detector.media
05.03.2010 11:08
Мін`юст роз`яснив, що за «законом 404» дані про інтернет-користувачів можуть вимагати слідчий, прокурор і суддя

Інформацію про інтернет-користувачів та сайти, які вони відвідали, провайдери мають надавати лише у випадках розслідування кримінальних справ або здійснення оперативно-розшукової діяльності. Таке роз'яснення надало Міністерство юстиції України  щодо змін, внесених до ч. 2 ст. 39 Закону України «Про телекомунікації» у зв'язку з прийняттям так званого «закону 404» «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії розповсюдженню дитячої порнографії», повідомляє Інститут медіа права.

 

 

Нагадаємо, що зазначені зміни у законодавстві передбачають, що оператори, провайдери телекомунікацій зобов'язані зберігати та надавати інформацію про з'єднання свого абонента у порядку, встановленому законом. Коментуючи цю законодавчу новацію, окремі засоби масової інформації висловили стурбованість можливими загрозами щодо встановлення стеження за інтернет-користувачами. Для запобігання неправильному розумінню зазначеної правової норми Міністерство юстиції надало свої роз'яснення.

 

Інформація про споживача та про телекомунікаційні послуги, що він отримав, може надаватись лише у випадках і в порядку, визначених законом. Мін'юст наголошує, що надання такої інформації без згоди особи можливе виключно у випадках розслідування кримінальних справ або здійснення оперативно-розшукової діяльності.

 

«Отже, законодавством передбачено право особи, яка провадить дізнання, слідчого, прокурора і суду вимагати від підприємств, установ, посадових осіб і громадян пред'явлення предметів і документів лише у випадку наявності кримінальної справи або оперативно-розшукової справи, що перебуває в їх провадженні і якщо ці предмети і документи можуть встановити необхідні в справі фактичні дані. В інших випадках зазначена інформація може поширюватися лише за наявності письмової згоди споживача», - так сформульовано висновок у роз'ясненні Мін'юсту.

 

«Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY