраняемое лицо нервничает, он уже ждет на выходе почти что. Пожалуйста, заканчивайте мероприятие, мы должны ехать, у нас 20 минут езды еще до объекта».

Инна ХРИСТИЧ, корреспондент: Этап второй - встреча с клиентом. Телохранители опаздывают. И здесь неожиданное препятствие - бизнесмен встречает конкурентов.

Третий этап на заводе. По легенде, он принадлежит бизнесмену. На территории посторонние.

Клиент оказался неусидчивым. Ему напрасно пытались объяснить, что выходить из машины опасно. Бизнесмен и два охранника получают ножевые ранения и теряют папку с важными документами. И финальная сцена - в загородном поселке. Здесь осматривают каждый куст и припаркованные машины. Местные жители верят в реальность происходящего.

Местная жительница: «Видно, что кто-то важный. Вы нам скажете, кто это?»

Инна ХРИСТИЧ, корреспондент: Все заканчивается перестрелкой. Роль клиента исполнил мастер спорта СССР по десятиборью. Работой бодигардов он доволен.

Борис СЛОНЕЦКИЙ, мастер спорта СССР по десятиборью: «В некоторых моментах могли меня, как говорится, достать, убить. Но ребята сработали хорошо, благодаря их умениям, навыкам, знаниям, подготовкой профессиональной хорошей они сумели меня защитить».

Роман БЕВЗЮК, сотрудник частной охранной фирмы: «У меня лежит душа именно к этому - помогать, в чем-то, может, подсказывать человеку, который находится рядом».

Инна ХРИСТИЧ, корреспондент: Итог первого дня турнира: за меткую стрельбу - высший балл, за раненного клиента и утерянные документы - штраф. Телохранителя-2010 здесь определят завтра.

 

Кубок барбоса

вверх

ТРК «Україна» : Програма «События» (випуск 19:00:00)
05.06.2010 15:30:15

Сюжет №7
19:11:55-19:13:58 (время эфира)
Елена КОТ, ведущая: Кубок барбоса. Здесь не место породистым и именитым. Сегодня в Киеве выбирали лучших из лучших среди собак неизвестного происхождения.

Наталья ДЗЮБЕНКО, корреспондент: У этих собак нет родословных. Даже их точная дата рождения редко известна. Ира нашла Блонду в подворотне полтора года назад. Сначала пыталась пристроить в хорошие руки, а потом оставила у себя. И не пожалела. 

Ира: «Когда приходишь грустный, она придет, оближет тебя, если тебе плохо, оно подойдет, начинает успокаивать».

Наталья ДЗЮБЕНКО, корреспондент: Александр купила Пэри на птичьем рынке. Собака отлично поддается дрессировке и понимает команды на разных языках.

Александра ЗАДЕРИЙ, хозяйка Пэри: «До семи месяцев я с ней разговаривала только на немецком языке. На сегодняшний день собаки пять с половиной лет, она одинаково понимает как немецкий язык, то есть когда ты с ней разговариваешь «иди ко мне», ну, любые фразы, так же само и русский язык».

Алина ГРОСУ, певица: «Пока еще не взяла, а то родители прибьют меня за щенка».

Наталья ДЗЮБЕНКО, корреспондент: Юная певица Алина Гросу держит на руках щенка, которого принесли во время шоу дворняжек. А это - его сестра. Малышей нашли в мусорном пакете возле метро. Алина не заводит домашних животных - ухаживать ей некогда.

Алина ГРОСУ, певица: «Я всегда очень хотела собаку. У меня она была, но ее отдали, потому что я постоянно была в разъездах на концертах.

Наталья ДЗЮБЕНКО, корреспондент: У Александры Мезиновой более тысячи собак. Она хозяйка приюта для бездомных животных. Дворняги, по мнению Александры, ничем не отличаются от своих породистых собратьев.

Александра МЕЗИНОВА, хозяйка приюта для бездомных животных: «Ну не вижу я разницы, что это суперпородистый пес с огромной родословной, вот что эта дворняга, которая взята, грубо говоря с помойки просто. Абсолютно это два чудесных животных, которое отдаст тебе всю свою любовь, и ты будешь счастлив, когда у тебя есть такой друг».

Наталья ДЗЮБЕНКО, корреспондент: Это единственная выставка, на которой жюри Інтересует не достижение дрессуры, а уникальные умения собаки. Также Кубок барбоса присуждают за неповторимый окрас и забавную лопоухость. На приз сегодня претендовали почти 90 дворняг. Возможно до конца акции найдутся хозяева и для этих подкидышей.

 

У днепропетровских верхолазов новое хобби

вверх

ТРК «Україна» : Програма «События» (випуск 19:00:00)
05.06.2010 15:30:15

Сюжет №8
19:13:59-19:16:00 (время эфира)
Елена КОТ, ведущая: На высоте. Городской суете они предпочитают верхушки деревьев. У днепропетровских верхолазов новое хобби. Раньше они просто подлечивали кроны старых деревьев и спасали котов, которые не могли самостоятельно спуститься. Теперь решили оставаться на этой самой высоте и поселиться там семьями.

Корреспондент: Дмитрий Махин пригласил «События» в гости на высоту 32 метра. На специальную платформу в городском парке.

Дмитрий МАХИН, арборист: «Полный комфорт для двух человек. Она натянута на бамбуковую раму, подвешена за четыре угла, приняты меры безопасности дополнительные, то есть сделаны поводки для двух человек, чтобы можно было вылазить, удобно слазить с нее».

Корреспондент: Классической квартирой это назвать нельзя. Здесь нету кухни и санузла. Для парня и его 20-ти друзей это не помеха. Такое место больше используют для отдыха.

Дмитрий ДУБРОВСКИЙ, арборист: «Вообще-то я человек приземленный. У меня квартира есть. Но там свежее, там прекрасно. Романтика, под звездами, только под звездами».

Корреспондент: Люди, фактически живущие на деревьях, называют себя арбористами. Рассказывают: подъем в высокую квартиру на деревья занимает около получаса, поскольку необходимо соблюдать все меры безопасности, главная из которых - страховка. С ней даже на большой высоте не страшно. Наоборот.

Станислав ПАНЮТА, арборист: «Можно расслабиться, нет суеты городской».

Корреспондент: В ближайшее время днепропетровские дереволазы планируют натянуть на высоте еще несколько платформ, чтобы отдыхать на них целыми семьями рядом с соседями. А пока в свободное время арбористы снимают с деревьев кошек и чистят парки - убирают сухие ветки, чтобы отдыхать в скверах было безопасно не только на высоте, но и внизу.

 

Участники акции «Сделаем Киев чистым» подали обращение в городскую администрацию

вверх

ТРК «Україна» : Програма «События» (випуск 19:00:00)
05.06.2010 15:30:16

Сюжет №9
19:16:01-19:16:32 (время эфира)
Елена КОТ, ведущая: Сегодня стало чище в киевских парках. Убирали во всех районах. Участники акции «Сделаем Киев чистым» подали обращение в городскую администрацию. Просят установить в столице дополнительные урны и внедрить систему раздельного сбора отходов. А также штрафовать тех, кто мусорит. Сегодня в уборке приняли участие около двух тысяч человек.

Участник: «На кожну людину буде два великих мішки зі сміттям. Тобто це десь від 30 до 70 кілограмів на людину».

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY