Прес-служба Південного гірничо-збагачувального комбінату запевняє, що охорона підприємства не перешкоджала діяльності знімальних груп «1+1» і дніпропетровського 9-го каналу 30 квітня. Про це йдеться в заяві прес-служби.
«Згідно з положенням про допуск представників ЗМІ на територію режимного підприємства, яким є Південний ГЗК, журналісти повинні заздалегідь повідомляти про свій візит прес-службу комбінату. Однак співробітники ЗМІ прийшли на підприємство після завершення робочого дня, без попередньої домовленості з прес-службою, разом з людьми, які намагалися прорватися до кабінету в. о. голови правління», - пояснюють у релізі.
Таким чином, на думку прес-служби, «дії охорони підприємства жодним чином не були направлені на створення перешкод для здійснення професійної діяльності журналістів, а виключно на поновлення порядку в будівлі заводоуправління».
На ПГЗК вважають, що в цій ситуації представники ЗМІ виявилися мимовільними учасниками конфлікту, ініційованого попереднім керівництвом комбінату, переобраним зранку 30 квітня.
Керівництво ВАТ «Південний гірничо-збагачувальний комбінат» заявляє про свою відданість принципам свободи слова, яка передбачає, в тому числі, слідування букві закону і принципам журналістської етики в професійній діяльності журналістів і впевнене, що правоохоронці мають провести об'єктивне розслідування подій, що відбулися на підприємстві.
Як повідомляла ТК, у конфлікті на ПГЗК 30 квітня постраждали знімальні групи «1+1» і 9-го каналу: невідомі люди грубо виштовхували журналістів з будівлі комбінату і навіть пошкодили камеру. Вони так і не представилися, незважаючи на те, що журналісти показували свої посвідчення. Присутні правоохоронці, за словами журналістів, ніяк не реагували на прохання по допомогу. Після інциденту працівники ЗМІ написали заяви в міліцію про дії невідомих.
«Детектор медіа»