detector.media
02.12.2009 14:15
Проблема українських ЗМІ – взаємини з владою
Проблема українських ЗМІ – взаємини з владою

Сьогодні у Верховній Раді мають відбутись парламентські слухання на тему свободи слова у регіональних ЗМІ. Політики нерідко використовують журналістів для вузькопартійних інтересів. Про це йдеться в інтерв'ю з Тарасом Петрівим, головою Національної комісії з утвердження свободи слова та розвитку інформаційної галузі при Президентові України.

 

- Пане Петрів, як ви оцінюєте ситуацію в регіональних ЗМІ?

 

- Вона є традиційно складною у нас, але передовсім треба казати, що регіональний журналіст працює в досить непростих умовах. Це треба поважати. Свобода слова залежить від того, як він зможе реалізовувати свої професійні права. Бо місцевому журналісту справді доводиться боротися за виживання і водночас за право на професію.

 

- Наскільки гострою є необхідність сьогоднішніх парламентських слухань?

 

- Це вже 6-ті парламентські слухання. Вони ініційовані головою Національної спілки Ігорем Лубченком. Шкода, що в нього виникли проблеми з виступом на цих парламентських слуханнях. Насправді вони потрібні, тому що будь-які проблеми, які виникають (особливо в регіональних ЗМІ), є важливими для суспільства. Ці слухання потрібні, багато зараз є викликів і небезпек.

 

- БЮТ звинувачує Партію регіонів, а «регіонали» - БЮТ в намаганні зірвати слухання. Даруйте, виглядає, що політики хочуть використати журналістів?

 

- Це вічна проблема - втягування журналістів у політичні розборки. Насправді у будь-якому випадку це погано, коли не йде мова про професію, професійні стандарти, а використовуються наші журналістські справи для вузькопартійних ситуацій. Потрібно напевне говорити про проблеми взаємин преси і влади загалом.

 

- Чи вплинуть парламентські слухання на ситуацію в регіональних ЗМІ?

 

- Я буду відвертий: не вірю, що це буде мати якийсь радикальний злам. Насправді такі кроки мали б у подальшому акцентувати на проблемах, які є, і вишукувати виходи з ситуації. Думаю, було б дуже добре, якби увагу акцентували на конкретних проблемах: економічної залежності, переслідування за критику, ситуації, коли захоплюються, або позбавляються регіональні ЗМІ приміщень, порушення професійних прав. Якщо буде зосереджена увага на вирішенні конкретних проблем, я думаю, це може бути також одним з добрих кроків.

 

Ярина Матвійчук, «Радіо Свобода»

 

Фото - www.radiosvoboda.org

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY