detector.media
31.03.2010 13:39
Мін'юст врахує пропозиції медіаюристів щодо змін до закону про друковані ЗМІ

Міністерство юстиції врахує пропозиції медіа-юристів, надані за результатами громадського обговорення законопроекту «Про внесення змін до Закону України "Про друковані ЗМІ (пресу) в Україні"». Як повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович, слушними є пропозиції Інституту масової інформації, Асоціації міжнародно-правових досліджень та Інституту медіа права.

 

Медіаюристи пропонують виключити з проекту закону зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, які передбачають встановлення адміністративної відповідальності за ухилення від реєстрації друкованого засобу масової інформації.

 

Крім того, запропоновано внести зміни до ч. 3 ст. 20 Закону і викласти її таким чином, щоб не порушувати принцип підвідомчості судових справ судам, оскільки деякі суб'єкти діяльності друкованих ЗМІ є самостійними суб'єктами господарювання зі статусом юридичної особи.

 

Також Мін'юст врахував пропозицію виключити з проекту норму, яка встановлює чинність свідоцтва про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації терміном на 5 років.

 

У громадському обговоренні законопроекту «Про внесення змін до Закону України "Про друковані ЗМІ (пресу) в Україні"» щодо вдосконалення державної реєстрації друкованих ЗМІ взяли участь Інститут масової інформації, Асоціація міжнародно-правових досліджень, директор Інституту медіа права Тарас Шевченко і редактор відділу новин газети «Нова демократія» Роман Травін.

 

Як повідомляла ТК, законопроект був розроблений у 2009 році. У листопаді 2009 року Мін'юст оприлюднив його на своєму сайті для громадського обговорення. Згодом міністерство попросило Кабмін відтермінувати подання законопроекту до парламенту до 1 квітня 2010 року, аби мати час для врахування пропозицій громадськості.

 

У проекті передбачається правове регулювання питань щодо використання назв видань, врегулювання відносин між співзасновниками, захист прав засновників друкованих ЗМІ, визначення підстав для втрати свідоцтвом про державну реєстрацію друкованого ЗМІ чинності тощо.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY