detector.media
02.06.2010 18:25
Frankfurter Allgemeine: В Україні поширюється внутрішня цензура

«Після того, як громадяни України поспілкувалися з іноземними журналістами про перебування Віктора Януковича за ґратами за, нібито, тілесні ушкодження, їх запросили на розмову до Служби безпеки України. Тепер ці громадяни непокояться за своє майбутнє та бояться називати журналістам імена», - цитує оглядача німецького видання Frankfurter Allgemeine Конрада Шуллєра інформаційне агентство УНІАН.

 

Ще одну заяву нещодавно зробив Уповноважений федерального уряду з прав людини Маркус Льонінг. В інтерв'ю цій газеті він закликав пана Януковича «не повертатись до старих практик, а захистити існуючі здобутки» у сфері засобів масової формації.

 

Як зазначається у статті «Поширення внутрішньої цензури в Україні», вже відомі перші випадки, коли посадовці намагаються вплинути або залякати журналістів: «Свобода слова залишалася одним з небагатьох справжніх здобутків Помаранчевої революції 2004 року, під час якої було скинуто кліку авторитарного Президента Леоніда КУЧМИ та В.ЯНУКОВИЧА, який тоді був прем'єр-міністром та, завдяки фальсифікації виборів намагався стати Президентом».

 

Розмаїття думок в Україні, на думку автора, знаходиться під загрозою, оскільки вперше з 2004 року Віктру Януковичу вдалося сконцентрувати в одних руках контроль над всіма головними державними органами - президентською адміністрацією, урядом, парламентом, Генеральною прокуратурою. Ця політика особливо торкнулась колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, яка сьогодні є лідером опозиції.

 

Як зазначається у статті, власниками всіх без винятку великих медіа-груп є олігархи, переважно промислові магнати, чий успіх залежить від прихильності уряду. Вони прагнуть отримати зиск від приватизації фабрик та енергетичних підприємств та сподіваються на прихильне ставлення податкової адміністрації.

 

Автор наводить приклад прояву в повній мірі нової лінії цензури під час підготовки сюжетів про російсько-українську угоду по флоту: «газета Kyiv Post підрахувала, що в своєму 30-хвилинному випуску новин, присвяченому цій угоді, канал Віктора Пінчука ICTV відвів опозиції лише одну хвилину. «5 канал» взагалі вивів політичні теми на задній план, а нещодавно в останню хвилину канал скасував програму за участю лідера опозиції Юлії Тимошенко».

 

Ця тенденція до внутрішньої цензури на приватних телеканалах України в деяких випадках посилювалась за рахунок прямого втручання президентської адміністрації. Служба безпеки також все частіше вживає заходи, і не тільки через розмови з журналістами, зазначає Frankfurter Allgemeine.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY